Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θέλω μια μικρή βοήθεια:

δεν έχω ψωνίσει ξανά από τέτοια μαγαζιά (banggood,coolicool),μετά την παραγγελία πρέπει να τους στείλουμε email με τα κλασικά, όπως σβήστε τις κινέζικες εφαρμογές, κάντε ροοτ το κινητό, εγκαταατήσε την ελληνική γλώσσα, κ.α.;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το coolicool μου ειπε οτι θα στειλουν την αγορα μου το umi zero δηλαδη σε 1 με 2 βδομαδες.Καλα κρασια! αγορα15/11.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν στο στείλουν απο Κίνα με DHL ετοιμάσου να το πληρώσεις 2πλο.

Αν πάλι στο στείλουν απο Ευρωπη εισαι ΟΚ.

 

Μπα.. μαξ 15 ευρω με την τιμη που ειπαμε να δηλωσει. Ακομη με dhl οταν πειρα το ΜΧ4 23ευρω εδωσα.. 4 μερες στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. μαξ 15 ευρω με την τιμη που ειπαμε να δηλωσει. Ακομη με dhl οταν πειρα το ΜΧ4 23ευρω εδωσα.. 4 μερες στο χερι.

 

Μια χαρα απλα με λιγη υπομονη (20 ημερων) θα κερδιζες 30€.

Ειχαν πει οτι εχουν σφηξει ταπραγματα στο τελωνειο και οτι τα τσεκαρουν πολυ ασχετα με την τιμη που αναγραφεται στο παραστατικο. Μακαρι να τα ξεπερασει ολα αυτα και να χρεωθει οσο υπολογιζεις

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παντως με dhl ειναι 99 τα εκατο τελωνειο.την εχω πατησει παροτι δεμα με χαμηλη τιμη.

Και εφοσον το ανοιξουν σε χρεωνουν στην κανονικη τιμη που το αγορασες,πρεπει δηλαδη να τους πας ειτε την κινηση απο την τραπεζα ειτε απο το paypal και σε αυτα υπολογιζουν και τις μερες π ειμεινε στην αποθηκη τους και διαφορα αλλα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παντως με dhl ειναι 99 τα εκατο τελωνειο.την εχω πατησει παροτι δεμα με χαμηλη τιμη.

Και εφοσον το ανοιξουν σε χρεωνουν στην κανονικη τιμη που το αγορασες,πρεπει δηλαδη να τους πας ειτε την κινηση απο την τραπεζα ειτε απο το paypal και σε αυτα υπολογιζουν και τις μερες π ειμεινε στην αποθηκη τους και διαφορα αλλα.

 

1ευρω διαχείριση, 1ευρω φύλαξη και 1 ευρω παράδοση.. το paypal αλλάζεται σε μερικά δεύτερα... μετράω πάνω απο 35 συσκευές απο Κινα με dhl και πολλα περισσότερα αλλα αντικείμενα (για Κύπρο ολα αυτα)

Link to comment
Share on other sites

1ευρω διαχείριση, 1ευρω φύλαξη και 1 ευρω παράδοση.. το paypal αλλάζεται σε μερικά δεύτερα... μετράω πάνω απο 35 συσκευές απο Κινα με dhl και πολλα περισσότερα αλλα αντικείμενα (για Κύπρο ολα αυτα)

 

 

εδω στην Ελλαδα δεν ειναι ετσι,δοκιμαστε το και θα δειτε.Βεβαια οτι θελει ο καθενας κανει.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παντως με dhl ειναι 99 τα εκατο τελωνειο.την εχω πατησει παροτι δεμα με χαμηλη τιμη.

Και εφοσον το ανοιξουν σε χρεωνουν στην κανονικη τιμη που το αγορασες,πρεπει δηλαδη να τους πας ειτε την κινηση απο την τραπεζα ειτε απο το paypal και σε αυτα υπολογιζουν και τις μερες π ειμεινε στην αποθηκη τους και διαφορα αλλα.

