Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα πέρασα με odin την τελευταία ρωσική 5.1.1 χωρίς βέβαια να τρυπήσει ο knox,τώρα από την μια είδα ελαφρά καλύτερους χρόνος στην μπαταρία τουλάχιστον μισή+ ώρα ανοιχτής οθόνης αρκετά πιο γρήγορο αλλά υπάρχουν φορές που παγώνει το τηλέφωνο σε ορισμένες εφαρμογές πχ Facebook, το έχει προσέξει κανείς? Ξέχασα να αναφέρω ότι μετα την εγκατάσταση έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για αποφυγή τυχών προβλημάτων
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιες στο κάνει?

Το app του fb γενικά έχει θέματα.

Γενικά από την 5.1.1(παρόλο που τώρα είμαι σε custom 5.1.1) έμεινα πάρα πολύ ευχαριστήμενος, με μόνο θέμα το lag στο άνογμα της ενεργής σημείωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πλησιαζει ο καιρος της 5.1.1 και για το fy. Στο sammobile εμφανιστηκαν και rom αλλων χωρών για το f.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω αργεί η όλη διαδικασία για 5.1.1, όσοι είστε και θέλετε να παραμείνετε stock με root μπορείτε να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα.

 

1. Κατεβάζετε και περνάτε twrp recovery για το μοντέλο σας (μέσω Odin και Download mode)

2. Κατεβάζετε και κάνετε install emotion kernel από εδώ μέσω twrp (είναι beta δεν έχει δημοσιευτεί, αν τον αφήσετε χωρίς αλλαγές σε synapse είναι φουλ στοκ χωρίς τα restrictions)

3. Επανεκκίνηση ξανά σε twrp recovery mode

4. Κάνετε install το SuperSU από εδώ.

5. Επανεκκίνηση

 

Καλού κακού προτείνω φυσικά και wipe cache/dalvik cache μετά από την όλη διαδικασία. Για να είστε σίγουροι πως όλα "ξεκινάνε καθαρά".

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ουπς δεν τις είχα δει, ευχαριστώ!

Κατεβάσω τη 2η για δοκιμή.

ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ είσαι σαν τη stock

 

Για πες μας εντυπώσεις φίλε μου; δοκίμασες καμία;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω αργεί η όλη διαδικασία για 5.1.1, όσοι είστε και θέλετε να παραμείνετε stock με root μπορείτε να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα.

 

1. Κατεβάζετε και περνάτε twrp recovery για το μοντέλο σας (μέσω Odin και Download mode)

2. Κατεβάζετε και κάνετε install emotion kernel από εδώ μέσω twrp (είναι beta δεν έχει δημοσιευτεί, αν τον αφήσετε χωρίς αλλαγές σε synapse είναι φουλ στοκ χωρίς τα restrictions)

3. Επανεκκίνηση ξανά σε twrp recovery mode

4. Κάνετε install το SuperSU από εδώ.

5. Επανεκκίνηση

 

Καλού κακού προτείνω φυσικά και wipe cache/dalvik cache μετά από την όλη διαδικασία. Για να είστε σίγουροι πως όλα "ξεκινάνε καθαρά".

 

αυτη ειναι η διαδικασια για ρουτ σε 5.1.1 ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η διαδικασια για ρουτ σε 5.1.1 ετσι ?

Ναι, προς το παρών ολίγον τι πολύπλοκη. :-)

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπώσεις φίλε μου; δοκίμασες καμία;

 

Για ένα 3ήμερο έπαιζα με του micky, σαν stock με ροοτ συν κάποια extradakia (π.χ. θέματα στο tw)

 

Από χθες έχω βάλει αυτή τη river, έχει αρκετά στοιχεία από s6 & note 5 αλλά ακόμα υπάρχει δρόμος, άλλωστε είναι beta, βασικά σε ταχύτητα μια χαρά τα πάει, ο δρόμος αφορά τα features(π.χ. δεν έχει θέματα, δεν έχει την ενεργή σημείωση του 5, δεν έχει το screen off memo του 5, δεν έχει το πολλαπλό screenshot του 5, επίσης επειδή είναι ο tw του 5 την πλαινή μπάρα την αναγνωρίζει όπως o nova, κλπ)

 

Από άποψη ταχύτητας πάντως είναι πολύ κοντά στη stock αμφότερες, επίσης σε αμφότερες τις rom παίζει άψογα το xposed, αυτονομία stock/micky/river πάνω/κάτω στα ίδια μου φαίνονται.

Aν βγάλω τη river, μάλλον θα πάω στη stock με ροοτ(με τη μέθοδο του σοφού)

 

Εdit: Πως μπορώ να κρύψω από τη stock έκθεση όσους φακέλους δεν θέλω να φαίνονται? (Οκ λύθηκε)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το φορτιστη: σας ζεσταίνετε πολύ οταν φορτίζει ?

