Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή έχεις ενεργοποιήσει το moto display μαζί και το approach for moto display και δεν ανάβει όταν το παίρνεις; Ούτε, για παράδειγμα, όταν το βγάζεις από την τσέπη;

 

Δεν είχα ενεργοποιήσει το approach,....τώρα είμαστε οκ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο αγώνα να βρω το black τελικά το παρέλαβα για την κοπελα μου. Lollipop με τη μια και μετά του εκανα ενα factory reset για διαγραφή τυχών καταλοίπων της kit kat. Τώρα ξεκινάει το στήσιμο του..
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

paintbull 9H

Λοιπόν, βρήκα πληροφορίες για την επίστρωση του υλικού. Ισχυρίζονται ότι η εναπόθεση του υλικού αυτού σε ολόκληρη την μπροστινή επιφάνεια του κινητού (όχι μόνο την οθόνη) προσδίδει τα εξής:

1. Αντιχαρακτική προστασία με σκληρότητα διαμαντιού

2. Επιπλέον μηχανική αντοχή σε καταπόνηση της οθόνης έως και 9 φορές

3. Αύξηση της ευαισθησίας της οθόνης που σε πολλά κινητά η χρήση του κινητού μπορεί να γίνει και με γάντια

4. Υδροφοβική προστασία

5. Πλήρης αντοχή στην έκθεση στον ήλιο και την θερμότητα λόγω του φιλτραρίσματος της UV ακτινοβολίας κατά 90% και μείωση θερμικής αγωγιμότητας της οθόνης

6. Antigrafity προστασία που εξασφαλίζει την πάντα καθαρή οθόνη με ένα απλό σκούπισμα

7. Tέλεια αίσθηση κατά την χρήση της οθόνης σαν βελούδινο γυαλί

 

via

https://www.facebook.com/paintbull9H

http://www.paintbullprotec.gr/

 

Βρίσκεται Καλλιθέα, κόστος 15€

 

το έχει κάνει κανείς? και σε τι μορφή δίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο power menu να εμφανιστεί η επιλογή reboot πέρα απο το power off? Το κινητό είναι completely stock.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο power menu να εμφανιστεί η επιλογή reboot πέρα απο το power off? Το κινητό είναι completely stock.

Χωρίς root όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοει ο ποιητης....??? water resistant.... Ειναι αδιαβροχο.....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοει ο ποιητης....??? water resistant.... Ειναι αδιαβροχο.....???

 

 

 

Water proof είναι. Όχι αδιάβροχο.

 

Δηλαδή, σε συνθήκες βροχής για παράδειγμα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σχετικά άφοβα.

 

Έτσι το αντιλαμβάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Water proof είναι. Όχι αδιάβροχο.

 

Δηλαδή, σε συνθήκες βροχής για παράδειγμα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σχετικά άφοβα.

 

Έτσι το αντιλαμβάνομαι.

 

 

water resistant αναγραφει.....http://www.gsmarena.com/motorola_moto_x_%282014%29-6649.php

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοει ο ποιητης....??? water resistant.... Ειναι αδιαβροχο.....???

 

Δεν το λες και caterpillar, αλλά έχει μια σχετική αντίσταση στη διαβροχή. Δες εδώ:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Water proof είναι. Όχι αδιάβροχο.

 

Δηλαδή, σε συνθήκες βροχής για παράδειγμα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σχετικά άφοβα.

 

Έτσι το αντιλαμβάνομαι.

 

Αυτό είναι, αφήστε τι λέει ο gsmarenas..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Στο moto, η ένδειξη σπίτι,δεν είναι ενεργοποιημένη....., πως ενεργοποιείται...;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη φόρτιση στην οθόνη κλειδώματος μπορω να δω την πορεία της?

Ναι, πάνω δεξιά όταν φορτίζει βγάζει το ποσοστό και κάτω σου λέει πόση ώρα απομένει για να φορτίσει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αν και εννοούσα την οθόνη κλειδώματος που εμφανίζεται περνώντας το χερι σου απο πάνω, τη μαύρη.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πρόβλημα που είχα με το Nexus 5 είπα να δοκιμάσω το Moto και απο εχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός μάυρου XT1092.

Εχω να κάνω μια ερώτηση. Εχετε παρατηρήσει στην τελευταία έκδοση του youtube να παγώνει για κλάσματα του δευτερολέπτου η εικόνα του βίντεο περίπου στο έκτο δευτερόλεπτο? Αν απεγκαταστήσω το update ολα καλά. Στην τελευταία έκδοση όμως το βλέπω σχεδόν σε όλα τα βίντεο αυτό το στιγμιαίο πάγωμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πρόβλημα που είχα με το Nexus 5 είπα να δοκιμάσω το Moto και απο εχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός μάυρου XT1092.