 

Και ποσο ειναι ολο το κοστουμι φιλε αν περασει τελωνειο,δηλ. ποσο και τι σε χρεωσα και ποσο ειχε το τηλ. που αγορασες απο Κινα,ετσι για να εχουμε μια ιδεα για το τι μας περιμενει αμα γινει καμια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση θελω να κανω, επειδη εχω ψηθει να παρω το umi, απλα σε δυο site 1) to2c λεει αποστολη στις 27 δεκεμβριου 2) το coolicool λεει (The shipement of UMI ZERO: 25th November). οντως θα αρχισει απο αυριο να στελνει εχει μιλησει κανεις μαζι τους; γιατι εστειλα μειλ εχθες το βραδυ και ακομα δεν εχω παρει απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση θελω να κανω, επειδη εχω ψηθει να παρω το umi, απλα σε δυο site 1) to2c λεει αποστολη στις 27 δεκεμβριου 2) το coolicool λεει (The shipement of UMI ZERO: 25th November). οντως θα αρχισει απο αυριο να στελνει εχει μιλησει κανεις μαζι τους; γιατι εστειλα μειλ εχθες το βραδυ και ακομα δεν εχω παρει απαντηση.

 

φιλε μου οπως ειπα εγω παραγγειλα 15 νοεμβρη και τους ρωτησα σημερα ποτε θα το στειλουν και μου ειπαν σε 1 με 2 βδομαδες.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οπως ειπα εγω παραγγειλα 15 νοεμβρη και τους ρωτησα σημερα ποτε θα το στειλουν και μου ειπαν σε 1 με 2 βδομαδες.

 

 

απ ο,τι καταλαβαινω σε αυτο που λες ειναι οτι θα φυγει απο αυτους σε 1-2 βδομαδες και οχι οτι θα ειναι στα χερια σου σε 1-2 βδομαδες, οποτε παμε δεκεμβριο. οκ να σαι καλα φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το παράγγειλα και εγώ από το κουλικουλ πως διάολο λέγεται μεσω του ισπανικου σαιτ οπως ελεγε πιο πριν ένα παιδί στα 168 κάτι ευρώ, παιδιά όσοι από Ελλάδα επειδή ψωνίζω από το 1999(λογαριάστε χρόνια) ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ DHL, UPS, FEDEX κλπ κλπ όσο φθηνά κι αν είναι τα μεταφορικά, ο φίλος από Κύπρο έχει άλλη νομοθεσία που λειτουργεί, εδώ οι μάγκες θέλουν μόνο αμοιβή εκτελωνιστή(ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ) 80ευρώ!!! ΜΑΚΡΙΑ!!! Να ζητάτε αποκλειστικά ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΛΤΑ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΧΩΡΑΣ και να τα δηλώνετε RETURN FROM SERVICE ή TEST SAMPLE και τελευταία επιλογή GIFT αν δεν δέχονται κάτι άλλο... Έχω παραγγείλει ολόκληρα κουστούμια μηχανών από αμερική με τοπική αξία άνω των 3000ευρώ με 300ευρώ και δεν σταμάτησα ποτέ σε τελωνείο!!! Λοιπόν έχω ζοπο ζπ1000 τώρα και θα το σκοτώσω αύριο για 100ευρώ αν το ΥΜΙ ZERO είναι μάπα θα παω κινα και θα τους ΜΠΙΠ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα καί εγώ. Έβαλα στό AntElife γιά $209.98 μέ Singapore Post. Έτυχε νά σάς διαβάσω μόλις χθές καί μετά είδα λήγει καί τό presales offer. Μού κίνησε τήν περιέργεια τό μυστηριώδες μαύρο μονολιθικό τεμάχιο. Καλή μας τύχη.:grin:

 

http://ddmu062g7efat.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/02/2001-Monolith.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...από αύριο το coolicol θα αρχίσει να στέλνει τις παραγγελιές του Οκτωβρίου και από την επόμενη εβδομάδα με την σειρά τις παραγγελίες του νοεμβρίου.

Ολα τα παραπάνω κατόπιν επικοινωνίας με την Βέρα πριν από λίγο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...από αύριο το coolicol θα αρχίσει να στέλνει τις παραγγελιές του Οκτωβρίου και από την επόμενη εβδομάδα με την σειρά τις παραγγελίες του νοεμβρίου.

