Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή όχι απλά τσίμπημενη αλλά από άλλον πλανήτη!

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η τιμή όχι απλά τσίμπημενη αλλά από άλλον πλανήτη!

Ναι είναι ακριβή αλλά αυτή είναι η τιμή της εταιρειας. CASE-MATE για την συγκεκριμένη θήκη.

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=case+mate+tough+lg+g3&isNewKw=1&_pgn=1&epp=24&itemId=&isRefine=true&mfs=SBCLK&acimp=0&sqp=case+mate+tough+lg+g3&trksid=p2056088.m2428.l1313.TR0.TRC0.Xcase+mate+tough+lg+g3

Προσωπικά είμαι της άποψης ότι "ότι δίνεις παιρνεις" και σε αυτή την περίπτωση πιστεύω ότι ισχύει η παραπάνω φράση .

http://youtu.be/wm203NbZhhM

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει πολύ τούβλο όμως,από προστασία εντάξει,δίνει ρέστα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα , tempered glass μπροστά , nillkin bumper και αυτοκόλλητο matt πίσω. Κόσμημα το g3 Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ακόμα το G3 μου...αλλα επειδή τα accesories θα αργήσουν πιο πολύ απο εξωτερικό, παφηγγειλα χτες BEPAK tempered glass επειδή έχει μικρά cutouts για το ηχείο και τον proximity sensor και καλύπτει και το πάνω μέρος της οθόνης, και επειδή μου είπατε ότι είναι λίγο μουφα αυτα τα λεπτα διαφανη tpu πήρα απο amazon την διαφανη revised ringke slim... Ελπίζω να μην αργήσει η θήκη πάνω από 10 μέρες (5-9 λένε) γιατι έχει μέσα και ένα screen protector οπότε μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό μέχρι να έρθει το bepak απο hong kong που μπορεί να φτάσουμε και Χριστούγεννα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα , tempered glass μπροστά , nillkin bumper και αυτοκόλλητο matt πίσω. Κόσμημα το g3

 

Μπορεις σε παρακαλώ να βγάλεις μερικές φωτο με το matt αυτοκολητο πάνω?? DBBrand ειναι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα

για προστασια οθονης τι προτεινεται;καλυτερα tempered glass(και ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλο) ή της κλασικες ζελατινες;

επισης και καμια θηκη αντοχης,οπως η Case-Mate Tough για παραδειγμα αλλα η τιμη της ειναι λιγο τσουχτερη:p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του πέρασα αυτό το γυαλάκι. Εξαιρετικό μου φαίνεται. Πάρα πολύ λεπτό σαν να φοράς screen protector, απίστευτη αίσθηση και εφαρμογή τέλεια. Ακόμα και εγώ που είμαι άμπαλος το έβαλα άρτια!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις του πέρασα αυτό το γυαλάκι. Εξαιρετικό μου φαίνεται. Πάρα πολύ λεπτό σαν να φοράς screen protector, απίστευτη αίσθηση και εφαρμογή τέλεια. Ακόμα και εγώ που είμαι άμπαλος το έβαλα άρτια!

 

παρε και μια θηκουλα απο εδω ..εγω πηρα για το δικο μου και ειναι super..!!

http://www.accessphone.gr/index.php?act=viewCat&catId=148

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

παρε και μια θηκουλα απο εδω ..εγω πηρα για το δικο μου και ειναι super..!!

http://www.accessphone.gr/index.php?act=viewCat&catId=148

 

Του είχα μία θήκη αλλά θα το ρισκάρω. Ποτέ δεν χρησιμοποιώ θήκες.. Θέλω να το ευχαριστιέμαι το τηλέφωνο. Ειδικά το G3 είναι πολύ όμορφο αν και πλαστικό.

Παρόλα αυτά η θήκες για το συγκεκριμένο είναι επιτακτικές. Το φάρδος του σου δίνει την εντύπωση ότι θα σου φύγει από τα χέρια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του είχα μία θήκη αλλά θα το ρισκάρω. Ποτέ δεν χρησιμοποιώ θήκες.. Θέλω να το ευχαριστιέμαι το τηλέφωνο. Ειδικά το G3 είναι πολύ όμορφο αν και πλαστικό.

Παρόλα αυτά η θήκες για το συγκεκριμένο είναι επιτακτικές. Το φάρδος του σου δίνει την εντύπωση ότι θα σου φύγει από τα χέρια..

 

η συγκεκριμενη που σου προτεινα επειδη την εχω εχει αψογη εφαρμογη και τελειο κρατημα..νομιζεις οτι δεν φορας θηκη...!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμενη που σου προτεινα επειδη την εχω εχει αψογη εφαρμογη και τελειο κρατημα..νομιζεις οτι δεν φορας θηκη...!

