Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γει σας παιδιά.τις τελευταίες μέρες μου βγάζει ενα error στην καρτέλα του windows update 0χ80070006 και στην ουσια δεν μπορει να κανει update.Εχω τα windows creators update (δεν θυμαμαι build).Δεν εχω κανει εγκατάσταση κάποιο προγραμμα τωρα τελευταία οπότε δεν ειναι κατι σχετικό με software.Μήπως κάποιος γνωρίζει κατι σχετικά με αυτο το σφάλμα?

 

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

 

Ο γουγλης γνωρίζει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από τότε που έκανα αναβάθμιση από τα γνήσια Windows 7 σε 10αρια,

Μετά από κάνα μήνα δεν μου βρίσκει κανένα wifi και συνδέεται στο ίντερνετ μόνο με ethernet.

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα αναβάθμιση από τα γνήσια Windows 7 σε 10αρια,

Μετά από κάνα μήνα δεν μου βρίσκει κανένα wifi και συνδέεται στο ίντερνετ μόνο με ethernet.

Τι μπορώ να κάνω;

 

Picture0001.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα αναβάθμιση από τα γνήσια Windows 7 σε 10αρια,

Μετά από κάνα μήνα δεν μου βρίσκει κανένα wifi και συνδέεται στο ίντερνετ μόνο με ethernet.

Τι μπορώ να κάνω;

 

Δοκίμασε όσο είσαι συνδεδεμένος σε ενσύρματο δίκτυο να πας στη διαχείριση συσκευών και να κάνεις ενημέρωση στους οδηγούς της ασύρματης κάρτας δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μια βοήθεια. Έβαλα στο Laptop με windows10 ενα dvd να παίξει ανοιξε μια φορά το πορτακι και δεν ξανάνοιξε, απο εκείνη την ωρα το ανοίγω με παραμανα αν θέλω να δοκιμασω.Εκτός αυτού δεν το διαβάζει καθόλου ο υπολογιστης το dvd. Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω? Πήγα στην διαχείριση συσκευών και δεν μου εμφανίζει καθόλου cd-dvd όπως διαβασα σε κατι άρθρα με παρόμοια προβλήματα.Να σημειωσω ότι πριν κατι μηνες ειχα δοκιμασει να βάλω ενα dvd και έπαιζε κανονικα σε 10αρια. Μου την έχει δώσει γιατί θέλω να κάνω αντιγραφη την σειρά στο laptop...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έβαλα στο Laptop με windows10 ενα dvd να παίξει ανοιξε μια φορά το πορτακι και δεν ξανάνοιξε, απο εκείνη την ωρα το ανοίγω με παραμανα αν θέλω να δοκιμασω.Εκτός αυτού δεν το διαβάζει καθόλου ο υπολογιστης το dvd. Τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω? Πήγα στην διαχείριση συσκευών και δεν μου εμφανίζει καθόλου cd-dvd όπως διαβασα σε κατι άρθρα με παρόμοια προβλήματα.Να σημειωσω ότι πριν κατι μηνες ειχα δοκιμασει να βάλω ενα dvd και έπαιζε κανονικα σε 10αρια. Μου την έχει δώσει γιατί θέλω να κάνω αντιγραφη την σειρά στο laptop...
Το laptop έχει κουμπί που πατάς για να ανοίξει το πορτάκι του DVD;

Αν ναι και αυτό δεν δουλεύει, καμία σχέση δεν έχει το πρόβλημα σου με τα Windows 10 ή με τα windows γενικότερα.

 

Αυτό μοιάζει με hardware πρόβλημα, οπότε πρέπει να απευθυνθείς αλλού.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου έδειξε το dvd/cd/rom στο device manager αλλά όταν βαζω το dvd να παίξει δεν μου το διαβάζει. Καμια ιδεα;
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου έδειξε το dvd/cd/rom στο device manager αλλά όταν βαζω το dvd να παίξει δεν μου το διαβάζει. Καμια ιδεα;

 

εχει χαλάσει,συχνά συμβαίνει όταν δεν το χρησιμοποιείς καιρό.Δοκίμασε να καθαρίσεις το ματάκι.

Link to comment
Share on other sites

εχει χαλάσει,συχνά συμβαίνει όταν δεν το χρησιμοποιείς καιρό.Δοκίμασε να καθαρίσεις το ματάκι.

Το δοκιμασα και αυτό τζιφος

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτό τζιφος

 

Στην θέση σου θα έκανα μια Αποκατάσταση, μπορεί να μην έχει κάτσει σωστά...! ;)

 

Picture0001.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έκανα μια Αποκατάσταση, μπορεί να μην έχει κάτσει σωστά...! ;)

 

Picture0001.png

Καλημερα αυτο σκεφτομαι να κανω απλα περιμενω να κετεβει κστι που περιμενω.Θα κατεβασω και τους driver μπας και...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου έδειξε το dvd/cd/rom στο device manager αλλά όταν βαζω το dvd να παίξει δεν μου το διαβάζει. Καμια ιδεα;

Δοκίμασες και άλλα dvd και δεν τα διαβάζει; Γιατί μπορεί να είναι χαλασμένο το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκιμασα, και τα εβαλα να παίξουν και στο dvd player και έπαιζαν κανονικά
!!!!

