Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγοτερο απο τα 11 και κατι που κανει στην Ελλαδα η αυθεντικη bulk?

 

Από τα σχόλια των τελευταίων 2-3 σελίδων για τις αυθεντικές bulk, πού πιστεύεις οτι ανταποκρίνονται καλύτερα σε αυτό που ρωταω...στο αξιόπιστη ή στο αξιόλογη; :D

 

Εσύ έχεις κάποια να προτείνεις παρόλα αυτά;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω εγραψα λιγο παραπανω στο μηνυμα #2421 ακριβως τι εκανα.

 

Θα σου πω οταν παραλαβω.

 

Αλλα να παω να δωσω 19 ευρω για μια μπαταρια δεν υπαρχει περιπτωση. Το θεωρω τουλαχιστον αφελεια. Eχω ξαναγορασει bulk μπαταρια απο πολυ εμπιστους και με καλη φημη πωλητες (για το Note 2) και ακομα δουλευουν στο φουλ τους μιας και ηταν οντως αυθεντικες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρει το note4 F μεταχειρισμενο, γερμανικό αγορασμενο από kaizer.

Ο πρωην ιδιοκτητης του, το ειχε χωρις οθονη προστασιας και ηταν μια χαρα.

Αποφασισα να του βαλω τζαμακι προστασιας, επειδη το κανω σε ολα τα κινητα και νιωθω πιο ανετα.

Εχω δοκιμασει 7-8 τζαμακια και κανενα δεν κολλαει στις ακρες.

Το ιδιο τζαμακι το κολλησα σε ενα γνωστο με note4 και κολλησε μια χαρα.

Δοκιμασα και αλλα τζαμακια που σε εμενα δεν κολλαγαν στις ακρες, αλλα στο κινητου του γνωστου, κολλουσαν αψογα.

Εχει συμβει σε κανεναν να μην κολλαει κανενα τζαμακι;

Υπαρχουν εκδοσεις με διαφορετικη οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρει το note4 F μεταχειρισμενο, γερμανικό αγορασμενο από kaizer.

Ο πρωην ιδιοκτητης του, το ειχε χωρις οθονη προστασιας και ηταν μια χαρα.

Αποφασισα να του βαλω τζαμακι προστασιας, επειδη το κανω σε ολα τα κινητα και νιωθω πιο ανετα.

Εχω δοκιμασει 7-8 τζαμακια και κανενα δεν κολλαει στις ακρες.

Το ιδιο τζαμακι το κολλησα σε ενα γνωστο με note4 και κολλησε μια χαρα.

Δοκιμασα και αλλα τζαμακια που σε εμενα δεν κολλαγαν στις ακρες, αλλα στο κινητου του γνωστου, κολλουσαν αψογα.

Εχει συμβει σε κανεναν να μην κολλαει κανενα τζαμακι;

Υπαρχουν εκδοσεις με διαφορετικη οθονη;

 

εγώ όσα έχω δοκιμάσει, έχουν αυτό το κενό στο πλαι. πρέπει να το βάλω τόσο τέλεια και ίσια για να μην φαίνεται καν. δυσκολο..:wacko:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ίδιο πρόβλημα με tempered glass έχω κ εγώ

Είμαι στο πέμπτο μου τζαμάκι κ ακόμα να μου κολλλήσει κάποιο σωστά στις άκρες. Σκέφτομαι μήπως φταίει που παίρνω από τα φτηνά (3-4 ευρώ )

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα με tempered glass έχω κ εγώ

Είμαι στο πέμπτο μου τζαμάκι κ ακόμα να μου κολλλήσει κάποιο σωστά στις άκρες. Σκέφτομαι μήπως φταίει που παίρνω από τα φτηνά (3-4 ευρώ )

Παιδιά δεν χρειάζεται τζαμάκι κατα τη γνώμη μου.Η οθόνη είναι εξαιρετικά ανθεκτική.Σε λίγο δυο χρόνια κλείνει το κινητό και χωρίς τίποτα πάνω,δεν έχει το παραμικρό η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Με βρισκεις απολυτα συμφωνο και το εχω αναφερει πολλες φορες. Ισως ενα καλο tempered να προστατευε σε περιπτωση πτωσης αν και αμφιβαλλω. Αλλα ειναι προσωπικες επιλογες αυτα, οποτε περι ορεξεως....
Link to comment
Share on other sites

Με έχει σώσει το τζαμακι 2 φορές, δεν ξέρω αν θα έσπαγε η οθόνη αλλά κτυπημα-γραντζουνια θα είχε.Ασε που πετάω το κινητό όπου να ειναι , αρα οι γρατζουνιές θα ηταν σίγουρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται τζαμάκι κατα τη γνώμη μου.Η οθόνη είναι εξαιρετικά ανθεκτική.Σε λίγο δυο χρόνια κλείνει το κινητό και χωρίς τίποτα πάνω,δεν έχει το παραμικρό η οθόνη.

