Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia mpori kapios na mas pei pos mporoume na simazepsoume ligo to menou tou kinitou?kapios mas eixe pei oti auto ginete apo ti registry tou tilefonou alla an mpori na mas dosei analitikes odigies pos tha to kanoume auto giati ginete ena mpaxalo apo tis polles selides pou iparxoun...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νωρίτερα σήμερα έστειλα PM στον φίλο psybill γι αυτό το θέμα και παραθέτω την κατατοπιστικότατη απάντηση του:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403149/0/start.jpg

το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις, ειναι να πας με το file explorer του κινητου σου στο φακελο storage/windows/start menu. εκει θα φτιαξεις οτι φακελους θελεις εσυ. βλεπεις τους δικους μου στη πρωτη φωτο. στη συνεχεια θα μετακινησεις ολα τα προγραματα που ειναι μεσα στο start menu στους φακελους που εσυ θελεις.

αφου μετακινησεις ολα τα αρχεια σε φακελους και κανεις μια επανεκινηση, θα δεις οτι το menu θα εχει αλλαξει.

αν θελεις ομως να βαλεις τους φακελους με δικη σου σειρα, τοτε θα χρειαστεις ενα registry editor και να ακολουθησεις τα βηματα οπως τα βλεπεις στις παραπανω εικονες. αν θελεις να κρατησεις καποια προγραμματα εκτος φακελων να θυμασαι οτι πρεπει στο τελος να βαλεις την καταληξη .lnk(οπως βλεπεις πιο πανω με το call history), αλλιως βαζεις μονο τα ονοματα των φακελων αναλογα με τη σειρα που εσυ θελεις να σου εμφανισει.

δεν εχω πολυ χρονο αυτον τον καιρο. προσπαθησε και σε οτι δεν καταφερεις ρωτα με συγκεκριμενες αποριες.

ελπιζω να βοηθησα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403150/0/reg1.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403151/0/reg2.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403152/0/reg3.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403153/0/reg4.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403154/0/reg5.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403155/0/reg6.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403156/0/reg7.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/403158/0/reg9.jpg

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον psybill για τις πληροφορίες του

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το PHM Registry Editor αλλα δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο 8010. Μόνο στο pc γίνεται install... περίεργο. Δεν είναι θέμα activesync, αυτό λειτουργεί καλά!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το PHM Registry Editor αλλα δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο 8010. Μόνο στο pc γίνεται install... περίεργο. Δεν είναι θέμα activesync, αυτό λειτουργεί καλά!

 

και γω αν δεν κανω λαθος ειχα προβλημα με το .exe του phm. κατεβασε καλυτερα το .cab και κανε εγκατασταση απο το κινητο. αν δεν το βρισκεις δωσε μου το mail σου να στο στειλω. επισης μπορεις να δουλεψεις και με το reg editor που εχει ο resco explorer

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλο το forum !!!

 

Μόλις αποκτησα 1 Qtek 8010 και δεν μπορω βγω στο δικτυο μεσω GPRS.

 

To GPRS ειναι ενεργοποιημένο απο τη Vodafone και εχω κάνει όλες τι ριθμισεις απο τη σελίδα της ACE.

 

Help Help !!!!! :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άλλο ένα site με τρομερές εικόνες για smartphones

και πάρα πολλά μαγευτικά τοπία

ελπίζω να σας αρέσει..... ;)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άλλο ένα site με τρομερές εικόνες για smartphones

και πάρα πολλά μαγευτικά τοπία

ελπίζω να σας αρέσει..... ;)

Απλά τέλειες εικόνες και τοπία :!: :!: :!: :!: :!: :w00t:

 

Μην κάνετε το λάθος και δεν τα δείτε :alien:

Link to comment
Share on other sites

Μας τύφλωσες με τα τοπία σου :P
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλο το forum !!!

 

Μόλις αποκτησα 1 Qtek 8010 και δεν μπορω βγω στο δικτυο μεσω GPRS.

 

To GPRS ειναι ενεργοποιημένο απο τη Vodafone και εχω κάνει όλες τι ριθμισεις απο τη σελίδα της ACE.

 

Help Help !!!!! :cry: :cry: :cry:

 

Λοιπόν πήγαινε Ρυθμίσεις > Συνδέσεις δεδομένων > Μενού > Επεξεργασία Συνδέσεων > GPRS Συνδέσεις > Vodafone Internet.