Εννοείς σε άλλο dvd player, έτσι;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται σε αλλο dvd player, ήταν απο τα πρωτα που δοκιμασα. Κοιταξα να αποκλεισω ολες τις περιπτώσεις...το πρόβλημα μου είναι γιατί μου εμφανιζει dvd rw (e) αντί για το CD dvd rom στο my computer και μονάδα CD dvd rom αντί CD dvd rom driver στο device manager όπως πρωτα...αυτό προσπαθώ να φτιαξω.Και ενα πρόγραμμα για drivers που κατεβασα μήπως μου κατεβάσει drivers, μου βρήκε μόνο το nvidia. Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μπας και πήγε στον Άγιο Πέτρο το drive?

Τι να πω.πάντως την μοναδα dvd την εμφανίζει εχτες δεν την εβγαζε καθόλου

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Που λέτε, πρόσφατα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το laptop μου και χρειάστηκε να αλλάξουν η motherboard και ο σκληρός δίσκος. Εγώ είχα κάνει την δωρεάν αναβάθμιση σε windows 10 το 2015, αλλά το laptop επέστρεψε με τα windows 8.1, που υπήρχαν μέσα όταν αγόρασα τον υπολογιστή.

 

Δυστυχώς δεν είχα "συνδέσει" στα windows 10 καποιον λογαριασμό Microsoft. Τώρα που έχει αλλάξει η motherboard, υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τα windows 10 νόμιμα; Αν τηλεφωνήσω στην Microsoft και περιγράψω το θέμα, λέτε να μου βρουν λύση; Αν και πολύ φοβάμαι ότι θα μου πουν να αγοράσω καινούριο licence :P

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε, πρόσφατα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το laptop μου και χρειάστηκε να αλλάξουν η motherboard και ο σκληρός δίσκος. Εγώ είχα κάνει την δωρεάν αναβάθμιση σε windows 10 το 2015, αλλά το laptop επέστρεψε με τα windows 8.1, που υπήρχαν μέσα όταν αγόρασα τον υπολογιστή.

 

Δυστυχώς δεν είχα "συνδέσει" στα windows 10 καποιον λογαριασμό Microsoft. Τώρα που έχει αλλάξει η motherboard, υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τα windows 10 νόμιμα; Αν τηλεφωνήσω στην Microsoft και περιγράψω το θέμα, λέτε να μου βρουν λύση; Αν και πολύ φοβάμαι ότι θα μου πουν να αγοράσω καινούριο licence :P

 

Κανονικότατα, νόμιμα από την MSFT : https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Τα προβλήματα δεν έχουν τελος στο λάπτοπ μου.Λοιπόν έκανα επαναφορά επειδη μου είχε παρουσιαστει ενα πρόβλημα και τωρα δεν εχω ήχο.Εχω μόνο όταν συνδεω καλωδιο hdmi στην tv. Μπηκα στην διαχείριση συσκευων εκανα ενημέρωση και μου έβγαλε οτι βρεθηκαν προγράμματα οδήγησης αλλά αντιμετωπισαν ενα σφάλμα κατα την προσπάθεια εγκαταστασης τους IDT High Definition Audio Codec /Μια συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το σύστημα δεν λειτουργεί .Εκανα καταργηση μήπως φτιάξει και τωρα το βγάζει με κίτρινο θαυμαστικό. Εντωμεταξυ δεν βρισκω ούτε το Nvidia μεσα.

Εχω Toshiba satellite c55-a-1-nk. Καμια βοήθεια;

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μπηκες στο site της Toshiba και δεν τους βρηκες;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Εχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό προγραμματάκι για να ανοίγω τις φωτό?

Αυτό που έχει μέσα τα windows μου κολλάει πάρα πολύ!:wacko:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το slim driver και μπορεσα και κατεβασα το nvidia, και απο ενα site κατεβασα τους audio drivers της Toshiba και ευτυχώς έχω ήχο ξανά
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Εχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό προγραμματάκι για να ανοίγω τις φωτό?

Αυτό που έχει μέσα τα windows μου κολλάει πάρα πολύ!:wacko:

 

Με ποιο τις ανοιγεις με το "φωτογραφιες" των windows 10 ή με το "προγραμμα προβολης φωτογραφιων των windows" (αυτο που ειχε και στα 7αρια δηλαδη);

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τις ανοιγεις με το "φωτογραφιες" των windows 10 ή με το "προγραμμα προβολης φωτογραφιων των windows" (αυτο που ειχε και στα 7αρια δηλαδη);

 

Με το φωτογραφίες των 10,

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...