Jump to content

MLS iQTalk S8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μπαταρία πως πάει; Με ανησυχεί λίγο το μέγεθος της μπαταρίας και ο χρόνος ομιλίας που αναφέρει 7 ώρες..Όλα αυτά βέβαια αποδεικνύωνται στην πράξη γι αυτό ρωτάω εσάς που το έχετε δουλέψει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To led εχει δυο χρωματα, πρασινο και κοκκινο, το οποιο για να δουλεψει με αναπαντητες κλησεις και sms χρειαζεται καποια τριτη εφαρμογη...για μενα το light flow δουλευει μια χαρα...η μπαταρια ικανοποιητικη ειναι, με μια μεση χρηση κραταει 1,5-2 μερες...
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το εγκατεστημένο πρόγραμμα πλoήγησης talk&drive? Φαντάζομαι έχει τους χάρτες αποθηκευμένους και δε χρειάζεται δεδομένα για να λειτουργήσει;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το εγκατεστημένο πρόγραμμα πλoήγησης talk&drive? Φαντάζομαι έχει τους χάρτες αποθηκευμένους και δε χρειάζεται δεδομένα για να λειτουργήσει;

 

Δες λίγο από την χρήση του σ'ενα άλλο μοντέλο της MLS:

Σίγουρα στο S8 θα είναι πιο απολαυστική η χρήση, λόγω πολύ καλύτερης οθόνης.

Όχι, δεν χρειάζεται δεδομένα για να λειτουργήσει. Gps είναι :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο από την χρήση του σ'ενα άλλο μοντέλο της MLS:

Σίγουρα στο S8 θα είναι πιο απολαυστική η χρήση, λόγω πολύ καλύτερης οθόνης.

Όχι, δεν χρειάζεται δεδομένα για να λειτουργήσει. Gps είναι :)

 

Σωστά, λογικό να είναι ofline οι χάρτες άλλα η φωνητική αναζήτηση του προορισμού μέσα στην εφαρμογή θέλει δεδομένα; 'H χωρίς ίντερνετ θα πρέπει να πληκτρολογήσεις; Σε κούρασα το ξέρω άλλα είναι σημαντικά για μένα γιατί δνε διαθέτω πολλά ΜΒ στο συμβόλαιό μου.:O

Επίσης μήπως γνωρίζεις αν μπορείς να κάνεις και πλοήγηση πεζός;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, λογικό να είναι ofline οι χάρτες άλλα η φωνητική αναζήτηση του προορισμού μέσα στην εφαρμογή θέλει δεδομένα; 'H χωρίς ίντερνετ θα πρέπει να πληκτρολογήσεις; Σε κούρασα το ξέρω άλλα είναι σημαντικά για μένα γιατί δνε διαθέτω πολλά ΜΒ στο συμβόλαιό μου.:O

Επίσης μήπως γνωρίζεις αν μπορείς να κάνεις και πλοήγηση πεζός;

 

Όχι, η φωνητική αναζήτηση, δεν χρειάζεται δεδομένα. Είναι ''μέσα'' στο πρόγραμμα!

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, λογικό να είναι ofline οι χάρτες άλλα η φωνητική αναζήτηση του προορισμού μέσα στην εφαρμογή θέλει δεδομένα; 'H χωρίς ίντερνετ θα πρέπει να πληκτρολογήσεις; Σε κούρασα το ξέρω άλλα είναι σημαντικά για μένα γιατί δνε διαθέτω πολλά ΜΒ στο συμβόλαιό μου.:O

Επίσης μήπως γνωρίζεις αν μπορείς να κάνεις και πλοήγηση πεζός;

Τιποτα δεν χρειαζεται internet στο talk and drive, οπως ειπε και ο morissey. To εχω δουλεψει το προγραμμα, ειναι πολυ καλο. Επισης ναι εχει πλοηγηση και ως πεζος.

