Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@te_salat, και γω με τις 2 μπαταρίες το λειτουργώ και φυσικά με 6000mah δεν υπήρξε μέρα που να με αφήσει, ενώ σε μέτρια χρήση με βγάζει η μία.

Απλά συγκριτικά με το 4, που θεωρητικά είναι ίδια τηλέφωνα, υπολείπεται πιο πολύ από ότι αναλογεί στη μείωση των 220mah των δυο μπαταριών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα είναι πιο κάτω από την ονομαστική διαφορά γιατί έχουμε δύο οθόνες.

Ελπίζω με την παράλληλη χρήση tablet να μου φτάνει η μία μπαταρία :)

 

Τώρα πάω μέχρι τις 10 το βράδυ με την μια.

 

Πηρα μια διαφανή θήκη σιλικόνης αλλά δεν......

Εκτός ότι δεν κάθεται καλά και προσφέρει μικρότερη προστασία από την φλιπ, πρέπει να προσέχω καθε στιγμή και επίσης η οθόνη γίνεται χάλια.

 

Με την φλιπ το πιάνω όπως να ναι και το ακουμπώ όπου να ναι.

Οταν είναι διπλωμενη πίσω η συσκευή είναι σαν να ακουμπάει πανω σε κατι.

Δεν κρύβει το μέταλλο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα επιτέλους το note edge.

Πως να βάλω άλλο dialer στην αρχική οθόνη?

Γενικότερα πως αλλάζω τις συντομεύσεις ΚΑΤΩ στην αρχική οθόνη?

Αξίζει να rootαρω?

Ποιά θήκη flip να πάρω?

Κατά τα άλλα εντυπωσιακό τηλέφωνο, ακόμα το μαθαίνω

 

Μετά από μερικές ημέρες συμβίωσης....

Σαφώς κατώτερη μπαταρία σε σχέση με το note 2

Ψήνει καφέ με τη θερμοκρασία που ανεβάζει

Δεν γράφει στην κάρτα και κάνει loop με usb stick ( any solution yet?)

Έκανα το λάθος να το πάρω σε άσπρο και μοιάζει με σερβιέτα!!!!! (κοπέλα μου το είπε )

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλοριζικό

Κατα δεύτερον η μπαταρία είναι εμφανώς μειομένη(όχι 30%, αλλά σιγούρα παραπάνω από όσο δικαιολογούν τα 220mah διαφοράς των δυο συσκευών), στη φωτεινότητα δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά.

Ευχαριστώ πολύ πάντως σε μένα η μπαταρία με την χρήση που έκανα στο Note 4 εως τις 12 το βράδυ έμενε ενα 40% στο Note edge με την ιδια χρήση πανω κατω το απόγευμα στις 7 ειχε υπόλοιπο 45% . Ελπίζω να στρώσει με τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν βλεπω σημαντικη (και αρκετες φορες μηδενικη) διαφορα απο την μπαταρια του F....

 

Μια απο τις καλυτερες επιλογες για θηκη (εκτος Flip) και με βαση τα θετικα που διαβασα στο xda....

 

ειναι η verus....την αναμενω...

 

http://www.ebay.com/itm/191433862220?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490529090772&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πιο κάτω από την ονομαστική διαφορά γιατί έχουμε δύο οθόνες.

Ελπίζω με την παράλληλη χρήση tablet να μου φτάνει η μία μπαταρία :)

 

Τώρα πάω μέχρι τις 10 το βράδυ με την μια.

 

Πηρα μια διαφανή θήκη σιλικόνης αλλά δεν......

Εκτός ότι δεν κάθεται καλά και προσφέρει μικρότερη προστασία από την φλιπ, πρέπει να προσέχω καθε στιγμή και επίσης η οθόνη γίνεται χάλια.

 

Με την φλιπ το πιάνω όπως να ναι και το ακουμπώ όπου να ναι.

Οταν είναι διπλωμενη πίσω η συσκευή είναι σαν να ακουμπάει πανω σε κατι.

