Jump to content

[LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο σε εμενα συμβαινει οταν ανεβαζω βιντεο στο facebook να το κανει χαλια ακομα και αν ειναι μικρο;

 

Νομίζω σε όλους....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ roll

 

Σε περίπτωση που θέλεις να παίξεις με "βάθος πεδιού" στο κινητό δες και την εφαρμογή After Focus της MotionOne για απλές επεμβάσεις και εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν απ' το συρτάρι η θεία ολυ. (Olympus xz-2) και η sony rx 100 με τον πολύ δυνατό αισθητήρα...φτιάχτηκα μετά κι έβγαλα κ την slr με τον 50αρι τον σταθερό κ τον macro κ το ευχαριστήθηκα!!...Σε ευχαριστώ πολυ πάντως
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα όποιος μπορεί να μ στείλει μια φωτογραφία τύπου σελφι ,αλλά με νυκτερινή λήψη, έως σε σκοτάδι. Άκουσα ότι βγάζει φωτογραφίες και σε απόλυτο σκοτάδι αλλά θέλω να δω την ποιότητα. Και γενικά όσο αφορά την κάμερα (κυρίως την μπροστά) τί άποψη έχετε?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν απ' το συρτάρι η θεία ολυ. (Olympus xz-2) και η sony rx 100 με τον πολύ δυνατό αισθητήρα...φτιάχτηκα μετά κι έβγαλα κ την slr με τον 50αρι τον σταθερό κ τον macro κ το ευχαριστήθηκα!!...Σε ευχαριστώ πολυ πάντως

 

Το snapseed δουλεύει και raw αρχείο δυστυχώς μόνο dng αυτό για τη rx100 από 2η έκδοση και πάνω λόγω wifi για ακόμα μεγαλύτερη ευχαρίστηση!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα όποιος μπορεί να μ στείλει μια φωτογραφία τύπου σελφι ,αλλά με νυκτερινή λήψη, έως σε σκοτάδι. Άκουσα ότι βγάζει φωτογραφίες και σε απόλυτο σκοτάδι αλλά θέλω να δω την ποιότητα. Και γενικά όσο αφορά την κάμερα (κυρίως την μπροστά) τί άποψη έχετε?

 

Στα χρήματα του η φωτογραφική του είναι απ τις πρώτες, στο σκοτάδι (χαμηλό φωτισμό) δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κινητά με φωτεινότερο φακό πλέον.

Αν πρώτο σημείο ενδιαφέροντος σου είναι η φωτογραφία και μπορείς το g4 μη το σκέφτεσαι στιγμή, θα σου δώσει χειροκίνητες ρυθμίσεις και raw αρχείο.

Αν τα χρήματα είναι ζήτημα είναι ξεκάθαρο ότι μένεις στο g3 σαν επιλογή ξεκάθαρο αυτό ιδιαίτερα αν θα χρησιμοποιηθεί περισσότερο στο αυτόματο σαν point and shoot camera.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς το g4 ανεβαίνει σε τιμή.με ενδιαφέρει κυρίως η μπροστά κάμερα.πχ είναι καλύτερη από j5,a5? (Συγνώμη, δεν θέλω να κάνω το θέμα σύγκριση κινητών,για να έχω μια εικόνα)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς το g4 ανεβαίνει σε τιμή.με ενδιαφέρει κυρίως η μπροστά κάμερα.πχ είναι καλύτερη από j5,a5? (Συγνώμη, δεν θέλω να κάνω το θέμα σύγκριση κινητών,για να έχω μια εικόνα)

 

Δεν τα γνωρίζω τα κινητά αυτά ιδιαίτερα αλλά δεν νομίζω ότι χτυπάνε στη φωτογραφία το g3.

Ίσως ένα ερώτημα στο "περί συσκευών" και "επιλογή συσκευής" να ήταν καλύτερα αλλά θα απαντήσουν πιστεύω αργότερα και εδώ στην ερώτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν υπαρχει καμμία εφαρμογη που να εχει τις ρυθμισεις του G4 στην καμερα η εστω καποιες βασικες;Φοραω την ΜΜ γιατι εχω το Πολωνικο. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν υπαρχει καμμία εφαρμογη που να εχει τις ρυθμισεις του G4 στην καμερα η εστω καποιες βασικες;Φοραω την ΜΜ γιατι εχω το Πολωνικο.

