Jump to content

Blackberry Classic


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κρατήσω και τα δύο θα ήταν το ιδανικότερο!

Πρώτη φορά έχω όλη τη 10 σειρά qwerty μπροστά μου. Q10 του brother, passport και classic ακόμα παίζεται.

Πραγματικά η ποιότητα στα όλα της!

 

καλά ρε konkart πως ξέπεσες έτσι να δίνεις zte :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλά ρε konkart πως ξέπεσες έτσι να δίνεις zte :)

 

Δεν ήταν δικό μου εννοείται ;)

Δεν κρατώ στα χέρια μου android, ούτε από χάρισμα!! :p

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος για πολλά χρόνια ενός Bold 9700 και φανατικός με τα ΒΒ με 'πληκτρα" απόκτησα ένα Q10 μετά την κλοπή του 9700. Πέρα απο κάθε αμφιβολία το λειτουργικό 10 ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό απο το 6.0 που ειχα στο 9700. Παρ όλα αυτα το Classic είναι ο επόμενος στόχος μου περισσότερο για το trackpad και τα πλήκτρα απάντησης κλήσης. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη αποκτήσει, είναι τι λέει απο αυτονομία μπαταρίας με χρήση ΚΥΡΙΩΣ ως τηλέφωνο και email-ΒΒΜ-SMS? Και ο ρωτάω διότι απ ότι είδα η μπαταρία του δεν είναι αφαιρούμενη ώστε να προμηθευτώ και μια δευτερη.

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να παρακαλέσω αν θελετε να μου δώσετε μια απάντηση στο παραπάνω ερώτημα μου απο κάποιον κάτοχο του Classic....

 

Eυχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να παρακαλέσω αν θελετε να μου δώσετε μια απάντηση στο παραπάνω ερώτημα μου απο κάποιον κάτοχο του Classic....

 

Eυχαριστω!

 

Δεν θα πάρεις κάποια σταθερή απάντηση δυστυχώς... άλλος θα σου πει: εμένα κρατάει 2 μέρες με full χρήση και άλλος θα σου πει ότι του κρατάει μέρα (συμπεριλαμβανομένου και εμού). Είναι ανάλογα πως εννοεί κάποιος την full χρήση, πότε εννοεί από το "πρωί" (τι ώρα ξυπνάει και ξεκινάει τη χρήση του, ή τι ώρα το ανοίγει) και πότε την σταματάει ή το κλείνει. Πάνω κάτω αν θες τη δική μου άποψη μία μέρα γεμάτη από τις 8 το πρωί μέχρι τις 2 το βράδυ την βγάζεις με το ζόρι, με σύνολο 2 ώρες σε wifi και δεδομένα. Τσεκαρισμένα 2 classic μέχρι στιγμής. Του passport κρατάει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην ευχαριστω για την απαντηση, να το θεσω λιγο διαφορετικα μηπως μπορεσω να βγαλω ενα συμπερασμα. Η μπαταρια του q10 (καινουργιο 1 μηνα) με βγαζει ανετα 2 μερες με τη χρηση πουκανω εγω. Να υποθεσω οτι κατι αναλογο μπορει να ισχυει και για το Classic q20 απο τη στιγμη που φοραει μεγαλυτερη μπαταρια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην ευχαριστω για την απαντηση, να το θεσω λιγο διαφορετικα μηπως μπορεσω να βγαλω ενα συμπερασμα. Η μπαταρια του q10 (καινουργιο 1 μηνα) με βγαζει ανετα 2 μερες με τη χρηση πουκανω εγω. Να υποθεσω οτι κατι αναλογο μπορει να ισχυει και για το Classic q20 απο τη στιγμη που φοραει μεγαλυτερη μπαταρια?

 

Έχω και εγώ q10.

Αν σου βγάζει διήμερο, τότε το 20, θα σου κρατήσει αρκετά παραπάνω!

Γιατί σε μένα κανένα q10 δεν έβγαζε πάνω από μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην ευχαριστω για την απαντηση, να το θεσω λιγο διαφορετικα μηπως μπορεσω να βγαλω ενα συμπερασμα. Η μπαταρια του q10 (καινουργιο 1 μηνα) με βγαζει ανετα 2 μερες με τη χρηση πουκανω εγω. Να υποθεσω οτι κατι αναλογο μπορει να ισχυει και για το Classic q20 απο τη στιγμη που φοραει μεγαλυτερη μπαταρια?

Aν σου κρατάει το Q10 2μερες άνετα όπως λες ....τοτε σίγουρα το classic θα σου κρατάει γύρω στις 3 και μιση ημερες ....