Δεν κρύβει το μέταλλο.

Την φλιπ μπορείς να την διπλωσεις και να είναι σαν στήριγμα για να βλέπεις ταινία η βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Την φλιπ μπορείς να την διπλωσεις και να είναι σαν στήριγμα για να βλέπεις ταινία η βίντεο;

 

Μπορείς αλλά υποτυπωδώς, αν την σπρώξεις λίγο θα φύγει, δεν είναι σαν αυτές με το stand.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά υποτυπωδώς, αν την σπρώξεις λίγο θα φύγει, δεν είναι σαν αυτές με το stand.

Οκ thanks για την απάντηση...ακριβουτσικια είναι πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks για την απάντηση...ακριβουτσικια είναι πάντως..

 

Στο 30άρι που παίζει πάντως & λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι η original είναι φυσιολογικά, γενικά για μένα τα αξίζει, πολύ ποιοτική.

Παρόλο που δεν τη χρησιμοποιώ γιατί μ'αρέσει γυμνό, δεν το μετάνιωσα που την πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 30άρι που παίζει πάντως & λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι η original είναι φυσιολογικά, γενικά για μένα τα αξίζει, πολύ ποιοτική.

Παρόλο που δεν τη χρησιμοποιώ γιατί μ'αρέσει γυμνό, δεν το μετάνιωσα που την πήρα.

Εγώ μετά από αυτό που έπαθα με την οθόνη γυμνό ξανά ποτέ...θα αγοράσω για πρώτη φορά την φλιπ και ελπίζω να με βολέψει..

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα την verus....

 

Ποιοτικη κατασκευη....σωστη εφαρμογη....καλο grip...

 

http://i57.tinypic.com/2ccsehw.jpg

 

http://i59.tinypic.com/24gt3ly.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως τοσο ομορφο κινητο και να του φοραμε "γκουμουτσες" θηκες.... δεν του παει...

Προσωπικη μου γνωμη, σαν την original flip case καμια αλλη !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε φλίπ και δεν θέλετε screen protectors, όπου βρείτε αυτό το υγρό, αγοράστε το.

 

https://www.flickr.com/photos/133058656@N02/shares/8x2V0q

 

Το είχα αναφέρει και παλιότερα. Τώρα όμως μετά από 3 μήνες μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάνει την δουλειά του.

Δεν λέω να βάζετε το κινητό με τα κλειδιά αλλά μετά από τόσους μήνες η οθόνη μου δεν έχει την παραμικρή γραμμούλα.

Και όχι μόνο το κινητό αλλά και το Gear s το οποίο έχει ακουμπισει σε πολλές επιφάνειες αλλά και στα δόντια του σκύλου μου.

 

Kωστα αυτο ειναι ευκολο στην εφαρμογη? Ειδα το σχολιο σου και σκεφτομαι σοβαρα να το παραγγειλω απο κανενα site, αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το πως λειτουργει. Οπως το απλωνεις δεν κινδυνευει να εισχωρησει στο ακουστικο ή στο home button?

Αυτο λες το ανανεωνεις. Οταν "φθειρεται" απο τη χρηση και φευγει, φευγει ομοιομορφα ή κατα τοπους?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kωστα αυτο ειναι ευκολο στην εφαρμογη? Ειδα το σχολιο σου και σκεφτομαι σοβαρα να το παραγγειλω απο κανενα site, αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το πως λειτουργει. Οπως το απλωνεις δεν κινδυνευει να εισχωρησει στο ακουστικο ή στο home button?

Αυτο λες το ανανεωνεις. Οταν "φθειρεται" απο τη χρηση και φευγει, φευγει ομοιομορφα ή κατα τοπους?

Καλώς τον.:D

Η εφαρμογή γίνεται πανεύκολα.

Σταζεις 3 σταγόνες στην οθόνη. Μια πάνω, μια στην μέση και μια κάτω.