 

Εκεί που το access point γράφει internet.vodafone.gr ή κάτι τέτοιο, σβήσε το vodafone.gr και άσε μόνο τη λέξη internet. Πες μου πως πήγε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ενσωματομένο πρόγραμμα Caller ID του 8010 ώστε κάθε φορά που με πέρνουν τηλ να εμφανίζεται το αντίστοιχο πεδίο στο homescreen (ανάμεσα στο πεδίο των Ραντεβού και του προφίλ)?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η Ilium Software προσφέρει δωρεάν ένα light version του Newsbreak (RSS Reader). Όσοι έχουν το full version θα ξέρουν ότι πρόκειται για τον πιό αξιόπιστο RSS Reader. Πολλά sites, μεταξύ των οποίων και Ελληνικά (πχ Ναυτεμπορική) προσφέρουν RSS feeds που μπορείτε να τα διαβάζετε μέσα από αυτό το πρόγραμμα. Το Light version επιτρέπει μέχρι 5 feeds. Μπορείτε να το προγραμματίσετε να ενημερώνεται μόνο όταν το κινητό σας είναι συνδεδεμένο μέσω PC στο Internet (Activesync) ώστε να μην ξοδεύετε GPRS traffic. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγαινε Ρυθμίσεις > Συνδέσεις δεδομένων > Μενού > Επεξεργασία Συνδέσεων > GPRS Συνδέσεις > Vodafone Internet.

 

Εκεί που το access point γράφει internet.vodafone.gr ή κάτι τέτοιο, σβήσε το vodafone.gr και άσε μόνο τη λέξη internet. Πες μου πως πήγε :rolleyes:

 

 

Φίλε ευχαριστώ πολυ για το ενδοιαφέρον σου !!

 

Δυστυχώς όμως το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο με πρίν.......

 

Σφάλμα . Αδύνατη σύνδεση ....κτλπ.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το μήνυμα που έχω ανεβάσει στο θέμα του 8080 θα δεις ότι το 2.5 δουλεύει αποβλημάτιστα ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ βάλεις το κουμπί ενεργοποίησής του σε κάποιο άλλο πλήκτρο. Εγώ το έβαλα στο παρατεταμένο πάτημα του μουμπιού της κάμερας που ανοίγει τις φωνητικές σημειώσεις που δεν χρησιμοποιώ ποτε...

 

Σήμερα εγκατέστησα το xBar 2.6...

 

Παιδιά προσοχή... νόμιζα ότι μου χάλασε το joystick στην αρχή, αφού δεν δεχόταν το μέσα (κεντρικό) click με τίποτα... μετά βέβαια παρατήρησα ότι το xbar δούλευε οπότε το joystick δεν είχε κανένα πρόβλημα (ευτυχώς) :X

 

Το έβγαλα και λύθηκε το πρόβλημα... αλλά παρατηρώ ότι ακόμα και με το 2.5 το κεντρικό κουμπί δεν δούλευει πάντα σωστά... στην αρχή νόμιζα ότι άρχισε να τα φτύνει (όπως έχει αναφέρει και άλλος κόσμος εδώ), αλλά τελικά έφταιγε το #@%#$^#$ προγραμματάκι.

 

Συμπέρασμα, άμα έχετε πρόβλημα με το joystick βγάλτε το xbar πριν πάτε στην qtek :alien:

Link to comment
Share on other sites

Το sprite backup μπορεί να επαναφέρει τις ρυθμίσεις σου ακόμα και μετά από firmware upgrade, χωρίς να πειράξει το νέο λειτουργικό. Για να γίνει αυτό πρέπει να ακολουθήσεις μια πολύ αυστηρή διαδικασία αναβάθμισης. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.
File ayar, se efxaristo para poli!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή υπάρχει γενικότερα μια ύφεση στην εμφάνιση νέων προγραμμάτων για τα smartphones? Εντάξει, από εφαρμογές γραφείου έχουμε τα περισσότερα από αυτά που χρειαζόμαστε, αλλά από εφαρμογές διασκέδασης (πχ σχετικά με την κάμερα κλπ) και κυρίως από παιχνίδια, δε βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο... Τι λέτε?

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή υπάρχει γενικότερα μια ύφεση στην εμφάνιση νέων προγραμμάτων για τα smartphones? Εντάξει, από εφαρμογές γραφείου έχουμε τα περισσότερα από αυτά που χρειαζόμαστε, αλλά από εφαρμογές διασκέδασης (πχ σχετικά με την κάμερα κλπ) και κυρίως από παιχνίδια, δε βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο... Τι λέτε?

