Jump to content

MLS iQTalk S8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://s14.postimg.org/s8vux32sh/MLS_i_QTab_Blast.png

windows print screen

 

Mια και δεν υπήρχε θέμα για το κινητό αυτό, είπα να το ανοίξω.

Αν υπάρχει ήδη (και δεν το είδα ο στραβός), sorry, ας το σβήσουν οι mods! :)

 

Επεξεργαστής MTK6592 1,7GHz (OctaCore)

Λειτουργικό σύστημα Android™ 4.4 (KitKat)

Μνήμη 16GB ROM, 2GB RAM

Διαστάσεις 141.5*70.8*7.9 χλστ.

Βάρος 124 γρ. (με μπαταρία)

Οθόνη 5 ίντσες, IPS HD (1280*720), 290 ppi

Δίκτυο HSPA+ (21Mbps DL/5,6Mbps UP) GSM: 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA: 900/2100 MHz

Συνδεσιμότητα Bluetooth V.4, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Έξοδος ήχου 3,5χιλ, Υποδοχή microUSB

Αισθητήρες Μετρητής επιτάχυνσης, γεωμαγνητικός αισθητήρας, αισθητήρας φωτός, αισθητήρας εγγύτητας

GPS Εσωτερική κεραία GPS + GLONASS

Κάμερα Εμπρόσθια κάμερα 5Mp. Οπίσθια κάμερα 13 Mp με υποστήριξη αυτ. εστίασης και φλάς (LED)

Εγγραφή Βίντεο FHD (1080P/30fps)

Αναπαραγωγή βίντεο FHD (1080P)

Μπαταρία Μπαταρία τύπου Li-Ion 2200mAh. Έως 7 ώρες χρόνος ομιλίας και έως 500 ώρες χρόνος αναμονής

Κάρτα μνήμης Κάρτα μνήμης microSDTM/microSDHCTM

(έως 32 GB)

Χρώμα Λευκό

Παρελκόμενα Φορτιστής, καλώδιο USB, εγχειρίδιο χρήσης, βάση στήριξης αυτοκινήτου, φορτιστής αυτοκινήτου,

καλώδιο USB.

TIMH: 329 Ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας γράψω και γω την άποψή μου, μιας και το έπιασα στα χέρια μου.

Το πήρε ένας φίλος-γείτονας σχεδόν με το που βγήκε.

Καλή ποιότητα κατασκευής (πλαστικά κλπ). Δεν τρίζει τίποτα.

Κάμερα στα πλαίσια της κατηγορίας του. Ούτες κλαίει ούτε γελάει. Αξιοπρεπέστατη :)

Κανένα lag, όλα οκ. Μπαταρία μια χαρά. Με λίγα λόγια απροβλημάτιστο.

Ομορφιές με το καλημέρα λόγω της απόδοσής του out of the box.

 

ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ SOFTWARE ΤΟΥ.

 

Και εξηγούμαι. Το gps του πολύ καλό. Κλείδωσε σχεδόν αμέσως.

Και μην ξεχνάμε ότι έρχεται με προεγκατεστημένο το MLS Talk & drive.

Το οποίο είναι πουσαρισμένο για Ελλάδα. Ούτε για Αγγλία, ούτε για Γαλλία, ούτε για Σομαλία :)

Φωνητικές εντολές που τις καταλαβαίνει ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ. Στα Ελληνικά έτσι; Με updates και τα όλα του.

Άρα λοιπόν δεν υπάρχουν προβλήματα του στυλ ''δεν δουλεύει το gps'', ΄''ποιά έκδοση να κατεβάσω'',

''πως να το εγκαταστήσω σωστά το πρόγραμμα'' ''πως να κάνω updates τους χάρτες'' κλπ.

Πάμε παρακάτω.

Οι υπόλοιπες φωνητικές εντολές (στα άλλα προγράμματα) ΤΑ ΣΠΑΝΕ!

Με το που λες ένα Ελληνικό τραγούδι ή έναν Έλληνα Καλλιτέχνη, τσουπ!

Έχεις όλα τα αποτελέσματα στο γιουτιούμπι. Ούτε να γράφεις, ούτε τίποτα!

Καλό; Τρίκαλο θα έλεγα.

Επίσης έχει φωνητική εντολή για το άνοιγμα της συσκευής.

