Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το γυρισα σε androidnow 7.4 τελικα. Πιο γρηγορη απο την cloudy...

 

δεν έχεις θέμα με signal drops στην androidnow;είναι ο μόνος λόγος που γύρισα σε cloudy η οποία δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις θέμα με signal drops στην androidnow;είναι ο μόνος λόγος που γύρισα σε cloudy η οποία δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο θέμα.

 

Οχι ιδιαιτερα δεν το εχω παρατηρησει. Αλλα ετσι και αλλιως ειναι η τελευταια η 7.4 που βγαζει. Αλλαζει κινητο. Αρα στο επομενο update θα γυρισω και εγω cloudy...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδιαιτερα δεν το εχω παρατηρησει. Αλλα ετσι και αλλιως ειναι η τελευταια η 7.4 που βγαζει. Αλλαζει κινητο. Αρα στο επομενο update θα γυρισω και εγω cloudy...

 

ναι το ειδα.κριμα.ηταν από τις καλές stockbase roms.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Έχω τώρα την CloudyG3 2.0 και στο αντίστοιχο thread στο XDA λέει να έχουμε κάνει backup τα modem και efs στην περίπτωση που θέλουμε να γυρίσουμε σε kitkat, κάτι το οποίο έχω κάνει και γω πριν την εγκατάσταση, μέσα από το TWRP.

Αν περάσω το 10l firmware σε kdz μέσω flashtool 14 για να γυρίσω σε stock κατάσταση, χρειάζεται πρώτα να κάνω restore τα παραπάνω μέσω TWRP ή το περνάω κατευθείαν?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει ποτε αλλα νομιζω δεν χρειαζεται. Αυτο ειναι μαλλον αν πας σε αλλη custom KK...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Στην lockscreen πως γίνεται να μην φαίνεται όταν μας στέλνει κάποιος μην, η συνομιλία στο viber....

Καθόλου ή το περιεχόμενο της συνομιλίας?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να το βάλουμε?

 

δεν υπαρχει για κατεβασμα το εφτιαξα εγω πειρα το ρολοι απο την κιτκατ και εφτιαξα για το λολιποπ. φλασαρετε με recovery .δεν ξερω αν επιτρεπεται να ανεβασω το ζιπακι εδω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ειμαι με official lollipop στ κινητο..υπαρχει καποιος οδηγος για downgrafe σε κιτακτ, ροοτ εκει κ φλασαρισμα custom 5αρας?? Ευχαριστω...αν υπαρχει και link καπου ακομα καλυτερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ειμαι με official lollipop στ κινητο..υπαρχει καποιος οδηγος για downgrafe σε κιτακτ, ροοτ εκει κ φλασαρισμα custom 5αρας?? Ευχαριστω...αν υπαρχει και link καπου ακομα καλυτερα!

 

Νομιζω οτι το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις παλιοτερο kdz αρχειο απο 4.4.2 να ρουταρεις με purpledrake, να κανεις bump / recovery twrp και τελος μετα κανεις οτι γουσταρεις...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις παλιοτερο kdz αρχειο απο 4.4.2 να ρουταρεις με purpledrake, να κανεις bump / recovery twrp και τελος μετα κανεις οτι γουσταρεις...

 

Να φλασάρω πρώτα την 4.4.2 λες, να το ρουταρω εκει κ μετα να περασω custom 5αρα ε?

Link to comment
Share on other sites

Να φλασάρω πρώτα την 4.4.2 λες, να το ρουταρω εκει κ μετα να περασω custom 5αρα ε?

 

πρός το παρών είναι ο μόνος τρόπος αν έχεις αρουτάριστη lollipop.Αυτό έκανα και εγώ και πέρασα custom 5άρα....

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

πρός το παρών είναι ο μόνος τρόπος αν έχεις αρουτάριστη lollipop.Αυτό έκανα και εγώ και πέρασα custom 5άρα....

 

οκ, αυτο θα κάνω..ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Νέο update από τον Seven....Είχα του Cloudy αλλά είχα θέμα με το σήμα έκοβε ενώ με του Seven την έχει και ποιο καλά στημένη και είναι ποιο όμορφη και πάνω από όλα σταθερή.....;-)

 

Version 7.6

 

Fixed VIPER4Android - (a problem with the bass)

Fixed a problem with the google search engine

Added support for Android Wear *

 

LINK.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Νέο update από τον Seven....Είχα του Cloudy αλλά είχα θέμα με το σήμα έκοβε ενώ με του Seven την έχει και ποιο καλά στημένη και είναι ποιο όμορφη και πάνω από όλα σταθερή.....;-)

 

Version 7.6

 

Fixed VIPER4Android - (a problem with the bass)

Fixed a problem with the google search engine

Added support for Android Wear *

 

LINK.

 

Εχω την 7.4. Δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο κει και περα. Αρα οταν βγαλει καποιο update που να εχει κατι εξτρα τοτε θα ξαναφλασαρω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν την φλάσαρα περιμένω κάτι ποιο ουσιαστικό να φλασάρω εκτός και αν πάθω στέρηση σύνδρομο φλασαρίσματος την έχω κατεβάσει ήδη να είμαι καλυμμένος την φλασάρω...;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Σε λιγο παιρνω το τηλεφωνο στα χερια μου και θελω να μου πειτε ποια ROM να περασω ? Θελω τη καλυτερη μπαταρια που μπορει να βγαλει μια rom...

 

Επισης ροοτ γινεται ευκολα ? Recovery ? Auto Rec σαν το G2 ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...