 

Εχω παρατηρησει πως ειναι συνεχως πολυ ζεστος! (μιλώ για τον γνησιο φυσικα)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Οχι, όλα κανονικά στη φόρτιση, αν και συνηθως το αφήνω να φορτιζει στο PC όλη νυχτα. Με το φορτιστη είναι κομπλέ. Τις 4-5 φορές που έχω χρειαστεί τη γρηγορη φόρτιση, επίσης κανενα θέμα υπερθέρμανσης. Είναι πιο ζεστός βεβαια από τη θερμοκρασια περιβάλλοντος, αλλά μέχρι εκεί. Σιγουρα δεν καίει.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

O καθένας αντιλαμβανεται αλλιώς τη θερμότητα, σήμερα το πρωί φόρτισα με fast charge γιατί ξέχασα να το βάλω το βράδυ και ο φορτιστής ήταν πολύ ζεστός(σχεδόν εκαιγε)

 

Επίσης, για όποιον παίζει με customs αναμένεται από το dev της river, port της rom του Note 5 με την πλαϊνά οθόνη να δουλεύει όπως στο s6 edge plus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέτυχα σήμερα στο εβαυ αυτό το προστατευτικό οθόνης, το έχει κανένας η έχει καμία άποψη;;;

 

http://www.ebay.com/itm/Fr-Samsung-Galaxy-Note-Edge-N9150-Full-Covered-LCD-Tempered-Glass-Film-Protector-/252094614788?var=&hash=item3ab2028d04

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, για όποιον παίζει με customs αναμένεται από το dev της river, port της rom του Note 5 με την πλαϊνά οθόνη να δουλεύει όπως στο s6 edge plus.

 

Τι διαφορές έχουνε οι πλαϊνές οθόνες γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχουνε οι πλαϊνές οθόνες γνωρίζουμε;

 

Δουλεύει διαφορετικά σε σχέση με note edge. Δες εδώ:

από το 6' & μετά.

Το έφτιαξες ή ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα παίζει καμία εγχώρια θηκούλα πλάτης για το εργαλείο μας? Έχω μια flip case και θέλω και μια πλάτης ... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει διαφορετικά σε σχέση με note edge. Δες εδώ:
από το 6' & μετά.

Το έφτιαξες ή ακόμα?

 

μαλιστα ...για να δουμε τι θα δουμε!

οχι ρε φιλε μου δεν το πηρα ακομη! εχει κλεισει 20 μερες ! ..ειναι δυνατον να αργει τοσο πολυ ?

αυριο παω για φασαρια!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ...για να δουμε τι θα δουμε!

οχι ρε φιλε μου δεν το πηρα ακομη! εχει κλεισει 20 μερες ! ..ειναι δυνατον να αργει τοσο πολυ ?

αυριο παω για φασαρια!

 

Είναι πολλές μέρες φίλε μου, παρ' τους οπωσδήποτε.

 

Όσο για τη rom πιστεύω θα δούμε πολύ ωραία πράγματα, ήδη η river που φοράω (είναι από την ίδιο dev) είναι εξαιρετικά σταθερή και γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές μέρες φίλε μου, παρ' τους οπωσδήποτε.

 

Όσο για τη rom πιστεύω θα δούμε πολύ ωραία πράγματα, ήδη η river που φοράω (είναι από την ίδιο dev) είναι εξαιρετικά σταθερή και γρήγορη.

 

Κατσε να το παρω παλι στα χερια μου και θα το περιποιηθω κατάλληλα ..!:lol:

ναι 20 μερες ειναι παρα πολυ ! οχι τηλ χαμος θα γινει αυριο ! αν ειναι δυνατον ! τελος παντων !

Link to comment
Share on other sites

Νεο firm για 915FY ....Αγγλικο με νεο build number:)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/56349/N915FYXXU1COI1_N915FYOXA1COI1_BTU/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την περασα..τελικα απο πανω απο την ρωσικη ...βελτιωση βλεπω...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την περασα..τελικα απο πανω απο την ρωσικη ...βελτιωση βλεπω...

 

που βελτιωση ? το F εχεις,σωστα ?

 

το black edition τι σημαινει?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

που βελτιωση ? το F εχεις,σωστα ?

 

το black edition τι σημαινει?

 

Για F & FY οι rom είναι ουσιαστικά είναι κοινές.(Οι μεν παίζουν στα δε & τούμπαλιν)

Link to comment
Share on other sites

Πώς το περνάμε από πάνω απλά οντιν και στην ουσία αναβάθμιση. ..? Το νέο build number έχω την ρωσική
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...