Λες πχ ''ανοιξε'' και τακ! ανοίγει. Την λέξη την δηλώνεις εσύ.

Τι άλλο; Α, ναι!

Φωνητική εντολή στις κλήσεις. Λες ''Στεφανοσωτηρόπουλος'', κατ' ευθείαν τον καλεί.

(μα καλά ρε Στεφανοσωτηρόπουλε, επίθετο είναι αυτό ή σιδηρόδρομος);

Ούτε μία φορά δεν μπερδεύτηκε το κινητάκι. Good? Goooooood!

Γενικά οι φωνητικές εντολές παιδιά είναι το φόρτε του.

Λες ''καιρός'' και σου βγάζει site με θερμοκρασία στην περιοχή που είσαι και πρόγνωση για τις επόμενες μέρες.

Μιλάς και τα γράφει σε note. Μιλάς και τα γράφει σε sms!

Παιδιά οι φωνητικές εντολές είναι όλα τα λεφτά. Δεν ξέρω και γω πόσες έχει.

Μπορείς να κάνεις (σχεδόν) τα πάντα μέσω αυτών. Σου λύνουν τα χέρια!

Και το σημαντικότερο; Στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Σίγουρα υπάρχουν κινητά από Κίνα που κοστίζουν λιγότερο και έχουν τις ίδιες εργαστηριακές επιδόσεις.

Το MLS S8 όμως διαθέτει δύο πράγματα που δεν τα διαθέτουν:

1. Είναι φτιαγμένο για να εξυπηρετεί Έλληνες και όχι κατόχους proficiency.

2. Εγγύηση.

 

Και η εγγύηση μετράει παιδιά.

Όσοι κουνάνε τα κεφάλι τώρα που με διαβάζουν και έτυχε να είχανε πρόβλημα με Κινέζικα κινητά που

δεν έχουν αντιπροσωπεία εδώ, καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Αξίζει να του ρίξετε μία ματιά, δεν χάνετε τίποτα!

Αυτά, cheers!

 

Υ.Γ: Όχι, δεν είμαι υπάλληλος της MLS. Ούτε θέλω να γίνω

Ούτε έχω κανέναν συγγενή που δουλεύει εκεί. Μα τον ΠΑΟΚ :)

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλώς το άνοιξες το θεματάκι και το κινητό μοιάζει αξιοπρόσεχτο και με προσγειωμένη τιμή, για Ελλάδα μιλάμε πάντα. Τελικά όμως μπορείς να κάνεις φωνητική κλήση, όπως τον παλιό καλό καιρό στο Symbian, με Bluetooth? Επίσης, αν γνωρίζεις, υποστηρίζει OTG και σύνδεση με οθόνη: Άντε να ξεκινήσουμε να γράφουμε λίγο στο θέμα αυτό

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θα στα απαντήσω αύριο-μεθαύριο φίλε μου!

 

Edit: Ξέχασα να αναφέρω δύο ακόμη φωνητικές εντολές.

Η πρώτη είναι τα φαρμακεία και η δεύτερη τα βενζινάδικα! :lol:

Είναι βράδυ ας πούμε. Λες ''φαρμακεία'' και σου εμφανίζει λίστα με τα διανυκτερεύοντα

φαρμακεία στην περιοχή που βρίσκεσαι! Και πάνω δεξιά, έχει το ''κουμπί'' του gps.

Διαλέγεις φαρμακείο, πατάς το κουμπί και το talk and drive σε καθοδηγεί !!!!

Cool! :D

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Αν σου είναι εύκολο να τσεκάρεις λίγο και την ποιότητα και κυρίως την ένταση του εξωτερικού ηχείο άλλα και του ηχείου για της κλήσεις θα σου ήμουν ευγνώμον! Βρε παιδιά κανένας άλλος εδώ που να έχει το κινητό δεν υπάρχει να μας δώσει καμιά πληροφορία;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τούμπανο και ιδανική επιλογή γι'αυτούς που θέλουν επιδόσεις και εγγύηση χωρίς να στέλνουν Κίνα. Μεγάλο βήμα απ'την MLS
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τούμπανο και ιδανική επιλογή γι'αυτούς που θέλουν επιδόσεις και εγγύηση χωρίς να στέλνουν Κίνα. Μεγάλο βήμα απ'την MLS

 

