Jump to content

[LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω απο εκει το πηρα και ειχα παρει την ιδια απαντηση ιδιο στο ερωτημα. Ψιλοσπαστηκα τοτε γιατι ενω το πηρα Δεκεμβρη, μου εστειλαν 3 μηνων παρτιδα. Αλλα νταξ δεν τρεχει και τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 631
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως είναι τραγικό που επειδή απ' ο,τι φαίνεται τους έχουν ξεμείνει τα χρυσά και τα άσπρα να βλέπουμε διαφορές μέχρι και +10ευρώ πάνω στο γκρι.

 

@VaggD

Από εδώ λές; http://kaizerstore.gr/lg-g3-d855-32gb-metallic-black-eu-mayro-gkrizo-eu

 

 

Από αυτό εδώ φίλε. Τώρα γιατί έχει τόσα καταστήματα με το ίδιο όνομα δεν ξέρω....

http://kaizer.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&task=item&id=772

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν έχει διαφορά...για καινούργιο...ποτέ δεν ξέρεις όμως τι μπορεί να συμβεί...!

Δεν νομίζω κάποιο από τα μαγαζιά τα γνωστά μα πουλάνε κλώνους. Τώρα μετά την αγορά κατεβάζεις το LG Phone from και το βλέπεις. Σε μεταχειρισμενο πάντα να συνοδεύεται από απόδειξη και μα αναγράφεται και το ιμει για να μπορείς να τα ματσαρεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μήπως μπορω να το καταλαβω από το imei μέσω της σελίδας αυτής. http://www.imei.info/ .Αν είναι ας πούμε 1 gb ειναι κλώνος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από kaizerstore και γενικά έχω πάρει πολλά τηλέφωνα από εκεί και δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τώρα. Θεωρητικά από που και αν το πάρεις τελευταίες παρτίδες θα έχουν. Τώρα στο θέμα της εγγυησης εφόσον το τηλέφωνο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά καλύπτεται κανονικά τώρα για αντικατάσταση δεν το γνωρίζω αλλά θεωρώ ότι δεν μπορεί να πάθει κάτι το τηλέφωνο το οποίο να μην διορθώνεται για να χρειαστεί αντικατάσταση συσκευής.

 

 

Εμενα ειχε παρασιτα (στην αρχη δεν τα χω προσεξει ο μλκς:X) κατα την ομιλια το χω στειλει παντου μεσω εγγυησης procordia μετα arvato μεσω καταστηματος και δεν μπορουσαν να το φτιαξουν το τηλεφωνο πηγαινοερχοταν για 2 μηνες αλλα ουτε αντικατασταση γινοταν γιατι ηταν ισπανικο τα συμπερασματα δικα σας (μηλαμε για συσκευη με s/n 409 370 ευρω τοτε:mad:)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε παρασιτα (στην αρχη δεν τα χω προσεξει ο μλκς:X) κατα την ομιλια το χω στειλει παντου μεσω εγγυησης procordia μετα arvato μεσω καταστηματος και δεν μπορουσαν να το φτιαξουν το τηλεφωνο πηγαινοερχοταν για 2 μηνες αλλα ουτε αντικατασταση γινοταν γιατι ηταν ισπανικο τα συμπερασματα δικα σας (μηλαμε για συσκευη με s/n 409 370 ευρω τοτε:mad:)

Κατι το g2 που ειχα και το g3 εχουν παρασιτα στην ομιλια.Εγω πλεον εμαθα να τα ανεχομαι.Θελω να πιστευω οτι συμβαινει επειδη στην περιοχη μου δεν εχω πολυ καλο σημα....Το g2 μαλιστα ωρες ωρες χτυπουσε λες και ηθελε να βγει κατι μεσα απο το ακουστικο :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από kaizer store το αγόρασα και έμεινα ευχαριστημένος. Πριν πάω πείρα τηλ να μάθω αριθμό παρτίδας και διαθεσιμότητα , και στα δύο πείρα απαντήσεις!

 

Toυς πήρα σήμερα το πρωί, δεν απαντά κανείς στα τηλ! Γιατί ενώ είχα στείλει e-mail μου έστειλαν μνμ να καλέσω.

Θέλω πριν το αγοράσω, να μάθω παρτίδα κλπ. Οπότε τώρα θα περιμένω από Τρίτη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Toυς πήρα σήμερα το πρωί, δεν απαντά κανείς στα τηλ! Γιατί ενώ είχα στείλει e-mail μου έστειλαν μνμ να καλέσω.