 

αν και το εχω αφησει λιγο στην ακρη το smartie μου( για τη ακριβεια εχω κανει hard reset και κανω μονο πειραματα) και γω παρατηρω μια πτωση στην εμφανιση νεων εφαρμογων. μια λογικη εξηγηση θα μπορουσε να ειναι οτι οι developers προετοιμαζονται για το νεο λειτουργικο και εχουν σταματησει να ασχολουνται με τα 2003. παντως οπως εχω ξαναπει, και με τις ηδη υπαρχουσες εφαρμογες εγω ειμαι υπερευχαριστημενος.

για την καμερα που λες, δε νομιζω να υπαρχει αλλη εφαρμογη εκτος απο αυτη που ερχεται με το τηλεφωνο. η ms δεν δινει προσβαση στους developers για αναπτυξη εφαρμογων. και αυτο θα γινει με τα windows 5.0

οσο για games. το τελευταιο που ειδα και ειναι πολυ καλο ειναι το super miners. επιτρεπει μαλιστα και multi-player με bt. το demo εχει 10 πιστες που ουσιαστικα ειναι για να το μαθεις. τα δυσκολα αρχιζουν στις επομενες πιστες. δεν εχω βεβαια την εκδοση για smartphone, αλλα το εχω για ppc και το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, από εφαρμογές γραφείου έχουμε τα περισσότερα από αυτά που χρειαζόμαστε
Αντιθέτως στις εφαρμογές γραφείου έχουμε σοβαρό μειονέκτημα έναντι της Symbian πλατφόρμας. Αφού δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε τα αρχεία :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν μπορούμε...

με το wordpad της vieka μπορούμε να επεξεργαστούμε αρχεία κειμένου

με το PTAB (όποιος το έχει ας στείλει Pm) spreadsheets

και υπάρχει και κάποιο ακόμα για φωτογραφίες (bmp νομίζω μόνο, αλλά δεν έχω ασχοληθεί)

Παιχνίδια έχω πάνω από 100 (αλλά ζήτημα να έχω παίξει τα 20) και τέλος με τους emulator gameboy/nes/supernes τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα είναι ΠΑΡΑ πολλά.

Πάντως το μόνο που έχω νιώσει ότι μου χρειάζεται και δεν το έχω ως τώρα είναι το PTAB που μάλλον θα το αγοράσω στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

crAss πάνω από 100?? Πού τα βρήκες? Είναι καλά σαν το worms world party πχ? Γιατί τέτοια παιχνίδια εννοώ... Ξέρω τι δυνατότητες έχει το smartphone μου και κάποια άλλα που είναι εκνευριστικά απλά (σε gameplay και γραφικά) δε με ενθουσιάζουν...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άλλο ένα site με τρομερές εικόνες για smartphones

και πάρα πολλά μαγευτικά τοπία

ελπίζω να σας αρέσει..... ;)

thief τις εικόνες και τα μαγευτικά τοπία τα έχει δει; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω αφησει λιγο στην ακρη το smartie μου( για τη ακριβεια εχω κανει hard reset και κανω μονο πειραματα) και γω παρατηρω μια πτωση στην εμφανιση νεων εφαρμογων. μια λογικη εξηγηση θα μπορουσε να ειναι οτι οι developers προετοιμαζονται για το νεο λειτουργικο και εχουν σταματησει να ασχολουνται με τα 2003. παντως οπως εχω ξαναπει, και με τις ηδη υπαρχουσες εφαρμογες εγω ειμαι υπερευχαριστημενος...

 

Wraia, k emeis dhladh pou exoume ta 2003, ti, terma? Oti eidame, eidame?

Den to thewrw swsto ayto, k tha prepei kapws me kapoio tropo na yparxei ena backwards compatibility se nees efarmoges apo dw k sto ekshs...

As mhn ksexnane oti to kinhto den einai PC pou mporeis kallista na tou kaneis ena upgrade se kainouria ekdosh leitourgikou. Edw oti exoume, einai to idio apo thn arxh k den allazei...Oxi oti k egw eimai paraponemenos me ta hdh uparxonta, alla mou kakofainetai oti apo dw k sto ekshs tha mas afhsoun sth moira mas...

 

H' mhpws kathe ligo k ligaki tha allazoume syskeyes mono k mono gia na exoume to neotero leitourgiko k kainouries efarmoges??? :mad:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...