Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cubot S168 Quad-Core Android Smartphone - Κύρια Χαρακτηριστικά

 

5.0 inch QHD Screen, 960 540 pixels

MTK6582 1.3GHz Quad core

Support 3G network: GSM 850/900/1800/1900 & WCDMA 850/1900/2100 MHz

1GB RAM + 8GB ROM

5MP back camera + 8MP front camera

Android 4.4.2 OS

 

 

Στα 80 δολλαρια ειναι πολυ καλη τιμη πιστευω!!!

 

Χρήσιμα

ΟΔΗΓΟΣ UPDATE FIRMWARE CUBOT S168 v1

Edited by navi55
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η οθόνη είναι 960 x 540

 

περισσότερα εδώ.....http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_88930.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι να το τσιμπησω κι εγώ απο gearbest στα 65 ευρώ περιπου.

Για δωράκι σε ανηψιά,τι λέτε θα μπορεσει να το δουλέψει χωρίς προβλήματα(δεν έχω πιασει ποτε στα χέρια μου cubot)?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι presale στο gearbest. Παει να χτυπησει το Τ6S (που νομιζω ηταν και sold out). Αλλου εχει κυκλοφορήσει; Λογικα σαν κατασκευή θα ειναι καλη.
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα εγω για τη μανα μου μπας και την ξεκολλησω απο ενα Sony Ericsson Walkman που εχει απο την εποχη του Νωε.Θα ειναι το πρωτο Cubot που παιρνω.Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Τ6s αλλα με τα 20$ κουπονι μου φανηκε καλυτερη επιλογη.Καλα τι συζηταω,63€ κινητο ειναι,δεν βαριεσαι.GPS και τετοια δεν με νοιαζουν,τηλεφωνα να παιρνει και μια χαρα θα ειναι.Θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο θεμα wifi και gps δεν εχουν καλο σημα τα Κουμποτακια.

 

Δεν ισχύει αυτό, δεν είναι δηλαδή γενικό φαινόμενο. Σε ένα S308 που ετοίμασα για έναν φίλο η απόδοσή και των δύο ήταν εντυπωσιακά καλή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

S168HF το νεο κουπονι (-20$) στο gearbest.Ισχυει μεχρι 31/12.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μενου της Cubοt.Το ιδιο ειχε και το S208.Δεν ειναι miui.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, δεν είναι δηλαδή γενικό φαινόμενο. Σε ένα S308 που ετοίμασα για έναν φίλο η απόδοσή και των δύο ήταν εντυπωσιακά καλή.

 

Ως ενδειξη αναβαθμισης της εταιριας καλο ακουγεται αν ειναι ετσι με το S308 μιας κ ειναι απο τα last models

Για την ωρα δεν υπαρχει καποιο video unboxing or test review στο internet για το S168 και λογικα δεν εχουν παραλαβει ακομα καποιο δειγμα τα μαγαζια που το εχουν presale.

Εχω την εντυπωση ομως οτι το S168 εμφανιζεται σε ολα ομοιο (εκτος του ΚΚ) με το S208 στο hardware.

 

Καποιος φιλος εχει βαλει ενα αναλυτικο review για το S208 εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5524476#post5524476

