Jump to content

MLS iQTalk S8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα τελικά το κινητό και μπορώ να πω με πρώτη μάτια μου άρεσε πάρα πολύ :) φυσικά δεν έχει πουθενά θήκες όπως το s4 δεν έχει 4G δεν τραβάει βίντεο και φωτογραφίες με την εσωτερική οθόνη και διάφορα άλλα που δεν με ενδιαφέρουν όμως γιατί έχει και πολλά θετικά

ήθελα να ρωτήσω τώρα που παίρνει αυτό micro sim Και εγώ έχω μια Q και μια vodafone να βγάλω καινούρια κάρτα με τον ίδιο αριθμό γνωρίζεται εάν θα μου το χρεώσουν? η αν είναι δωρεάν? αλλιώς θα πάω να της κόψω που δεν το πολύ προτιμώ :)

 

Καλορίζικο! :)5 ευρώ η κάθε μία. Καλύτερα να μην τις κόψεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ :)

ελπίζω να μου αντέξει γιατί το s advance μου έσπασε και μετά χάλασε η οθόνη και μια οθόνη στο ιντερνετ είδα είναι ακριβές :( άντε αθάνατο να είναι :lol::p

γιατί λες ότι δεν αξίζει να της κόψω την παλιά την δικιά μου??

στην Q νομίζω ότι δεν έχουν κομμένες αυτοί της κόβουν

Link to comment
Share on other sites

Στον πάροχο σου πας και στην κόβουν αυτοί χωρίς χρέωση, εκτός και θες άλλη, επι πληρωμή βέβαια!
La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν γίνεται να έχω δυο ταυτόχρονα γιατί το είχα ρωτήσει να έχω ένα στο παλιό τηλ της δουλειάς και ένα στο κάλο και μου είπαν δεν γίνεται

έμενα δεν με πειράζει να την κόψουν άπλα ρωτάω αν ξέρετε κάτι πάρα πάνω να ξέρω τι να κάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν νομίζω να είπε κανένας ότι έκλεψε κάτι η MLS απλά ότι το κινητό είναι OEM συσκευή που κατασκευάζεται σε εργοστάσιο στη Ινδία και τυχαίνει να είναι το μοντέλο που διαθέτει και η Xolo. Η μόνη χρησιμότητα της πληροφορίας είναι μήπως βρούμε καμιά φθηνή θήκη από εξωτερικό;) Αν και βλέπω μια διαφορά στο πάχος των δυο συσκευών που δεν μπορώ να εξηγήσω...

Φιλε, επειδη δεν το εχω ξανακουσει, τι ειναι ΟΕΜ συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Στον πάροχο σου πας και στην κόβουν αυτοί χωρίς χρέωση, εκτός και θες άλλη, επι πληρωμή βέβαια!

Δεν ισχύει αυτό πλέον εδώ και αρκετό καιρό. Οι πάροχοι δεν τις κόβουν. Αν τώρα κάποιο μαγαζί έχει ξεμείνει δε το ξέρω...

 

νομίζω δεν γίνεται να έχω δυο ταυτόχρονα γιατί το είχα ρωτήσει να έχω ένα στο παλιό τηλ της δουλειάς και ένα στο κάλο και μου είπαν δεν γίνεται

έμενα δεν με πειράζει να την κόψουν άπλα ρωτάω αν ξέρετε κάτι πάρα πάνω να ξέρω τι να κάνω :)

 

Είναι προτιμότερο να αγοράσεις καινούριες μικρές, φθηνές είναι άλλωστε, γιατί σε μερικές συσκευές οι κομμένες μπορεί να μην κάτσουν καλά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, επειδη δεν το εχω ξανακουσει, τι ειναι ΟΕΜ συσκευη;

 

 

http://el.wikipedia.org/wiki/Original_equipment_manufacturer

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω...Παντως δεν αναφερομαι στη συγκεκριμενη πληροφορια, αλλα σε αλλα post αλλων φιλων που λενε οτι η mls παιρνει ετοιμα αλλα κινητα και τα πουλαει ως δικα της...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι τα βίντεο που τραβάει ειναι σε μορφή 3gp και όχι mp4 και μου φαίνεται περίεργο αυτό για πιο λόγο το κάνει ;

Δεν ειναι καλύτερη ή μορφή mp4;

Πως βλέπω πόση RAM καταναλώνει όπως κάνω στο S4 και να σβήσω τις εφαρμογές που τρέχουνε και να καθαρισω την ram;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...Παντως δεν αναφερομαι στη συγκεκριμενη πληροφορια, αλλα σε αλλα post αλλων φιλων που λενε οτι η mls παιρνει ετοιμα αλλα κινητα και τα πουλαει ως δικα της...