Φίλε μου το κινητό το έχεις; Αν ναι από αυτά που ρώτησα πιο πάνω πώς τα πάει; Κάτι που με προβληματίζει είναι ότι δεν βρίσκω θήκη μέχρι στιγμής για την συσκευή. Θα βγουν λογικά στην πορεία...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

To kinητο το πηρε ενας γνωστος μου κ το ειδα οταν βρεθηκαμε στην ιδια παρεα. Δεν ενιωθα ανετα να δοκιμασω ολες τις δυνατοτητες του, επαιξα λιγο με τα μενου και του εκανα 1-2 ερωτησεις. Φωνητικη κληση νομιζω κανουν και τα προηγουμενα μοντελα, οποτε κι αυτο. Τωρα για την ποιοτητα τους δε γνωριζω. Φανταζομαι ομως οτι ειναι πολυ καλης ποιοτητας

 

Τον ρωτησα βασικα για το εαν ανεβαζει θερμοκρασια κ μου ειπε οτι για την κατηγορια του μαλλον ειναι οι αναμενομενες. Ανεβαζει μεν αλλα οχι τπτ δραματικο

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα και εγω...ειναι παρα πολυ καλο και γρηγορο...δεν κολλαει, οι φωνητικες οδηγιες δουλευουν τελεια..π.χ. sms στα ελληνικα με απαγγελια στα γρηγορα και περιεργες λεξεις το εγραψε 100%...δεν ξερω τι σημασια εχει για τον καθενα, αλλα στο antutu εκανε σκορ κοντα στις 30.000....το Samsung Galaxy Grand που ειχα πριν ειχε κανει λιγο πανω απο τις 13.000...τελος, ενα λαθος που εκανε η mls στα χαρακτηριστικα του, δεν εχει GLONASS...μονο απλο GPS...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα και εγω...ειναι παρα πολυ καλο και γρηγορο...δεν κολλαει, οι φωνητικες οδηγιες δουλευουν τελεια..π.χ. sms στα ελληνικα με απαγγελια στα γρηγορα και περιεργες λεξεις το εγραψε 100%...δεν ξερω τι σημασια εχει για τον καθενα, αλλα στο antutu εκανε σκορ κοντα στις 30.000....το Samsung Galaxy Grand που ειχα πριν ειχε κανει λιγο πανω απο τις 13.000...τελος, ενα λαθος που εκανε η mls στα χαρακτηριστικα του, δεν εχει GLONASS...μονο απλο GPS...

 

Φίλε μου αν μου επιβεβαιώσεις οτι κλειδώνει γρήγορα και διατηρεί το σήμα δε με απασχολεί αν έχει και GLONASS

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν μου επιβεβαιώσεις οτι κλειδώνει γρήγορα και διατηρεί το σήμα δε με απασχολεί αν έχει και GLONASS

 

Πολυ γρηγορα κλειδωνει και διατηρει το σημα...οσες φορες το δοκιμασα, 7-10 δορυφορους ειχε κλειδωμενους..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου το κινητό το έχεις; Αν ναι από αυτά που ρώτησα πιο πάνω πώς τα πάει; Κάτι που με προβληματίζει είναι ότι δεν βρίσκω θήκη μέχρι στιγμής για την συσκευή. Θα βγουν λογικά στην πορεία...

 

Θηκη εχει στα καταστηματα MLS...ειδικα γι'αυτο το τηλεφωνο η οποια μολις ανοιγει, αναβει και η οθονη του κινητου...

 

Ξεχασα να αναφερω οτι μπορεις να το παρεις ειτε με μια sim ειτε με δυο, στην ιδια τιμη..

Edited by tolis1405
Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρηγορα κλειδωνει και διατηρει το σημα...οσες φορες το δοκιμασα, 7-10 δορυφορους ειχε κλειδωμενους..

 

Λογικό! Ένα από τα δυνατά χαρτιά του κινητού είναι το ότι φοράει το MLS Talk & drive.

Θα ήταν λίγο κουλό να μην έχει πολύ καλές επιδόσεις στο θέμα gps! :)

Πάντως καλό είναι όποιο παιδί ενδιαφέρεται, να πάει μία βόλτα από ένα κατάστημα Γερμανός και να το δει.

Δεν χάνει τίποτα! :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Λογικό! Ένα από τα δυνατά χαρτιά του κινητού είναι το ότι φοράει το MLS Talk & drive.

