Jump to content

[LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που την βρήκες την xcam για MM?

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604 μαλλον αυτο εννοει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι.. Αν και η στοκ είναι πιο γρήγορη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα xcam για mm και δουλεύει μια χαρά. Αν και μου αρκεί η stock θα ήθελα mod για 1080p στα 60fps.Αν δει κάποιος ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την αφαίρεσα την xcam. Άφησα την στοκ επάνω.. Νομιζω ότι με βολεύει περισσότερο αλλά και είναι πιο γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ τελικά την αφαίρεσα την xcam. Άφησα την στοκ επάνω.. Νομιζω ότι με βολεύει περισσότερο αλλά και είναι πιο γρήγορη.

 

με Open Camera και aosp rom. Νομιζω απ τις καλυτερες καμερες για aosp, ολα σε auto mode. Καποιες ειναι τραβηγμενες ημερα και καποιες το βραδυ με εντελως σκοταδι και φλας.

https://flic.kr/s/aHskwYuuC3

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν τραβάω βίντεο σε αργή κίνηση 720p η ποιότητα είναι χάλια. Συμβαίνει σε άλλον αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν τραβάω βίντεο σε αργή κίνηση 720p η ποιότητα είναι χάλια. Συμβαίνει σε άλλον αυτό?

 

Ακόμα και όταν είναι ακίνητο το κινητό κατά τη λήψη βλέπεις χάλια ποιότητα στο βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και όταν είναι ακίνητο το κινητό κατά τη λήψη βλέπεις χάλια ποιότητα στο βίντεο;

Ανοίγω την κάμερα βάζω λειτουργία αργή κίνηση και όταν πατάω εγγραφή χαλάει η ποιότητα ενω στην απλή εγγραφή στα 720p είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Παιδια επειδη δεν εβγαλα ακρη, παρακαλω βοηθεια !!

 

Ψηνομαι να παρω ενα μεταχ. G3 απο φιλο σε τιμη χωμα (100 ε). Μια ερωτηση: Με stock rom τελικα Manual ISO μπορουμε η οχι. Και αν ναι πως ; Με ποια εφαρμογη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με στοκ ρομ και οχι μονο μπορεις να διαλεξεις iso με σχεδον ολες τις εφαρμογες καμερας που βρισκονται στο playstore , εγω χρησιμοποιώ την camera fv5 γιατι εχει ολες τις επιλογες που μπορεις να βρεις εκτος φυσικα το διαφραγμα!

Επισης ειναι η μονη εφαρμογη που στο ημιαυτοματο δηλαδη εαν διαλεξεις χαμηλο iso ειτε εαν ειναι πολυ σκοτεινο το καδρο σου μπορει να παει το shutter speed ακομα και στο 1 δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

με στοκ ρομ και οχι μονο μπορεις να διαλεξεις iso με σχεδον ολες τις εφαρμογες καμερας που βρισκονται στο playstore , εγω χρησιμοποιώ την camera fv5 γιατι εχει ολες τις επιλογες που μπορεις να βρεις εκτος φυσικα το διαφραγμα!

Επισης ειναι η μονη εφαρμογη που στο ημιαυτοματο δηλαδη εαν διαλεξεις χαμηλο iso ειτε εαν ειναι πολυ σκοτεινο το καδρο σου μπορει να παει το shutter speed ακομα και στο 1 δευτερολεπτο.

 

Διαβασα για το fv5 οτι ναι μεν επιλεγεις ISO αλλα στην ουσια δεν αλλαζει. Παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και αλλαζει το iso! απο την αλλη το shutter speed δεν δουλευει σωστα αλλα οπως σου ειπα μπορεις να το κανεις να φτασει μεχρι το 1 sec

δες καποια δειγματα απο gdrive μου, κατεβασε τις φωτο και τσεκαρε τα exif https://drive.google.com/open?id=0BxAwi3sCI5zBSGxCWERDWDdIaXc

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι όλες οι εφαρμογές εξάγουν την ίδια ποιότητα φωτογραφίας με της LG τουλάχιστον αυτό δεν συνέβαινε με τη google camera παλιότερα για raw ούτε λόγος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας εγώ ένα πρόβλημα με lg g3 τραβάω φωτογραφία στο σκοτάδι με φλας ανάβει το φλας αλλά η φωτογραφία βγαίνει μαύρη χωρίς φως. Ξέρει κανείς πως λύνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας εγώ ένα πρόβλημα με lg g3 τραβάω φωτογραφία στο σκοτάδι με φλας ανάβει το φλας αλλά η φωτογραφία βγαίνει μαύρη χωρίς φως. Ξέρει κανείς πως λύνεται αυτό?

 

Αν είσαι με fulmics να σου πω ότι είχα παρόμοιο θέμα και εμένα μου αναβε όμως η φωτογραφία ήταν πολύ φωτεινή. Δεν συγχρονιζεται το φλας και σε ερώτηση που έκανα δεν έγινε τίποτα. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ xcam και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με fulmics να σου πω ότι είχα παρόμοιο θέμα και εμένα μου αναβε όμως η φωτογραφία ήταν πολύ φωτεινή. Δεν συγχρονιζεται το φλας και σε ερώτηση που έκανα δεν έγινε τίποτα. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ xcam και όλα καλά.

 

Το Xcam lg settings? Και τι είναι το fulmics?

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ αλλαζεις ρομ οπως η fulmics για παραδειγμα. η εφαρμογη xcam lg ειναι καλη ψαξε στο xda για περισσοτερα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το Xcam lg settings? Και τι είναι το fulmics?

 

Αυτο είναι οι ρυθμίσεις για την xcam την εφαρμογή δεν θα τη βρεις στο playstore αλλά στο xda. Fulmics είναι μια rom που περνάς σε περίπτωση που θες κάτι παραπάνω από την stock.

Link to comment
Share on other sites

Η τυχόν θολούρα οφείλεται στην καλλιτεχνική απόδοση :)

 

Στην ίδια λήψη δοκίμασα και την FL-5 που έχεις προτείνει με διάφορες ρυθμίσεις και συγκρίνοντας τα αποτελέσματα κατέληξα στην stock camera (αυτές οι φωτό που ανέβασα).

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to [LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...