Το Classic εγώ που το λιώνω ...όλη μερα το wifi ανοιχτό και οθόνη τερμα φουλ φωτεινότητα , με αρκετά τηλεφωνα μου βγάζει το 24ωρο..

Με data ανοιχτά 3-4g μονιμα ανοιχτά με σερφάρισμα όμως συνεχή....τότε δυστυχώς καμια συσκευή δεν κρατάει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Προσθέσατε έναν ακόμα λόγο για να το αποκτήσω, με την πρώτη ευκαιρία. Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Προσθέσατε έναν ακόμα λόο για να το αποκτήσω, με την πρώτη ευκαιρία.

 

toolbelt .....

Link to comment
Share on other sites

toolbelt .....

 

Και κατά την άποψη μου αξιζει μεχρι τελευταιο σεντς τα λεφτά του. ΕΡΓΑΛΕΙΟ πράγματι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του Blackberry! Είμαι κάτοχος Lumia συσκευής και αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα. Όμως τα blackberry έχουν μια δική τους ιδιαίτερη γοητεία και θα ήθελα να δοκιμάσω μια συκευή καποια στιγμή. Σκέφτομαι το classic καθώς έχει όπως λεει και το ονομα αυτη΄την κλασσική αίσθηση που εκανε την blackberry παγκοσμιος γνωστή. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι τοσο bussiness oriented user και φοβάμαι μήπως ο αρχικός ενθουσιασμός μου για την απόκτηση της συσκευής σταδιακά μετατραπεί σε απογοήτευση :worry:

Ποια είναι η άποψη σας πάνω στο θεμα?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του Blackberry! Είμαι κάτοχος Lumia συσκευής και αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα. Όμως τα blackberry έχουν μια δική τους ιδιαίτερη γοητεία και θα ήθελα να δοκιμάσω μια συκευή καποια στιγμή. Σκέφτομαι το classic καθώς έχει όπως λεει και το ονομα αυτη΄την κλασσική αίσθηση που εκανε την blackberry παγκοσμιος γνωστή. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι τοσο bussiness oriented user και φοβάμαι μήπως ο αρχικός ενθουσιασμός μου για την απόκτηση της συσκευής σταδιακά μετατραπεί σε απογοήτευση :worry:

Ποια είναι η άποψη σας πάνω στο θεμα?:)

 

Να πάρεις ένα Ζ30 που είναι 4 φορές πιο "παιχνίδι" απο το ξενέρωτο windows phone, ώστε να κάνεις τα πάντα και να μην το μετανιώσεις αν σε φοβίζει το qwerty πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του Blackberry! Είμαι κάτοχος Lumia συσκευής και αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα. Όμως τα blackberry έχουν μια δική τους ιδιαίτερη γοητεία και θα ήθελα να δοκιμάσω μια συκευή καποια στιγμή. Σκέφτομαι το classic καθώς έχει όπως λεει και το ονομα αυτη΄την κλασσική αίσθηση που εκανε την blackberry παγκοσμιος γνωστή. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι τοσο bussiness oriented user και φοβάμαι μήπως ο αρχικός ενθουσιασμός μου για την απόκτηση της συσκευής σταδιακά μετατραπεί σε απογοήτευση :worry:

Ποια είναι η άποψη σας πάνω στο θεμα?:)

 

αναλογα τι χρηση κανεις..αν ασχολησε πολυ με email, messengers κτλ το κινητο ειναι οτι πρεπει.ειναι εργαλειο επικοινωνιας και οχι παιχνιδομηχανη με ατελειωτους πυρηνες και να το εχεις στον φορτιστη συνεχεια τοτε τα blackberry ειναι οτι πρεπει.τωρα αν σε βολευει το πληκτρολογιο ή αν θελεις οθονη αφης αυτο ειναι δικο σου θεμα.προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιηση το classic,ειχα το Q10 λογω πληκτρολογιου που ειμαι φαν αλλα κατεληξα στο z30 εδω και πολυ καιρο και δεν το αλλαζω με τιποτα.

για να μην σε πρηζω αλλο το λειτουργικο ειναι αψογο και πεταει και σε καλυπτει απολυτα .αν θελεις πληκτολογιο ή αφη αυτο ειναι υποκειμενικο θεμα.

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι χρηση κανεις..αν ασχολησε πολυ με email, messengers κτλ το κινητο ειναι οτι πρεπει.ειναι εργαλειο επικοινωνιας και οχι παιχνιδομηχανη με ατελειωτους πυρηνες και να το εχεις στον φορτιστη συνεχεια τοτε τα blackberry ειναι οτι πρεπει.τωρα αν σε βολευει το πληκτρολογιο ή αν θελεις οθονη αφης αυτο ειναι δικο σου θεμα.προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιηση το classic,ειχα το Q10 λογω πληκτρολογιου που ειμαι φαν αλλα κατεληξα στο z30 εδω και πολυ καιρο και δεν το αλλαζω με τιποτα.

