Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου το ειχαν πει και εδω οτι θα σταματησει θυμαμαι ειχα απαντησει. το ειχε γραψει και ο ιδιος στο xda οτι θα σταματουσε γιατι εχει καποιο θεμα υγειας αλλα τελικα δεν σταματησε. Με την RR 5.5.6 που εβγαλαν χθες μπορει να καναν 15 μερες να δωσουν update αλα εδωσαν 2 σελιδες changelog το κακο ειναι θελει clean flash για οποιον την βαλει γιατι εχουν αλλαξει τα παντα στο συστημα. Το dt2w μια μερα ολο μιλαω προς το παρον δεν κολλησε.

 

Στου @YaDr αναφέρεσαι έτσι?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη γιατην αγνοια αλλα Το dt2w τι ειναι?

Double Tap To Wake,

Το διπλό χτύπημα στην οθόνη για να ανάψει.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Double Tap To Wake,

Το διπλό χτύπημα στην οθόνη για να ανάψει.

ευχαριστω..κατι σαν το στρατο που εχει παντου μονο αρχικα(κψμ.. κλπ).για να μπορω να παρακολουθω και την συσζητηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στου @YaDr αναφέρεσαι έτσι?

 

Ναι στου Yadr θα δινει αυτος τα updates της rr για το g3

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει αλλά λέω κάτσε μην είναι κανένας άλλος και δεν τον έχει πάρει το μάτι μου.

 

Πάντως εμένα με 8.6 ακόμα και με init.d μετά από κλήσεις πολλές το χάνει το dt2w. Άλλες φορές ναι άλλες όχι.

 

EDIT: Βασικά παρατηρώντας λίγο παραπάνω την συμπεριφορά του dt2w έβγαλα το εξής συμπέρασμα. Πλέον λειτουργεί σχεδόν απροβλημάτιστα. Το σχεδόν έγκειται στο γεγονός ότι αμέσως μετά από κλήση, είτε πάρω είτε λάβω δεν λειτουργεί. Μετά από άγνωστο χρονικό διάστημα όμως. Όχι μεγάλο. Δεν ξέρω όμως πόσο, 1 λεπτό, 10 λεπτά ίσως και όχι συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και χωρίς να πειράξω κάτι το dt2w επανέρχεται κανονικά σε λειτουργία. Οπότε έχει μισο-φτιαχτεί ας πούμε.

 

Τώρα εαν αυτό είναι λόγω Nebula Kernel ή 5.5.6 δεν ξέρω.

 

Στο FAQ της ρομ πάντως το έχει πρώτο, πρώτο στη λίστα με το ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά και αναφορά ότι δεν ξέρει τον λόγο που γίνεται αυτή η διακοπή λειτουργίας.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδιαι ειμαι νεος στα κινιτα κ σημερα αγόρασα το LG G3 τι update θα μου προτίνει και να το κάνω η όχι για πείτε μου γιατί δεν ξέρω και πολλά απο κινητά ...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδιαι ειμαι νεος στα κινιτα κ σημερα αγόρασα το LG G3 τι update θα μου προτίνει και να το κάνω η όχι για πείτε μου γιατί δεν ξέρω και πολλά απο κινητά ...

 

A) Εγώ πάντα είμαι υπερ των updates. Αυτή την νοοτροπία δεν την κατάλαβα ποτέ. Τα περισσότερα προβλήματα συνήθως ακόμα και στα updates τα μικρά προέρχονται από το ότι οι χρήστες, λόγω έλλειψης χρόνου ή επειδή απλώς βαριούνται να το αφήσουν το βράδυ που κοιμούνται να κατεβάζει μόνο του, κάνουν εγκατάσταση των updates χωρίς καθαρή εκατάστσαση. Έτσι μετά αρχίζουν κολλήματα και λοιπά. Πέραν όντως κάποιων "ελαττωματικών" update συνήθως διορθώνεται κάτι, και δεν χαλάει.

Επίσης επικρατεί ένας πανικός συνήθως στο τι φτιάχνει ένα update με την προσμονή των περισσοτέρων ότι ξαφνικά θα δουν καινούριο τηλέφωνο. Ε δεν θα στο κάνει ένα απλό update αυτό ειδικά όταν είναι ίδιας βάσης.

 

Τέσπα η κουβέντα είναι πολύ μεγάλη για τα updates. Εγώ προτείνω να κάνεις όποιο σου έρχεται απλώς όχι αμέσως. Άσε 1 εβδομάδα ή 2, και διάβαζε στα φόρουμ αν παρουσιάστηκαν θέματα. Φυσικά φιλτράρισε την πληροφορία για το τι θέματα πραουσιάστηκαν και λοιπά.

