Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λετε το swiftkey να "καιει" παραπανω απο το μαμα πληκτρολογιο ??

Επειδη πολλοι το εχουμε στα τηλεφωνα μας ρωταω ??

Με με πειτε ψειρα (ειμαι :lol: ) κ μην αρχισετε να κραζετε (καλα θα κανετε :lol: ) .....

 

Απλα λεω βρε παιδι μου !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λετε το swiftkey να "καιει" παραπανω απο το μαμα πληκτρολογιο ??

Επειδη πολλοι το εχουμε στα τηλεφωνα μας ρωταω ??

Με με πειτε ψειρα (ειμαι :lol: ) κ μην αρχισετε να κραζετε (καλα θα κανετε :lol: ) .....

 

Απλα λεω βρε παιδι μου !!

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει διαφορά πάντως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνω νυκτα η ωρα 12:00 ξυπναω 6:30 το πρωι για δουλεια και η μπαταρια απο 38 πηγε 41 τι σημαινει αυτο? Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνω νυκτα η ωρα 12:00 ξυπναω 6:30 το πρωι για δουλεια και η μπαταρια απο 38 πηγε 41 τι σημαινει αυτο?

 

:blink::blink::blink: το είχες ανοιχτό τη νύχτα???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink: το είχες ανοιχτό τη νύχτα???

 

Ναι! Και λεω νταξει δεν θα θυμαμε καλα και πηγα στην χρηση μπαταριας και ανεβηκε ελαφρα οντως... Μπορει επειδη του εβγαλα τον ποπο με φλασαρισματα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Και λεω νταξει δεν θα θυμαμε καλα και πηγα στην χρηση μπαταριας και ανεβηκε ελαφρα οντως... Μπορει επειδη του εβγαλα τον ποπο με φλασαρισματα...

 

:lol::lol::lol::lol: τι να πω άβυσσος η ψυχή του G3... ορίστε σκοτώνει η μπαταρία του κινητού αντι να πέφτει στο standby ανεβαίνει.!!!!!! :w00t::w00t::w00t::w00t:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι κυριες και κυριοι τεχνολογια:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα αναφερω αν ξαναγινει...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνω νυκτα η ωρα 12:00 ξυπναω 6:30 το πρωι για δουλεια και η μπαταρια απο 38 πηγε 41 τι σημαινει αυτο?

Μην σε αγχωνει αυτο το κανει και στο δικο μου g3 οπως και στο g2 που ειχα πριν..... Επισης μου το εχει κανει και σε αλλα κινητα , οποτε Don't worry ;)

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Όσα κινητά είχα τα έκαναν αυτά. Το σαμσουνγκ ενός φίλου φορτίζει χωρίς να είναι στην πρίζα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όσα κινητά είχα τα έκαναν αυτά. Το σαμσουνγκ ενός φίλου φορτίζει χωρίς να είναι στην πρίζα.

 

 

ΟΟΟΟΟΟοοοοοοΟΟΟΟ μας έριξε στα αυτιά η samsung... πάνω που δώσαμε τα credits στην Lg που σε standby ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας τσουπ μας λες για το samsung του φίλου που φορτίζει μόνο του και πάπαλα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα με τη μπαταρια ειναι δυο.η οθονη(αναλυση) και η οθονη(φωτεινοτητα-αναγκαζεσαι να την εχεις ψηλα συνεχεια)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία stock kitkat 4.4.2 V10n ύστερα από 15 μέρες που έχω το τηλέφωνο...εντάξει δεν τα πάει και πολύ άσχημα!!

 

[ATTACH]57501[/ATTACH] [ATTACH]57502[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία stock kitkat 4.4.2 V10n ύστερα από 15 μέρες που έχω το τηλέφωνο...εντάξει δεν τα πάει και πολύ άσχημα!!

 

[ATTACH]57501[/ATTACH] [ATTACH]57502[/ATTACH]

Καλά μου φαίνονται και εμένα! Πως και δεν έχεις περάσει την lollipop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου φαίνονται και εμένα! Πως και δεν έχεις περάσει την lollipop?

 

Είχα βάλει την crash..και είχα μεγάλο θέμα με την μπαταρία! Προφανώς όμως επειδή ήταν καινούργια εντελώς η μπαταρία και δεν είχε κάνει ούτε τους πρώτους κύκλους φόρτισης της! Την δούλεψα όμως αρκετές μέρες και νομίζω ότι για τα δικά μου γουστά και τις δικές μου ανάγκες..η lollipop μπορεί να είναι πιο γρήγορη αλλά είναι "ανώριμη"!! Δεν έχει πολύ βασικά πράγματα για μένα, το G3 Tweaksbox και την επιλογή για κατευθείαν αθόρυβο που την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά στην διάρκεια της μέρας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση. Τωρα με λολιποπ η μπαταρια ποσην ωρα οθονη βγαζει περιπου; Με wifi κυριως, γιατι το 3G ξερω κι απ το δικο μου οτι την ριχνει πολυ. Σε σχεση με την κιτκατ παραπανω βλεπετε να βγαζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση. Τωρα με λολιποπ η μπαταρια ποσην ωρα οθονη βγαζει περιπου; Με wifi κυριως, γιατι το 3G ξερω κι απ το δικο μου οτι την ριχνει πολυ. Σε σχεση με την κιτκατ παραπανω βλεπετε να βγαζει;

 

Εξαρτάται τις ώρες αναμονής. Αν μιλάμε για μία μέρα(14-18 ώρες), δηλαδή πρωί-βράδυ τότε 5+

Αν μιλάμε για 40-44 ώρες τότε 3ωρο. Πάντα για χρήση με data on, sync on συνέχεια και Wifi 70-75% και 3G 25-30%.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τις ώρες αναμονής. Αν μιλάμε για μία μέρα(14-18 ώρες), δηλαδή πρωί-βράδυ τότε 5+

Αν μιλάμε για 40-44 ώρες τότε 3ωρο. Πάντα για χρήση με data on, sync on συνέχεια και Wifi 70-75% και 3G 25-30%.

Καταλαβα ευχαριστω πολυ φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορτιση, ειμαι ηδη στο 90% με 4,5 ωρες χρηση και 1 ωρα οθονη, ΒΤ συνδεδεμενο και συνεχεια σε wifi, σε περιοχη με κακη καλυψη απο κοσμοτε, 20 sms και 30 λεπτα ομιλια. Δεν ειναι και ασχημα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορτιση, ειμαι ηδη στο 90% με 4,5 ωρες χρηση και 1 ωρα οθονη, ΒΤ συνδεδεμενο και συνεχεια σε wifi, σε περιοχη με κακη καλυψη απο κοσμοτε, 20 sms και 30 λεπτα ομιλια. Δεν ειναι και ασχημα

 

καλα εισαι.εχε υποψη σου οτι η μπαταρια στα g2/g3 αργει να πεσει απο το 100% και μετα τρεχει..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από την ώρα που έκανα την αναβάθμιση σε lollipop, μειώθηκε η αυτονομία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από την ώρα που έκανα την αναβάθμιση σε lollipop, μειώθηκε η αυτονομία.

Η αλήθεια είναι ότι πέφτει η αυτονομία λίγο έχει βάλει την 20h?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 20g.

Με την 20h μόλις σου έρθει φτιάχνει πάλι κάπως η αυτονομία μην φανταστείς τρελή διαφορά αλλά πάλι κάπως καλύτερα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει τραβήξει το g3 λόγω της οθόνης το έχει τραβήξει είναι αρκετά ενεργοβορα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...