Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 μέρες από shipment date και ακόμα μου βγάζει "The shipment barcode was not found" στο site του nlpost, και στο 17track μου βγάζει τα ίδια.

 

Έστειλα μήνμα στο gearbest να δω τι παίζει.

It's never enough
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.efox-shop.com/Promotions/christmas-2014/?_xc_ls=de εδψ το εχουν σε καλυτερη τιμη απο το gearbest απλα δεν ξερω γερμανικα , πχ αν θελει καναν κωδικο κτλ κτλ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.efox-shop.com/Promotions/christmas-2014/?_xc_ls=de εδψ το εχουν σε καλυτερη τιμη απο το gearbest απλα δεν ξερω γερμανικα , πχ αν θελει καναν κωδικο κτλ κτλ.

 

έχει και αγγλική γλώσσα πάνω αριστερά, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως και αν το πέρνεις με 31 ευρώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει και αγγλική γλώσσα πάνω αριστερά, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως και αν το πέρνεις με 31 ευρώ

 

Στην αγγλικη δεν εμφανιζει τιποτα. Τελικα κοιταξα στο νημα του site εδω στο myphone και ηταν για τις 1 το μεσημερι, 50 κομματια απο το καθενα, οποτε το πουλακι τσιου, νωρίς το είδα :lol::lol: Αλλα και παλι, και χωρις την εκπτωση, τα 61 ευρω νομιζω ειναι η καλυτερη τιμη στην αγορα

Link to comment
Share on other sites

Τo efox εχει και 8 Ευρω μεταφορικα απο την Κινεζικη αποθηκη. Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τo efox εχει και 8 Ευρω μεταφορικα απο την Κινεζικη αποθηκη.

 

Που τα βλέπουμε τα μεταφορικά?

Όταν τα βάζω στο καλάθι και πατάω να πληρώσω με paypal μου βγάζει 61.99 ευρώ. Όσο το έχουν δηλαδή ,χωρίς κάποιο επιπλέον κόστος.

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικό σάιτ του efox ούτε και εμένα μου δούλεψε πάντως

Αλλά μιλάμε για τρελή προσφορά πάντως στα €31 ακόμα και με τα μεταφορικά! Έχει και άλλες προσφορές για τα χριστούγεννα, αλλά αυτή με το cubot και το inew V3 plus διαρκεί μέχρι τις 15/12 και πρέπει να παραγγείλεις στις 13:00 ώρα ελλάδος, δηλαδή 12:00 γερμανίας που λέει και το σάιτ:

http://www.efox-shop.com/Promotions/christmas-2014/

http://www.efox-shop.com/cubot-s168-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-ips-qhd-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-296784

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα ένα S168, from Gearbest

Η παραγγελία έγινε στις 12/11 και το κινητό που παρέλαβα φοράει ήδη την rom v2 (31/10) οπότε δεν χρειάζεται αλλαγή...

Συμπαθητικότατο και με πολύ καλή ποιότητα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς το κόστος...

Δοκίμασα μόνο το WiFi προς το παρόν, με εξαιρετικές επιδόσεις!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μέρες συνεχίζω να είμαι υπερ ευχαριστημένος (σε σχέση βέβαια και με τα πόσα € δώσαμε).

 

Το έχω παραφορτώσει και δεν κάνει κιχ

 

Το OTG δεν δουλεύει σε μένα με v2

Δοκίμασε κανείς άλλος? στο gearbest λέει ότι δουλεύει

 

OTG ??? Κανείς?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

OTG ??? Κανείς?

Τσου! Ούτε σε εμένα δουλεύει. Για την ακρίβεια δεν ανάβει καν το led πάνω στο usb stick. Καλώδιο και usb stick λειτουργούν σε άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τσου! Ούτε σε εμένα δουλεύει. Για την ακρίβεια δεν ανάβει καν το led πάνω στο usb stick. Καλώδιο και usb stick λειτουργούν σε άλλο κινητό.

 

thanks :!::cry::mad::mad:

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τη μπαταρία του τηλεφώνου, διάβασα και σε άλλα fora σχετικά, αλλά δεν είδα να το έχει λύσει κάποιος:

ξεφορτίζει απότομα, από το 60% μέσα σε κανένα μισάωρο κλείνει, όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές στις 2 εβδομάδες που το έχω, οπότε μόλις το δω να είναι κοντά στο 60% το βάζω για φόρτιση. Ένα 24ωρο περίπου κρατάει, λογικό, απλά δεν αντιστοιχεί το ποσοστό που δείχνει στην πραγματική φόρτιση της μπαταρίας. Επίσης μετά από 15 π.χ. ώρες από την τελευταία πλήρη φόρτιση, η εφαρμογή της μπαταρίας στις ρυθμίσεις δείχνει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί πολύ λιγότερες.

Νομίζω ότι είναι θέμα kernel γιατί αν ήταν απλά θέμα καλιμπραρίσματος της μπαταρίας, θα είχε λυθεί μετά από μια δύο πλήρεις φορτίσεις/ξεφορτίσεις.

