Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xiaomi και απο μένα ,δυο μήνες κάτοχος mi3 και απόλυτα ευχαριστημένος

με αυτά που πλήρωσα και αυτό που προσφέρει η συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

νοκια/μσ και απο μένα γιατι με 250 ευρω πήρα σουπερ κινητο 925 και με 120 πήρα καλο 630

Τωρα αμα εκάνε τοσα και το ιφονε ή το νοτε μπορεί να είχα πάρει αυτα..

κομπλεξ με τις συσκευες δεν εχω πιά κοιτάω το best value for money...

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαλεξα htc για αγορα πριν 2 μηνες κ εμεινα κατευχαριστημενος, επομενη επιλογη θα ειναι η lenovo καθως κ ενα laptop που εχω παρει απο τη συγκεκριμενη εταιρεια, ειναι σκυλι!Νομιζω ειναι πραγματικα value for money κ αποσα εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι η πιο ανερχομενη εταιρεια...Μακαρι να μη με διαψευσει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι fan κανενός.Επιλέγω την τελευταία επιλογή που είναι η ουσία στην αγορά της συσκευής που θα επιλέξω.Τα "στρατόπεδα των εταιρειών" ευθύνονται για τα κακής ποιότητας προιόντα που αγοράζουμε και τα πληρώνουμε πανάκριβα.

Κοινώς,ο καλύτερος κερδίζει...

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi! VFM - Kαλή ποιότητα - Προηγμένη τεχνολογία - Υποστήριξη !!! :D

+1 και από μένα για την Xiaomi, για τους ίδιους λόγους...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

BlackBerry και Acer με τα τρικαρτα της !!!

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

αν και μετά το optimus g θα επέλεγα lg λόγω ποιότητας και design (γυαλί), θα πήγαινα σε οποιαδήποτε εταιρεία που θα μπορούσε να μου προσφέρει την μεγαλύτερη δυνατή μπαταρία, ακόμα κι αν αυτή η εταιρεία είναι κινέζικη (χωρίς επίσημη εισαγωγή)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο.... Τα Nexus δεν μπορώ να τα υπολογίζω σαν κατασκευαστή αφού κάθε φορά άλλος είναι ο κατασκευαστής και βασικά δεν ξέρουμε πως θα τα συνεχίσει η Google. Περιμένω την Motorola πως θα συνεχίσει μιας και τιμολιγιακα κινείται σε πιο τίμια κλιμάκια όπως και η LG.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να επιλέξω Apple για να δοκιμάσω και το iOS σε κινητό, μετά το iPad. Είχα ήδη κινητό Android και Windows Phone.

Σειρά έχουν τα Blackberry μετά :D

 

Πάντως βλέπω ότι όλοι έχουν παράπονα από τη Samsung λόγω υλικών και touchwiz κυρίως, αλλά πρώτη τη βλέπω στο poll (από τις μεμονωμένες επιλογές).....

Edited by BillyK
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 χρονια με android και ναυαρχιδες της Samsung(s3-s4-note3) γυρισα σε iphone.

Βαρεθηκα να περιμενω αναβαθμισεις και η συσκευη σε 6 μηνες να δειχνει παλια.

Απο δω και περα αν δεν αλλαξουν καποια δεδομενα το παιχνιδι μου με android θα το κανω με καποιο tablet που θα παρω.

 

υ.γ.1.Λετε για το galaxy alpha.Οντως ομορφη συσκευη αλλα το 2016 δε θα το θυμαται κανεις.

υ.γ.2.Ο κολλητος μου εχει το note 2 και ακομα περιμενει τη kit kat.Γιατι ρε παιδια;Ελληνικη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω αναβαθμισεις και η συσκευη σε 6 μηνες να δειχνει παλια.

Τι εννοεις; Σκουριαζει; Σαπιζει; Ξεθωριαζει; :shifty:

 

υ.γ.1.Λετε για το galaxy alpha.Οντως ομορφη συσκευη αλλα το 2016 δε θα το θυμαται κανεις.