Θέλω πριν το αγοράσω, να μάθω παρτίδα κλπ. Οπότε τώρα θα περιμένω από Τρίτη.

 

Τηλέφωνο: 210 5223477, 210 5239302

Ωράριο καταστήματος

Σάββατο: 10:30 - 16:30

 

αργίες κλειστά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ώρες, μπόρεσα τώρα να μιλήσω, για kaizestore μιλάω, δεν είναι αυτά τα τηλ. που μου δίνεις από πάνω VaggD.

Τελικά σε χρυσό που ήθελα τους τελείωσε, μόνο σε μαύρο το οποίο δεν μ' αρέσει. Όταν ρώτησα για παρτίδα μου είπε ότι είναι σε αποθήκη και ότι είναι βλακείες όσοι λένε ότι διάβασαν στο ιντερνετ για προβληματικές παρτίδες, δεν υφίσταται. Έχει παρτίδες από Δεκέμβριο μέχρι σήμερα, δεν μπορεί να ξέρει όταν θα έρθει το χρυσό την επόμενη εβδομάδα τι παρτίδα θα είναι. Από Τρίτη- Τετάρτη όπου θα κάνω και την αγορά, θα κοιτάξω και στο kaizershop.gr που βλέπω ότι έχει διαθέσιμο, μήπως μου απαντήσει εκείνος για παρτίδα.

υ.γ. Το kaizerstore μου είπε όμως ότι εάν πάω από εκεί στο κατάστημα θα μπορούσα να δω μόνο ποια παρτίδα είναι, κάτι που δεν γίνεται λόγω επαρχίας.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ώρες, μπόρεσα τώρα να μιλήσω, για kaizestore μιλάω, δεν είναι αυτά τα τηλ. που μου δίνεις από πάνω VaggD.

Τελικά σε χρυσό που ήθελα τους τελείωσε, μόνο σε μαύρο το οποίο δεν μ' αρέσει. Όταν ρώτησα για παρτίδα μου είπε ότι είναι σε αποθήκη και ότι είναι βλακείες όσοι λένε ότι διάβασαν στο ιντερνετ για προβληματικές παρτίδες, δεν υφίσταται. Έχει παρτίδες από Δεκέμβριο μέχρι σήμερα, δεν μπορεί να ξέρει όταν θα έρθει το χρυσό την επόμενη εβδομάδα τι παρτίδα θα είναι. Από Τρίτη- Τετάρτη όπου θα κάνω και την αγορά, θα κοιτάξω και στο kaizershop.gr που βλέπω ότι έχει διαθέσιμο, μήπως μου απαντήσει εκείνος για παρτίδα.

υ.γ. Το kaizerstore μου είπε όμως ότι εάν πάω από εκεί στο κατάστημα θα μπορούσα να δω μόνο ποια παρτίδα είναι, κάτι που δεν γίνεται λόγω επαρχίας.

 

Φίλε έδωσα το τηλ από το kaizer στο οποίο έκανα εγώ την αγορά και μο υείπαν τηλεφωνικά αριθμό παρτίδας, έχω κάνει post to link ποιό πάνω. ΜΜάλλον έγινε μπέρδεμα λόγο συνωνυμιας τον καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κατι το g2 που ειχα και το g3 εχουν παρασιτα στην ομιλια.Εγω πλεον εμαθα να τα ανεχομαι.Θελω να πιστευω οτι συμβαινει επειδη στην περιοχη μου δεν εχω πολυ καλο σημα....Το g2 μαλιστα ωρες ωρες χτυπουσε λες και ηθελε να βγει κατι μεσα απο το ακουστικο :D

 

Δεν ηξερα οτι θα σκασω για κινητο κοντα 4 κατοσταρια και θα κανει σαν modulator-demodulator δεκαετιας του '90 :lol: και θα το ανεχτω κ ολας:mad:.... καμια σχεση με το σημα μιλαμε για περιοχες που πιανει ταχυτητες 14-17 MB/S

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι θα σκασω για κινητο κοντα 4 κατοσταρια και θα κανει σαν modulator-demodulator δεκαετιας του '90 :lol: και θα το ανεχτω κ ολας:mad:.... καμια σχεση με το σημα μιλαμε για περιοχες που πιανει ταχυτητες 14-17 MB/S

Εγώ προσωπικά gsm buzz δεν έχω ή δεν έχω σε τέτοιο βαθμό που να το έχω παρατηρήσει. Και να είχα θα το προτιμούσα από το να έχω 1,30sar+ που έχουν κάποια κινητά που έχουν 800€+

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο γερμανο το εχει παρει κανεις; ειναι branded;

 

δεν ειναι τιποτα του πετας οποιο firmware θες μετα:)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο: 210 5223477, 210 5239302

Ωράριο καταστήματος

Σάββατο: 10:30 - 16:30

 

αργίες κλειστά

 

Πήρα τηλ. και μου απάντησαν οι άνθρωποι αμέσως, το χρυσό που θέλω το 32gb είναι Μάρτιος του 2015 από Τσεχία. Μιλάω για το κατάστημα Kaizer mobile stores με το παραπάνω τηλ.