Link to comment
Share on other sites

Την smart θήκη που έχει βγει για το κινητό την έχει πάρει κανείς; Την είδα στο facebook και μου φάνηκε καλή άλλα και λίγο ακριβή. Θα ήθελα να μάθω αν το πλαστικό κομμάτι που κουμπώνει η συσκευή μπορεί να αποσπαστεί από το υπόλοιπο δερμάτινο κάλυμμα. Θα ήταν πολύ εύχρηστο έτσι γιατί θα μπορούσε να λειτουργήσει και ξεχωριστά σαν πίσω κάλυμμα.

Γενικά η συσκευή πως σας φαίνεται κατασκευαστικά γιατί λίγο που την έπιασα μου φάνηκε σχετικά ευαίσθητη σε γρατσουνιές κυρίως η πλάτη της. Επίσης με έχουνε φοβίσει λίγο οι αρνητικές κρητικές για τα παλιότερα μοντέλα της MLS άλλα για το συγκεκριμένο μόνο καλά λόγια διαβάζω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση, αυτο που έχει ο γερμανός είναι dual sim ή οχι?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση, αυτο που έχει ο γερμανός είναι dual sim ή οχι?

 

Λογικά θα έχουν και από τα δύο, αν και στις προάλλες που πέρασα από το μαγαζί για να δω την συσκευή δε το ρώτησα αυτό καθώς δε με απασχολεί ιδιαιέτερα. Στα specs πάντως μόνο σε αυτό http://www.you.gr/proionta/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/kin-til-mls-iqtalk-s8-dual-simαναφέρει ότι είναι dual sim. Είναι λίγο μπέρδεμα το θέμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Την smart θήκη που έχει βγει για το κινητό την έχει πάρει κανείς; Την είδα στο facebook και μου φάνηκε καλή άλλα και λίγο ακριβή. Θα ήθελα να μάθω αν το πλαστικό κομμάτι που κουμπώνει η συσκευή μπορεί να αποσπαστεί από το υπόλοιπο δερμάτινο κάλυμμα. Θα ήταν πολύ εύχρηστο έτσι γιατί θα μπορούσε να λειτουργήσει και ξεχωριστά σαν πίσω κάλυμμα.

Γενικά η συσκευή πως σας φαίνεται κατασκευαστικά γιατί λίγο που την έπιασα μου φάνηκε σχετικά ευαίσθητη σε γρατσουνιές κυρίως η πλάτη της. Επίσης με έχουνε φοβίσει λίγο οι αρνητικές κρητικές για τα παλιότερα μοντέλα της MLS άλλα για το συγκεκριμένο μόνο καλά λόγια διαβάζω...

Την πηρα εγω τη θηκη. Δυστυχως δεν αποσπαται, ειναι κολλημενο. Κατασκευαστικα η συσκευη ειναι πολυ καλη. Απλα να σου πω οτι μου επεσε σε πλακακι με την οθονη και δεν εχει την παραμικρη γρατσουνια ή σημαδι...Οσον αφορα για τις αρνητικες κριτικες, λοιπον...Πριν το s8 ειχα το king. Οι κριτικες που το συνοδευαν το θεωρουσαν σκετη αποτυχια. Για τα δεδομενα του εμενα παντως με ικανοποιησε αρκετα. Ειχε βεβαια καποια θεματακια, καποιες φορες, αλλα γενικα ηταν μια χαρα...Ακομα και ετσι, παντως, η εξελιξη

μεσα σε ενα χρονο απο το king στο S8 ειναι τεραστια...Αυτοι που σχολιαζουν αρνητικα, πραγματικα δεν εχουν ιδεα και σχολιαζουν επειδη γραφει mls και δεν γραφει samsung, apple, lg κλπ...Το ειπα και το ξαναλεω, το κινητο ειναι απο τα κορυφαια. που κυκλοφορουν....Ελπιζω να σε καλυψα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Για τον φίλο ('valsam') που ρώτησε ποιο "κινέζικο" μοντέλο είναι στην πραγματικότητα, να τον ενημερώσω ότι μετά από αρκετό ψάξιμο ανακαλυψα ότι το μητρικό μοντέλο είναι τελικά ινδικό και όχι κινέζικο!!!