Μηπως μπερδευεις τα κινητα με τους μεγαλους εφευρετες που τους θυμομαστε;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μεταξύ HTC & SONY μιας και η πρόσφατη εμπειρία με το Ζ2, με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο.

Η HTC έχει για την ώρα την καλύτερη δυνατή εμπειρία και πολύ καλή υποστήριξη στις αναβαθμίσεις και πολύ καλές συσκευές.

Η Σονυ από την άλλη έχει το καλύτερο σύνολο και καλή ποιότητα επίσης, οπότε κάποια από τις δύο είναι η επικρατεστερη.

Φυσικά πάντα είμαι ανοιχτός και σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία παρουσιάσει κάτι αξιόλογο.

Εκτός της Apple που δεν μου αρέσει το στυλ της και το λειτουργικό της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Samsung γιατί δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα(note2)(note3) σε αντίθεση με το LG που είχα,αν και δεν ξέρω με το LG g2 αν έβγαλε κάποιο πρόβλημα ή συγκεκριμένη συσκευή (παραδέχομαι το service της LG το καλύτερο πιστεύω). Sony δεν θα έπαιρνα λόγο ότι έχουν το χειρότερο service στην Ελλάδα.7 φορές το έστειλα και της 7 το πρόβλημα δεν λύθηκε συν ότι η οθόνη του δεν μου αρέσει η ips..(amoled Ναι) iPhone πότε δεν θα έπαιρνα.οσο για της άλλες κινεζιες δεν έχω ασχοληθεί γιατί όσο υπάρχει το πενάκι και το note δεν το αλλαζω
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω android, οπωσδήποτε Κινέζικο διότι οι "κολοσσοί" έχουν υποστήριξη της πλάκας, εγκαταλείπουν flagship συσκευές στην τύχη τους, σταματούν να αναβαθμίζουν μετά από ελάχιστο χρόνο, και γενικά έχουν βαρύγδουπα ονόματα (Samsung, Sony κλπ) αλλά after sales διόλου καλύτερο από πάμφτηνα Κινέζικα.

 

Οπότε ή Κινέζικο Android με καλά specs, ή iphone, ή lumia.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Σκουριαζει; Σαπιζει; Ξεθωριαζει; :shifty:

 

 

Μηπως μπερδευεις τα κινητα με τους μεγαλους εφευρετες που τους θυμομαστε;

1)Δειχνει παλια λογω ποιοτητας υλικων και επειδη καθυστερει να παρει αναβαθμισεις μαλλον.Ειναι καθαρα θεμα αισθησης.

 

2)Θα στο πω απλα αφου δε καταλαβαινεις.Ποσοι ασχολουνται με το s4??Πιθανοτατα και η samsung το ξεχασε.Κατσε να δεις αν και ποτε θα παρει android L...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 χρονια με android και ναυαρχιδες της Samsung(s3-s4-note3) γυρισα σε iphone.

Βαρεθηκα να περιμενω αναβαθμισεις και η συσκευη σε 6 μηνες να δειχνει παλια.

Απο δω και περα αν δεν αλλαξουν καποια δεδομενα το παιχνιδι μου με android θα το κανω με καποιο tablet που θα παρω.

 

υ.γ.1.Λετε για το galaxy alpha.Οντως ομορφη συσκευη αλλα το 2016 δε θα το θυμαται κανεις.

υ.γ.2.Ο κολλητος μου εχει το note 2 και ακομα περιμενει τη kit kat.Γιατι ρε παιδια;Ελληνικη η συσκευη.

Επειδή και γω Note 2 έχω εκτός Note 3 περίεργο μου φαίνεται από τη στιγμή που εδώ κι πολύ καιρό έχω 4.4.2

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα για το κινητο που εχω τωρα.το τι θα ηθελα δεν υπαρχει,το εχω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

HTC. Το Μ7 με καλύπτει απόλυτα, θεωρώντας το, all around, το καλύτερο κινητό. Αν κάνουν και κανα θαύμα με την κάμερα στο Μ9, δεν βλέπω το λόγο να αλλάξω μάρκα.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...