 

Ας μην υπερβαλουμε και τοσο.... η συγκεκριμενη θηκη (αντιγραφη μαϊμου της spigen slim armor) ειναι μεν απο τις καλυτερες (αν ειναι τοσο καλοφτιαγμενη οσο η original, που δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν ειναι) αλλα με κοστος σε μεγεθος... Αμα αυτην δεν την καταλαβαινεις τοτε τι να πουν αυτοι με τις πραγματικες slim (που βεβαια παρεχουν πολυ μικρη προστασια)?

 

Μια ερωτηση ομως μια που την εχεις, εχει πανω σριστερα την τρυπα για την κεραια του κορεατικου μοντελου? Αν την εχει οπως φαινεται στη φωτογραφια, και μονο αυτο ειναι λογος να μην την παρεις αφου το 1 απο τα 4 πιο επιφοβα σημεια (γωνιες) ειναι εκτεθειμενο... Στην original spigen το φτιαξανε αυτο και οι επομενες εκδοσεις ειναι κλειστες εκει!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην υπερβαλουμε και τοσο.... η συγκεκριμενη θηκη (αντιγραφη μαϊμου της spigen slim armor) ειναι μεν απο τις καλυτερες (αν ειναι τοσο καλοφτιαγμενη οσο η original, που δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν ειναι) αλλα με κοστος σε μεγεθος... Αμα αυτην δεν την καταλαβαινεις τοτε τι να πουν αυτοι με τις πραγματικες slim (που βεβαια παρεχουν πολυ μικρη προστασια)?

 

Μια ερωτηση ομως μια που την εχεις, εχει πανω σριστερα την τρυπα για την κεραια του κορεατικου μοντελου? Αν την εχει οπως φαινεται στη φωτογραφια, και μονο αυτο ειναι λογος να μην την παρεις αφου το 1 απο τα 4 πιο επιφοβα σημεια (γωνιες) ειναι εκτεθειμενο... Στην original spigen το φτιαξανε αυτο και οι επομενες εκδοσεις ειναι κλειστες εκει!

 

καθολου υπερβολη .! λεω την αποψη μου. επισης δεν με ενδιαφερει εαν ειναι μαιμου η οχι... δεν εχω τετοια κολληματα. κανει μια χαρα την δουλεια της.. Οσο για την τρυπα τις κεραιας ναι την εχει αλλα δεν ειναι καθολου εκτεθειμενο οπως λες.. και αυτο γιατι το σκληρο πλαστικο προεξεχη οποτε δεν εχει κανενα απολυτως φοβο..δοκιμασμενο αυτο διοτι μου εχει πεσει 1-2 φορες....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην υπερβαλουμε και τοσο.... η συγκεκριμενη θηκη (αντιγραφη μαϊμου της spigen slim armor) ειναι μεν απο τις καλυτερες (αν ειναι τοσο καλοφτιαγμενη οσο η original, που δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν ειναι) αλλα με κοστος σε μεγεθος... Αμα αυτην δεν την καταλαβαινεις τοτε τι να πουν αυτοι με τις πραγματικες slim (που βεβαια παρεχουν πολυ μικρη προστασια)?

 

Μια ερωτηση ομως μια που την εχεις, εχει πανω σριστερα την τρυπα για την κεραια του κορεατικου μοντελου? Αν την εχει οπως φαινεται στη φωτογραφια, και μονο αυτο ειναι λογος να μην την παρεις αφου το 1 απο τα 4 πιο επιφοβα σημεια (γωνιες) ειναι εκτεθειμενο... Στην original spigen το φτιαξανε αυτο και οι επομενες εκδοσεις ειναι κλειστες εκει!

 

 

Συμφωνώ οσον αφορά το μέγεθος, αγόρασα και εγω την original Spigen, την φορεσα 1 , 1.5 μηνα και την έβγαλα. Μεγαλώνει αρκετά το ηδη μεγαλο τηλεφωνο :(. Κριμα τα 25 ευρωπουλα, την αφησα σπιτι και καθετε. Tempered Glass μονο και ειμαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οσον αφορά το μέγεθος, αγόρασα και εγω την original Spigen, την φορεσα 1 , 1.5 μηνα και την έβγαλα. Μεγαλώνει αρκετά το ηδη μεγαλο τηλεφωνο :(. Κριμα τα 25 ευρωπουλα, την αφησα σπιτι και καθετε. Tempered Glass μονο και ειμαι μια χαρα

Ή και ενα πουγκακι για να το βαζετε μεσα οταν το κυκλοφορειτε σε τσεπες και τσαντακια..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη θήκη από την lg μήπως την έχει κάποιος να μας πει λεπτομέρειες οτι πιο λεπτό και όμορφο έχω δει σε θήκη κινητού ποτέ.

