Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαστε πολύ κοντά στην 5.1!

Ξεκίνησε σε επιλεγμένους χρήστες σε Γερμανία, Γαλλία και η Ινδία

https://forums.motorola.com/posts/a28b48456c

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαστε πολύ κοντά στην 5.1!

Ξεκίνησε σε επιλεγμένους χρήστες σε Γερμανία, Γαλλία και η Ινδία

https://forums.motorola.com/posts/a28b48456c

 

Παίζει ρόλο ο παροχος;

Ρωτάω επειδή έχω γαλλική συσκευή και είμαι Ελλάδα, γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ο παροχος;

Ρωτάω επειδή έχω γαλλική συσκευή και είμαι Ελλάδα, γι αυτό.

Σε τι να παίζει ρόλο; Πόσο γρήγορα θα το πάρεις; Κι εγώ γαλλική συσκευή έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος δεν παίζει καθόλου ρόλο με το ποτέ θα έρθει στον καθένα το update αυτό που λέτε ισχύει μόνο στις αμερικανικές συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε γαλλικό, φίλου που πήραμε σχεδόν μαζί τη συσκευή, του ήρθε η 5.1. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε γαλλικό, φίλου που πήραμε σχεδόν μαζί τη συσκευή, του ήρθε η 5.1. :D

Αντε καλοριζικη...και στα δικα μας :P Πες μας αν μπορεις καμια αισθητη αλλαγη αλλα και εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικη...και στα δικα μας :P Πες μας αν μπορεις καμια αισθητη αλλαγη αλλα και εντυπωσεις

 

 

Το πρώτο που μου είπε ήταν τα καλύτερα για την κάμερα.

 

Μετά από ένα μήνα, έβαλα κι γω τη 5.0 μήπως μου έρθει και σε μένα η 5.1 αλλά τζίφος. Δε πειράζει. Θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Ρουτ,ερχετε η ΟΤΑ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά η τιμή της συσκευής τις τελευταίες δύο εβδομάδες ανεβαίνει πολύ απότομα στην ελληνική αγορά... Εκεί που είχε φτάσει στα 300-320 ευρώ, τώρα είναι στα 330-355

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την άλλη, συσκευές όπως το lg g3 είναι στα 280-290 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά η τιμή της συσκευής τις τελευταίες δύο εβδομάδες ανεβαίνει πολύ απότομα στην ελληνική αγορά... Εκεί που είχε φτάσει στα 300-320 ευρώ, τώρα είναι στα 330-355

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την άλλη, συσκευές όπως το lg g3 είναι στα 280-290 ευρώ...

 

Είχαν αποθέματα, τα διώξανε και έμειναν τα καταστήματα που δεν είχαν κατεβάσει τις τιμές τους.

 

Για το Update: Κι εγώ γαλλικό έχω και περιμένω μπας κι ο κλήρος πέσει στους γκαντεμηδες...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με τα δεδομενα αυτά, ότι δηλαδή το g3 είναι ένα 50αρι φθηνότερο, τι πιστεύετε; Μοτο x ή G3;

Εξαρτάται τι θέλεις και πια τα γούστα σου.

Συνάδερφος που πήρε το G3 με τα 3gb ram και το περιεργάζομαι συχνά, θα σου πω ότι πέρα των μερικών πλεονεκτημάτων πχ SD και αποσπώμενη μπαταρία, το δικό μας ρολάρει καλύτερα.

Από αυτονομία... Είναι στα δικά μας επίπεδα λόγω QHD.

Επειδή ήταν στην οικογένεια των Nexus κιόλας, το ψιλό μετάνοιωσε βλέποντας το moto X μου.

Άρα, ανάλογα τις προτεραιότητες που έχει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ταχύτητα το moto x είναι πιο μπροστά από ότι καταλαβαίνω, αλλά το g3 κερδίζει σε κάμερα, οθόνη, επιλογή ραδιοφώνου...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ταχύτητα το moto x είναι πιο μπροστά από ότι καταλαβαίνω, αλλά το g3 κερδίζει σε κάμερα, οθόνη, επιλογή ραδιοφώνου...

Αν και είμαστε λίγο off topic...

Σε οθόνη, μη το λες. Απλά είναι πιο crispy και έχει πιο φυσιολογικά χρώματα σε σχέση με τα κορεσμένα των amoled.

Σε ταχύτητα σαφώς το δικό μας.

Για να σου δώσω να καταλάβεις, έχουμε τον ίδιο κινητήρα αλλά το LG έχει πιο βαρύ σασί ;)

Τα 3gb ram δε φαίνονται λόγω του διαφορετικού skin της LG σε σχέση με το αγνό Android.

