Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμμια εφαρμογη ληψης φωτο που να εχει silent shutter (και να δουλευει στο g3),και να βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες?Ειμαι ρουτ...ευχαριστω

 

Η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.lite έχει επιλογή πάντως.

Με μηδενισμό της έντασης και η στοκ κάμερα είναι αθόρυβη αλλά αν ξεχαστεί έτσι "χάνεις" τα τηλεφωνά σου, μόνο η δόνηση σε σώζει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καμμια εφαρμογη ληψης φωτο που να εχει silent shutter (και να δουλευει στο g3),και να βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες?Ειμαι ρουτ...ευχαριστω

Λογικά και η Xcam πρέπει να έχει αθόρυβο κλείστρο στις φωτο! Στο G2 τουλάχιστον εχει...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και η Xcam πρέπει να έχει αθόρυβο κλείστρο στις φωτο! Στο G2 τουλάχιστον εχει...

 

Εχει,αλλά προς το παρον δεν σε αφηνει να αποθηκευσεις στην sd τις φωτο...Τουλαχιστον στο δικο μου g3...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

έκανα ροοt σε kit kat έβαλα recovery και θέλω να περάσω την CRASH φλασαρv ρομ κάνω wipe και μετα περνάω το Lollipop baseband?
Link to comment
Share on other sites

έκανα ροοt σε kit kat έβαλα recovery και θέλω να περάσω την CRASH φλασαρv ρομ κάνω wipe και μετα περνάω το Lollipop baseband?

Κανείς wipe data, cache, system, data και φλασαρεις την ρομ. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο γιατί νομίζω το έχει ενσωματώσει ο crash το modem και στο φλασαρει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανα ροοt σε kit kat έβαλα recovery και θέλω να περάσω την CRASH φλασαρv ρομ κάνω wipe και μετα περνάω το Lollipop baseband?

Εχω την εντυπωση οτι ο crash το εχει ειδη μεσα στο zip το baseband. Ανοιξε το zip και κοιτα στους φακελους εαν το εχει. Αλλιώς το flasαρεις η πριν η μετα. Οπως θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς wipe data, cache, system, data και φλασαρεις την ρομ. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο γιατί νομίζω το έχει ενσωματώσει ο crash το modem και στο φλασαρει.

οκ ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την εντυπωση οτι ο crash το εχει ειδη μεσα στο zip το baseband. Ανοιξε το zip και κοιτα στους φακελους εαν το εχει. Αλλιώς το flasαρεις η πριν η μετα. Οπως θελεις.

 

μόλις το είδα το έχει μέσα κανονικά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έκανα ροοt σε kit kat έβαλα recovery και θέλω να περάσω την CRASH φλασαρv ρομ κάνω wipe και μετα περνάω το Lollipop baseband?

 

Κατέβασε και το mod που είναι στην δεύτερη σελίδα

Είναι με aroma και επιλέγεις εσύ τι θες να περάσεις η να τα γυρίσεις πάλι σε stock..

Εγώ έβαλα μόνο center clock with stock battery icon και g2 weather animations on lock screen

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παιδιά αλλά νομίζω ότι μια ρομ σε 4.4.2 θα ήταν ότι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

 

Αυτός ο τρόπος δουλεύει στο g3 το δοκίμασε κανείς???

Edited by Minas24
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

 

Αυτός ο τρόπος δουλεύει στο g3 το δοκίμασε κανείς???

Ναι, δουλεύει. Αλλά μετά δε μπορώ να εγκαταστήσω recovery. Μάλλον αυτή η μέθοδος κάνει μόνο root χωρίς να πειράζει το boot.img αρχείο.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει. Αλλά μετά δε μπορώ να εγκαταστήσω recovery. Μάλλον αυτή η μέθοδος κάνει μόνο root χωρίς να πειράζει το boot.img αρχείο.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα usb stick που το έκανα format σε NTFS file system και το κινητό δεν το διαβάζει.

Έχει δοκιμάσει κανείς το ίδιο; Είναι γνωστό πρόβλημα, όντως δεν μπορεί να το διαβάσει;

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται το format να γίνει και η κωδικοποίηση να γίνει fat32 ή exfat.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται το format να γίνει και η κωδικοποίηση να γίνει fat32 ή exfat.

 

Οκ Ναι το κατάλαβα αλλά στο one+one του αδελφού μου γιατί το διαβάζει; Τόση μεγάλη διαφορά τα δύο κινητά;

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Οκ Ναι το κατάλαβα αλλά στο one+one του αδελφού μου γιατί το διαβάζει; Τόση μεγάλη διαφορά τα δύο κινητά;

 

Πρέπει να το υποστηρίζει ο κέρνελ. Προφανώς η CM που έχει το 1+ το έχει αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ναι το κατάλαβα αλλά στο one+one του αδελφού μου γιατί το διαβάζει; Τόση μεγάλη διαφορά τα δύο κινητά;

Εγώ φίλε μου έχω LG G2 με custom rom και μου διαβάζει εξωτερικό σκληρό δίσκο 1TB σε NTFS χωρίς έξτρα παροχή ρευματος!! Είναι θέμα προϋποθέσεων..... όχι τόσο συσκευής ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!

το κινητο μου που ειναι root ,και εχει την rom cloudyg3 2.1

με αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

σβηνοντε ολα,root custom rom custom recovery κτλ και γινεται πληρως μαμα εργοστασιακο και εχω κανονικα εγγυηση?

εγραψα και στο θεμα του οδηγου αλλα επειδη ψηλοβιαζομαι να ειμαι ετοιμοσ να το κανω ρωταω και εδω.

ευχαριστω

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!

το κινητο μου που ειναι root ,και εχει την rom cloudyg3 2.1

με αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

σβηνοντε ολα,root custom rom custom recovery κτλ και γινεται πληρως μαμα εργοστασιακο και εχω κανονικα εγγυηση?

εγραψα και στο θεμα του οδηγου αλλα επειδη ψηλοβιαζομαι να ειμαι ετοιμοσ να το κανω ρωταω και εδω.

ευχαριστω

Ναι γίνεται εντελως στοκ και εχεις εχεις κανονικοτατα εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος τη ειναι το Wakelock: dream manager service? Ειναι ανοιχτο ολη την ωρα..

 

5olX

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος τη ειναι το Wakelock: dream manager service? Ειναι ανοιχτο ολη την ωρα..

 

5olX

 

Μηπως εχεις το Daydream ανοιχτό?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις το Daydream ανοιχτό?

 

αυτο ηταν το πρωτο που κοιταξα αλλα οχι παντα off το εχω. To Ambiance display ηταν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς όλους εσάς που έχετε βάλει custom rom. Σε τι αξίζει να βάλω μια custom lolipop rom έχοντας ήδη root και custom recovery σε stock rom? πάντα για stock based μιλάμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ που τις δοκίμασα όλες, κάτσε όπως είσαι σε στοκ αν θες στοκ based.όλες ίδιες είναι.μόνο με aosp θα δεις διαφορές
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς όλους εσάς που έχετε βάλει custom rom. Σε τι αξίζει να βάλω μια custom lolipop rom έχοντας ήδη root και custom recovery σε stock rom? πάντα για stock based μιλάμε.

 

αν θες custom rom βάλε μια aosp αν οχι κατέβα σε 4.4.2 και μείνε εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...