Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτιμώ xiaomi όχι μόνο για τν χαμηλή τιμή, αλλά επειδή ακόμα και με υψηλότερη τιμή δεν βρίσκεις αντίστοιχες συσκευές στην αγορά σε επίπεδο software support και ποιότητα συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Samsung γιατί δίνει τις πληρεστερες συσκευές.

 

Γιατί η εξέλιξη των amoled panel της είναι εντυπωσιακή.

 

Γιατί είναι η μοναδική που προσφέρει στις ηδη χαμηλές τιμές των προϊόντων της πολλά και ακριβά gifts.

 

Γιατί είναι η μοναδική που εχει καταφερει να δώσει διπλάσια αυτονομία στα smartwatch της σε σχέση με τους άλλους.

 

Γιατί εχει άμεσο και τρομερό service. Πρόσφατα μου άλλαξαν εντος εγγύησης την οθόνη του S4 που ειχε αρχίσει να "σβήνει" περιοδικα μετα απο πτώση.

 

Γιατί φτιάχνει τα Note που όλοι πλέον προσπαθούν να φτάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft/Nokia απο εμενα,καθαρα συναισθηματικα τιποτα αλλο.
Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα παιδες!

 

Ψηφιζω apple (κατοχος iPhone 5s) γιατι θεωρω ότι μου παρεχει την καλυτερη και ευκολοτερη out of the box εμπειρια :)

 

Αν τα καταφερω θα ερθω και εγω στο meeting....

Ευτυχης κατοχος iPhone6s Plus, iPad air2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα εμπιστευτώ την εταιρεία που θα βγάλει ένα κινητό με το μικρότερο δυνατό μέγεθος, την μεγαλύτερη δυνατή οθόνη και τα ισχυρότερα δυνατά χαρακτηριστικά.Αυτή τη στιγμή η μόνη εταιρεία που κινείται προς αυτήν την κατεύθυνση είναι η Sony.
Link to comment
Share on other sites

Επελεξα το τελευταιο γιατι καπου εκει κρυβεται η αληθεια... Αν και δεν ξερω την μαρκα το μπατζετ θα ειναι μαξ 300 ευρω ακομα και ανετα οικονομικα να ειμαι δεν βλεπω κανεναν λογο για να το υπερβω αφου υπαρχουν κινητα που τα κανουν ολα (πραγματικα ολα οχι σαν τα στερημενα τα αηφον) σε αυτο το μπατζετ...

 

Επισης θελω κινητο με ραδιο, καρτα μνημης και αποσπομενη μπαταρια τα περισσοτερα υπερhigh-end κινητα ακολουθουν τις βλακιες της απλ και δεν τα προσφερουν οποτε εξ ορισμου δεν ασχολουμαι με αυτα...

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Microsoft/Nokia καθοτι νοσταλγος και μαλλον το πιο user friendly λειτουργικο
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επιλογή και για εμένα. Οι εποχές του "ονόματος" τελειώνουν, ο κόσμος κοιτάει πλέον περισσότερα
Link to comment
Share on other sites

Θα ΄θελα να πω Apple, γιατί ό,τι προσπάθεια σε άλλη εταιρεία και να κάνω καταλήγω πάλι πίσω στο iPhone, αλλά αφότου έφυγε ο Jobs συνεχώς απογοητεύομαι με την ποιότητα κατασκευής και το γεγονός ότι δε μπορούν να ελέγξουν την ποιότητα όπως την έλεγχαν όταν ο Jobs είχε τα ηνία. Βάσει λειτουργικού θα διάλεγα Apple με τα μάτια κλειστά, όμως βάσει ποιότητας κατασκευής θεωρώ ότι θα με κάλυπτε μόνο η NOKIA.
Link to comment
Share on other sites

MS/Nokia. Πιο πολύ λόγω λειτουργικού. Τα WP 8.1 προσφέρουν πολλά, ζητώνατς λίγα απο το χρήστη. Μου άρεσε που η Μicrosoft δεν αντέγραψε αλλά πρωτότυπησε στον σχεδιασμό του λειτουργικού. Τα live tiles ειναι πολυ έξυπνα. Και επίσης παντα μου αρεσει να υποστηρίζω τα outsider ;) . Σαν 2η επιλογή θα ελεγα Apple επίσης λόγω λειτουργικού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

MS/Nokia. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, γρήγορο και πλήρες λειτουργικό το 8.1, ωραίο design και πολύ καλές τιμές. Δεν βρίσκω τον λόγο να μην ξαναπάρω ms/nokia.