Link to comment
Share on other sites

Μότο χ κατά 99% αγνό android!το lg όχι και τόσο σε θέμα γρήγορου λογισμικού, με τις προσθήκες γίνεται βαρύ. Θεωρώ ότι το moto x στα 300 ευρώ είναι ξεπούλημα! Αξίζει για μένα 370 ευρώ!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το πάμε χειροκίνητα; Έχει κουράσει αυτή η αναμονή...

 

http://forum.xda-developers.com/moto-x-2014/general/ota-t3132045

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το πάμε χειροκίνητα; Έχει κουράσει αυτή η αναμονή...

 

http://forum.xda-developers.com/moto-x-2014/general/ota-t3132045

 

Κι εγώ το σκεφτόμουν, αλλά αν πάνε όλα καλά μέσα στη βδομάδα ή την επόμενη λογικά θα το έχουμε πάρει όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σκεφτόμουν, αλλά αν πάνε όλα καλά μέσα στη βδομάδα ή την επόμενη λογικά θα το έχουμε πάρει όλοι.

 

Εναποθέτουμε τις ελπίδες μας στην κάθε επόμενη βδομάδα. Τι μεσσιανισμός!

Μπαίνει η εξεταστική μου για τα καλά, δεν είμαι για να περιμένω. Αν βρω χρόνο θα περάσω στην 5.1.:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εναποθέτουμε τις ελπίδες μας στην κάθε επόμενη βδομάδα. Τι μεσσιανισμός!

Μπαίνει η εξεταστική μου για τα καλά, δεν είμαι για να περιμένω. Αν βρω χρόνο θα περάσω στην 5.1.:happy:

 

 

Περιμένω παρέμβαση από τον @Shuffle για να σου πει ότι πάλι πρώτος θα πάρεις τη 5.1, μη παραπονιέσαι. :)

...θα χει και δίκιο, όχι τίποτα άλλο.

Πρώτο πήρε τη 5.0, πρώτο πήρε τη 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω παρέμβαση από τον @Shuffle για να σου πει ότι πάλι πρώτος θα πάρεις τη 5.1, μη παραπονιέσαι. :)

...θα χει και δίκιο, όχι τίποτα άλλο.

Πρώτο πήρε τη 5.0, πρώτο πήρε τη 5.1.

 

Δε θα μιλήσω για τα Nexus, λογικό. Αλλά κι εμείς ένα nexus είμαστε, γιατί τέτοια σνομπαρίλα;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει φτάσει σε όλους η 5.1 εκτός από μας; Εν τω μεταξύ, μη θυμηθώ τα S6 και S6 edge που έχουν φτάσει ήδη 5.1.1

 

https://www.androidpit.com/android-5-0-lollipop-phone-update-news

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μιλήσω για τα Nexus, λογικό. Αλλά κι εμείς ένα nexus είμαστε, γιατί τέτοια σνομπαρίλα;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει φτάσει σε όλους η 5.1 εκτός από μας; Εν τω μεταξύ, μη θυμηθώ τα S6 και S6 edge που έχουν φτάσει ήδη 5.1.1

 

https://www.androidpit.com/android-5-0-lollipop-phone-update-news

Μπορεί να έχουμε αγνό Android αλλά nexus δεν έχουμε.

Δεν εννοούσα τις συσκευές της google.

 

Το moto X 14 ήταν το πρώτο κινητό (εκτός nexus) που πήρε τη lollipop. Το ίδιο γίνεται και στη περίπτωση της 5.1

Τα galaxy έρχονται δεύτερα αλλά με τη 5.1.1.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος στο δεύτερο σκέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει αναβαθμισει κανεις σε 5.1? Εχω αναβαθμιση το retde μου με ota zip και ολα καλα, εως παρα πολυ καλα,

εκτος απο το τραγικο drain της μπαταριας το οποιο δεν εχω καταλαβει ακομη απο που προερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μιλήσω για τα Nexus, λογικό. Αλλά κι εμείς ένα nexus είμαστε, γιατί τέτοια σνομπαρίλα;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει φτάσει σε όλους η 5.1 εκτός από μας; Εν τω μεταξύ, μη θυμηθώ τα S6 και S6 edge που έχουν φτάσει ήδη 5.1.1

 

https://www.androidpit.com/android-5-0-lollipop-phone-update-news

 

Αδερφέ, το S6 flat και edge, εχθές ξεκίνησε το rollout και ΜΟΝΟ se Tmobile.. Το δικό σου, το Χ '14, έχει ξεκινήσει να παίρνει 5.1 κανα μήνα πριν, απλώς ξεκίνησε με το pure edition.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...