Εχω να κάνω μια ερώτηση. Εχετε παρατηρήσει στην τελευταία έκδοση του youtube να παγώνει για κλάσματα του δευτερολέπτου η εικόνα του βίντεο περίπου στο έκτο δευτερόλεπτο? Αν απεγκαταστήσω το update ολα καλά. Στην τελευταία έκδοση όμως το βλέπω σχεδόν σε όλα τα βίντεο αυτό το στιγμιαίο πάγωμα.

 

Με γεια!

Δεν το έχω παρατηρήσει με την έκδοση 10.14.56.

Link to comment
Share on other sites

Moto X (2014) Review!:
δοκίμασε αν μπορείς αυτό το βίντεο και πες μου αν στο κάνει στο πέμπτο δευτερόλεπτο.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Moto X (2014) Review!:
δοκίμασε αν μπορείς αυτό το βίντεο και πες μου αν στο κάνει στο πέμπτο δευτερόλεπτο.

Ένα στιγμιαίο πάγωμα στην εικόνα το έκανε και σε μένα τελικά, όχι στον ήχο. Όντως είναι κλασματα του δευτερολέπτου. Το δοκίμασα και στο Nexus 5 και κάνει ακριβώς το ίδιο, άρα όπως λες φταίει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Η εφαρμογή έχει θέμα. Το έχω παρατηρήσει κι γω.

Off-topic...

Πως τα έχει καταφέρει η google να έχει πιο ομαλή εφαρμογή στο iOS παρά στο Android, απορώ πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Off-topic...

Πως τα έχει καταφέρει η google να έχει πιο ομαλή εφαρμογή στο iOS παρά στο Android, απορώ πραγματικά.

 

Off-topic

Καλά θα κάνει η Google να σοβαρευτεί γιατί έχω ψιλοαπογοητευτεί τον τελευταίο καιρό μαζί της. Ενώ η 4.4 ήταν υποδειγματικη με την 5.0 δεν νιώθω ότι έχει κάνει καλή δουλειά. Έχουμε και την qualcomm από την άλλη με τον 810 και πάει όλη η φετινή χρονιά για αγορά ναυαρχίδας

Link to comment
Share on other sites

Off-topic

Καλά θα κάνει η Google να σοβαρευτεί γιατί έχω ψιλοαπογοητευτεί τον τελευταίο καιρό μαζί της. Ενώ η 4.4 ήταν υποδειγματικη με την 5.0 δεν νιώθω ότι έχει κάνει καλή δουλειά. Έχουμε και την qualcomm από την άλλη με τον 810 και πάει όλη η φετινή χρονιά για αγορά ναυαρχίδας

Μέσες άκρες συμφωνώ.

Από την άλλη, όπως έχω γράψει και σε άλλο topic, έχουμε δώσει χρόνο στην apple με την 7 έκδοση, στη Microsoft (καλά αυτή ακόμα χρόνο την δίνουμε), ας δώσουμε χρόνο και στη google. Ουσιαστικά καινούργιο λειτουργικό είναι.

Εμένα μ έχει απογοητεύσει αρκετά η Motorola. Έχει βγει η 5.1 και η ναυαρχίδα της είναι ακόμα στην κακή 5.0;

Επειδή βλέπω πολύ συχνά την εν λόγω συσκευή διότι την έχει φίλος, καταλαβαίνω ότι με τη συγκεκριμένη έκδοση, λες κι έχει κόφτη.

Πιστεύω ότι με την 5.1 η συσκευή θα δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Μέσες άκρες συμφωνώ.

Από την άλλη, όπως έχω γράψει και σε άλλο topic, έχουμε δώσει χρόνο στην apple με την 7 έκδοση, στη Microsoft (καλά αυτή ακόμα χρόνο την δίνουμε), ας δώσουμε χρόνο και στη google. Ουσιαστικά καινούργιο λειτουργικό είναι.

Εμένα μ έχει απογοητεύσει αρκετά η Motorola. Έχει βγει η 5.1 και η ναυαρχίδα της είναι ακόμα στην κακή 5.0;

Επειδή βλέπω πολύ συχνά την εν λόγω συσκευή διότι την έχει φίλος, καταλαβαίνω ότι με τη συγκεκριμένη έκδοση, λες κι έχει κόφτη.

Πιστεύω ότι με την 5.1 η συσκευή θα δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες.