Επειδή η μμ είναι πολύ φρέσκια σε αναμονή όλοι μας είτε της xcam η εναλλακτικά βάλε την fv αλλά γενικά δεν δίνει μεγάλες αναλύσεις.. Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς το g4 ανεβαίνει σε τιμή.με ενδιαφέρει κυρίως η μπροστά κάμερα.πχ είναι καλύτερη από j5,a5? (Συγνώμη, δεν θέλω να κάνω το θέμα σύγκριση κινητών,για να έχω μια εικόνα)

 

Αν και είμαστε off, ένα κλικ περισσότερο το δίνει το A5 τουλάχιστον έτσι όπως το βλέπεις στην οθόνη (και ειδικά στην AMOLED είναι περίεργο γιατί μπορεί να ναι τέλεια και σε PC ή άλλο κινητό να μην είναι καλή), αλλά του J5 τη θεωρώ κατώτερη.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά δυστυχώς το g4 ανεβαίνει σε τιμή.με ενδιαφέρει κυρίως η μπροστά κάμερα.πχ είναι καλύτερη από j5,a5? (Συγνώμη, δεν θέλω να κάνω το θέμα σύγκριση κινητών,για να έχω μια εικόνα)

 

 

 

Μια χαρα καμερες.Εχω πιασει 3 16αρια απο φιλους και ειναι μια χαρα.Ουτε λαγκ,και γενικα η συσκευη αξιζει τα λεφτα της.Ειτε πας στο 16/2 ή 32/3.Το a5 ειναι κατωτερο για εμενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα 16 gb είναι πλέον λίγα για κινητό ας μην υπολογίζει την έκδοση αυτή ο υποψήφιος αγοραστής γιατί θα του τελειώσει η μνήμη το κινητό και όχι ο επεξεργαστής και είναι κρίμα να περιμένεις να πέσει η τιμή και να πάρεις κάτι που σε λίγο χρονικό διάστημα δεν θα είναι λειτουργικό σαν smartphone. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το πολυχρησιμοποιω ως καμερα, ετυχε να πετυχω εναν ωραιο ουρανο και απο το τιποτα μιας και δεν ειχα μαζι μου την καμερα εβγαλα μερικες φωτογραφιες με το κινητο, τελικα αν και jpeg ειχε λιγο ζουμι και στο lightroom μπορεσα και πειραξα λιγο τις σκιες, γενικα δεν φτανει ουτε για πλακα καποια φωτογραφικη, αλλα δεν ειναι και τελειως αχρηστο. :p

 

24845612512_01d4be6c8d_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έγραψες, ωραία προσπάθεια, όμορφο κάδρο και για κινητό θαυμάσια εικόνα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το πολυχρησιμοποιω ως καμερα, ετυχε να πετυχω εναν ωραιο ουρανο και απο το τιποτα μιας και δεν ειχα μαζι μου την καμερα εβγαλα μερικες φωτογραφιες με το κινητο, τελικα αν και jpeg ειχε λιγο ζουμι και στο lightroom μπορεσα και πειραξα λιγο τις σκιες, γενικα δεν φτανει ουτε για πλακα καποια φωτογραφικη, αλλα δεν ειναι και τελειως αχρηστο. :p

 

24845612512_01d4be6c8d_z.jpg

 

Ωραίο κάδρο, κόκκινο μπλε κίτρινο χρυσαφί, αντίθεση που σπάει τη μονοτονία, εξαιρετική σύνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος, κάποια την εφαρμογή xcam της lg στο g3? Ρωτάω διότι με ενδιαφέρει να την εγκαταστήσω εφόσον φυσικά έχει και ταχύτητα κλείστρου στο manual mode και όχι μόνο iso, scenes κλπ. ...Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές κι από μένα από το "ξεπερασμένο" πια για την κατηγορία του Lg-g3 ...

2.4 διάφραγμα (not bad για εσωτερικούς χώρους & με συμπαθητικό bokeh με πλούσια χρώματα θα έλεγα)

http://s27.postimg.org/k40nqs4vz/20160219_131520.jpghttp://s12.postimg.org/oxy57jgx5/20160219_131826.jpghttp://s12.postimg.org/5b4bvo221/20160219_132131_HDR.jpg

και μια νυχτερινή,εξαντλώντας το φτωχότατο menu σε manual mode στα 800asa.

 

http://s17.postimg.org/xxvznghiz/IMAGE00036.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι η καμερα για κινητο τηλ.και οντως καλες φωτο αυτες που ανεβασες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι τραβηγμένες με κάποιο πρόγραμμα;γιατί στο δικό μου δεν υπάρχουν επιλογές λόγο MM
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Οι φωτογραφίες είναι από στοκ κάμερα του κινητού πλην της νυχτερινής η οποία είναι μέσω της εφαρμογής lg cam. Είμαι λολιποπ στοκ εργοστασιακη πληροφοριακά, καλό βράδυ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και η xcam για MM για όποιον ενδιαφέρεται

 

για aosp να δουμε ποτε θα βγει.. γιατι με την εφαρμογη a better camera δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...