Αν κάποιος έχει κάτι παρόμοιο και έχει βρει λύση παρακαλώ ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τη μπαταρία του τηλεφώνου, διάβασα και σε άλλα fora σχετικά, αλλά δεν είδα να το έχει λύσει κάποιος:

ξεφορτίζει απότομα, από το 60% μέσα σε κανένα μισάωρο κλείνει, όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές στις 2 εβδομάδες που το έχω, οπότε μόλις το δω να είναι κοντά στο 60% το βάζω για φόρτιση. Ένα 24ωρο περίπου κρατάει, λογικό, απλά δεν αντιστοιχεί το ποσοστό που δείχνει στην πραγματική φόρτιση της μπαταρίας. Επίσης μετά από 15 π.χ. ώρες από την τελευταία πλήρη φόρτιση, η εφαρμογή της μπαταρίας στις ρυθμίσεις δείχνει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί πολύ λιγότερες.

Νομίζω ότι είναι θέμα kernel γιατί αν ήταν απλά θέμα καλιμπραρίσματος της μπαταρίας, θα είχε λυθεί μετά από μια δύο πλήρεις φορτίσεις/ξεφορτίσεις.

Αν κάποιος έχει κάτι παρόμοιο και έχει βρει λύση παρακαλώ ας ενημερώσει.

 

Άστη να ξεφορτισει πλήρως μια φορά και δες αν έχει διαφορά

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Την άφησα να ξεφορτισει πλήρως περισσότερες φορες απο μια αλλά δεν βλέπω βελτίωση. Οι εφαρμογές για καλιμπραρισμα δεν νομιζω οτι λύνουν το πρόβλημα, απλα ίσως το καμουφλάρουν, απο τη στιγμη που δεν επεμβαίνουν στο kernel του λειτουργικού.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι αντιμετωπιζω το εξης: με τον dialer τον μανισιο στο πλαίσιο που έχει πανω πανω δεν μπορω πια να κάνω αναζήτηση. Αρχικα, αλλά και μετα την ενημέρωση της ROM λειτουργούσε κανονικά. Κατι έκανα προσπαθώντας να στειλω sms με το textra και απο εκεί και πέρα δεν κάνει πια αναζήτηση, πρέπει πλεον να μπω στα ατομα για να κάνω αναζήτηση
Link to comment
Share on other sites

έφυγε και από μένα μία παραγγελία στο gearbest, ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο έχω διαβάσει από τα παιδιά εδώ, μιας και είναι για παιδί γνωστού μου :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έφυγε και από μένα μία παραγγελία στο gearbest, ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο έχω διαβάσει από τα παιδιά εδώ, μιας και είναι για παιδί γνωστού μου :)

 

και έτσι είναι , οικονόμησε ο πιτσιρικάς :lol:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει διαθέσιμο στην Ευρωπαϊκή αγορά μήπως και προλάβω τον Άγιο Βασίλη; από πέσιμο έχει αντοχές; η οθόνη αν έχει χαμηλή ανάλυση, προβληματίζει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Battery calibration επιμένω.

 

Και το δικο μου το κανει αυτο,δεν σβηνει μολις πεσει απο το 60%,απλα μετα το 60% πεφτει στο 14% και βγαζει το μηνυμα οτι χρειαζεται φορτιση.Βεβαια μεχρι το 60% κραταει αρκετα που σημαινει οτι ισως με καλιμπραρισμα στρωσει.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Gearbest

Παραγγελία 10/11/14

Παραλαβή 12/12/14

Πολύ γρήγορες παρατηρήσεις.

Το τηλέφωνο το βρίσκω εμφανησιακά μια χαρά.

Τα κουμπάκια του [ ελπίζω να μην επαλιθευθώ ] θα είναι από τα πρώτα που θα χαλάσουν αφού τα έχει πάνω στο καπάκια της μπαταρίας.

Μου ήρθε με V9_CQ_4151C_S168_V01_20141017

Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου η επιλογή Wireless update αλλα μου βγάζει πως το τηλέφωνο είναι currently up to date και βέβαια δεν κατεβάζει την V9_CQ_4151C_S168_V02_20141031

Αν έχει κάποιος καμια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Gearbest

Παραγγελία 10/11/14

Παραλαβή 12/12/14

Πολύ γρήγορες παρατηρήσεις.

Το τηλέφωνο το βρίσκω εμφανησιακά μια χαρά.

Τα κουμπάκια του [ ελπίζω να μην επαλιθευθώ ] θα είναι από τα πρώτα που θα χαλάσουν αφού τα έχει πάνω στο καπάκια της μπαταρίας.

Μου ήρθε με V9_CQ_4151C_S168_V01_20141017

Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου η επιλογή Wireless update αλλα μου βγάζει πως το τηλέφωνο είναι currently up to date και βέβαια δεν κατεβάζει την V9_CQ_4151C_S168_V02_20141031

Αν έχει κάποιος καμια ιδέα...

Δες το λινκ στο πρωτο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...