Στο πρώτο σκέλος έχω να πω ότι οι άλλοι δύο για μένα δεν υπάρχουν. Το καλύτερο λειτουργικό ήταν και θα είναι το Android και μας είχε καλομάθει, ιδίως στο pure Android με την αμεσότητα του και την απροβληματιστη λειτουργία του χωρίς να κάνει εκπτώσεις σε χαρακτηριστικά. Προφανώς και είμαι αισιόδοξος ότι θα το φέρει εκεί που πρέπει.

 

Όσο για τη motorola συμφωνώ απόλυτα. Δεν περίμενα τέτοια καθυστέρηση. Δε νομίζω ότι είναι τυχαίο ότι συνέβη με το που πέρασε στα χέρια της lenovo. Όσο ήταν Google company ήταν πολύ καλύτερα.

 

Για να πούμε όμως και τα καλά η συσκευή είναι απροβληματιστη, πολύ γρήγορη, κάθεται απίστευτα καλά στο χέρι και στα του τηλεφώνου, σήμα και ποιότητα ομιλίας, έχει αφήσει όλους τους άλλους πολύ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο σκέλος έχω να πω ότι οι άλλοι δύο για μένα δεν υπάρχουν. Το καλύτερο λειτουργικό ήταν και θα είναι το Android και μας είχε καλομάθει, ιδίως στο pure Android με την αμεσότητα του και την απροβληματιστη λειτουργία του χωρίς να κάνει εκπτώσεις σε χαρακτηριστικά. Προφανώς και είμαι αισιόδοξος ότι θα το φέρει εκεί που πρέπει.

 

Όσο για τη motorola συμφωνώ απόλυτα. Δεν περίμενα τέτοια καθυστέρηση. Δε νομίζω ότι είναι τυχαίο ότι συνέβη με το που πέρασε στα χέρια της lenovo. Όσο ήταν Google company ήταν πολύ καλύτερα.

 

Για να πούμε όμως και τα καλά η συσκευή είναι απροβληματιστη, πολύ γρήγορη, κάθεται απίστευτα καλά στο χέρι και στα του τηλεφώνου, σήμα και ποιότητα ομιλίας, έχει αφήσει όλους τους άλλους πολύ πίσω.

Να σου πω την αλήθεια, τη Lenovo ούτε που τη σκέφτηκα. Λες να παίζει το σενάριο που λες;

Λογικό από τη μία αλλά προς τα έξω έχει βγει ότι το τμήμα της Motorola λειτουργεί αυτόνομα - ξεχωριστά.

Εντάξει τότε. Να τα χώνουμε στη Lenovo... lol...

Πραγματικά μας έχει καλομάθει το pure Android. Όπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, τη Lenovo ούτε που τη σκέφτηκα. Λες να παίζει το σενάριο που λες;

Λογικό από τη μία αλλά προς τα έξω έχει βγει ότι το τμήμα της Motorola λειτουργεί αυτόνομα - ξεχωριστά.

Εντάξει τότε. Να τα χώνουμε στη Lenovo... lol...

Πραγματικά μας έχει καλομάθει το pure Android. Όπως τα λες.

Αυτόνομο, αλλά τους πόρους η lenovo τους δίνει για να λειτουργεί. Το μόνο ελαφρυντικο που της δίνω ότι η Google τα έχει κάνει μπάχαλο και στα Nexus με τη lollipop. Πολύ μεγάλη καθυστέρηση και το Nexus 9 τώρα θα πάρει τη 5.1.1. Επίσης ακόμη να λύσει εντελώς το θέμα με τη ram στο Nexus 5, με άλλα λόγια kit kat δεν είναι. Φοβάμαι ότι σιγά σιγά φτάνουμε σε 3gb ram ελάχιστη απαίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Μέσες άκρες συμφωνώ.

Από την άλλη, όπως έχω γράψει και σε άλλο topic, έχουμε δώσει χρόνο στην apple με την 7 έκδοση, στη Microsoft (καλά αυτή ακόμα χρόνο την δίνουμε), ας δώσουμε χρόνο και στη google. Ουσιαστικά καινούργιο λειτουργικό είναι.

Εμένα μ έχει απογοητεύσει αρκετά η Motorola. Έχει βγει η 5.1 και η ναυαρχίδα της είναι ακόμα στην κακή 5.0;

Επειδή βλέπω πολύ συχνά την εν λόγω συσκευή διότι την έχει φίλος, καταλαβαίνω ότι με τη συγκεκριμένη έκδοση, λες κι έχει κόφτη.

Πιστεύω ότι με την 5.1 η συσκευή θα δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες.

 

Ακόμα δεν έβαλες 5.1?..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...