 

**** Εδώ που ρώτησες πάντως είσαι στο λάθος θέμα! Εδώ μιλάμε για τροποποιήσεις στο κινητό. Το update της LG δεν είναι τροποποίηση. Οπότε μην απαντήσεις εδώ αλλά στο γενικό θέμα. Και γενικώς εκεί θα πρέπει να απευθυνθείς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την εφαρμογη YAMTT( multitouch test) μπορειτε να φτασετε μεχρι και τις τιμες 2560 και 1440 η σταματαει στις τιμες 1438 και 2558? Το ανακαλυψα σημερα και αναρωτιεμε αν ειναι φυσιολογικο

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την εφαρμογη YAMTT( multitouch test) μπορειτε να φτασετε μεχρι και τις τιμες 2560 και 1440 η σταματαει στις τιμες 1438 και 2558? Το ανακαλυψα σημερα και αναρωτιεμε αν ειναι φυσιολογικο

 

Χωρίς να ξέρω... επειδή η διαφορά είναι 2 και στις 2 πλευρές του είναι φυσιολογικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με nebula 8.6 t3 και cm12.1 έβγαλα 3 μέρες με 4.30 ώρες οθόνη με την χρήση που κάνω πάντα.Απίστευτο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι είναι το Velocity patch?

 

Νομίζω ότι είναι αυτό

 

με nebula 8.6 t3 και cm12.1 έβγαλα 3 μέρες με 4.30 ώρες οθόνη με την χρήση που κάνω πάντα.Απίστευτο

 

Μακάρι να τους είχα και εγώ αυτούς τους χρόνους... Αλλά από μόνα τους viber, fb Και fb messenger αποτελούν μεγάλη πηγή κατανάλωσης τόσο σε λειτουργία όσο και wakelocks. Βέβαια την μέρα τη βγάζω. Φυσικά όλα πάντα ανοιχτά εννοείται, χωρίς να κλείνει ποτέ τίποτα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το viber από μόνο του αρκεί αν δεν το κλείνεις. Για να έχει push notification έχει πολλά wakelocks ανά ώρα. Τώρα αν κλέινεις δεδομένα ή airplane mode και λοιπά αλλάζει το πράγμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεδομένα δεν έχω, μόνο wifi, δεν το κλείνω το viber, χύμα ανοιχτό το έχω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτο παρατηρησα με το dt2w ακριβως ετσι μετα απο κανα λεπτο στρωνει, ολο και καποις θα το φτιαξει καποτε full τουλαχιστον δεν ειναι τοσο σπαστικο ετσι. Ο nebula το εχει παρακανει με την μπαταρια καθε Update και παραπανω αλλα η εκδοση που εβγαλε χθες η 9 δεν εχει καλη μπαταρια συνηθισα το πολυ παραπανω με τις αλλες version και μου φαινεται χαλια ενω ουσιαστικα παλι πολυ ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανένας τι είναι το Velocity patch?

 

Velocity patch αυτα τα boost προγραμματακια πιο πολυ ειναι για low end συσκευες ειναι για λιγο καλυτερο χορο σε μνημη λιγο καλυτερα γραφικα κτλ κτλ.. δεν θα δεις καμια διαφορα σε g3 ειδικα αν εχει aosp rom πιο γρηγορο απο aosp δεν υπαρχει βαζης και εναν καλο kernel και γινεται ακομα καλυτερο. το μονο mode που αξιζει ειναι το ctt. τα αλλα για μενα ειναι χασιμο χρονου σε high end συσκευη τα εχω δοκιμασει ολα και δεν ειχα δει καμια διαφορα σε τιποτα απλα απο περιεργεια. Δοκιμασε Nebula kernel με intellimm η yankactive επεξεργαστη, αν και αυτο εχεις νομιζω και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο ειναι υπερ αρκετος. Ειναι ολα τα high end κινητα σε εναν kernel για το g3 χαχαχα

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πέρασα τη lion 5.5 και διαπίστωσα οτι το lg smartword δεν το υποστηριζει αυτη η ρομ.ξερετε κανενα τροπο για να αλλαξω την γραμματοσειρα?θελω να υποστηρίζει τα ελληνικα και οι προεγκατεστημένες γραμματοσειρές δεν τα υποστηριζουν..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να υποστηρίζει τα ελληνικά? Μια χαρά ελληνικά είχα με Lion...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να υποστηρίζει τα ελληνικά? Μια χαρά ελληνικά είχα με Lion...

Δεν το ειπα σωστα..αν αλλαξω σε οποιαδήποτε αλλη γραμματοσειρά εκτος απο τη NewSmartGothic αλλαζουν μονο τα λατινικα γραμματα και οχι τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πέρασα τη lion 5.5 και διαπίστωσα οτι το lg smartword δεν το υποστηριζει αυτη η ρομ.ξερετε κανενα τροπο για να αλλαξω την γραμματοσειρα?θελω να υποστηρίζει τα ελληνικα και οι προεγκατεστημένες γραμματοσειρές δεν τα υποστηριζουν..

 

Εμένα δουλεύει κανονικά το smartword σε lion 5.5.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα δεν δουλευε χωρις να ξερω τον λογο και εκανα αυτο που ξερω πολυ καλα να κανω....το ξηλωσα! :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο δοκιμη και του cloydy και την lion5.5 με την πρωτη πολυ καλυτερη αποφασισα να γυρισω σε στοκ ρομ και απλως μετα να την ρουταρω.ο λογος οτι καθε μια ξεχωριστα ειχαν θεματακια με τον ηχο με διακοπη κλησεως μικροπραγματα αλλα σπαστικα πολυ.καιρος λοιπον να δοκιμασω την γνησια ρομ μια και δεν την χρεισημοποιησα σχεδον καθολου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...