Jump to content

Blackberry Classic


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα κατεβάσεις τα manual τους το γράφει μέσα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω εγω και το πηρα απο expansys το οποιο στελνει το expansys ως μοντελο που θα δουλευει και το (4g) ελλαδα ειναι το SQC100-1

Το sar του συγκεκριμενου μοντελου η ανωτερη τιμη που μπορει να φτασει στο αυτι ειναι στα 1,12 (W/kg) for 1 g

Το συγκεκριμενο ομως μοντελο το οποιο διατίθεται στην ινδια(μονο) εχει αλλες τιμες 0.96 (W/kg) for 1 g

Παντα αναφερομαι στην ανωτερη τιμη

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινεται παιδιά το τηλέφωνο ?? εχουν υπαρξει προβληματα κατι αρνητικο ?? θετικά ?? :)

 

κατι αλλο η καρτα μνημης ειναι οπως των υπολοίπων τηλεφώνων ?? γιατι λεει νανο και οχι micro

Edited by coltcz3
Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινεται παιδιά το τηλέφωνο ?? εχουν υπαρξει προβληματα κατι αρνητικο ?? θετικά ?? :)

 

κατι αλλο η καρτα μνημης ειναι οπως των υπολοίπων τηλεφώνων ?? γιατι λεει νανο και οχι micro

 

η καρτα sim είναι nano φίλε μου, όχι η καρτα μνήμης... τουλάχιστον αυτό εχω καταλάβει!!

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως ειναι? το τελευταιο Blackberry που ειχα ηταν οταν πρωτοβγηκε το Q10. και δε μ'αρεσε καθολου. το προτελευταιο που ειχα ηταν το 9700 το bold το οποιο το ειχα ερωτα.

τωρα βλεπω αυτο bold-οφερνει....ειναι αξιοπιστα? ή το pasport ειναι ο τιτανας τους? τωρα εχω 5s

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για το classic δεν γνωρίζω καθόλου. Η μπαταρία του Passport παντως ειναι μακράν οτι καλυτερο δουλεψα ποτέ. Φυσικά με το iphone δεν υπαρχει σύγκριση. Το μήλο εξακολουθεί να μην εχει καλη μπαταρία και στα 6ρια, εν αντίθεσή του διαβατηρίου που εχει απιθανα καλή.
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως ειναι? το τελευταιο Blackberry που ειχα ηταν οταν πρωτοβγηκε το Q10. και δε μ'αρεσε καθολου. το προτελευταιο που ειχα ηταν το 9700 το bold το οποιο το ειχα ερωτα.

τωρα βλεπω αυτο bold-οφερνει....ειναι αξιοπιστα? ή το pasport ειναι ο τιτανας τους? τωρα εχω 5s

Δυο συσκευες εχω

Το iPhone 5s και το Classic

To Classic χωρις να το σκαλιζεις , κραταει πανω απο 2 24ωρα +

Αν το πειραζεις και κανεις βαρια χρηση θα σου παει μια(1) αντε με τα ζορια μια και κατι ψιλα(ωρες)

Εχει καλυτερη μπαταρια απο το iphone 5s

To q10 αν και οι περισσοτεροι ελεγαν για καλη μπαταρια , εγω προσωπικα την θεωρουσα αθλια (το ειχα 1 χρονο)

Το Classic θα το λατρεψεις πιστεψε με και ποιοτικα ειναι αψογο

Το βασικοτερο θα νιωθεις οτι κρατας blackberry ,το οποιο δυστυχως δεν το ενιωσα με το passport

Το passport ειναι κτηνος αυτονομιας …χωρις αντιπαλο

Αν δεν σε χαλαει το μεγεθος -τιμη και γενικα ολη η φιλοσοφια του κινητου οσων αφορα λειτουργια πληκτρολογιου ….τοτε χτυπα το

Εγω προσωπικα ειχα και τα δυο ,αλλα διαλεξα ως daily device το classic.

To passport το πουλησα

:)

Υ.Γ τοσο δυσκολο ειναι να φτιαχτει και avatar για το Classic ?

To ζηταω εδω και πολυ καιρο και απο την διαχειριση αλλα δεν γινεται τιποτα

Αν θα ειχε η διαχειριση την καλοσυνη θα το εκτιμουσαμε

Ευχαριστω

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, υπάρχει κάπου live το κινητό να μπορέσουμε να το δούμε από κοντά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, υπάρχει κάπου live το κινητό να μπορέσουμε να το δούμε από κοντά;

 

Είναι δύσκολο μέχρι και να το βρεις για να αγοράσεις, όχι απλά να το δεις. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα σήμερα κανα μισάωρο στο Mr. Mobi, πολύ καλή κατασκευή και βολικό στο χέρι. Η πλάτη αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, το πληκτρολόγιο εξαιρετικό στα επίπεδα του 9900.