Link to comment
Share on other sites

μπηκα κι εγω στο club!!απο gearbest...κανα βιντεακι εχει κυκλοφορησει?δεν βρισκω τπτ.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το εστειλε σε κανεναν το gearbest?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα tracking number με NL Post πριν λιγο,δεν σημαινει ομως οτι το εστειλαν κι ολας.Θετικο ειναι παντως.Οσοι παρετε tracking number με το ιδιο ταχυδρομειο,θα αργησει λιγο να φανει.Μην ανησυχησετε.Φυσιολογικο ειναι.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι το nl εχει αργει ενημερωση αλλα ερχεται συντομα...Εμενα ακομη τιποτα απο θεμα tracking..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο πηρα και εγω tracking number απο nl.Στην παραγγελια ειχα επιλεξει singapore post,τεσπα,πρωτη φορα θα παραλαβω απο nl,δεν πιστευω να παιζει τελωνειο.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χεις θεμα τελωνειου.απλο ταχυδρομειο ειναι εχω παρει 2 φορες ταμπλετ και ολα καλα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις μίλησα με τον Larry στο live chat του gearbest και μου είπε πως είναι out of stock και σε άσπρο και σε μαύρο. Αν κατάλαβα καλά καινούργιο δεν είναι αυτό το κινητό? Τόσο θραύση έκανε και ξεπούλησαν?
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα kotsaris40 για την ενημερωση γιατι εχθες εκανα αγορα και δεν μου ειπαν τιποτα και σημερα μιλαω μαζι τους και μου ειπαν οτι δεν το εχουν, ζητησα επιστροφη χρηματων
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις μίλησα με τον Larry στο live chat του gearbest και μου είπε πως είναι out of stock και σε άσπρο και σε μαύρο. Αν κατάλαβα καλά καινούργιο δεν είναι αυτό το κινητό? Τόσο θραύση έκανε και ξεπούλησαν?

 

κοίτα στα 80$ μαζι με θήκη είναι ο,τι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο βιντεακι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

RAM: 1GB

ROM: 8GB

Support Gravity/Light/Proximity Sensing System

FM/MP3/MP4/Bluetooth/GPS/OTG Function Supported

Come with Magic Scarf Mask Head Scarf for gift

Note: This phone will only work with GSM+WCDMA networks: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

Unlocked for Worldwide use. Please ensure local area network is compatible. click here for Network Frequency of your country. Please check with your carrier/provider before purchasing this item.

Specification:

 

Basic Information

Brand: CUBOT

Type: Phablet

OS: Android 4.4

CPU: MTK6582

Cores: Quad Core, 1.3GHz, Cortex-A7

GPU: Mali-400 MP

RAM: 1GB RAM

ROM: 8GB

External memory: TF card up to 32GB (not included)

 

Network

WiFi: 802.11b/g/n wireless internet

Network type: GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

Support 3G : Yes

GPS: Yes

Bluetooth: Yes

 

 

Display

Screen type: IPS, Capacitive

Screen size: 5.0 inch

IPS: Yes

Screen resolution: 960 x 540 (QHD)

 

Camera

Camera type: Dual cameras (one front one back)

Back camera: 8.0MP, with flash light and AF

Front camera: 5.0MP

Video recording: Yes

 

 

Connectivity

SIM Card Slot: Dual Standby, Dual SIM

TF Card Slot: Yes

Micro USB Slot: Yes

Audio Out Port : Yes (3.5mm audio out port)

Microphone: Supported

Speaker: Supported

 

Media Formats

Picture format: PNG, JPEG, GIF, BMP

Music format: MP3, AAC, WAV

Video format: MP4, 3GP, AVI

MS Office format: Word, Excel, PPT

E-book format: PDF, TXT

Live wallpaper support: Yes

Games: Android APK

 

 

Languages

Languages: English, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, Italiano, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Polish, Portuguese, Romana, Slovencina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

 

Additional Features

Additional Features: MP4, MMS, Bluetooth, MP3, OTG, Video Call, E-book, Gravity Sensing, FM, Browser, Light Sensing, Wi-Fi, GPS, Proximity Sensing, WAP, 3G, Java

 

 

Package Contents

Cell Phone: 1

Screen Protector: 1

Cleaning Cloth: 1

Phone Holder: 1

Battery: 1 x 1900mAh Battery

Power Adapter: 1

USB Cable: 1

Back Case : 1

Scarf: 1

 

Dimensions

Product size: 145 x 72 x 8.5 mm / 5.7 x 2.8 x 0.3 inches

Product weight: 0.16 kg

Package weight: 0.5 kg

 

 

$79.98 on gearbest.com with coupon code :S168HF

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871&page=6

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...