 

Mόλις έκανα την παραγγελία, οταν μου έρθει θα σας πω και εντυπώσεις:)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα του πετας οποιο firmware θες μετα:)

 

Μην το λες...εμενα το πρωτο G3,ηταν braded vodafone.

δεν μπορουσα να το βγαλω με τιποτε οσες και rom να περασα.

γι`αυτο αν δεν θελεις να εχεις λογοτυπο provider,σιγουρεψε το οτι μπορει να το αφαιρεσεις και μετα προχωρα στην αγορα του..

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες...εμενα το πρωτο G3,ηταν braded vodafone.

δεν μπορουσα να το βγαλω με τιποτε οσες και rom να περασα.

γι`αυτο αν δεν θελεις να εχεις λογοτυπο provider,σιγουρεψε το οτι μπορει να το αφαιρεσεις και μετα προχωρα στην αγορα του..

 

κατι δεν εκανες σωστα εδω εχουν χακαρει το bootloader του στο xda απο τα περσι κ καναμε overclocking και πιο μπροστα μπαιναμε σε fastboot mode κ καναμε τα δικα μας συ μας λες για την voda χεχε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν εκανες σωστα εδω εχουν χακαρει το bootloader του στο xda απο τα περσι κ καναμε overclocking και πιο μπροστα μπαιναμε σε fastboot mode κ καναμε τα δικα μας συ μας λες για την voda χεχε

 

τι να σου πω?προγραμματιστης δεν ειμαι αλλα τα βασικα τα γνωριζω.

lg tool,καθαρισμα ολων και περασμα απο την αρχη χωρις υπολοιματα της προηγουμενης.

6-7 ρομ δοκιμασα,το λογοτυπο δεν εφευγε.μονο με κιτκατ δεν εμφανιζοταν το λογοτυπο.

τσακ μπαμ παντως δεν βγαινει σιγουρα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου το χρυσό lg g3 32gb από kaizer.gr (3/15 από Τσεχία), δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ μαζί του. Αλλά με εντυπωσίασε ήδη αρκετά. Βέβαια είμαι συνηθισμένη με το ui λόγω ταμπλετ. Το κινητό είναι πολύ όμορφο, μου φαίνεται στα χέρια μου ελάχιστα πιο βαρύ σε σχέση με το s2 που είχα, αλλά έχει τέλεια οθόνη. Πήρα για τώρα μια θήκη puro που βρήκα στο public και περιμένω tempered glass και λεώ να διαλέξω την θήκη της lg με το ξεχωριστό καπάκι.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου το χρυσό lg g3 32gb από kaizer.gr (3/15 από Τσεχία), δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ μαζί του. Αλλά με εντυπωσίασε ήδη αρκετά. Βέβαια είμαι συνηθισμένη με το ui λόγω ταμπλετ. Το κινητό είναι πολύ όμορφο, μου φαίνεται στα χέρια μου ελάχιστα πιο βαρύ σε σχέση με το s2 που είχα, αλλά έχει τέλεια οθόνη. Πήρα για τώρα μια θήκη puro που βρήκα στο public και περιμένω tempered glass και λεώ να διαλέξω την θήκη της lg με το ξεχωριστό καπάκι.

Καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, και εγώ αυτήν με το καπάκι έχω, την πήρα απο το e shop, είναι πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά σε αυτό το μαγαζί http://www.themrgadget.gr/kinita-tilefona/lg/g3-d855/lg-g3-d855-32gb-white-eu-p-4183.html?ref=bestprice.gr βρήκα το τηλέφωνο 222,90 τι λέτε είναι σωστό η είναι καμία μαϊμού.Και μια βοήθεια πως θα δω ποια παρτίδα είναι, και ποια ημερομηνία βγήκε το κινητό από το imei;τώρα μόλις το άλαξε το έβαλε 333 ευρο Edited by EGANI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια 503 παρτιδα τσεχικο ειναι καλο? η να ψαξω αλλη χώρα προέλευσης?
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...