Θα ήταν λίγο κουλό να μην έχει πολύ καλές επιδόσεις στο θέμα gps! :)

Πάντως καλό είναι όποιο παιδί ενδιαφέρεται, να πάει μία βόλτα από ένα κατάστημα Γερμανός και να το δει.

Δεν χάνει τίποτα! :)

 

Πέρασα φευγαλέα και το είδα, όμορφο μου φάνηκε αλλα δε προλάβαινα να δω πολλά. Άλλωστε στην πράξη αξιολογω το κινητο γι αυτο ρωτσω όσους το δουλεύουν κανονικά. Ενδιαφέρον αυτο με τα δικαρτα γιατι είχα μπερδευτεί. Δε καταλαβαίνω πάντως πιο το νόημα να κυκλοφορούν δυο εκδόσεις στην ίδια τιμή. Η βγάλε μια δικαρτη ή δυο με μικρή διαφορά στην τιμη. Οχι οτι μας χαλάει φυσικά.

Παρεπιπτωντος πολύ καλό σκορ στο Antutu

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το εχω παρει το κινητο.Αυτο που γραφει η εταιρεια οτι ειναι ΤΟ καλυτερο smartphone αγορας, ειναι λιγο υπερβολικο...Το οτι ειναι μεσα στα πρωτα καλυτερα της αγορας, ομως, ειναι αληθεια...Το κινητο ειναι α π α ι χ τ ο...Με εχει εντυπωσιασει πληρως και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα υπολοιπα κορυφαια ...(Να ξερετε οτι γενικα ασχολουμαι αρκετα με κινητα)...Επειδη τα βασικα του χαρακτηριστικα εχουν προαναφερθει απο αρκετους, να μην τα ξαναγραφω...Οτι θελετε να με ρωτησετε για το κινητο, ρωτηστε με...Ευχαριστως να σας απαντησω..

Υ.Γ.1 Φτανει πια αυτη η λασπη για την MLS...

Y.Γ.2 Κατα την (αυστηρα) προσωπικη μου αποψη ειναι το καλυτερο της αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το εχω παρει το κινητο.Αυτο που γραφει η εταιρεια οτι ειναι ΤΟ καλυτερο smartphone αγορας, ειναι λιγο υπερβολικο...Το οτι ειναι μεσα στα πρωτα καλυτερα της αγορας, ομως, ειναι αληθεια...Το κινητο ειναι α π α ι χ τ ο...Με εχει εντυπωσιασει πληρως και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα υπολοιπα κορυφαια ...(Να ξερετε οτι γενικα ασχολουμαι αρκετα με κινητα)...Επειδη τα βασικα του χαρακτηριστικα εχουν προαναφερθει απο αρκετους, να μην τα ξαναγραφω...Οτι θελετε να με ρωτησετε για το κινητο, ρωτηστε με...Ευχαριστως να σας απαντησω..

Υ.Γ.1 Φτανει πια αυτη η λασπη για την MLS...

Y.Γ.2 Κατα την (αυστηρα) προσωπικη μου αποψη ειναι το καλυτερο της αγορας...

 

Καλώς σε βρήκαμε φίλε μου τέτοια να λες και με βλέπω να φορτώνω την πιστωτική μου και τα οικονομικά μου δεν είναι και στην καλύτερη φάση:p. Λοιπόν μιας και γνωρίζεις από κινητά θα ξαναρωτήσω 4-5 πραγματάκια που ακόμα δεν έχουν απαντηθεί. Έχει OTG και σύνδεση με εξωτερική οθόνη; Πως είναι η ποιότητα και η ένταση του εξωτερικού ηχείου άλλα και εκείνου για την ομιλία; Παίρνει φωνητικές εντολές μέσω bluetooth, λογικά ναι, και γενικά οι φωνητικές εντολές είναι πρακτικές ακόμα και αν υπάρχει λίγος θόρυβος στο περιβάλλον;(εντάξει δε μιλάμε όταν περνάει τριαξονικό από δίπλα). Τέλος η κάμερα πως τα πάει μέρα και νύχτα; Ότι γνωρίζεις από τα παραπάνω θα ήταν ευπρόσδεκτο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ακριβος Κινεζικο τηλεφωνο ειναι το MLS,δηλ. ξερει κανεις ποιο κινεζικο μοντελο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ακριβος Κινεζικο τηλεφωνο ειναι το MLS,δηλ. ξερει κανεις ποιο κινεζικο μοντελο ειναι?