Διαφορετικά η δεύτερη επιλογή μου θα ήταν LG. Το g3 π.χ θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επιλογή και για εμένα. Οι εποχές του "ονόματος" τελειώνουν, ο κόσμος κοιτάει πλέον περισσότερα

 

Και γω καπως ετσι φετος θα κρατησω το 5αρι ενθυμιο ... και θα κοιταξω Lumia η Blackberry αν και τα windows μπορει να μην εχουν τις εφαρμογες σε αριθμο οπως το iOS/android αλλα για ολα οσα χρειαζομαι εγω μου φτανουν μια χαρα.Νομιζω τα Lumia αξιζουν την προσοχη του καταναλωτη γιατι δινουν το κατι παραπανω αναλογικα με την τιμη.

Οπως ειπε και ενας φιλος η μετα jobs εποχη ... δεν μου εκανε να φωναξω "Ουαου."

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ενας φιλος η μετα jobs εποχη ... δεν μου εκανε να φωναξω "Ουαου."

 

Εγώ φώναξα πρόσφατα με το iphone6....Ουάου welcome apple to 2012 :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Έχω Lumia 920 άλλα για κάποιο λόγο δε με πείθουν τα WP κυρίως λόγο της μέτριας υλοποίησης αρκετών εφαρμογών σε αντίθεση με το λειτουργικό που φαίνεται αρκετά απροβλημάτιστο άλλα κάπως αδιάφορο (προσωπική γνώμη πάντα). Είμαι σε αναζήτηση συσκευής android και κοιτάζω προς την ναυαρχίδα της MLS, κυρίως για τους χάρτες άλλα και για να δοκιμάσω την ελληνική προσπάθεια που φαίνεται τίμια, όχι φυσικά στα 329 ευρώ, το ψάχνω ακόμα. Ίσως και κάποιο καλό κινέζικο. Δε ξέρω όμως τελικά αν θα κάνω την αλλαγή γιατί κακά τα ψέματα ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστία σαν της Nokia δε βρίσκεις εύκολα συν του ότι με με φοβίζουν λίγο τα κολλήματα του android. Αποτελώ μειοψηφία, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα android! Η επιλογή μου είναι η τελευταία...Αν υπήρχε ακόμα Symbian εξελιγμένο με Νokia θα ήταν μονόδρομος η επιλογή. Apple ούτε με σφαίρες, για πολλούς λόγους.. Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Μου κάνει εντύπωση πόσοι έχουν διαλέξει Nokia. Η δεν ξέρουν ότι έχει σταματήσει η παραγωγή κινητών ή είναι πολύ fan.:confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πόσοι έχουν διαλέξει Nokia. Η δεν ξέρουν ότι έχει σταματήσει η παραγωγή κινητών ή είναι πολύ fan.:confused:

 

Έχουμε επιλέξει Microsoft/Nokia.

Ασε που μέχρι τώρα έβγαιναν τέτοιες συσκευές. Πριν 2-3 ημέρες ανακοινώθηκε η πρώτη μη Microsoft μη Nokia συσκευή. Αλλα και πάλι η Ms φαίνεται να κρατάει τα χαρακτηριστικά της nokia.

Και βέβαια είμαι πολύ Nokia fan....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεπτόμουν να συνεχίσω με Sony κι αυτό επειδή δεν με έχει απογοητεύσει, αλλά η πρωτοκαθεδρία της Samsung με κάνει να το ξανασκεφτώ ποια συσκευή να επιλέξω όταν αποφασίσω να αλλάξω το παλιό μου κινητό (όταν διλαδή...ξεμείνω εντελλώς απο συσκευή):lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...