Compact κατασκευή και οθόνη πολύ φωτεινή και ξεκούραστη.

Έχω μπει σε σοβαρή σκέψη να αντικαταστήσω το Passport...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι τιμη ειχε στο mr.mobi?

Πραγματικά δεν ρώτησα τιμή, αφού ο σκοπός μου ήταν μόνο να δω πως ειναι το κινητό απο κοντά.

Δεν έκανα την κίνηση καθώς μου φάνηκε ίσως πιο αργό απο το Passport.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ρώτησα τιμή, αφού ο σκοπός μου ήταν μόνο να δω πως ειναι το κινητό απο κοντά.

Δεν έκανα την κίνηση καθώς μου φάνηκε ίσως πιο αργό απο το Passport.

 

Θα το μετανιώσεις αν δώσεις το passport για το classsic..

Been there..

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ως χρήστης android εχω βαρεθεί το γεγονός οτι ολα τα κινητα android μετά τον ενα χρόνο χρήσης γίνονται πιο αργα απο το replay ενώ κολλάνε απο την πρωτη βδομαδα... I'm not a fan of Apple and I ain't keen on becoming... Οπότε λέω να στραφώ στο BBOS10!!!!Επιπλέον λόγω δαχτύλων εχω βαρεθεί να κάνω λαθη κατά το typing οπότε το blackberry classic δείχνει ελκυστικός μονόδρομος!!!! Εχω λοιπον τις εξής ερωτήσεις:

1) Σε διαφορα forums και video reviews στο διαδίκτυο λέγεται πως έχει ιδιαιτερα αργό browser. Οσοι το έχετε ποια ειναι η αποψή σας?

2) Δεν είμαι ιδιαίτερα gaming τύπος οπότε οι εφαρμογές που δε θελω να αποχωριστώ από το android είναι το facebook, το fb messenger,το viber, το livescores,το youtube, το twitter και το dropbox που αποτελούν εφαρμογές καθημερινής χρήσης (μαζί με κλησεις, sms και mails, αλλά σε αυτά βγάζω το καπέλο στην BB και δε τα θέτω προς συζήτηση). Είμαι οκ από συμβατότητα?

3) Η αλήθεια ειναι οτι ο επεξεργαστής του κινητου ειναι κάπως out of date!! όμως δεν εχω πιασει το λειτουργικό BBOS10 στα χερια μου!!! Θεωρείτε πως αυτός ο επεξεργαστής δένει με το λειτουργικό ωστε να εχουμε πολύ καλή αποκριση του κινητου

4) Οπως προείπα είμαι χρήστης android, τι θα πρέπει να ξεχάσω οπωσδήποτε περνώντας σε BBOS10? Επειδή ειναι σχετικά ακριβή η Blackberry καλό είναι να ζυγίσω το αν συμβιβάζομαι με κάποια μείον πριν πλησιάσω στο ταμείο.

 

Σορρυ για το μακροσκελές κείμενο, ευχαριστώ!!!!

Edited by kalchas13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ως χρήστης android εχω βαρεθεί το γεγονός οτι ολα τα κινητα android μετά τον ενα χρόνο χρήσης γίνονται πιο αργα απο το replay ενώ κολλάνε απο την πρωτη βδομαδα... I'm not a fan of Apple and I ain't keen on becoming... Οπότε λέω να στραφώ στο BBOS10!!!!Επιπλέον λόγω δαχτύλων εχω βαρεθεί να κάνω λαθη κατά το typing οπότε το blackberry classic δείχνει ελκυστικός μονόδρομος!!!! Εχω λοιπον τις εξής ερωτήσεις:

1) Σε διαφορα forums και video reviews στο διαδίκτυο λέγεται πως έχει ιδιαιτερα αργό browser. Οσοι το έχετε ποια ειναι η αποψή σας?

2) Δεν είμαι ιδιαίτερα gaming τύπος οπότε οι εφαρμογές που δε θελω να αποχωριστώ από το android είναι το facebook, το fb messenger,το viber, το livescores,το youtube, το twitter και το dropbox που αποτελούν εφαρμογές καθημερινής χρήσης (μαζί με κλησεις, sms και mails, αλλά σε αυτά βγάζω το καπέλο στην BB και δε τα θέτω προς συζήτηση). Είμαι οκ από συμβατότητα?