 

 

Αυτό που σου παρέθεσα είναι. Η MLS όπως και η XOLO πχ που αναφέρθηκε, αγοράζουν απευθείας από εργοστάσια έτοιμα κινητά, με specs που έχουν δώσει. Μετά περνάει πάνω το software της, βάζει και τη στάμπα MLS και πουλάει branded κινητό. Δεν ξέρω αν συμβεί hardware failure τι κάνουν.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου παρέθεσα είναι. Η MLS όπως και η XOLO πχ που αναφέρθηκε, αγοράζουν απευθείας από εργοστάσια έτοιμα κινητά, με specs που έχουν δώσει. Μετά περνάει πάνω το software της, βάζει και τη στάμπα MLS και πουλάει branded κινητό. Δεν ξέρω αν συμβεί hardware failure τι κάνουν.

 

Αν ξερεις, μπορεις να μου εξηγησεις οι αλλες εταιρειες(π.χ. samsung, lg, apple) τι διαφορετικο κανουν...;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι τα βίντεο που τραβάει ειναι σε μορφή 3gp και όχι mp4 και μου φαίνεται περίεργο αυτό για πιο λόγο το κάνει ;

Δεν ειναι καλύτερη ή μορφή mp4;

Πως βλέπω πόση RAM καταναλώνει όπως κάνω στο S4 και να σβήσω τις εφαρμογές που τρέχουνε και να καθαρισω την ram;;;

 

Σίγουρα θα υπάρχει ρύθμιση για επιλογή ποιότητας και αυτο το κάνουν για εξοικονόμηση χώρου ψάξε στις ρυθμίσεις του βίντεο θα το βρεις στην ποιότητα

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

το έχω full hd ενώ δεν ήταν στην αρχή και τράβηξα κάνα δυο βίντεο να δω πως είναι και μετά έτυχε να δω ότι είναι 3gp.... άπλα δεν έτυχε να ξανά δω full hd σε 3gp και μου φαίνεται περίεργο (εκτός από ότι ίσως είναι άβολο άλλα το κάνω μια αλλαγή όλο και κάποιο πρόγραμμα θα υπάρχει :p:p)
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ σε λίγες ημέρες θα είναι στα χέρια μου ειμουν ανάμεσα στο lenovo s 860 και προτίμησα αυτο λόγο επεξεργαστή και tall and brive

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχω full hd ενώ δεν ήταν στην αρχή και τράβηξα κάνα δυο βίντεο να δω πως είναι και μετά έτυχε να δω ότι είναι 3gp.... άπλα δεν έτυχε να ξανά δω full hd σε 3gp και μου φαίνεται περίεργο (εκτός από ότι ίσως είναι άβολο άλλα το κάνω μια αλλαγή όλο και κάποιο πρόγραμμα θα υπάρχει :p:p)

 

Δηλαδή δεν έχει επιλογή για το φορματ το οποίο επιθυμείς;

Edited by spinterman
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις, μπορεις να μου εξηγησεις οι αλλες εταιρειες(π.χ. samsung, lg, apple) τι διαφορετικο κανουν...;

 

 

 

Κάποιες κάνουν το ίδιο, μόνο που το κάνουν με -ενδεχομένως- καλύτερα υλικά, συναρμολόγηση κλπ. Οι μεγάλες όμως, τουλάχιστον οι περισσότερες κατασκευάζουν μέρη του κινητού μόνες τους. Η samsung πχ κατασκευάζει κινητό μόνη της, σε δική της γραμμή παραγωγής, αφού κατασκευάζει επεξεργαστές, πάνελ, μνήμες κλπ.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες κάνουν το ίδιο, μόνο που το κάνουν με -ενδεχομένως- καλύτερα υλικά, συναρμολόγηση κλπ. Οι μεγάλες όμως, τουλάχιστον οι περισσότερες κατασκευάζουν μέρη του κινητού μόνες τους. Η samsung πχ κατασκευάζει κινητό μόνη της, σε δική της γραμμή παραγωγής, αφού κατασκευάζει επεξεργαστές, πάνελ, μνήμες κλπ.