LG G3 Slim Guard Case:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει για το g2 απο το eBay μια λεπτή θήκη με 75 λεπτά πλαστική ή οποία με βόλεψε πάρα πολύ, δυστυχώς δεν μπορώ να βρω αντίστοιχη για το g3.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη θήκη από την lg μήπως την έχει κάποιος να μας πει λεπτομέρειες οτι πιο λεπτό και όμορφο έχω δει σε θήκη κινητού ποτέ.

LG G3 Slim Guard Case:

 

Αυτή τη θήκη ψάχνουμε όλοι ευχαριστώ φίλε για τη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παρω αυτην δεν δινει και τοσο ογκο στο κινητο και ειναι πολυ ομορφη σε εμφανιση.και απο προστασια παρεχει αρκετη.http://www.ebay.com/itm/FUNDA-CARCASA-PHONE-CASE-ESTILO-SPIGEN-SGP-NEO-HYBRID-PARA-LG-G3-/261653515546?pt=LH_DefaultDomain_186&var=560523264313&hash=item3cebc3cd1a και η θηκη που ψαχνεται την βρηκα εδω σε ελληνικο καταστημα αλλα ειναι λιγο ακριβηhttp://buysell.gr/new/index.php?route=product/product&product_id=760 και μια αλλη στο ιδιο καταστημα http://buysell.gr/new/index.php?route=product/product&product_id=761 Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η official slim guard case της LG ειναι οτι καλυτερο/εξυπνοτερο σε θηκη που εχω δει ποτε σε κινητο για ολους εμας που δε θελουμε να δινουμε παραπανω ογκο στη συσκευη και να χανουμε το stock look (να φαινεται δηλαδη σα να εχει βγει ετσι απο το εργοστασιο το κινητο). Ομως δυστυχως βγαινει μονο σε μαυρο/ασπρο χρωμα και ειδικα σε κινητο που δεν εχει πραγματικη μαυρη version (τουλαχιστον το metallic black δε το βρισκουμε Ευρωπη παρα μονο το γκρι Titan) και η λευκη εκδοση του G3 εκτος απο ασχημη (υποκειμενικο) ειναι και αυτη που εχει βγαλει τα προβληματα με τα ραγισματα (αντικειμενικο), αυτα τα χρωματα την καθιστουν αχρηστη για οποιον δινει καποια βαρυτητα στην εμφανηση...

Κριμας λοιπον που αυτη η θηκη δε βγαινει σε 2-3 χρωματακια ακομα...

 

Μετα η official slim HARD case της LG δινει ελαχιστο ογκο και βγαινει σε 4 χρωματακια (τα 2 αρκετα ενδιαφεροντα) και ειναι και φτηνοτερη, αλλα ειναι ημιμετρο, δεν αντικαθιστα το πισω καπακι, και ισα που καλυπτει τις γωνιες αλλα οχι το πανω/κατω τμημα.

 

Γενικα ομως ολες αυτες σου αφαιρουν σαν εμφανηση και το ωραιο ψευτικο μεταλλικο φινιρισμα που εχει το πισω καπακι δυστυχως :(

 

Εγω θα ξεκινησω με την ringke slim crystal που λεω οτι πηρα παραπανω, για να διατηρησω την εμφανηση του κινητου, και βλεπουμε στην πραξη πως θα "κατσει"... αν αργοτερα βγει η slim guard και σε κανα αλλο χρωματακι (εστω και imitation) μπορει να παω εκει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε η άσπρη σε λευκή συσκευή που έχω εγώ δεν ταιριάζει;

 

ταιριαζει, αλλα επαναλαμβανω αυτο που εγραψα και στο προηγουμενο post :

 

"....και η λευκη εκδοση του G3 εκτος απο ασχημη (υποκειμενικο) ειναι και αυτη που εχει βγαλει τα προβληματα με τα ραγισματα (αντικειμενικο)...."

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την 407 παρτίδα ξέρω ναι είχε θεματάκι μετά αν δε κάνω λάθος διορθώθηκε εγώ έχω 409 και είμαι οκ,τώρα για άσχημο και όμορφο χρώμα ότι και να πω δεν θα είναι αντικειμενικό αλλά ρώτησε λίγο πιο χρώμα είναι πιο περιζήτητο. Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...