Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok...thanx ολους για τα προγραμματα....μπηκαμε σε μια ταξη

μια τελευταια ερωτηση...το mobiluck ειναι πια shareware...οι παλαιες εκδοσεις γιατι δεν δουλευουν ομως;;;;;;;;;

Ti na to kaneis? To Smart Explorer einai arketo gia na stelneis arxeia me BT, enw k an thes na syndeseis kapoio BT HandsFree k pali to OS tou kinhtou exei to antistoixo menu k douleyei xwris kanena problhma...Apo palia thewrousan polloi to Mobiluck "ek twn ouk aneu" programma, alla pote den katalaba to giati....

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ontws to mobiluck den einai tipota idiaitero.Omws ksereis kaneis pws na steilei kataxwriseis to imerologiou i tou to do list se alla kinita?

Kai mporei kapoios na mou dwsei to clearvue i kapoia speadsheet(hmmm gia perissoteres apo 15 meres...)

Episis rikste mia matia edw...exei diafora

 

http://downloads.vnunet.com/top/utilities/2511.html

~One Sky~

~One Destiny~

Link to comment
Share on other sites

Φιλος παραπανω ειπε οτι το 'RJV RegTweaks UI: Πολλές χρήσιμες επιλογές, πχ που θες να ψάχνει το τηλέφωνο για ringtones, βελτίωση λειτουργίας του ξυπνητηριού (βαράει συνέχεια μέχρι να το κλείσεις), κλπ' . Εχω το προγραμμα αλλα αυτο απο που γινεται δεν το βρηκα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλος παραπανω ειπε οτι το 'RJV RegTweaks UI: Πολλές χρήσιμες επιλογές, πχ που θες να ψάχνει το τηλέφωνο για ringtones, βελτίωση λειτουργίας του ξυπνητηριού (βαράει συνέχεια μέχρι να το κλείσεις), κλπ' . Εχω το προγραμμα αλλα αυτο απο που γινεται δεν το βρηκα...

 

Πας στην δεύτερη επιλογή, Alarm Tweaks και αλλάζεις την επιλογή Repeat After.

 

Εγώ την έχω βάλει στο 3 sec. delay και κάνει φοβερή δουλειά, ξυπνάει ο πατέρας μου που είναι στην άλλη άκρη του σπιτιού! Βέβαια εγώ δεν ξυπνάω πάντα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :p

 

Επίσης για τα ringtones, πας στο menu 9 More... -> 7 Tones Path και βάζεις το directory στο οποιο θες να ψάχνει για ringtones.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Tο βασικότερο πρόβλημα που έχω εντοπίσει στονResco explorer v5.15 είναι η επιλογή Encryption βάζω κωδικό για προστασία στο αρχείο, παρόλαυτα μπορεί να μετονομαστεί ή διαγραφεί ανετότατα :(
Link to comment
Share on other sites

pws mporw na brw to Betaplayer 5 etsi wste na blepw video clips sto ppc?

exw to s100 tis qtek thanks...

 

episis krerei kapoios pou mporw na vrw to game: trivial persut? thelw na to kanw download sto kinito mou

pls opoios kserei as mou stilei minima

Link to comment
Share on other sites

βοηθατε ρεεε...

ειμαι καινουριος κατοχος ενος 8020 και εχω... τα εξης προβληματα & αποριες..!

 

1) ΔΕΝ μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να συνδεθω και να ενεργοποιησω το activesync (γινεται μεσω bluetooth, ετσι δεν ειναι?)

φανταζομαι ειναι ο μοναδικος τροπος για να συγχρονισω επαφες του outlook με το κινητο...

μπορω να στειλω αρχεια μεσω bt απ'το pc (δεξι κλικ στο αρχειο & send to bt device), αρα υπαρχει επικοινωνια. To active sync ομως ...μουλαρι!

(δεν βλεπει ουτε εμενα που καθομαι μπροστα στο PC... :lol: )

 

2) Με ποιο προγραμμα μπορω να δω το κινητο ως drive στο PC?

3) εγκατασταση εφαρμογων,games κλπ, γινεται μεσω bt?

 

(εχω win XP SP2 και activesync ver 3.7...)

 

thanks προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

βοηθατε ρεεε...

ειμαι καινουριος κατοχος ενος 8020 και εχω... τα εξης προβληματα & αποριες..!

 

1) ΔΕΝ μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να συνδεθω και να ενεργοποιησω το activesync (γινεται μεσω bluetooth, ετσι δεν ειναι?)

φανταζομαι ειναι ο μοναδικος τροπος για να συγχρονισω επαφες του outlook με το κινητο...