Η samsung εχει δικο της επεξεργαστη (τον exynos) αλλα χρησιμοποιει κυριως qualcom.

Οι υπολοιπες που δεν εχουν επεξεργαστες κανουν σχεδον το ιδιο πραγμα.Τελοσπαντων, εκει που θελω να καταληξω ειναι , οτι τελικα, ο ισχυρισμος οτι τα mls κινητα ειναι ελληνικα ειναι μια χαρα σωστος, οπως και οτι τα apple ειναι αμερικανικα, τα samsung Νοτιοκορεατικα κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή δεν έχει επιλογή για το φορματ το οποίο επιθυμείς;

δεν βρήκα κάτι στης ρυθμίσεις της κάμερας νομίζω δεν έχει κάτι τέτοιο χωρίς να είμαι σίγουρος όμως... δεν ξέρω αν είναι τόσο κακό όσο μου φαίνεται μπορούνε να πούνε την γνώμη τους και τα υπόλοιπα παιδιά :Ρ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρήκα κάτι στης ρυθμίσεις της κάμερας νομίζω δεν έχει κάτι τέτοιο χωρίς να είμαι σίγουρος όμως... δεν ξέρω αν είναι τόσο κακό όσο μου φαίνεται μπορούνε να πούνε την γνώμη τους και τα υπόλοιπα παιδιά :Ρ

 

Το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές Είναι οκ;

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

μπορεί και να είναι η ιδέα μου άλλα το s4 πρέπει να είναι κάπως ποιο γρήγορο.

γενικά είναι πολύ κάλο μαρεσει πάρα πολύ η φωνητική που έχει για όλες της εφαρμογές, ξένες και ελληνικές (πχ gmail, Κάμερα) χωρίς κανένα πρόβλημα! (το δοκίμασα και την ώρα που συζητούσε και κάποιος άλλος και δεν αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα, σχεδόν πάντα τα έπιασε όσα δοκίμασα)

μαρεσει ο χάρτης με φωνή που έχει και φωνητική (αν και σε ομορφιά της google είναι ποιο ωραίος) όμως δεν χρειάζεται καθόλου ιντερνετ, μόνο gps, σε αντίθεση με της google και αυτό είναι πάρα πολύ θετικο!

μαρεσει το να γράφω με φωνή (θελει internet)

είναι πολύ όμορφο πιστεύω (και δεν μου άρεσε και πότε το άσπρο άλλα σε συνδυασμό είναι ωραίο)

φαίνεται να έχει ωραία κάμερα και βίντεο στην οθόνη!

δεν μου άρχεται κάτι άλλο αυτή την στιγμή! αν είναι καλύτερο αυτό η το s4 δεν το ξέρω άλλα τα λεφτά του δεν νομίζω να το μετάνιωνε κάνεις για αγορά (μέχρι στιγμής αποτι είδα)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί και να είναι η ιδέα μου άλλα το s4 πρέπει να είναι κάπως ποιο γρήγορο.

γενικά είναι πολύ κάλο μαρεσει πάρα πολύ η φωνητική που έχει για όλες της εφαρμογές, ξένες και ελληνικές (πχ gmail, Κάμερα) χωρίς κανένα πρόβλημα! (το δοκίμασα και την ώρα που συζητούσε και κάποιος άλλος και δεν αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα, σχεδόν πάντα τα έπιασε όσα δοκίμασα)

μαρεσει ο χάρτης με φωνή που έχει και φωνητική (αν και σε ομορφιά της google είναι ποιο ωραίος) όμως δεν χρειάζεται καθόλου ιντερνετ, μόνο gps, σε αντίθεση με της google και αυτό είναι πάρα πολύ θετικο!

μαρεσει το να γράφω με φωνή (θελει internet)

είναι πολύ όμορφο πιστεύω (και δεν μου άρεσε και πότε το άσπρο άλλα σε συνδυασμό είναι ωραίο)

φαίνεται να έχει ωραία κάμερα και βίντεο στην οθόνη!