για να μην σε πρηζω αλλο το λειτουργικο ειναι αψογο και πεταει και σε καλυπτει απολυτα .αν θελεις πληκτολογιο ή αφη αυτο ειναι υποκειμενικο θεμα.

ελπιζω να βοηθησα

 

Απλά θα πω οτι οσα ανεφερε ο Dalton ειναι 100% ΣΩΣΤΑ , αλλά μην περιμένεις εφφετζιδικα πράγματα οπως τα windows phone και στο λεω γιατί έκανα το λάθος να πάρω ένα αλλά δεν το άντεξα περισσότερο απο 15 μέρες και ευτυχως βρηκα "πελάτη" που το αγόρασε σε αρκετα καλή τιμη ώστε να μπορέσω να ξεκινήσω να μαζευω για το Classic.

Μια φορα ΒΒ για πάντα ΒΒ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντ'ησεις σας...Αρχικα να πω οτι αν παρω blackberry θα ειναι σιγουρα με πληκρτρολογιο οποτε το Z30 δεν αποτελει επιλογη...Μπορω επισης να πω οτι ειναι παραπανω απο ενθαρυντικα τα σχολια σας...Για τα wp δεν θελω να μπω σε debate για ειμαι φαν γενικα :P ... Και μια αλλη ερωτηση....η συλλογη των εφαρμογων δεν με απασχολει τοσο οπολυ οσο το οτι οι εφαρμογες δεν ειναι τοσο αποδοτικες οσο σε αλλες πλατφορμες(ειναι κατι που τουλαχιστον το ακουω συχνα!).. Ποια ειναι αποψη σας πανω σε αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντ'ησεις σας...Αρχικα να πω οτι αν παρω blackberry θα ειναι σιγουρα με πληκρτρολογιο οποτε το Z30 δεν αποτελει επιλογη...Μπορω επισης να πω οτι ειναι παραπανω απο ενθαρυντικα τα σχολια σας...Για τα wp δεν θελω να μπω σε debate για ειμαι φαν γενικα :P ... Και μια αλλη ερωτηση....η συλλογη των εφαρμογων δεν με απασχολει τοσο οπολυ οσο το οτι οι εφαρμογες δεν ειναι τοσο αποδοτικες οσο σε αλλες πλατφορμες(ειναι κατι που τουλαχιστον το ακουω συχνα!).. Ποια ειναι αποψη σας πανω σε αυτο?

Αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό αναλόγως τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο καθένας. Αν θέλεις γίνε πιο συγκεκριμένο, ως προς το είδος ή την κατηγορία των εφαρμογών που πλησιάζουν στις δικές σου ανάγκες ωστε να λάβεις και πιο συγκεκριμενες απαντησεις.

 

Σε γενικές γραμμες παντως θα ελεγα πως οτι εχω χρειαστει εως τωρα (προσωπικα παντα) το έχω βρει και με έχει βολέψει τόσο που εφαρμογές που ειχα εγκαταστησει στο παλιο μου 9700 να τις εχω εγκαταστησει και στο Q10 που εχω τωρα γιατι πολύ απλά δουλεύουν ΑΨΟΓΑ και χωρις κολληματα και προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό αναλόγως τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο καθένας. Αν θέλεις γίνε πιο συγκεκριμένο, ως προς το είδος ή την κατηγορία των εφαρμογών που πλησιάζουν στις δικές σου ανάγκες ωστε να λάβεις και πιο συγκεκριμενες απαντησεις.

 

Σε γενικές γραμμες παντως θα ελεγα πως οτι εχω χρειαστει εως τωρα (προσωπικα παντα) το έχω βρει και με έχει βολέψει τόσο που εφαρμογές που ειχα εγκαταστησει στο παλιο μου 9700 να τις εχω εγκαταστησει και στο Q10 που εχω τωρα γιατι πολύ απλά δουλεύουν ΑΨΟΓΑ και χωρις κολληματα και προβλήματα.