 

Αυτό είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια γιατί ούτως η άλλος οι περισσότερες Κινέζικες OEM είναι λαχείο. Εδώ καμιά φορά παίρνεις επώνυμο και βγάζει προβλήματα, συσκευές είναι. Τουλάχιστον, ο μη γένοιτο, με την MLS έχεις να κάνεις με διετή εγγύηση στην Ελλάδα. Ίσως να μη μπορούμε να το βρούμε εύκολα πάντως γιατί εμφανισιακά να έχει ζητήσει η MLS διάφορες αλλαγές.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σε βρήκαμε φίλε μου τέτοια να λες και με βλέπω να φορτώνω την πιστωτική μου και τα οικονομικά μου δεν είναι και στην καλύτερη φάση:p. Λοιπόν μιας και γνωρίζεις από κινητά θα ξαναρωτήσω 4-5 πραγματάκια που ακόμα δεν έχουν απαντηθεί. Έχει OTG και σύνδεση με εξωτερική οθόνη; Πως είναι η ποιότητα και η ένταση του εξωτερικού ηχείου άλλα και εκείνου για την ομιλία; Παίρνει φωνητικές εντολές μέσω bluetooth, λογικά ναι, και γενικά οι φωνητικές εντολές είναι πρακτικές ακόμα και αν υπάρχει λίγος θόρυβος στο περιβάλλον;(εντάξει δε μιλάμε όταν περνάει τριαξονικό από δίπλα). Τέλος η κάμερα πως τα πάει μέρα και νύχτα; Ότι γνωρίζεις από τα παραπάνω θα ήταν ευπρόσδεκτο.

Λοιπον δεν ξερω τι ειναι το otg, για συνδεση με εξωτερικη οθονη δεν το εχω ψαξει(αν θες πες που ακριβως μπορω να το ψαξω).Τα ηχεια ειναι και τα δυο μια χαρα.Για φωνητικες εντολες μεσω bluetooth δεν καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις, γενικα οι φωνητικες λειτουργιες ειναι παρα πολυ καλες(ακομα και με φυσιολογικους θπρυβους γυρω)και παρα πολλες σε ποικιλια. Σχεδον ολα γινονται με την φωνη σου.Η καμερα ειναι 13,4 mega pixel και ειναι φοβερη. Το φλας παρα πολυ δυνατο.Η μπροστινη καμερα ειναι 5,4megapixel, νομιζω η καλυτερη που κυκλοφορει.Το gps επισης κλειδωνει σε λιγα δευτερολεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν ξερω τι ειναι το otg, για συνδεση με εξωτερικη οθονη δεν το εχω ψαξει(αν θες πες που ακριβως μπορω να το ψαξω).Τα ηχεια ειναι και τα δυο μια χαρα.Για φωνητικες εντολες μεσω bluetooth δεν καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις, γενικα οι φωνητικες λειτουργιες ειναι παρα πολυ καλες(ακομα και με φυσιολογικους θπρυβους γυρω)και παρα πολλες σε ποικιλια. Σχεδον ολα γινονται με την φωνη σου.Η καμερα ειναι 13,4 mega pixel και ειναι φοβερη. Το φλας παρα πολυ δυνατο.Η μπροστινη καμερα ειναι 5,4megapixel, νομιζω η καλυτερη που κυκλοφορει.Το gps επισης κλειδωνει σε λιγα δευτερολεπτα...

 

To otg εννοώ να μπορείς να βάζεις ένα στικάκι και να το διαβάζει σαν εξωτερική μνήμη, όπως κάνει και στα περισσότερα δυνατά android και όταν λέω σύνδεση με οθόνη εννοώ αν μπορείς να συνδέσεις την συσκευή με καλώδιο HDMI με οθόνη ή τηλεόραση και να βλέπεις από εκεί! Για το bluεtooth εννοώ να του μιλάς από το Bluetooth και να σε καταλαβαίνει να κάνει κλήση π.χ. όπως κάνει και κανονικά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

To otg εννοώ να μπορείς να βάζεις ένα στικάκι και να το διαβάζει σαν εξωτερική μνήμη, όπως κάνει και στα περισσότερα δυνατά android και όταν λέω σύνδεση με οθόνη εννοώ αν μπορείς να συνδέσεις την συσκευή με καλώδιο HDMI με οθόνη ή τηλεόραση και να βλέπεις από εκεί! Για το bluεtooth εννοώ να του μιλάς από το Bluetooth και να σε καταλαβαίνει να κάνει κλήση π.χ. όπως κάνει και κανονικά.

