Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου έβγαινε 65 αν πλήρωνα σε ευρώ, και κάπου 64 πληρώνοντας σε δολλάρια με τη μετατροπή να γίνεται απο τη VISA. Προτίμησα το δευτερο , δεν με χρέωσε κάτι επιπλέον το paypal αλλά η συναλλαγή δεν έχει φανεί ακόμη στην κάρτα μου για να δω το ακριβές ποσο που χρεώθηκα. Edited by DrVasilis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

 

Στο Minideal την έχουν 1700, που από ότι φαίνεται είναι λάθος. Όντως ίδια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαινε 65 αν πλήρωνα σε ευρώ, και κάπου 64 πληρώνοντας σε δολλάρια με τη μετατροπή να γίνεται απο τη VISA. Προτίμησα το δευτερο , δεν με χρέωσε κάτι επιπλέον το paypal αλλά η συναλλαγή δεν έχει φανεί ακόμη στην κάρτα μου για να δω το ακριβές ποσο που χρεώθηκα.

 

Απο οτι μιλησα μαζι τους δινουν σαν δωρο μια κινεζικη μαντιλα και οχι τπτ αλλο οπως θηκη

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση το t6s να ειναι καλυτερο με τιποτα.

Το ειχα και ηταν πολυ μαπα στην αναλυση , φαινοντουσαν τα pixels και το φλας ηταν για τα μπαζα + η φωτογραφικη.

Ασε που ετριζε και το καπακι πισω σε ολους ( και ας μην το παραδεχονταν μερικοι )

Εδω με λιγοτερα λεφτα το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο.

Χωρις να το εχω δει το αγορασα με κλειστα τα ματια , σε αυτα τα λεφτα ειναι σουπερ.

 

 

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

 

Το t6s το εχει ο γιος μου εγω και ενα μηνα.

δεν εχει βγαλει τιποτα εως τωρα, και το καπακι δεν τριζει, (τι χαζα ακουω θεε μου!!!) δηλαδη θα απαφευγα να πω οτι ΝΑΙ το καπακι τριζει; εσυ απο που το συμπερανες αυτο; το εχεις;

 

Το cubot s168 σκεφτομαι να το παρω για την κορη μου που εχει και μια καλλητεχνικη αποψη με τις φωτογραφιες και λογο οτι φαινομενικα εχει καλυτερη καμερα λεω να παω σε cubot s168

Οταν το παρω στα χερια μου θα εχω να πω περισσοτερα για την συγκριση των 2 τηλεφωνων μιας και θα μπορω να τα εχω στα χερια μου και τα δυο ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση το t6s να ειναι καλυτερο με τιποτα.

Το ειχα και ηταν πολυ μαπα στην αναλυση , φαινοντουσαν τα pixels και το φλας ηταν για τα μπαζα + η φωτογραφικη.

Ασε που ετριζε και το καπακι πισω σε ολους ( και ας μην το παραδεχονταν μερικοι )

Εδω με λιγοτερα λεφτα το cubot s168 θα ειναι 100% καλυτερο.

Χωρις να το εχω δει το αγορασα με κλειστα τα ματια , σε αυτα τα λεφτα ειναι σουπερ.

 

 

 

Χειροτερη μπαταρια απο που και ως που.

1900 εχουν και τα 2.

Ασε που οι μπαταριες της cubot δεν κανουν τα παλαβα που κανουν αυτες της thl.

Και εχουν και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

3 μπαταριες σε 3 διαφορετικα ατομα στο thl w200s φουσκωσαν.....

Εχω το thl 5000 και φοβαμαι μην και φουσκωσει και σε αυτο γιατι μετα αστα.

 

 

 

Παραπλησια τιμη και χαρακτηριστικα ενταξει καποιο θα ειναι καλυτερο απο το αλλο σε καποιο τομεα αλλα οι διαφορες θα ειναι αμελητεες. Τηλεφωνα των 65 ευρω ειναι ok!!!!

Εγω διαλεξα cubot λογω καμερας αλλα και γιατι ολοι t6 πηρανε, πως να το κανουμε θελω να ξεχωριζω!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις κάμερες πάντως διάβασα στο xda οτι δουλεύουν με resample, πχ η πίσω είναι πραγματική 5αρα αλλά την κανει 8MP με λογισμικό
το βρήκα το ποστ δεν νομίζω όμως ότι ισχύει το αναφέρει ακριβώς όπως το γράφει αυτό το μαγαζί που αναφέρει πιο κάτω, θα το ελέγξω όταν έρθει :) φυσικά βλέπω ότι έχει βγει update στο οποίο αναφέρουν αυτό :

 

Optimization of the following elements:

1. the difference between the default before the camera 5.0MP;

2. by adding one-hand operation; 3. built-in 2-in-1 memory card t; 4. optimized TP sensitivity.

Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε οτι τα αλλά μαγαζια το έχουν 99 δολάρια(τα περισσότερα)ενω το thl t6s έχει 89 δολάρια(ξέρετε τι είναι 10 δολάρια για τους κινέζους :p)!

Οντως και εγώ το διάβασα καπου για την κάμερα οτι είναι 5mp.

Link to comment
Share on other sites

Ελα απο αύριο να σκάνε τα τηλεφωνακια στα παιδεία να τα δοκιμάζουν και να μας λένε την γνώμη τους.Αυτός που θα κανει πρώτος review θα τον κερασω καφεδακιστα everest:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παραπλησια τιμη και χαρακτηριστικα ενταξει καποιο θα ειναι καλυτερο απο το αλλο σε καποιο τομεα αλλα οι διαφορες θα ειναι αμελητεες. Τηλεφωνα των 65 ευρω ειναι ok!!!!

Εγω διαλεξα cubot λογω καμερας αλλα και γιατι ολοι t6 πηρανε, πως να το κανουμε θελω να ξεχωριζω!!

 

Και πολυ καλα εκανες , σου λεω εγω που το ειχα το t6s και δεν μασαω τα λογια μου γιατι δεν ειμαι του στυλ '' το εχω εγω αρα ειναι το καλυτερο '' οπως κανουν αλλοι .

Δεν μπορει να ειναι χειροτερο απο το τριζατο t6s ( δεν το λεω εγω μονο για το καπακι αν διαβασεις το λενε πολλα παιδια οτι τριζει στο μερος που εχει το ηχειο)

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα εκανες , σου λεω εγω που το ειχα το t6s και δεν μασαω τα λογια μου γιατι δεν ειμαι του στυλ '' το εχω εγω αρα ειναι το καλυτερο '' οπως κανουν αλλοι .

Δεν μπορει να ειναι χειροτερο απο το τριζατο t6s ( δεν το λεω εγω μονο για το καπακι αν διαβασεις το λενε πολλα παιδια οτι τριζει στο μερος που εχει το ηχειο)

 

Ρε ξεκολα λεμε,ακριβος αυτου του στυλ εισαι και μαλιστα χειροτερος,εσυ εισαι του στυλ "το παραγγειλα το cubot δεν το εχω πιασει στα χερια μου και εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι το καλυτερο"!

Παρτο πρωτα και μετα μιλα!

Οσο για τα τριζατα T6s και της κορης μου οπως σου ξαναπα δεν τριζει,και οσο για την καμερα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα ειναι καλυτερη του cubot απο το Τ6,εδω μιλανε για 5ρα που με interpolation την λενε 8αρα,και για την οθονη παλι που διαβαζεις τα σπεκς και λες 960 x 540 pixels ειναι αρα σιγουρα καλυτερα θα ειναι και εκει παλι μπορει να πεφτεις πολυ εξω,το Τ5s που εχω και εχει 960 x 540 pixels αναλυση και μαλιστα σε 4,7 ιντσες θα επρεπε λογικα να ειναι πολυ καλυτερη απο του Τ6s που εχει μονο 854x480 και ομως του Τ5 ειναι πολυ χειροτερη!

Γι'αυτο σου λεω ξεκολα ,παρτο πρωτα και μετα μιλα!

Αλλα λιγο δυσκολα το κοβω να κανεις αντικειμενικο review αναμεσα στα 2 τηλ.!

Link to comment
Share on other sites

Ρε ξεκολα λεμε,ακριβος αυτου του στυλ εισαι και μαλιστα χειροτερος,εσυ εισαι του στυλ "το παραγγειλα το cubot δεν το εχω πιασει στα χερια μου και εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι το καλυτερο"!

Παρτο πρωτα και μετα μιλα!

Οσο για τα τριζατα T6s και της κορης μου οπως σου ξαναπα δεν τριζει,και οσο για την καμερα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα ειναι καλυτερη του cubot απο το Τ6,εδω μιλανε για 5ρα που με interpolation την λενε 8αρα,και για την οθονη παλι που διαβαζεις τα σπεκς και λες 960 x 540 pixels ειναι αρα σιγουρα καλυτερα θα ειναι και εκει παλι μπορει να πεφτεις πολυ εξω,το Τ5s που εχω και εχει 960 x 540 pixels αναλυση και μαλιστα σε 4,7 ιντσες θα επρεπε λογικα να ειναι πολυ καλυτερη απο του Τ6s που εχει μονο 854x480 και ομως του Τ5 ειναι πολυ χειροτερη!

Γι'αυτο σου λεω ξεκολα ,παρτο πρωτα και μετα μιλα!

