Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Το autorec εχει επιλογη απ'οτι ειδα να γυρισεις σε stock recovery. Δεν ανοιγει καν το τηλεφωνο?

Οταν το ανοιγω με βγαζει τις αρχικες ρυθμισεις του κινητου οπως να επιλεξω γλωσσα και καθε δυο δευτερα μου βγαζει το παραπανω μηνυμα π εγραψα και δν μπορω ν συνεχισω

προσπαθησε αν ανοιγει το κινητο να ξαναφλασαρεις το twrp με το autorec.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαρα την lion 5.5 και μεχρι στιγμης δειχνει λιγο καλυτερη απο cloydyfa.Δειχνει λιγο πιο smooth.

Θα ξαναποσταρω τις επομενες μερες να πω και για μπαταρια.

 

ΥΓ.Πολυ γελιο η καμερα του G4.Εχει τις ρυθμισεις αλλα δεν δουλευει τιποτα.Οποια χειροκινητη ρυθμιση και να βαλεις η φωτογραφια βγαινει ιδια. :lol:

Απορω γιατι την βαλανε...

αμα δεν... η καμερα τοτε δεν αξιζει να λεμε οτι ειναι ιδια με του cloydy.αν εννοεις αυτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα και εγώ lion 5.5 ... Παρα πολυ καλά!! Εξαιρετική ρομ... Αυτο με την camera Όμως επειδή πέρασα του g4 και εγω. Αν και δεν νομίζω να αλλάζει η ποιότητα , υπάρχει τρόπος να περάσω Την official του g3?
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα ειμαι ακομα σε noob σταδιο με αυτα χαχαχαχαχ. H cloudy θεωρειται stock based? Παντως η καμερα με την cloudy εγινε λιγο πιο γρηγορη

 

Εξαρτάται τι εννοείς με την έννοια stock based. Αν εννοείς LG τότε ναι. Η Cloudy όπως και άλλες παρόμοιες ρομ είναι βασιμένες σε κάποιο firmware της LG. Η cloudy είναι ας πούμε από 20P αν δεν κάνω λάθος. Η LG λοιπόν για εμάς δεν έχει βγάλει firmware ακόμα με 5.1 πάνω. Ούτε καν 5.0.2. Οπότε καλά κάνει και σου λέει 5.0

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ανοιγω με βγαζει τις αρχικες ρυθμισεις του κινητου οπως να επιλεξω γλωσσα και καθε δυο δευτερα μου βγαζει το παραπανω μηνυμα π εγραψα και δν μπορω ν συνεχισω

προσπαθησε αν ανοιγει το κινητο να ξαναφλασαρεις το twrp με το autorec.

 

Το. Κινητο ανοιγει μεχρι τις αρχικες ρυθμισεις που με βαζει να επιλεξω δεδομενα η wifi παταω επομενο και μ λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση και δν μπορω να παω ουτε πισω ουτε ν προχωρησω...μηπως εχεις ν μ προτεινεις ν κανω κατι αλλο?:\

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΟΥ ΠΆΡΕΙΣ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΌΤΙ ΕΧΕΙΣ

 

- Κλείνεις το κινητό,

- πατάς volume down + power

- μόλις δείξει το σήμα της lg τα αφήνεις και τα πατάς πάλι μέχρι να σου εμφανήσει ένα yes or no

- πατάς yes, yes

- μπαίνεις twrp

- κάνεις wipe cache μόνο

- φλάσάρεις ξανά την ρομ και είσαι κομπλέ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεις κανείς αν στη lockscreen με xposed σε cloudy δουλευουν ολες οι καιρικες συνθηκες?εμενα μου δειχνει μονιμα συννεφια!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αν και εκανα πολλες φορες ρουτ τωρα βγαζει σφαλμα επειδη το στοιχειο MSVCR100.dll λειπει.τι παιζει? sos..sos.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησε στο pc όλα τα Microsoft Visual C++ είναι πολλά, 2008, 2010,2012 κλπ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεις κανείς αν στη lockscreen με xposed σε cloudy δουλευουν ολες οι καιρικες συνθηκες?εμενα μου δειχνει μονιμα συννεφια!

 

Δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει

 

Εγω παντως εχω και συννεφα και ηλιο και βροχη με το xposed..Δεν ξερω με το χιονι τι γινεται :P

CLOUDY 2.5

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να δοκίμασε τον νέο Nebula 8.5 T2 ???

 

Από ότι διάβασα, πλέον υποστηρίζει ο κέρνελ dt2w gesture οπότε ίσως λύνει το πρόβλημα με την μη λειτουργηκότητα του dt2w όλων των CM μετά από 2-3 κλήσεις. Δεν είμαι πλέον σε AOSP αλλά εαν λυθεί αυτό θα επιστρέψω μετά την επιτυχημένη μου τελευταία μετάβαση με RR 5.5.4 - 5.5.5. Αρκεί να λυθεί αυτό που είναι πολύ σημαντικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα για μένα είναι η κάμερα, η διαφορά είναι χαοτική με την xcam.οι πορτ είναι όλες για τα πανηγύρια
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια χαρά φωτογραφίες βγάζουν. Είμαι διαφορετικής φιλοσοφίας έτσι και αλλιώς σχετικά με τις φωτογραφίες...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με ποια έβγαζες φώτος?

 

πάντως μια χαρά μπαταρία έχω τώρα με τον γκαμπριελ και τα άλλα μοντς με στοκ ρομ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με HTC M9... Προσωπικά είμαι όπως λέω παραπάνω διαφορετικής φιλοσοφίας για τις φωτογραφίες στα κινητά. Αρκεί να βγάζουν καλές φωτογραφίες. Όποιος θέλει άλλα πράγματα κακώς παίρνει κινητό για κάμερα. Πάρε κάτι χειρότερο και δώσε τα λεφτά σε DSLR. Άποψη μου φυσικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρέ απλά να είναι λίγο αξιοπρεπές, μην βγαίνουν θολές.αν δεις συγκριτικό είναι μεγάλη διαφορά.στην htc δεν μπορούσα να αποθηκεύσω στην sd, όσο και να έψαξα επιλογή δεν βρήκα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θολές εμένα δεν μου βγήκαν... Συγκριτικά δεν κοιτάω. Όπως σου είπα δεν έχει νόημα. Αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες βγάζει και η στοκ κάμερα των CM, αρκετά καλύτερες οι διάφορες port όπως HTC, Open Camera Κλπ και η Snap από play store. Για να βγάλεις φωτογραφίες αρκούν. Αν θες επαγγελματικές, ε τότε δεν σου αρκεί αλλά όπως σου λέω τότε κακώς έχεις το κινητό για τέτοια δουλειά. Φυσικά ο καθένας όπως βολεύεται και αναλόγως την χρήση του. Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω htc σε στοκ αλλά ποιο αρχείο έβαλες και πως κάνει save σε sd?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε save στην SD νομίζω. Δεν πρόσεξα να σου πω κιόλας. Την V3 είχα βάλει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...