3) Η αλήθεια ειναι οτι ο επεξεργαστής του κινητου ειναι κάπως out of date!! όμως δεν εχω πιασει το λειτουργικό BBOS10 στα χερια μου!!! Θεωρείτε πως αυτός ο επεξεργαστής δένει με το λειτουργικό ωστε να εχουμε πολύ καλή αποκριση του κινητου

4) Οπως προείπα είμαι χρήστης android, τι θα πρέπει να ξεχάσω οπωσδήποτε περνώντας σε BBOS10? Επειδή ειναι σχετικά ακριβή η Blackberry καλό είναι να ζυγίσω το αν συμβιβάζομαι με κάποια μείον πριν πλησιάσω στο ταμείο.

 

Σορρυ για το μακροσκελές κείμενο, ευχαριστώ!!!!

καλησπέρα φιλε μου :)

1) Ο browser είναι ίδιος και σε ταχύτητα και σε όλα του με του καλύτερου blackberry σε specs ,passport

2)facebook ,twitter,dropbox ,youtube έρχονται ως προεγκατεστημενες στο software της blackberry .To facebook(δεν έχει την εφαρμογή fb messenger(λειτουργεί με τον παλαιό παραδοσιακό τρόπο) .

Από τις παραπάνω εφαρμογές που σου ανέφερα εάν δεν σου αρέσει το user interface τους (native εφαρμογής blackberry), μπορείς κάλλιστα να τις κατεβάσεις μέσω snap-amazon store κ.τ.λ .To viber δεν το δουλεύω αλλα με το τελευταίο update της blackberry όπως διάβασα στο crackberry δουλεύει μέσω snap άψογα στο Classic.

To hub του είναι ένας από τους λόγους που κάποιος αγοράζει blackberry (μιας και αναφέρθηκες σε mail κ.τ.λ)

Το 90 % των εφαρμογών από android μάρκετ δουλεύουν όχι βεβαια όπως τις native αλλα την κανεις την δουλεια σου

3) Μιας και πέρασε όλη η σειρά 10 από τα χερια μου ….το Classic σε σχέση με το passport είναι πιο αργό ….Για έναν μέσο χρηστη όμως όπως εσύ πίστεψε με η διαφορα στις ταχύτητες(μιλάω όταν ανοίγει -κλείνει μια εφαρμογή ,η όταν πας από μια εφαρμογή στην άλλη )είναι πολύ μικρές και σχεδόν δεν θα το καταλάβεις η και να το καταλάβεις δεν θα σε ενοχλεί μιας και είσαι χρηστης android …

To λειτουργικό δουλεύει υπέροχα και αυτός είναι και ο λόγος που προτιμάω blackberry

Μια συσκευή ready to go ,με έναν file manager native υπέροχο

4)Δεν θα μπω στην διαδικασία να συγκρίνω android λειτουργικό με blackberry απλα θα σου πω ότι μιλάμε για μέρα με νύχτα μεταξύ τους

Εντελώς διαφορετική φιλοσοφία ….

Αποψη μου το os της blackberry είναι μακράν ότι πιο καλο και σταθερό κυκλοφορεί εκεί έξω .

Τέλος αν θες μια compact συσκευή με το καλύτερο και ασφαλέστερο κατ εμε λειτουργικό, μια συσκευή η οποια έχει το καλύτερο φυσικό πληκτρολόγιο και η οποια χωρίς τα πολλά specs να κάνει αυτά που κάνουν συσκευές με τα διπλάσια και παραπάνω το Classic είναι για σένα

Το Classic είναι για μένα η συσκευή που ευτυχώς ακόμη θυμίζει και φωνάζει blackberry :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε μου :)

1) Ο browser είναι ίδιος και σε ταχύτητα και σε όλα του με του καλύτερου blackberry σε specs ,passport

2)facebook ,twitter,dropbox ,youtube έρχονται ως προεγκατεστημενες στο software της blackberry .To facebook(δεν έχει την εφαρμογή fb messenger(λειτουργεί με τον παλαιό παραδοσιακό τρόπο) .

Από τις παραπάνω εφαρμογές που σου ανέφερα εάν δεν σου αρέσει το user interface τους (native εφαρμογής blackberry), μπορείς κάλλιστα να τις κατεβάσεις μέσω snap-amazon store κ.τ.λ .To viber δεν το δουλεύω αλλα με το τελευταίο update της blackberry όπως διάβασα στο crackberry δουλεύει μέσω snap άψογα στο Classic.