 

έκατσα 1 εβδομάδα χωρίς τζαμάκι γιατί δοκίμαζα μια liquid armor. περιττό να σου πω ότι απέκτησα 2 τεράστιες γρατσουνιές και κάθε φορά που το κοιτάω πονάει η ψυχή μου. δεν παίζει χωρίς τζαμάκι. ή είσαι πολύ τυχερός ή είσαι πολύ τυχερός :P

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

τα καλά τζαμάκια είναι αναγκαία.Εχω βάλει και στο Note 3,και στο 4.Στο 2 είχα βάλει πλαστικό,γιατί δεν υπήρχαν τότε τζάμια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλισπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω μπαταρια εν μερι αυθεντικη που μπορουμε να βρουμε για το note4?:)
Link to comment
Share on other sites

Χτύπα στο σκρουτζ και θα βρεις γνήσιες με 11 ευρώ περίπου.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χτύπα στο σκρουτζ και θα βρεις γνήσιες με 11 ευρώ περίπου.

 

Είναι λίγο επίφοβο αυτό και δεν ξέρεις 100% αν θα σου είναι αυθεντική η μπαταρία… Προσωπικά είχα πάρει πριν λίγους μήνες από "Smartec" που είναι και επίσημο εξουσιοδοτημένο service και μου βγήκε λίρα 100… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πάρει πριν λίγους μήνες από "Smartec" που είναι και επίσημο εξουσιοδοτημένο service και μου βγήκε λίρα 100… ;)

 

+1

Κοστιζει €20 μεν αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η καλύτερη επένδυση, αν δουλεύει ικανοποιητικά η μπαταρία που είχε ήδη η συσκευή, είναι το battery kit.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, battery kit η καλύτερη λύση. Κι από μαγαζιά όσον αφορά γνήσια αξεσουάρ, χωρίς να θέλω να θεωρηθεί διαφήμιση, είναι το Hitech Store στο Χαλάνδρι

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το battery kit είναι πολύ πρακτικό και το έχω και εγώ μου έχει λύση τα χέρια...απλά στις περιπτώσεις που η κύρια μπαταρία μετά από 2 χρόνια χρήσης αρχίζει να κλατάρει εκεί κοιτάμε μεμονωμένες λύσεις αντικατάστασης της που να είναι όσο γίνεται περισσότερο αξιόπιστες...;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το πήρα κι εγώ vamvakoulas.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο επίφοβο αυτό και δεν ξέρεις 100% αν θα σου είναι αυθεντική η μπαταρία… Προσωπικά είχα πάρει πριν λίγους μήνες από "Smartec" που είναι και επίσημο εξουσιοδοτημένο service και μου βγήκε λίρα 100… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ παρήγγειλα πάντως και βγήκε μια χαρά. Στην σελίδα τους γράφουν ότι είναι γνήσια, έχει NSF κτλ. Θα παραγγείλω ξανά να έχω στην άκρη, μια που το κινητό θα το κρατήσω ακόμη πολύ.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα πάντως και βγήκε μια χαρά. Στην σελίδα τους γράφουν ότι είναι γνήσια, έχει NSF κτλ. Θα παραγγείλω ξανά να έχω στην άκρη, μια που το κινητό θα το κρατήσω ακόμη πολύ.

Μπαταρια καινουργια ΟΧΙ στην ακρη, παρα μονο σε battery kit, αν θες να μη χασει δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια καινουργια ΟΧΙ στην ακρη, παρα μονο σε battery kit, αν θες να μη χασει δυναμη.

 

battery kit έχω, αλλά τι εννοείς; Πως να την διατηρήσω δηλαδή;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

battery kit έχω, αλλά τι εννοείς; Πως να την διατηρήσω δηλαδή;

Να την χρησιμοποιεις! Ειτε οπως εγω που συνηθως χρειαζομαι μιαμιση μπαταρια τη μερα, ειτε να αλλαζεις τις μπαταριες καθε 15-20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Να την χρησιμοποιεις! Ειτε οπως εγω που συνηθως χρειαζομαι μιαμιση μπαταρια τη μερα, ειτε να αλλαζεις τις μπαταριες καθε 15-20 μερες.

 

Κατάλαβα. Μέχρι τώρα τις άφηνα στην άκρη φορτισμένες 100%. Έχω ακούσει ότι είναι λάθος. Η εργοστασιακή πχ μου φούσκωσε που την είχα στην άκρη και χρησιμοποιούσα αυτή του battery kit. Μπορεί να είναι τυχαίο.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα σε όλους, νέος στο forum, προσανατολίζομαι σε αγορά νέας μπαταρίας γιατί αυτή που έχω τα έχει παίξει και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Από που να την αγοράσω (Αθήνα και περίχωρα)για θέμα γνησιότητας, τι να προσέξω να γράφει και αν προτείνετε καλύτερα το batery kit.

Ευχαριστώ και περιμένω τις γνώμες σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...