 

Παραδειγματος χαρην χρησιμοποιω το messenger του facebook αρκετα, χρησιμοποιω το flipboard, viber, youtube και τα λοιπα...οχι καποιες εξεζητημενες εφαρμογες δηλαδη... επισης η ελλειψη τοπικων εφαρμογων υποθετω (kathimerini.gr, in.gr και αλλες) ειναι ενα θεμα....συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Παραδειγματος χαρην χρησιμοποιω το messenger του facebook αρκετα, χρησιμοποιω το flipboard, viber, youtube και τα λοιπα...οχι καποιες εξεζητημενες εφαρμογες δηλαδη... επισης η ελλειψη τοπικων εφαρμογων υποθετω (kathimerini.gr, in.gr και αλλες) ειναι ενα θεμα....συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση

 

 

για τις τοπικες ελληνικες εφαρμογες μπορεις να τις κατεβασεις απο το google play store και παιζουν μια χαρα.βρηκα καθημερινη κυπρου..πρωτο θεμα και επισης μια χαρα παιζουν μεσω play store οι εφαρμογες των τραπεζων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγώ κάτοχος του classic και είμαι φοβερά ευχαριστημένος. Εχω βρει τα πάντα για το κινητό δλδ όσα χρειαζόμουν και ποιο πολύ εξεζητημένα πράγματα δουλεύουν μια χαρά. Με ευχάριστη έκπληξη βρήκα ότι υπάρχει native owncloud client ενώ και τα κλασικά προγράμματα υπάρχουν κανονικά. To κινητό μου αρέσει πάρα πολύ η ποιότητα κατασκευής του και ότι επιτέλους έχω ένα καθαρό τηλέφωνο που αντλεί και πληροφορίες από το internet καιν όχι έναν μινι υπολογιστή που σέρνετε που προσπαθεί να είναι και τηλέφωνο :P
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λευκό χρώμα για το Classic.

 

a35056f7-aece-420b-99ca-145e081238cc.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/04/blackberry-classic-white-rus.jpg

 

Press Release:

 

 

BlackBerry Unveils the BlackBerry Classic in White

 

New Color Offers Greater Choice to Productive Mobile Professionals Looking for a Familiar QWERTY Design Merged with the Security and Speed of BlackBerry 10

 

WATERLOO, ONTARIO--(Marketwired - April 26, 2015) - BlackBerry Limited (NASDAQ:BBRY) (TSX:BB), a global leader in mobile communications, today announced a white color version of the BlackBerry® Classic™ smartphone. The no-nonsense smartphone is built to meet the needs of productive people who appreciate the speed and accuracy that can be found with a physical QWERTY keyboard. The white colored BlackBerry Classic is available this week in Indonesia through authorized distributors, and in Hong Kong through carrier partners csl, 3 Hong Kong and SmarTone, and authorized distributors Broadway Photo Supply Ltd, Fortress, Hong Kong Suning, Chung Yuen Electrical Co., Ltd and Nuance-Watson (HK) Ltd. This new color option will continue to roll out over the next few weeks online and in carrier retail stores across select countries in Asia, Europe and the Middle East.

 

Ron Louks, President, Devices and Emerging Solutions at BlackBerry, said: "The introduction of the BlackBerry Classic in white offers yet another color choice to users who desire a stylish smartphone, yet understand the need for a mobile business tool that keeps them productive and securely manages their information."

 

Unveiled in December 2014, BlackBerry Classic upgrades the BlackBerry® Bold 9900 experience with:

 

Three times faster browser

60 percent more screen space

50 percent longer battery life

Greater variety of applications through BlackBerry® World® storefront and the Amazon Appstore

 

Top features of the BlackBerry Classic that drive productivity, communications and collaboration include:

 

BlackBerry® Keyboard & Trackpad - The QWERTY keyboard has stood the test of time as the iconic BlackBerry feature that users know and trust. Crafted for optimal speed and accuracy, the BlackBerry Classic's QWERTY keyboard gives users the control and confidence to communicate quickly and clearly using one hand with a trackpad and classic navigation keys.

 

BlackBerry® Browser - The BlackBerry 10 web browser is amazingly fast and astoundingly beautiful. That's why HTML5TEST.com rates it amongst the top mobile browsers for web fidelity.* Access your favorite online content as it was meant to be seen, faster than ever before and with unlimited browser tabs.

 

Screen & Battery - The BlackBerry Classic offers a form factor optimized for power communicators with a 3.5-inch touch screen display, 294 dpi HD resolution and Corning® Gorilla® Glass 3 for greater durability. The BlackBerry Classic also offers a large battery capacity and state-of-the-art battery optimization software. With up to 22 hours of battery power, you can be confident that BlackBerry Classic will be ready to deliver results when you need it.