δεν μου άρχεται κάτι άλλο αυτή την στιγμή! αν είναι καλύτερο αυτό η το s4 δεν το ξέρω άλλα τα λεφτά του δεν νομίζω να το μετάνιωνε κάνεις για αγορά (μέχρι στιγμής αποτι είδα)

 

Δεν χρειάζεται να το συγκρίνεις με κανένα και ούτε πιο από τα δύο είναι πιο γρήγορο με καλύψες αφού δουλεύει ρολόι. Προσωπικά μου αρέσει η σταθερότητα σε ένα κινητό .Από μπαταρία τι λέει;

Edited by spinterman
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

από μπαταριά δεν ξέρω να σου πω μιας και ακόμα δεν το πήρα έξω από το σπίτι ακόμα (δεν έχω βρει θήκη) με φουλ χρήση δεν φαίνεται να κρατάει πάνω από μέρα τώρα με κανονική χρήση δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα απο 5-6 ινδικα ριβιου και αναλυτικες δοκιμες στο γιου τουμπ, μαζι με το 30χιλιαρο στο αντουντου, και φυσικα εχοντας δουλεψει το μονοκαρτο σε ενα Γερμανο για κανα μισαωρο, πιστευω οτι η ΜΛς χτυπισε ΤΖΑΚΠΟΤ στην επιλογη συσκευης!τωρα οσο για την τιμη με 15000 ινδικες ρουπιες αρχικη τιμη εκει για το XOLO 8x-q1100 που βρηκε ο φιλος παραπανω, αντε 13500 που το βρηκα στο pricebaba.in η εδω αντιστοιχεια ειναι απο 197 μεχρι 180 ευρω...βαλτε και τα παρελκομενα και το TALKnDRIVE που το συνοδεβει, και μαζι με το λογικο κερδος της εταιριας φτανουμε επαξεια τα 305 ευρω που κανει αυτη τη στιγμη...χωρις γκρινιες και μιζεριες για 15-25 ευρω διαφορα, οποιος χρειαζεται ολα αυτα που προσφερει το S8, ας δωσει το τρακοσαρι με την ψυχη του...μια ελληνικη εταιρια εχοyμε σαυτοn τον τεχνολογικο χωρο, ας την υποστηριξουμε μετα απο μια κοριφαια επιλογη της σε hardware-software....

P.S. πριν κανα μηνα πηρα την νεα της ταμπλετα την Blast στα 149 ευρα απο Κωτσοβολο, μαζι με ολα τα καλουδια που τη συνοδευουν...περιτο να σας πω οτι δεν εχω ΞΑΝΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ απο τοτε με μικρες εξαιρεσεις διωρθωσεων.....

.redhotjazz. 4 E V E R :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, μου αρέσει πολυ το κινητό και εχω σκοπό μόλις πέσει λιγο η τιμή του να το πάρω. Είχα εναν ενδοιασμό για το SAR που εκπέμπει γιατί πουθενά δεν έβρισκα πληροφορίες και έτσι έστειλα e-mail στην εταιρία. Την επόμενη μερα μου απάντησαν...<<ο μέγιστος SAR που καταγράφηκε για αυτό το μοντέλο ήταν 0,430 W/Kg σε δίκτυα GSM900, ενώ για τα δίκτυα WCDMA ήταν 0,279 W/Kg.>> οπότε μετά απ αυτήν την πληροφορία θα το πάρω σιγουρα! Το ότι ειναι Ελληνικη εταιρία ειναι και αυτο στα υπέρ της γιατί ειμαι της άποψης οτι πρεπει να στηρίζουμε τα Ελληνικα προιόντα.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστό χώρο για συγκρίσεις συσκευών. Νομίζω ότι μπορούμε να συνεχίσουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο...

 

EDIT: Εγώ μια φορά σας προειδοποίησα, από τη στιγμή που δεν μπορείτε να συμμορφωθείτε είναι απλό... έφυγαν όλα και αν το συνεχίσετε θα υπάρξουν και κυρώσεις αποκλεισμού.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστό χώρο για συγκρίσεις συσκευών. Νομίζω ότι μπορούμε να συνεχίσουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο...

 

EDIT: Εγώ μια φορά σας προειδοποίησα, από τη στιγμή που δεν μπορείτε να συμμορφωθείτε είναι απλό... έφυγαν όλα και αν το συνεχίσετε θα υπάρξουν και κυρώσεις αποκλεισμού.

Συγγνωμη φιλε, αλλα νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος...Απο ολα τα σχολια που υπαρχουν, τα μισα ειναι συγκρισεις...Αλλα οκ, εσυ ξερεις...Αφου ειναι ετσι, θα μπορουσες σε παρακαλω να μου γραψεις το link που να συγκρινει το mls iqtalk S8 με αλλα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...