 

Δείτε και την σχετική σελίδα του στο gsmarena. http://www.gsmarena.com/xolo_play_8x_1100-6652.php

Edited by g_p70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Για τον φίλο ('valsam') που ρώτησε ποιο "κινέζικο" μοντέλο είναι στην πραγματικότητα, να τον ενημερώσω ότι μετά από αρκετό ψάξιμο ανακαλυψα ότι το μητρικό μοντέλο είναι τελικά ινδικό και όχι κινέζικο!!!

 

Δείτε και την σχετική σελίδα του στο gsmarena. http://www.gsmarena.com/xolo_play_8x_1100-6652.php

 

Ενδιαφέρον φαίνεται όντως ίδιο., ευχαριστούμε! Με ελάχιστες μικροδιαφορές όπως στην μπαταρία και στο πάχος, με μια πρώτη ματιά. Θα ψάξω αν υπάρχουν θήκες γι αυτο το κινητό από eBay! Τελικά ομως μαλον θα το αγοράσω αργοτερα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Για τον φίλο ('valsam') που ρώτησε ποιο "κινέζικο" μοντέλο είναι στην πραγματικότητα, να τον ενημερώσω ότι μετά από αρκετό ψάξιμο ανακαλυψα ότι το μητρικό μοντέλο είναι τελικά ινδικό και όχι κινέζικο!!!

 

Δείτε και την σχετική σελίδα του στο gsmarena. http://www.gsmarena.com/xolo_play_8x_1100-6652.php

Φιλε, απο περιεργεια, γιατι εψαχνες να το βρεις;

Link to comment
Share on other sites

από περιέργεια! όλοι έγραφαν ότι δεν μπορούσαν να βρουν ποιο κινέζικο είναι κι έτσι το έψαξα λίγο παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μήπως βρίσκοντας το ορίτζιναλ έβρισκα και κανένα review του στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

από περιέργεια! όλοι έγραφαν ότι δεν μπορούσαν να βρουν ποιο κινέζικο είναι κι έτσι το έψαξα λίγο παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μήπως βρίσκοντας το ορίτζιναλ έβρισκα και κανένα review του στο ίντερνετ.

Εχουν καποιες μικροδιαφορες στα χαρακτησριστικα βεβαια (εκτος βεβαια του software που εχει η mls)...Παντως στην εμφανιση ειναι σχεδον πανομοιοτυπο...Παντως αν υποτιθεται οτι η mls το" "εκλεψε"", εμενα που φαινεται περιεργο που το mls ανακοινωθηκε 1,5 μηνα νωριτερα απο το xolo...Τι λετε...;

Link to comment
Share on other sites

με ψήσατε και το αγόρασα από public! άντε να δω τι θα μου βγει :) μου έρχεται το αργότερο την τετάρτη! και περιμένω με αγωνιά :) (σήμερα το μεσημέρι μου το έστειλαν)

 

το μόνο που πρόσεξα και με στεναχώρησε κάπως, είναι ότι δεν έχει dual sim από ότι είδα.... δεν ήξερα ότι βγαίνουν 2, ένα με και ένα χωρίς...

 

για ποιο κατάστημα mls μιλάτε και ποια θήκη? και τι έχετε να πείτε για την θήκη :)

 

edit: 4G θα έχει? και η mls έχει αναβαθμίσεις για το android σε νέες εκδόσεις? τα υποστηρίζει αρκετά? η θα μείνει ξεχασμένο? :Ρ

Edited by RODIFIRE
Link to comment
Share on other sites

με ψήσατε και το αγόρασα από public! άντε να δω τι θα μου βγει :) μου έρχεται το αργότερο την τετάρτη! και περιμένω με αγωνιά :) (σήμερα το μεσημέρι μου το έστειλαν)

 

το μόνο που πρόσεξα και με στεναχώρησε κάπως, είναι ότι δεν έχει dual sim από ότι είδα.... δεν ήξερα ότι βγαίνουν 2, ένα με και ένα χωρίς...