Ολα τα παραπάνω κατόπιν επικοινωνίας με την Βέρα πριν από λίγο

 

Ξέρεις πόσο καιρό περίπου κάνουν μέσο όρο τα δέματα τους να φτάσουν Ελλάδα, πρώτη φορά παραγγέλνω από αυτούς... Πόσες παραγγελίες έχουν ****το και θα ξεκινήσουν την άλλη εβδομάδα του νοεμβρίου;;; :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο καιρό περίπου κάνουν μέσο όρο τα δέματα τους να φτάσουν Ελλάδα, πρώτη φορά παραγγέλνω από αυτούς... Πόσες παραγγελίες έχουν ****το και θα ξεκινήσουν την άλλη εβδομάδα του νοεμβρίου;;; :Ρ

Υπολογησε 15-25 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα καί εγώ. Έβαλα στό AntElife γιά $209.98 μέ Singapore Post. Έτυχε νά σάς διαβάσω μόλις χθές καί μετά είδα λήγει καί τό presales offer. Μού κίνησε τήν περιέργεια τό μυστηριώδες μαύρο μονολιθικό τεμάχιο. Καλή μας τύχη.:grin:

 

http://ddmu062g7efat.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/02/2001-Monolith.png

Πάω κι εγώ αυτή τη στιγμή στο andelife και ελπίζω να μην το πληρσω χρυσό. Αρκεί αν διαλεξω Singapore post δηλαδή;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πάω κι εγώ αυτή τη στιγμή στο andelife και ελπίζω να μην το πληρσω χρυσό. Αρκεί αν διαλεξω Singapore post δηλαδή;

 

Είχα πάρει τσμπλετάκι από Geekbuying μέ Singapore καί τό είχαν χειριστεί τά ΕΛΤΑ χωρίς άλλες περιπέτειες. Αργεί, 15-20 ημέρες κάνει. Προσφέρει φτηνή DHL τό AntElife επίσης, αλλά έτσι τό ρίσκο γιά τελώνη είναι πολύ ορατό.:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα παραγγελία από το Antelife με Singapore Post. 209.98$ τελική.

 

Από DHL 2 φορές την πάτησα, δυστυχώς. Την μια εξαιτίας μου και την άλλη επειδή έτσι μου έστειλαν το πακέτο εν αγνοία μου. Και τις δυο με δηλωμένη τιμή στα 25-30$ και μικρά πακετάκια. Μου ζήτησαν περίπου 80€ για τον εκτελωνιστή+τους δασμούς. Την δεύτερη φορά μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς του Paypal για να βγει το ακριβές ποσό, ειδάλλως θα το κοστολογούσαν αυτοί.

 

Έχω φίλο που επέμενε ότι έχει βρει τρόπο να μην πληρώνει DHL και όντως 2 φορές συνεχόμενες είχε σταθεί τυχερός με παραγγελίες από το to2c νομίζω. Την τελευταία όμως την πάτησε και του βγήκε το σχετικό "κοστούμι". Εγώ δεν το ρισκάρω πλέον, γιατί δεν υπάρχει και νόημα. Μια βδομάδα πριν, μια βδομάδα μετά... δεν άλλαξε και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Την ρήση που έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι δεν την ξέρετε;;; Όποιος βιάζεται σκοντάφτει!!! Οι ΚΟΥΡΙΕΡ ΕΤΑΙΡΙΕΣ δεν έχουν άλλο τρόπο για να βγάλουν παραπάνω λεφτά μιας και τα κέρδη τους είναι λίγα οπότε βαράνε εκεί!!! Τα εκτελωνιστικά δεν είναι πολλά οι αμοιβή του απατεώνα που βάζουν και καλά για να τα εκτελωνίσει είναι όλο το κουστούμι... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ DHL, FEDEX, UPS κλπ κουριερ εταιρείες όταν πρόκειται για αγορά εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης... ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...
Link to comment
Share on other sites

Sure! Μακριά & αλάργα.:grin:

 

Ωραία, τό πήραμε φθηνά τό κομψό glass-metal μπλιμπλίκιον, από καλές ROM νά δούμε τί θά κάνει στό προσεχές μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sunsky-online.com/product/cart!view.do

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό που βγαίνει στα 171 σύνολο; Το ταχυδρομείο post nl είναι οκ λέτε για να αποφύγει τα τελωνεία; Να παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

http://www.sunsky-online.com/product/cart!view.do

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό που βγαίνει στα 171 σύνολο; Το ταχυδρομείο post nl είναι οκ λέτε για να αποφύγει τα τελωνεία; Να παραγγείλω;

 

Αν σ' αρέσει ο τζόγος.... :lol:

Σοβαρά τώρα, υπάρχουν τόσα αξιόπιστα μαγαζιά φίλε μου. Κάνε μία βόλτα στα αντίστοιχα νήματα και θα δεις ποιά είναι.

Το to2c.com π.χ το έχει στα 210$ (περίπου 169 ευρώ).

Εδώ είναι το LINK

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...