Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου εκεί είμαι κι εγώ.

Το ευχάριστο είναι ότι σε αναμονή η κατανάλωση είναι απόλυτα φυσιολογική.

Με όλα ανοικτά καταναλώνει λιγότερο από 1% ανά ώρα.

 

Γενικά η αναβάθμιση είναι φοβερή.

Αν άνοιγε πιο γρήγορα το ενεργό σημείωμα όπως στο note 5, θα ήταν τέλεια.

 

Ουφ θα με σκασετε ...θα με κανετε να την βαλω χωρις ρουτ ..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστεύω η όποια βελτίωση βρίσκεται στην αναμονή.

 

 

Παιδιά χρησιμοποιείστε το fingerprint.

Δουλεύει άψογα.

 

Αν και μ΄αρέσει να δουλεύω τη συσκευή χωρίς κλείδωμα, το δοκιμάζω από χθες που το ανέφερες, είναι εντυπωσιακό ότι το πόσο καλύτερα δουλεύει σε σχέση με πριν.

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω, αλλά πραγματικά δουλεύει όπως πρέπει.

 

Ουφ θα με σκασετε ...θα με κανετε να την βαλω χωρις ρουτ ..:lol::lol::lol:

 

Αντικειμενικά είναι εξαιρετική η αναβάθμιση, σταθμίζεις τα υπερ & τα κατά και πράττεις αναλόγως, προσωπικά δεν το μετάνιωσα που την πέρασα & δεν έχω ροοτ προσωρινά, φυσικά και το περιμένω με ανυπομονησία :rolleyes:

 

Από vodafone αγορασμένο δεν μ έχει έρθει εμένα :(

 

Για τα ελληνικά δεν έχει έρθει ακόμα, ή περιμένεις ή περνάς τη ρωσσική.

Link to comment
Share on other sites

bas φιλε δεν την περναω γιατι απο βδομαδα θα το παω για αλλαγη οθονης οποτε δεν εχει νόημα ...:)

αλλα μεταξυ μας και αυτο να μην ηταν μετα το ρουτ δεν υπαρχει επιστροφή σε στοκ κατάσταση ...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

bas φιλε δεν την περναω γιατι απο βδομαδα θα το παω για αλλαγη οθονης οποτε δεν εχει νόημα ...:)

αλλα μεταξυ μας και αυτο να μην ηταν μετα το ρουτ δεν υπαρχει επιστροφή σε στοκ κατάσταση ...:lol::lol::lol:

 

Πιστεύω δεν θα αργήσει να βγει και το ροοτ, από θέμα ταχύτητας δεν το χρειάζεται έχει κάνει εξαιρετική δουλειά η σαμμη, αλλά το θέλω(όπως και συ) για τις επιπλέον δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Στις rom που εχετε περασει εχουν κανει port features του note 5?

 

Παντως εαν ειχε λογο καποιος πριν να το κανει root...μετα την αναβαθμιση νομιζω ειναι περιττο αφου το τηλεφωνο ειναι σπιρτοζο και με την εγγυηση του!!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν θα αργήσει να βγει και το ροοτ, από θέμα ταχύτητας δεν το χρειάζεται έχει κάνει εξαιρετική δουλειά η σαμμη, αλλά το θέλω(όπως και συ) για τις επιπλέον δυνατότητες.

 

συμφωνώ ....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως εαν ειχε λογο καποιος πριν να το κανει root...μετα την αναβαθμιση νομιζω ειναι περιττο αφου το τηλεφωνο ειναι σπιρτοζο και με την εγγυηση του!!

 

δεν το καναμε για την γρηγοράδα ρε ....

 

αν κατι ειναι τέλειο χωρις ρουτ γινεται 1000 φορες καλυτερο με ρουτ ....:)

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το κόψιμο των διαφημίσεων, η εγγραφή σε extsd και η δυνατότητα για greenify αρκούν για root. Θα περιμένω την νέα έκδοση και μετά root και ας γράψει ο knox.
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή σε sd δεν θέλει ροοτ, όπως και το greenify για τα μη system apps.

 

Γενικά, το ροοτ ανοίγει νέους δρόμους, απλά στα sammy έχει τίμημα, ως εκ τούτου ο καθένας πρέπει να ζυγίζει τα συν & τα πλην και να πράξει αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα προτεραιοτητων του καθενος....

σαφως η δυνατοτητα δοκιμων ελευθερα με διαφορες rom ειναι ελκυστικη αφου ειναι fun to play...Αλλα...

Για μενα ειναι σημαντικο να ρολλαρει καλα το τηλ ...και να εχω Αςφαλεια και Καλη μεταπωλιτικη αξια...αλλωστε το τηλεφωνο εχει να δωσει πολυ περισσοτερα απ Ολα τ αλλα...

 

Παντως ειναι πολυ ευχαριστο να γινετε αναβαθμιση και να μην υπαρχει Θεμα...

 

το τελευταιο διαστημα με Ν4,S6,N Edge,tab s 8,4 σε Ολες τις συσκευες η αναβαθμιση αλλαξε επιπεδο ...

και τα προβληματα μηδενικα...

Σημαντικη βελτιωση αφου περσι πχ υπηρχαν Θεματα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή σε sd δεν θέλει ροοτ, όπως και το greenify για τα μη system apps.

 

Γενικά, το ροοτ ανοίγει νέους δρόμους, απλά στα sammy έχει τίμημα, ως εκ τούτου ο καθένας πρέπει να ζυγίζει τα συν & τα πλην και να πράξει αναλόγως.

 

δεν ειναι το ιδιο το greenify χωρις ρουτ οτι και να λεμε ...(ουτε για πλακα ...)