 

για ποιο κατάστημα mls μιλάτε και ποια θήκη? και τι έχετε να πείτε για την θήκη :)

 

edit: 4G θα έχει? και η mls έχει αναβαθμίσεις για το android σε νέες εκδόσεις? τα υποστηρίζει αρκετά? η θα μείνει ξεχασμένο? :Ρ

 

4g δεν έχει. Αν ψάξεις στο sait της MLS έχει κάποια μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη και ένα στην Αθήνα δικά της. Εκεί μπορείς να ψωνίσεις την μια και μοναδική μέχρι στιγμής θήκη που υπάρχει για το s8. Όσο για αναβαθμίσεις είναι καλό ότι η συσκευή έρχεται με το kit kat άλλα δε νομίζω ότι θα δοθούν περαιτέρω αναβαθμίσεις. Τουλάχιστον έτσι έκανε η MlS με τα προηγούμενα μοντέλα της, ελπίζω να μας διαψεύσει με αυτό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο ναι!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν η mls παιρνει ετοιμα, σχεδον ιδια, κινεζικα κινητα (στην προκειμενη περιπτωση ινδικο), οπως λετε πολλλοι εδω μεσα, τοτε πως γινεται η mls να κυκλοφορησε το S8 1,5 μηνα πριν το αντιστοιχο xolo...;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν η mls παιρνει ετοιμα, σχεδον ιδια, κινεζικα κινητα (στην προκειμενη περιπτωση ινδικο), οπως λετε πολλλοι εδω μεσα, τοτε πως γινεται η mls να κυκλοφορησε το S8 1,5 μηνα πριν το αντιστοιχο xolo...;

 

Το πιο πιθανό είναι το εργοστάσιο που φτιάχνει και το Xolo και το MLS που προφανώς είναι το ίδιο, να έχει συμφωνήσει για φασόν με τις δύό εταιρείες και η καθεμία το κυκλοφόρησε όταν ήθελε. Σίγουρα το OEM μοντέλο είχε είδη σχεδιαστεί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι το εργοστάσιο που φτιάχνει και το Xolo και το MLS που προφανώς είναι το ίδιο, να έχει συμφωνήσει για φασόν με τις δύό εταιρείες και η καθεμία το κυκλοφόρησε όταν ήθελε. Σίγουρα το OEM μοντέλο είχε είδη σχεδιαστεί.

Επομενως, αυτο σημαινει πως το original μοντελο δεν ειναι το xolo, το οποιο πηρε η mls και το πλασαρει σαν δικο της, αλλα οτι οι δυο εταιρειες συμφωνησαν με το ιδιο εργοστασιο παραγωγης για να τους φτιαξει το μονελο...Αρα αναιρειται ο ισχυρισμος πολλων...

Link to comment
Share on other sites

Επομενως, αυτο σημαινει πως το original μοντελο δεν ειναι το xolo, το οποιο πηρε η mls και το πλασαρει σαν δικο της, αλλα οτι οι δυο εταιρειες συμφωνησαν με το ιδιο εργοστασιο παραγωγης για να τους φτιαξει το μονελο...Αρα αναιρειται ο ισχυρισμος πολλων...

 

Μα δεν νομίζω να είπε κανένας ότι έκλεψε κάτι η MLS απλά ότι το κινητό είναι OEM συσκευή που κατασκευάζεται σε εργοστάσιο στη Ινδία και τυχαίνει να είναι το μοντέλο που διαθέτει και η Xolo. Η μόνη χρησιμότητα της πληροφορίας είναι μήπως βρούμε καμιά φθηνή θήκη από εξωτερικό;) Αν και βλέπω μια διαφορά στο πάχος των δυο συσκευών που δεν μπορώ να εξηγήσω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα τελικά το κινητό και μπορώ να πω με πρώτη μάτια μου άρεσε πάρα πολύ :) φυσικά δεν έχει πουθενά θήκες όπως το s4 δεν έχει 4G δεν τραβάει βίντεο και φωτογραφίες με την εσωτερική οθόνη και διάφορα άλλα που δεν με ενδιαφέρουν όμως γιατί έχει και πολλά θετικά

ήθελα να ρωτήσω τώρα που παίρνει αυτό micro sim Και εγώ έχω μια Q και μια vodafone να βγάλω καινούρια κάρτα με τον ίδιο αριθμό γνωρίζεται εάν θα μου το χρεώσουν? η αν είναι δωρεάν? αλλιώς θα πάω να της κόψω που δεν το πολύ προτιμώ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...