Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο την μπαταρια του cubot S168 ειστε ευχαριστημενοι?

σε συγκριση με το S 200 τι συμπερασματα βγαινουν?

 

Καλημέρα, δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σύγκριση με το S200 αφού δεν έχω δει να το έχει παραλάβει κανένας ακόμη :) Να απαντήσω και σε προηγούμενο post σχετικά με το βάρος της μπαταρίας, η δικιά μου είναι 34gr και μου βγάζει ένα 24ωρο με λίγες κλήσεις, αρκετό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση η μπαταρία βγάζει ανετα τη μια μέρα και εχει λίγο ακόμα πριν τη φορτίσεις το βράδυ, οπότε νομίζω οτι είναι εντάξει. Αμα βρώ και τρόπο να κάνω ρουτ για να βάλω greenify και να βγάλω κάτι λίγα apps που δε θέλω, σίγουρα μπορεί να πάει και καλύτερα.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε απο Κινα gearbest 20/11

Παρελαβα σημερα - 33 ημερες εκανε να ερθει.

 

χαχα...παρελαβα κι εγω σημερα απο gearbest - 42 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 12/11..

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση η μπαταρία βγάζει ανετα τη μια μέρα και εχει λίγο ακόμα πριν τη φορτίσεις το βράδυ, οπότε νομίζω οτι είναι εντάξει. Αμα βρώ και τρόπο να κάνω ρουτ για να βάλω greenify και να βγάλω κάτι λίγα apps που δε θέλω, σίγουρα μπορεί να πάει και καλύτερα.

http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-s168-using-vroot-program/

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, στα 58.58 ειναι και τα μεταφορικα μεσα?.Ευχαριστω.

 

Καλού κακού, πριν αγοράσεις από κάπου και ιδίως Κινεζομάγαζα, καλά θα είναι να ψάξεις μέσω google για reviews του εκάστοτε μαγαζιού. Εγώ πάντως που διάβασα, δεν ενθουσιάστηκα. http://www.resellerratings.com/store/EverBuying_Dalee_Technology_Limited

Βέβαια έχουν πάρει άλλα παιδιά από Gearbest το οποίο τελικά εχει χειρότερες κριτικές, αλλά τους ήρθε μια χαρά. Το πιο σίγουρο απ' ότι γνωρίζω εγώ προσωπικά είναι το Vickmall. Όπως και να' χει, θέλει λίγο διάβασμα είτε από εδώ μέσα είτε από google search.

 

edit: Διόρθωση...

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού, πριν αγοράσεις από κάπου και ιδίως Κινεζομάγαζα, καλά θα είναι να ψάξεις μέσω google για reviews του εκάστοτε μαγαζιού. Εγώ πάντως που διάβασα, δεν ενθουσιάστηκα. http://www.resellerratings.com/store/EverBuying_Dalee_Technology_Limited

Βέβαια έχουν πάρει άλλα παιδιά από Gearbest το οποίο τελικά εχει χειρότερες κριτικές, αλλά τους ήρθε μια χαρά. Το πιο σίγουρο απ' ότι γνωρίζω εγώ προσωπικά είναι το Vickmall. Όπως και να' χει, θέλει λίγο διάβασμα είτε από εδώ μέσα είτε από google search.

 

edit: Διόρθωση...

 

 

Rating 7.67/10 based on the most recent 30 reviews 2,270 reviews

7.67 / 100 βγαζει το σαιτ που εβαλες,αρκετα καλο θα ελεγα και με μεγαλο δειγμα.θα το δω στην πραξη εχω παραγγειλει απο εκει ενα leagoo lead 5 απο τις 12/12 την επομενη το 17track δειχνει οτι μου το εχουν στειλει.....για να δουμε πρωτη φορα παιρνω κατι απο εκει.στο καλαθι μου το βγαζει σε δολλαρια στα 76,67.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα, στα 58.58 ειναι και τα μεταφορικα μεσα?.Ευχαριστω.

 

δεν εχει μεταφορικα free shipping......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Ένας φίλος έπαιζε με φόντα κτλ και το τηλ παρουσίασε το εξής :

 

όταν είναι ανοιχτή η οθόνη και δεχτεί κλήση,εμφανίζει τα στοιχεία του καλούντος κανονικά!

όταν όμως είναι κλειδωμένη η οθόνη ακούγετε μόνο ήχος χωρίς να δείχνει κάτι η οθόνη,ούτε καν ανάβει...

 

υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό η συμβαίνει κάτι άλλο?

:X
Link to comment
Share on other sites

Στο Everbuying.com, ξερει κανεις αν πρεπει να μαρκαρω το tracking number οταν κανω την παραγγελια?

Επισης,ενω η παραγγελια μου ειναι 58,58 ευρω,στο τελος βγαινει να πληρωσω το ποσο των 67,45 ευρω με paypal.Ξερει κανεις γιατι?Επειδη στην καρτα μεσα εχω 65 ευρω και δεν θα ολοκληρωθει η παραγγελια.

 

 

 

Shipping method

Available Shipping Methods Shipping Cost (based on weight:0.542 kg)

Flat Rate Shipping save 18% ........................................................................................

 

Delivery Estimates: 7 - 25 business days to major destinations (does not include processing time).

Tracking number + EUR 0.00

Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο Everbuying.com, ξερει κανεις αν πρεπει να μαρκαρω το tracking number οταν κανω την παραγγελια?

