Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακομα δεν εχει παραλαβει κανεις;

 

υπαρχει θεμαμε καθυστερησεις απο τα ταχυδρομεια,ακομα περιμενω δεμα απο τις 10 του Οκτωβρη.

Link to comment
Share on other sites

14/10 εκανα παραγγελια,18/10 ή 19/10 πηρα tracking.Απο της 23/10 στο nl post φαινεται item is pre-advised.Στο site του Gearbest ολο αυτο το διαστημα εγραφε processing και μολις σημερα εγραψε shipped out.Ουτε τον Δεκεμβριο δεν θα το εχω μου φαινεται.Να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες εφτασε ολανδια και σημερα γραφει οτι εχει φυγει και ερχεται ελλαδα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

LouCi4er , τσέκαρες από το 17track (google it) το tracking number μήπως έχεις κανένα καλύτερο αποτέλεσμα ;

Σήμερα , δείχνει ότι έφυγε από Ολλανδία και ταξιδεύει προς Ελλάδα , για το δικό μου tracking number .

(Η παραγγελία μου έγινε αργότερα από τη δική σου) .

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με αγχωσες.Το ιδιο δειχνει και στο 17track,the item is pre-adviced.

 

Και μένα έτσι γράφει,tracking πήρα 30/10.

Σήμερα φάνηκε το the item is pre-adviced στο 17track,μεχρι τώρα έλεγε not found.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή . Έχω παρατηρήσει αρκετές φορές ότι το post NL καθυστερεί υπερβολικά να ενημερώσει τα δεδομένα του .

Με μια ενημέρωση τους φάνηκαν όλες οι ημερομηνίες (πότε το παρέλαβαν , πότε το τσέκαραν και πότε το προώθησαν προς Ελλάδα) . Μέχρι αυτή την ενημέρωση ήμουν κι εγώ pre-adviced και αγχωμένος .

Ίσως φάνηκα τυχερός και πέρασαν το δέμα μου πιο γρήγορα από το δικό σου . Πάντως , σε μια βδομάδα από τη στιγμή που θα φύγει από Ολλανδία θα είναι στα χέρια σου .

Περιέργως , δεν τα καθυστερούν πλέον στην Ελλάδα . Τα περνάνε μπαμ-μπαμ .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα αλλαξε και στο δικο μου η κατασταση.Γραφει οτι σημερα στις 15:00 εφτασε Ολλανδια.Τελικα εκει που ειχα πει οτι κινητο δεν παιζει να δουμε,μαλλον θα ερθει :lol:.Ειναι και για την μανα μου και με εχει πρηξει ποτε θα φτασει.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία του άσπρου στις 16/10 .

Επεξεργάστηκαν την πληρωμή (μέσω PayPal) στις 17/10 .

Αποστολή δέματος και παραλαβή tracking number στις 22/10 .

Παραλαβή από πελάτη στο τοπικό τους ταχυδρομείο στις 24/10 .

Σήμερα , 30/10 , ακόμη δεν φαίνεται να έχει φτάσει Ολλανδία (μέσω NL έκαναν την αποστολή , μέσω 17track έκανα τον έλεγχο) .

 

Αναμένω , με το καλό να τα παραλάβουμε όλοι και εννοείται να είναι απροβλημάτιστα .

(Αν και με χαλάει λίγο το "6 μήνες εγγύηση" που είδα στο site τους αντί για 12 που δίνουν συνήθως οι υπόλοιποι)

 

Edit :

η παραγγελία βγήκε στα 79.99 $ μέσω του κουπονιού που δίνει το gearbest , κλασσικά το PayPal μου χρέωσε σχεδόν 2 ευρώ περισσότερο (κλάιν γι αυτή την τιμή) .

Το tracking number , όπως σε όλες τις περιπτώσεις μου αγοράς από το εξωτερικό , δεν εμφανίζει στοιχεία άμεσα αλλά μετά από σχεδόν μια βδομάδα (αυτό το έγραψα για επιβεβαίωση επειδή διαβάζω συχνά πυκνά σε διάφορες σελίδες να παραπονιούνται ότι καθυστερεί να εμφανιστεί το tracking number) .

 

Τελικα γιατι το paypal τωρα τελευταια χρεωνει συνεχεια 2ευρα?

Και μενα στις 2 τελεταιες αγορες που εκανα με εχει χρεωσει 2+ ευρω σε καθε συναλαγη!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα άλλη πιστωτική κάρτα πρόσφατα . Και ξέχασα να αλλάξω την επιλογή "η μετατροπή του νομίσματος να γίνεται από την τράπεζα μου" και όχι "από το PayPal" .

Βρίσκεται ένα στάδιο πριν γίνει η πληρωμή .

 

edit :

διάβασε το κομμάτι του "achisael" για οδηγίες .

http://www.adslgr.com/forum/archive/index.php/t-370399.html

(άλλαξε το κι εσύ , εγώ το είχα ξεχάσει επειδή όπως έγραψα πριν πρόσθεσα άλλη κάρτα πρόσφατα)

Edited by NeOSL
πρόσθεση link
Link to comment
Share on other sites

έμενα χτες έφτασε ολανδια και σήμερα γράφει ότι έχει φύγει και έρχεται Ελλάδα.
μία από τα ίδια το ΝL post και πλέον βγαίνει και στο Tracking των ΕΛΤΑ, φαίνεται ότι κρατάει το preadvised μέχρι να φτάσει Ολλανδία:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την παραγγελία της συγκεκριμένης συσκευής, να δούμε αν θα προλάβει να έρθει για Χριστουγεννιάτικο δώρο :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχει και το minideal στα 89$. Ξερω του gearbest είναι φθηνότερο, κατα 10$ με το κουπόνι, αλλά απο αξιοπιστία μαγαζιου τι παίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Το έχει και το minideal στα 89$. Ξερω του gearbest είναι φθηνότερο, κατα 10$ με το κουπόνι, αλλά απο αξιοπιστία μαγαζιου τι παίζει ?