Εχει otg , συνδεση με οθονη δεν ειμαι σιγουρος αν εχει(εγω παντως δεν μπορεσα να το βρω).Για το bluetooth δεν εχω, αλλα απο handsfree δεν γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Εχει otg , συνδεση με οθονη δεν ειμαι σιγουρος αν εχει(εγω παντως δεν μπορεσα να το βρω).Για το bluetooth δεν εχω, αλλα απο handsfree δεν γινεται...

 

Σε ευχαριστώ! Και μια τελευταία ερώτηση, προς το παρόν τουλάχιστον. Πως είναι διαμορφωμένος ο εσωτερικός αποθήκευτικος χώρος; Πόση καθαρή μνήμη έχει ελεύθερη για εφαρμογές απο τα 16 Gb συνολικά; Το ρωτάω γιατί με την τελευταία έκδοση του android που φοράει το κινητό δεν μπορείς να αποθηκεύσεις ή να μεταφέρεις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα SD.

Α και κάτι ακομα, για να λειτουργήσουν οι φωνητικές εντολές απαιτείται σύνδεση με ίντερνετ;

Οπα θυμήθηκα και κάτι άλλο. Έχει φωτάκι led για ειδοποιήσεις (μηνύματα, αναπάντητες κλπ) όπως πολλά android;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εχει otg , συνδεση με οθονη δεν ειμαι σιγουρος αν εχει(εγω παντως δεν μπορεσα να το βρω).Για το bluetooth δεν εχω, αλλα απο handsfree δεν γινεται...

Δες σε ρυθμίσεις--->προβολή αν έχει μια επιλογή Ασύρματη οθόνη.Aυτό είναι για να συνδέεται ασύρματα με την τηλεόραση με ένα hdmi miracast tv stick αν και λόγω ασύρματης σύνδεσης με όσα mtk έχω δοκιμάσει ένα τέτοιο stick που έχω,υπάρχει μια καθυστέρηση στη μεταφορά της εικόνας και μη συγχρονισμός εικόνας και ήχου στα βίντεο που ανάλογα το κινητό φαινόταν λίγο ή έντονα

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ακομα, για να λειτουργήσουν οι φωνητικές εντολές απαιτείται σύνδεση με ίντερνετ;

Έχει φωτάκι led για ειδοποιήσεις (μηνύματα, αναπάντητες κλπ) όπως πολλά android;

 

Όχι φίλε δεν χρειάζεται σύνδεση internet!

Και ναι, έχει led :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα. Βρήκα και την ελεύθερη εσωτερική μνήμη είναι 12.6 GB αρκετά ικανοποιητική.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Και μια τελευταία ερώτηση, προς το παρόν τουλάχιστον. Πως είναι διαμορφωμένος ο εσωτερικός αποθήκευτικος χώρος; Πόση καθαρή μνήμη έχει ελεύθερη για εφαρμογές απο τα 16 Gb συνολικά; Το ρωτάω γιατί με την τελευταία έκδοση του android που φοράει το κινητό δεν μπορείς να αποθηκεύσεις ή να μεταφέρεις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα SD.

Α και κάτι ακομα, για να λειτουργήσουν οι φωνητικές εντολές απαιτείται σύνδεση με ίντερνετ;

Οπα θυμήθηκα και κάτι άλλο. Έχει φωτάκι led για ειδοποιήσεις (μηνύματα, αναπάντητες κλπ) όπως πολλά android;

Η ελευθερη μνημη ειναι 12,5 gb. Οι φωνητικες λειτουργιες που απαιτουν internet ειναι το talk and sms, talk and e mail, talk and search(for google) και talk and watch(for youtube).Ολες οι υπολοιπες δουλευουν χωρις internet(και ειναι πολλες). Εχει φωτακι led για τις ειδοποιησεις που ειπες. Και τελος υπαρχει η επιλογη ασυρματη οθονης που με ρωτησες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...