μπορω να στειλω αρχεια μεσω bt απ'το pc (δεξι κλικ στο αρχειο & send to bt device), αρα υπαρχει επικοινωνια. To active sync ομως ...μουλαρι!

(δεν βλεπει ουτε εμενα που καθομαι μπροστα στο PC... :lol: )

 

2) Με ποιο προγραμμα μπορω να δω το κινητο ως drive στο PC?

3) εγκατασταση εφαρμογων,games κλπ, γινεται μεσω bt?

 

(εχω win XP SP2 και activesync ver 3.7...)

 

thanks προκαταβολικα..

 

 

Καταρχήν, κατέβασε το activesync 3.8 έχει καλύτερη υποστήριξη bt.

 

1) Μέσω bt δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί χρησιμοποιώ το καλώδιο.

Γιατί δεν βάζεις το καλώδιο; Και είναι πολύ γρήγορο!

 

2)Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτό το πράγμα

μόνο μέσα από τον explorer του activesync μπορείς να το δεις.

 

3) Δεν ξέρω!

 

Ελπίζω να βοήθησα σε κάποια πράγματα τα οποία γνώριζα για τα υπόλοιπα

θα απαντήσουν οι άλλοι Smartphone-Fans!

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

3. εγκατάσταση εφαρμογών γίνεται και όταν συνδέσεις το κινητό και το pc με καλώδιο usb (activesync).

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ποια ειναι ηπ ροκαθορισμενη επιλογη απο το Rej tweaks στο tones path γιατι αλλαξα το παθ αλλα δεν ξερω ποιο ηταν το κανονικο. Ρωταω γιατι ειχα ενα προβληματακι...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ποια ειναι ηπ ροκαθορισμενη επιλογη απο το Rej tweaks στο tones path γιατι αλλαξα το παθ αλλα δεν ξερω ποιο ηταν το κανονικο. Ρωταω γιατι ειχα ενα προβληματακι...

 

 

\Storage\Application Data\Sounds

 

Εκεί είναι!

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλλικάρια είμαι ψιλονέος χρήστης του 8080 και θα ήθελα πάρα πολύ να αποθηκεύω τα sms μου στο πισί για να μην τα χάνω. Στο προηγούμενο κινητό C62 είχα 90 μηνύματα από τα οποία φυσικά διασώθηκαν μόνο τα 30 της κάρτας. Και δυστυχώς τα μηνύματα που είναι αποθηκευμένα στο κινητό δε μεταφέρονται στην κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλλικάρια είμαι ψιλονέος χρήστης του 8080 και θα ήθελα πάρα πολύ να αποθηκεύω τα sms μου στο πισί για να μην τα χάνω. Στο προηγούμενο κινητό C62 είχα 90 μηνύματα από τα οποία φυσικά διασώθηκαν μόνο τα 30 της κάρτας. Και δυστυχώς τα μηνύματα που είναι αποθηκευμένα στο κινητό δε μεταφέρονται στην κάρτα...

Αυτό που ψάχνεις είναι το Jeyo Mobile Companion http://www.smartphone.net/software_detail.asp?id=627

Link to comment
Share on other sites

υποτιθετε οτι απο το Rej tweaks στο tones path, μπορουμε να ορισουμε που θα ψαχνει το κινητο για ηχους κλησης.

Εγω εχω ορισει ενα φακελο στη storage card/music_mp3 ως tone path, οταν ομως παω απ'τις ρυθμισεις/ηχοι, στη λιστα διαθεσιμων ηχων δεν υπαρχουν τα αρχεια του φακελου που ορισα (storage card\music_mp3) και φυσικα... δεν μπορω να τους ορισω ως ηχους κλησεις... (εννοειται οτι κανω κ Reboot..)

 

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

AMR Player

 

Πριν λίγο καιρό είχε γίνει κουβέντα για .AMR Players. Επιτέλους ο TCPMP Player (πρώην Betaplayer) παίζει και .AMR, μεταξύ όλων των άλλων formats. Αποκτήστε τον δωρεάν από εδώ. (το URL άλλαξε από προηγούμενο post. Πάρτε το tcpmp.smartphone.UNSTABLE.0.65y3.exe ή ότι νεώτερο βγεί)

Link to comment
Share on other sites

AMR Player

 

Πριν λίγο καιρό είχε γίνει κουβέντα για .AMR Players. Επιτέλους ο TCPMP Player (πρώην Betaplayer) παίζει και .AMR, μεταξύ όλων των άλλων formats. Αποκτήστε τον δωρεάν από εδώ. (το URL άλλαξε από προηγούμενο post. Πάρτε το tcpmp.smartphone.UNSTABLE.0.65y3.exe ή ότι νεώτερο βγεί)

 

Den xreiazete, amr paizei kai o wmp10

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...