Αλλα λιγο δυσκολα το κοβω να κανεις αντικειμενικο review αναμεσα στα 2 τηλ.!

 

Εδω ειναι το τοπικ για το Cubot S168 καi οχι τοπικ για συγκριση με το Τ6s.Να ξανα γυρισεις στο τοπικ του Τ6S.Σε βλεπω πολυ παθιασμενο με το THL,μετοχες εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλα σε κανεναν δεν εχει ερθη ακομα? Αρχιζω και ανχωνομαι:lol:

εμένα έχει πιάσει Ελλάδα απο το Σάββατο αλλά ξεκουράζετε ακόμα στο αεροδρόμιο :zzz:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει πιάσει Ελλάδα απο το Σάββατο αλλά ξεκουράζετε ακόμα στο αεροδρόμιο :zzz:

 

Καλημερα μαλον ητανε μεγαλο το ταξιδι και κουραστηκε.Με το καλο να παραλαβεις και να μας πεις τα νεα του αντεννα

Link to comment
Share on other sites

Θα παραλαμβανα σημερα εαν ημουν σπιτι.Αφησε σημειωμα ο ταχυδρομος για παραλαβη αυριο!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Θα παραλαμβανα σημερα εαν ημουν σπιτι.Αφησε σημειωμα ο ταχυδρομος για παραλαβη αυριο!

 

Πότε πήρες tracking number? πόσες μέρες έκανε να έρθει

 

Μέχρι να έρθουν θα γεννήσουμε!!! και με nl post δεν ξέρεις τι γίνεται!!!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Θα παραλαμβανα σημερα εαν ημουν σπιτι.Αφησε σημειωμα ο ταχυδρομος για παραλαβη αυριο!

 

Άντε ρε φιλε να μάθουμε καμια πληροφορία για το τηλεφωνακι μήπως και το παραγγειλουμε και φταση πριν της γιορτές εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το τοπικ για το Cubot S168 καi οχι τοπικ για συγκριση με το Τ6s.Να ξανα γυρισεις στο τοπικ του Τ6S.Σε βλεπω πολυ παθιασμενο με το THL,μετοχες εχεις?

 

Ασε τις εξυπναδες ρε φιλε και ριξε το φταιξιμο εκει που πρεπει,αλλος κανει συγκρισεις ,δεν το αρχισα εγω αλλα ο φιλος πιο πανω που κανει συγκρισεις τηλεφωνων χωρις καν να τα εχει δει απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Πότε πήρες tracking number? πόσες μέρες έκανε να έρθει

 

Μέχρι να έρθουν θα γεννήσουμε!!! και με nl post δεν ξέρεις τι γίνεται!!!

Παραγγελια απο 15/10..

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-10-2014 20:34 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-11-2014 08:09 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 09-11-2014 08:07 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-11-2014 18:43 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-11-2014 03:42 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-11-2014 03:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ 11-11-2014 06:03 Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 11-11-2014 07:57 Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

ωραιος για πες μας εντυπωσεις
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα θα παραλαβω αυριο γιατι σημερα δεν ημουν σπιτι οταν περασε ο ταχυδρομος και μου αφησε σημειωμα

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο 15/10..

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-10-2014 20:34 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-11-2014 08:09 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 09-11-2014 08:07 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-11-2014 18:43 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-11-2014 03:42 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-11-2014 03:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ 11-11-2014 06:03 Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 11-11-2014 07:57 Μ.Δ. ΑΧΑΡΝΩΝ

 

Απο gearbest το πηρες? Εκανε αρκετες μερες δηλαδη εμεις που θα το παραγγειλουμε μεσα στην εβδομαδα θα ερθει με τον καινουργιο χρονο λογικα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Gearbest και ναι κανει αρκετες ημερες,οποτε λογω φορτου εργασιας ταχυδρομιων-στοκ του gearbest θα παραλαβετε πιθανοτατα με την νεα χρονια...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι Gearbest και ναι κανει αρκετες ημερες,οποτε λογω φορτου εργασιας ταχυδρομιων-στοκ του gearbest θα παραλαβετε πιθανοτατα με την νεα χρονια...

 

Καλα σε τετοια τιμη ας ερθει και το 2016 που λεη ο λογος. αρκει να μας βγει καλο και να μην εχουμε τπτ προβληματα με λειτουργικα,καμερες η μπαταρια και διαφορα αλλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αύριο να το εχω θα ανεβάσω unboxing video και review αφού το δουλέψω λίγο. Όποιος δεν μπορεί να περιμένει μπορεί να παραγγείλει με το κουπόνι S168KC με αυτό παίρνετε default δώρο δωρεάν θήκη και screen protector στο gearbest και βγαίνει $79.98 :w00t:
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...