Επισης,ενω η παραγγελια μου ειναι 58,58 ευρω,στο τελος βγαινει να πληρωσω το ποσο των 67,45 ευρω με paypal.Ξερει κανεις γιατι?Επειδη στην καρτα μεσα εχω 65 ευρω και δεν θα ολοκληρωθει η παραγγελια.

 

 

 

Shipping method

Available Shipping Methods Shipping Cost (based on weight:0.542 kg)

Flat Rate Shipping save 18% ........................................................................................

 

Delivery Estimates: 7 - 25 business days to major destinations (does not include processing time).

Tracking number + EUR 0.00

 

Απευθύνσου στο σχετικό θέμα για το paypal ούτως ώστε να αλλάξεις τη σχετική ρύθμιση και το conversion να το κάνει η τράπεζά σου και όχι το ίδιο το paypal.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, ειδικά στο κομμάτι που ξεκινάει με " την εφαρμογή την πρότεινα..." μέχρι τέλους του μηνύματος σου , και χαίρομαι με τον τρόπο που απάντησες.

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ ήταν σε προσωπικό επίπεδο το προηγούμενο μήνυμα μου, απλά ως υπενθύμιση ήθελα να ενημερώσω και να προστατέψω και τα υπόλοιπα μέλη του myphone που έχουν στα χέρια τους το S168.

 

Το συγκεκριμένο antivirus το εμπιστεύτηκα από τη στιγμή που μου έπιασε adware στο πολύ γνωστό handcent sms το οποίο έχει περάσει έλεγχο και διανέμεται από το playstore. Είχε γίνει ντόρος μια εποχή (τότε που αποφάσισαν να προσθέσουν adware σε ένα τους update), και μέσα σε λίγες ώρες έβγαλαν νεότερο update επειδή παραπονέθηκαν πολλοί χρήστες (ένας από αυτούς κι εγώ) .

Σχετικά με το vroot - iRoot, θα εμπιστευτω το συγκεκριμένο antivirus (για τον λόγο που έγραψα μόλις) καθώς και τους admins μιας τεράστιας κοινότητας όπως είναι αυτή της xda-developers , οι οποίοι το έχουν πλέον αφαιρέσει από το φόρουμ τους αφού ασχολήθηκαν και βρήκαν ότι κάνει περίεργα πράγματα από πίσω .

 

Επιπλέον πληροφορίες μπορεί κάποιος να βρει με μια αναζήτηση "vroot malware" μέσω της μηχανής αναζήτησης της Google.

Ενδεικτικά :

http://androidfannetwork.com/2013/11/08/psa-kingo-root-and-vroot-malicious/

που με λίγα λόγια εξηγεί τι συμβαίνει.

 

Μέχρι να βρεθεί ένας εύκολος και σωστός τρόπος ρουταρίσματος, προσωπικά εγώ θα το αφήσω ως έχει το κινητό.

Όποιος έχει τις απαιτούμενες γνώσεις, χρόνο και διάθεση ας ασχοληθεί να βρει κάποιον τρόπο.

 

Το εκανα μολις τωρα ρουτ με την συγκεκριμενη μεθοδο.Κανενα προβλημα,ολα εγιναν κανονικα.Ουτε ιος στον υπολογιστη ουτε τιποτα.Το μονο θεμα ειναι πως να απεγκαταστησω τον Κινεζικο root manager και να βαλω το SuperSU.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Εύχομαι να μην εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα αργότερα :)

Αν ξεκινήσεις εγκατάσταση του superSU, θα σου βρει από μόνο του ότι υπάρχει άλλος root manager και θα σου ζητήσει να το απεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Εύχομαι να μην εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα αργότερα :)

Αν ξεκινήσεις εγκατάσταση του superSU, θα σου βρει από μόνο του ότι υπάρχει άλλος root manager και θα σου ζητήσει να το απεγκαταστήσεις.

 

Χρονια πολλα και απο εμενα,καλες γιορτες σε ολους.Αυτο ευχομαι και εγω,να μην εμφανιστει κανενα προβλημα.Κατεβασα κανονικα το supersu,εκανα update την binary και μετα πεταμα του κινεζικου με το titanium.Τωρα εχει κανονικα root permisions με το supersu.Αυτο που μου φανηκε παραξενο ειναι οτι ενω πριν μολις εφτανε στο 60% επεφτε αμεσως στο 14% και εσβηνε,με το που το εκανα ρουτ,διορθωθηκε το ποσοστο χωρις να χρησημοποιησω το app για calibration.Θα το κανω και καλιμπραρισμα την μπαταρια και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Βρηκα πιο φτηνα το cubots168 στο http://www.dealsmachine.com στα 56.35 και στο http://en.efox-shop.com στα 62 euro.Επειδη ομως δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτες τις σελιδες,δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστες.Υπαρχει κανεις που εκανε καποια αγορα και ειναι ευχαριστημενος?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και χρονια πολλα.Βρηκα πιο φτηνα το cubots168 στο http://www.dealsmachine.com στα 56.35 και στο http://en.efox-shop.com στα 62 euro.Επειδη ομως δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτες τις σελιδες,δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστες.Υπαρχει κανεις που εκανε καποια αγορα και ειναι ευχαριστημενος?

 

Το δεύτερο εκπροσωπείται και επίσημα στο forum, συνεπώς μπορείς να το εμπιστευτείς περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.

Το deals machine δινει με 70.82 το cubot s200 και μου βαζει ιδεες τωρα :)

Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.

Το deals machine δινει με 70.82 το cubot s200 και μου βαζει ιδεες τωρα :)

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει και μεταφορικά επιπλέον στην τιμή

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...