 

Premium Design, Built to Last - The BlackBerry Classic is purpose built and built to last - from the outer frame which is cut from a solid block of stainless steel, to the textured back for better grip. The BlackBerry Classic also includes premium components, including a 1.5 GHz Qualcomm Snapdragon Processor, 2GB RAM, 16GB of device storage (expandable by up to 128GB via uSD), and a 2MP front- and 8MP rear-facing camera with enhanced optics and upgraded imaging sensors.

 

BlackBerry® 10 OS 10.3.1 - The BlackBerry Classic comes preloaded with the BlackBerry 10.3.1 operating system, offering a fresh look that incorporates updated icons and an instant action bar so that each user's most commonly accessed functions are in the center of their screen. With this new operating system, users gain access to powerful features, including:

 

BlackBerry® Blend - BlackBerry Blend brings messaging and content that is on your BlackBerry smartphone to your computer and tablet. Get instant message notifications, read and respond to your work and personal email, BBM™ and text messages, and access your documents, calendar, contacts and media in real time on whatever device you are on, powered by your BlackBerry.

 

BlackBerry® Assistant - The BlackBerry Assistant is BlackBerry's first digital assistant and can be used with voice and text commands to help users manage work and personal email, contacts, calendar and other native BlackBerry 10 applications. It's the only smartphone assistant on the market today that can access both personal and work content in your work perimeter. BlackBerry Assistant intelligently determines how to respond to you based on how you interact with it - if you type, it responds silently, if you speak, it speaks back and if you activate over Bluetooth, it speaks back with additional context because it assumes you might not have access to the screen.

 

Dual app storefronts preloaded for access to a huge selection of apps for work and play:

 

BlackBerry World - BlackBerry World offers essential business and productivity apps for professionals looking to drive efficient communications and collaboration including Box, Evernote, Cisco WebEx Meetings and Documents to Go.

Amazon Appstore - Preloaded on BlackBerry Classic, discover and download popular Android apps and games through the Amazon Appstore including Candy Crush Saga, Pinterest, SoundCloud, Kindle and Amazon Shopping.

BlackBerry® Hub - The one place to manage all your conversations - email, texts, BBM, phone calls, social media and more. You can even glance at what's next in your calendar. It's always available with a single swipe to help you stay organized, in control and on top of all your conversations.

 

BlackBerry Classic is built on BlackBerry's renowned secure operating system, with built-in protection against viruses, tampering and data leaks. The BlackBerry Classic is private by default, protecting users with encrypted email, web browsing and BBM.

 

Availability

 

The BlackBerry Classic is now available in black through global carriers and online through ShopBlackBerry.com and Amazon.com. The white variant will begin rolling out this week in Hong Kong through authorized distributors, and the United Kingdom through ShopBlackBerry.com and Amazon.com. Additional country rollouts will follow in the coming weeks, including Italy, Vietnam, Indonesia, the United Arab Emirates and Saudi Arabia.

 

For more information on the BlackBerry Classic, please visit http://www.BlackBerry.com/Classic. * Data taken from HTML5TEST.com from January, 2013 to July 22, 2014 and compares the latest builds for this duration for Android, Chrome, Firefox, iOS and Windows. ** Based on GSMA PRD TW.09 Battery Life Measurement Technique and a mixed usage scenario. Many factors affect battery life, including network connectivity, application usage, feature configuration and battery age. Actual results may vary.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

BlackBerry Classic 24K Gold Edition

 

Modified smartphone BlackBerry Classic black

original frame device made ​​of 304 stainless steel, a coating thickness of 5 microns gold

original lower part of the body is made ​​of ABS plastic and painted in silver, it was replaced by a piece of a brass alloy, which can be used for At least 5 years without any damage, unless there was a drop, and is covered with gold thickness of 5 microns.

Keyboard "frets" - originally made ​​of plastic, replaced hand made ​​of silver-platinum alloy, and then gilded.

BlackBerry logo located on the rear cover it was originally made ​​of plastic. However, each of its elements is replaced by a plate of gold 18K.

Customers are offered two options side buttons (on / off, adjust mute, volume) of pure gold or 18K gold with natural diamonds VS1 (in this case, the price increases $ 600 USD).

The original box is covered with natural leather, and receives a gold label with the name of the owner.

The machine is supplied with the card of polished metal with gold plating, which allows to identify the owner of the smartphone from the Golden Ace International. The warranty period and IMEI device is applied to the card by means of laser engraving. The manufacturer provides a minimum of 14 months warranty.

 

Cost: $ 2,800 USD :X

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/05/BlackBery-Classic-Gold-24K-10.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/05/BlackBery-Classic-Gold-24K-15.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/05/BlackBery-Classic-Gold-24K-14.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/05/BlackBery-Classic-Gold-24K-13.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/05/BlackBery-Classic-Gold-24K-12.jpg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...