To hub του είναι ένας από τους λόγους που κάποιος αγοράζει blackberry (μιας και αναφέρθηκες σε mail κ.τ.λ)

Το 90 % των εφαρμογών από android μάρκετ δουλεύουν όχι βεβαια όπως τις native αλλα την κανεις την δουλεια σου

3) Μιας και πέρασε όλη η σειρά 10 από τα χερια μου ….το Classic σε σχέση με το passport είναι πιο αργό ….Για έναν μέσο χρηστη όμως όπως εσύ πίστεψε με η διαφορα στις ταχύτητες(μιλάω όταν ανοίγει -κλείνει μια εφαρμογή ,η όταν πας από μια εφαρμογή στην άλλη )είναι πολύ μικρές και σχεδόν δεν θα το καταλάβεις η και να το καταλάβεις δεν θα σε ενοχλεί μιας και είσαι χρηστης android …

To λειτουργικό δουλεύει υπέροχα και αυτός είναι και ο λόγος που προτιμάω blackberry

Μια συσκευή ready to go ,με έναν file manager native υπέροχο

4)Δεν θα μπω στην διαδικασία να συγκρίνω android λειτουργικό με blackberry απλα θα σου πω ότι μιλάμε για μέρα με νύχτα μεταξύ τους

Εντελώς διαφορετική φιλοσοφία ….

Αποψη μου το os της blackberry είναι μακράν ότι πιο καλο και σταθερό κυκλοφορεί εκεί έξω .

Τέλος αν θες μια compact συσκευή με το καλύτερο και ασφαλέστερο κατ εμε λειτουργικό, μια συσκευή η οποια έχει το καλύτερο φυσικό πληκτρολόγιο και η οποια χωρίς τα πολλά specs να κάνει αυτά που κάνουν συσκευές με τα διπλάσια και παραπάνω το Classic είναι για σένα

Το Classic είναι για μένα η συσκευή που ευτυχώς ακόμη θυμίζει και φωνάζει blackberry :)

 

ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο άποψη περιήγηση στο ίντερνετ πως το βλέπετε ? Ειναι άνετο η η οθόνη είναι πρόβλημα ?

 

Γενικά κολλάει ? Σας έχει βγάλει πρόβλημα κάπου ? Κάποια λειτουργία που να βγάζει πρόβλημα ?

 

Λεω να το αγοράσω μεσα στον επόμενο μήνα απο sell phone μιας και η τιμή είναι αρκετά χαμηλή... Αξίζει η να δώσω 50 + ευρώ για κάποιο αλλο μαγαζί ?

Απο θήκες σας έχει βολέψει καμια συγκεκριμένη ?

 

Οποιος έχει το classic με κάποιο αλλο τηλέφωνο ( G3,G2,S4,S5,Z3) κτλ, κινητά που ειναι κοντά στην τιμή και άλλης λογικής μπορεί να μου κάνει μια σύγκριση απο πλευράς δυνατοτήτων σε τι βολεύει το bb σε τι το αλλο κτλ ? Γενικά ψάχνω περισσότερο κινητό για μηνύματα, email, τηλέφωνο εννοείται,κανένα pdf για ανάγνωση και πολλες σημειώσεις ημερολόγιο κτλ καθώς και αρκετό ίντερνετ, μετα απο καιρό να μην κρασαρει υπερβολικά οπως τα Android και γενικά να ξεγνοιασω και δεν ξέρω αν αξίζει να παρω το BB

 

Το bb απλα μου αρέσει πολυ απο εμφάνιση ειναι κατι διαφορετικό απο android μιας και βαρέθηκα το λογισμικό του υπερβολικά και το μονο που με απογοητεύει και με κάνει να το στραβοκοιταω ειμαι το SAR...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το μετανιώσεις καθόλου

been also there

Φιλε μου όλα γούστα είναι αυτά …..

 

Ο φίλος μου γατοκέφαλος θα με ξαναβάλει στον πειρασμό να το ξανακρατήσω στα χέρια μου...; :lol:

Βαλτός σαν την κοπέλα μου που με αναγκάζει να της δώσω το passport :p

Άρα δεν είναι κωλοτούμπα αν δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, αν και το passport είναι έρωτας. :D

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου γατοκέφαλος θα με ξαναβάλει στον πειρασμό να το ξανακρατήσω στα χέρια μου...; :lol:

Βαλτός σαν την κοπέλα μου που με αναγκάζει να της δώσω το passport :p

Άρα δεν είναι κωλοτούμπα αν δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, αν και το passport είναι έρωτας. :D

 

το ενα ειναι ερωτας και το αλλο η αγαπη...μην το πεις στην κοπελα σου ομως ;)

Link to comment
Share on other sites

το ενα ειναι ερωτας και το αλλο η αγαπη...μην το πεις στην κοπελα σου ομως ;)

 

Να κρατήσω και τα δύο θα ήταν το ιδανικότερο!

Πρώτη φορά έχω όλη τη 10 σειρά qwerty μπροστά μου. Q10 του brother, passport και classic ακόμα παίζεται.

Πραγματικά η ποιότητα στα όλα της!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...