 

Εγω πρωτη φορα εκανα παραγγελια στο gearbest και ενα καλο που ειδα ειναι οτι ειναι πολυ γρηγοροι.

Τεταρτη βραδυ αργα εκανα την παραγγελια και Παρασκευη πρωι το εστειλαν και μου εδωσαν tracknumber.

Φαινεται πολυ καλο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φάνηκε το gearbest με το κουπόνι που βάλανε , πήρανε πολλές παραγγελίες και τρέχαν και δε έφταναν , σιγά σιγά άρχισε να στρώνει το θέμα με τις αποστολές , σύντομα θα βάλω και εγώ παραγγελία για την γυναίκα μου , άλλα δεν ξέρω αν θα είναι από εκεί .

Περιμένω και μερικά πρώτα σχόλια από τα παιδιά που θα το πάρουν στα χέρια τους

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Τριτη Τεταρτη παραλαμβανω.Σαββατο εφτασε αεροδρομιο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τριτη Τεταρτη παραλαμβανω.Σαββατο εφτασε αεροδρομιο.

 

Καλημερα. Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις και κανενα μικρο review γιατι ειμαι μεταξυ αυτου του τηλεφωνου και του thl t6s απλως απο οτι βλεπω ειναι ποιο οικονομικο με καλυτερες καμερες.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις κάμερες πάντως διάβασα στο xda οτι δουλεύουν με resample, πχ η πίσω είναι πραγματική 5αρα αλλά την κανει 8MP με λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις κάμερες πάντως διάβασα στο xda οτι δουλεύουν με resample, πχ η πίσω είναι πραγματική 5αρα αλλά την κανει 8MP με λογισμικό

 

Επισης με καλυτερη αναλυση στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ανάλυση οθόνης, καλύτερη μπροστινή κάμερα, χειρότερη μπαταρία και πιό παχύ από το Τ6s...

 

Για να το δούμε και από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περιμενω να μου πεις εντυπωσεις και κανενα μικρο review γιατι ειμαι μεταξυ αυτου του τηλεφωνου και του thl t6s απλως απο οτι βλεπω ειναι ποιο οικονομικο με καλυτερες καμερες.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση το t6s να ειναι καλυτερο με τιποτα.

Το ειχα και ηταν πολυ μαπα στην αναλυση , φαινοντουσαν τα pixels και το φλας ηταν για τα μπαζα + η φωτογραφικη.

Ασε που ετριζε και το καπακι πισω σε ολους ( και ας μην το παραδεχονταν μερικοι )

Εδω με λιγοτερα λεφτα το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο.

Χωρις να το εχω δει το αγορασα με κλειστα τα ματια , σε αυτα τα λεφτα ειναι σουπερ.

 

Καλύτερη ανάλυση οθόνης, καλύτερη μπροστινή κάμερα, χειρότερη μπαταρία και πιό παχύ από το Τ6s...

 

Για να το δούμε και από κοντά...

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση το t6s να ειναι καλυτερο με τιποτα.

Το ειχα και ηταν πολυ μαπα στην αναλυση , φαινοντουσαν τα pixels και το φλας ηταν για τα μπαζα + η φωτογραφικη.

Ασε που ετριζε και το καπακι πισω σε ολους ( και ας μην το παραδεχονταν μερικοι )

Εδω με λιγοτερα λεφτα το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο.

Χωρις να το εχω δει το αγορασα με κλειστα τα ματια , σε αυτα τα λεφτα ειναι σουπερ.

 

 

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

 

Ωσοι το παραγγειλατε απο το gearbest ποσο σας κοστισε τελικα? 63ε. μαζι τι δωρο δινουνε με το κινητο? κατι λεη για θηκη αλλα τι θηκη ειναι αυτη σιλικονης η τυπου πορτοφολι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση το t6s να ειναι καλυτερο με τιποτα.

Το ειχα και ηταν πολυ μαπα στην αναλυση , φαινοντουσαν τα pixels και το φλας ηταν για τα μπαζα + η φωτογραφικη.

Ασε που ετριζε και το καπακι πισω σε ολους ( και ας μην το παραδεχονταν μερικοι )

Εδω με λιγοτερα λεφτα το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο.

Χωρις να το εχω δει το αγορασα με κλειστα τα ματια , σε αυτα τα λεφτα ειναι σουπερ.

 

 

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

 

Εισαι απαιχτος ρε φιλε,τι κολημα εχεις φαει με το Τ6s,γιατι τοσο μισος?

Αφου σου την ειπαν τοσοι και τοσοι στο τοπικ του τηλεφωνου,εσυ εκει,το βιολι σου!

Το καλυτερο σου βεβαια ειναι αυτο το "το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο απο το Τ6s" χωρις καν να εχεις πισαει η εστο δει απο κοντα το cubot s168 !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...