Μετά μ ένα μικρό σφουγγαρακι που περιέχεται στην συσκευασία το απλώνεις παντού σαν οποιοδήποτε καθαριστικό οθόνης.

Μετά γυαλίζει τρίβοντας την οθόνη μ ένα πανάκι που περιέχεται κι αυτό.

Αφήνεις την συσκευή μισή ώρα χωρίς να την δουλέψεις και είσαι έτοιμος.

 

Δεν υπάρχει τίποτα αρνητικό.

Προστατεύει και είναι σαν να μην υπάρχει.

 

Εννοείται ότι δεν θα κάνει κάτι με πολύ σκληρό και αιχμηρό αντικείμενο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περνάει στο F. Την είχα βάλει την ρωσική όταν είχε βγει πρώτη στην 5.0.1 και μάλλον θα βάλω και την 5.1.1 γιατί αν θυμάμαι καλά είχε κάνει πάνω από ένα μήνα να βγει για το F. Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι και για τα δυο, την κατεβάζω και γω να τη δοκιμάσω. Στο note 4 η 5.1.1 είναι καλή, για να δούμε εδώ τι έχουν κάνει.

Δυστυχώς κατεβαίνει πολύ αργά

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι και για τα δυο, την κατεβάζω και γω να τη δοκιμάσω. Στο note 4 η 5.1.1 είναι καλή, για να δούμε εδώ τι έχουν κάνει.

Δυστυχώς κατεβαίνει πολύ αργά

Μακάρι να είναι τι ίδιο καλή γιατί μ έχει πιάσει η αρρώστια της αλλαγής.

Ξέρω ότι δεν θα βρω τίποτα καλύτερο από το edge και ελπίζω η 5.1.1 να με κάνει να ενεργήσω με την λογική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει και xda links mega & google drive

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/general/note-edge-n915f-lollipop-5-1-1-t3193667

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι να είναι τι ίδιο καλή γιατί μ έχει πιάσει η αρρώστια της αλλαγής.

Ξέρω ότι δεν θα βρω τίποτα καλύτερο από το edge και ελπίζω η 5.1.1 να με κάνει να ενεργήσω με την λογική.

 

Και που να πας ..οταν φυγεις παλι Εδω θα θες να γυρισεις μετα απο λιγο...

Οταν θες το κατι Παραπανω ...:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τα cc, λίγο το ότι το edge είναι τουλάχιστον για μένα η πιο πλήρης συσκευή στην αγορά, λίγο ότι έχω γράψει και το knox, δεν μου κάνει η καρδιά για αλλαγή.

Από ότι έχει βγει μόνο το g4, μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον, θα το ψηνα για 2ο μαζί με το edge, αλλά 500 δεν δίνω με τιποτα, αν δεν είχαμε cc θα έπαιζε ήδη κάτω από τα 400.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν υπάρχει κάτι άλλο που να προσφέρει περισσότερα. Το S6 edge + είναι πανάκριβο.

Αν με την 5.1.1 διορθωθούν τα 2 μικροπροβληματα και γίνει ακόμα πιο γρήγορη η συσκευή, παύει να υφίσταται λόγος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ν3,Ν4.....εκανα ενα περασμα απο το s6 (γευση απο νεο TW).....οταν χρειαζομουνα να κανω 2,3 απλα πραγματακια ημουν αναγκασμενος να κανω πολλες παραπάνω ενεργειες που με την χρηση του s-pen ειναι παιχνιδακι .....εκατσα 2 μηνες...και τωρα με το edge προστεθηκαν και δυνατοτητες με την πλαινη οθονη...

Οποτε....που αλλου?;)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@anergos, ετσι ακριβώς είναι, το κακό είναι ότι η Sammy δεν το συνέχισε το project, ένα note edge 2, ήτοι μια μίξη του 5 με το edge+ θα ήταν το ιδανικό plus επιπλέον features & χωρίς τις ελλείψεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...