Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψηφίζω LG γιατί είναι η μόνη εταιρία που δεν φτιάχνει τα καλά κινητά της στην Κίνα όπως οι άλλες που εκμεταλλεύονται τα φτηνά εργατικά εκεί και ζητάει και λιγότερα χρήματα ιδικά σε σχέση με την Apple και την Summy που αυτές πραγματικά έχουν ξεφύγει στις τιμές. Και γενικά βγάζει πολύ όμορφες και δυνατές συσκευές. Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρανόησα την ψηφοφορία. Ψήφισα Sony, αλλά σαφώς η τελευταία επιλογή με εκφράζει απόλυτα. Τυχαίνει αυτήν την περίοδο η Sony να είναι η εταιρία που έχει στην γκάμα της το μοντέλο που προτιμώ, αλλά αν αύριο το πρωί ένας κινέζος έβγαζε ένα αντίστοιχο ή και καλύτερο, φυσικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή, μεγάλο χρηματικό ποσό για smartphone το θεωρώ πολυτέλεια, αυτή τη στιγμή -με εξαίρεση το MOTO G - μόνο Κίνα.

Σήμερα μπορεί να αγοράσεις με λιγώτερα από 70 ευρώ quad core, 5'', 1GB RAM,1280x720 resolution, 2050mAh battery!(π.χ.: ELEPHONE G4).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είμαι λίγο πριν την κίνηση μου και με κλειστά τα μάτια επιλέγω ξανά samsung... :superman:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο πριν την κίνηση μου και με κλειστά τα μάτια επιλέγω ξανά samsung... :superman:

Μια από τα ίδια και φυσικά note!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Aν μια εταιρία μου προσφέρει συσκευή με αξιόλογα specs(να μην σέρνεται τον 2ο χρόνο σε σχέση με τον διάδοχο)/ποιότητα κατασκευής/after sales support εννοείται πως θα την προτιμήσω.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Apple φυσικά. Ας είχε πιο μικρές οθόνες, μικρότερους επεξεργαστές και λιγότερα pixels. Έχει ένα iOS που δεν με προβλημάτισε ποτέ τα τελευταία 5 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Lg

Apple

Και ίσως Sony.αν και χλωμό.

Ολα τα υπόλοιπα απλά τα βλέπω πλέον αδιάφορα.ειδικά τής samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω LG γιατί είναι η μόνη εταιρία που δεν φτιάχνει τα καλά κινητά της στην Κίνα όπως οι άλλες που εκμεταλλεύονται τα φτηνά εργατικά εκεί και ζητάει και λιγότερα χρήματα ιδικά σε σχέση με την Apple και την Summy που αυτές πραγματικά έχουν ξεφύγει στις τιμές. Και γενικά βγάζει πολύ όμορφες και δυνατές συσκευές.

όχι αλλά ετοιμάζεται να πάει εκεί που πήγε η Sammy δλδ στο Βιετνάμ για ακόμη ποιο φτηνά χέρια από την Κίνα,.

 

Εγώ πάντως Nokia διαλέγω και ας μην υπάρχει, ήταν μοναδική ευρωπαϊκή ποιοτική εταιρεία, όλες η άλλες στο σκλαβοπαζαρο παράγουν

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εγγύηση ότι η νεότερη συσκευή θα είναι καλύτερη από την προηγούμενη (σε απροβλημάτιστη λειτουργία), ούτε ότι τα update που θα πάρει θα είναι με βελτιώσεις αποκλειστικά χωρίς bugs και άλλα περίεργα.

Οπότε καμία.-

Θα κρίνω μια συσκευή ανεξαρτήτως εταιρίας, χρονολογίας και έκδοσης με τα δικά μου στάνταρ που είναι 1) η απροβλημάτιστη λειτουργία και 2) η ποιότητα κατασκευής + ποιότητα υλικών κατασκευής.

Το after sales (service κυρίως) δεν το κοιτάω μιας και ξέρω από πριν τις μπούρδες που θα ακούσω σε οποιαδήποτε εταιρία πλην της procodia. Άψογη η lg σε αυτό, αλλά δεν είναι αρκετό για να μου πουλήσει μια νεα συσκευή της..

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi και ξερό ψωμί!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι απαντανε οτιδηποτε αλλο εκτος απο το τελευταιο ειναι κολλημενα μυαλα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα lg.έχει κάνει άλματα πλέον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια τάση προς τη Samsung, μόνο και μόνο λόγω Note. Απο κει και πέρα όμως, αν αποφασίσω να πάω σε άλλη συσκευή εκτός από Note, όλες οι επιλογές θα είναι στο τραπέζι.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι απαντανε οτιδηποτε αλλο εκτος απο το τελευταιο ειναι κολλημενα μυαλα.

 

Κολλημενα μυαλα τεινουν να εχουν και οι ανθρωποι με απολυτες αποψεις! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...