 

και για εμας που "καψαμε" την εγγύηση ουτε μια στο εκκ ρομ χωρις ρουτ ....

Link to comment
Share on other sites

Παλιά κάναμε root για να διορθώσουμε πράγματα. Πλέον δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα αναγκών.

Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ικανοποιητικη υποστήριξη στο xda για το Edge λόγο του μικρού αριθμού συσκευών που πουλήθηκαν αλλά και από το γεγονός ότι οι κάτοχοι δεν είναι απ αυτούς που φλασαρουν.

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να δούμε σε custom πολλά από το Ν5 γιατί το ένα είναι 32bit και το άλλο 64.

 

Τελικά έπιασα τις 4 ώρες σε 17+ ώρες συνολικής χρήσης με 3g-wifi 70/30 και τα πάντα ανοικτά.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παλιά κάναμε root για να διορθώσουμε πράγματα. Πλέον δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα αναγκών.

Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ικανοποιητικη υποστήριξη στο xda για το Edge λόγο του μικρού αριθμού συσκευών που πουλήθηκαν αλλά και από το γεγονός ότι οι κάτοχοι δεν είναι απ αυτούς που φλασαρουν.

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να δούμε σε custom πολλά από το Ν5 γιατί το ένα είναι 32bit και το άλλο 64.

 

Τελικά έπιασα τις 4 ώρες σε 17+ ώρες συνολικής χρήσης με 3g-wifi 70/30 και τα πάντα ανοικτά.

 

συμφωνω για την υποστήριξη custom που ειναι ανύπαρκτη για το κινητο μας ...

 

αλλα ρε φιλε salat οσες ρομ και να βγουν παντα η συσκευή μας θα ειναι ανώτερη με ρουτ ....

 

1+1=2 εδω ...android ...μονο ετσι το εχεις σε φουλ "υποταγή ".....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή σε sd δεν θέλει ροοτ, όπως και το greenify για τα μη system apps.

 

 

Υπάρχει τρόπος να γράφω και να σβήνω στην sd χωρίς fix? Όλα τα sdfix apps στο store ζητούν root access. Έχω τον astro file manager αγορασμένο και δεν μου δίνει δυνατότητα. Όπως πχ και το t torrent που έχω αλλά και ο Opera κατεβάζουν μόνο στην εσωτερική μνήμη.

Και κάτι ακόμα ο Opera δεν μου βγάζει αναδυόμενη μενού όταν πατάω στο όνομα για να δω θέματα υπό παρακολούθηση στο myphone.gr. Αντίθετα ο dolphin το κάνει.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γράφω και να σβήνω στην sd χωρίς fix? Όλα τα sdfix apps στο store ζητούν root access. Έχω τον astronomy file manager αγορασμένο και δεν μου δίνει δυνατότητα. Όπως πχ και το t torrent που έχω αλλά και ο Opera κατεβάζουν μόνο στην εσωτερική μνήμη.

 

Στη lollipop μπορείς να γράφεις στην sd χωρίς ροοτ, απλα την 1η φορά σου ζητάει να ορίσεις τη διαδρομή, ορίζεις την sd & είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσείς που ήρθε η 5.1.1 τι χώρα προέλευσης ειναι το τηλέφωνο? Γιατί στο δικό μου το αυστριακο δεν.....
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσείς που ήρθε η 5.1.1 τι χώρα προέλευσης ειναι το τηλέφωνο? Γιατί στο δικό μου το αυστριακο δεν.....

 

Μόνο η ρωσσική έχει βγει, ή την περνάς με odin όπως κάναμε και εμείς, ή περιμένεις να βγει για τα αυστρικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται αλλιώς, αλλά εγώ το χα πετύχει μ' αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.ianbyun.edgepanel.navigation&hl=el .

 

Σ'ευχαριστώ. Γινεται τελικά και από τις μαμίσιες ρυθμισεις.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

μια απορια είδατε μήπως οσοι περάσαμε την ρωσική οτι στης ρυθμίσεις λει 915f ???? το y? που πήγε οεο ? επίσης μια απορία 4g δουλεύει κανονικά σε εσάς ??
Link to comment
Share on other sites

μια απορια είδατε μήπως οσοι περάσαμε την ρωσική οτι στης ρυθμίσεις λει 915f ???? το y? που πήγε οεο ? επίσης μια απορία 4g δουλεύει κανονικά σε εσάς ??

 

η ρωσική είναι για τα f & όχι για τα fy, εξ'ου και φαίνεται ως fy.

Στην πράξη όμως οι roms για f παίζουν και τα fy και τούμπαλιν.

Για το 4g δεν ξέρω γιάτι το χω γυρισμένο μόνιμα σε 3g.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα 10ημερο έχω ενα άνευ προηγουμενου battery drain. Από εκεί που έβγαζε 4-4,5 ωρες οθονη, πλέον με την ιδια χρηση βγαζει το πολύ 1,5 ωρα οθόνη και αν...

 

Εχει πάρει update σε Lollipop το Μαϊο και από τότε τίποτα. Ολα μαμίσια, τίποτα απολύτως πειραγμενο. Τί φταιει ?

 

Ορίστε και τα στατιστικά :

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπλεκεις και ψαχνεις κανε τα απαραιτητα....

Παρε ενα backup (smart switch , helium) κατεβασε και την Ρωσικη....

πολυ σταθερη μπαταρια με πολυ καλη αναμονη...

 

Μην παιδευσαι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με ρωσικη φιλε ...σημερα το τερματισαμε:):):lol:

 

 

http://i58.tinypic.com/b5h2fd.png

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...