Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

=================

 

Εγω το χω παρει τρεις φορες -με βλεπω για τεταρτη.Αχ αυτη η πλαινη οθονη!!

 

Αυτή η πλαινή οθόνη με έχει κάψει :lol: (αλλιώς θα είχα πάει σε v10 ή note 5)

Πρώτη φορά ξεπέρασα το χρόνο με συσκευή (μετά το Nokia n82, που το είχα κρατήσει 3χρόνια, γιατί για κάποιο καιρό δεν ασχολιόμουν), και πρώτη φορά την πήρα 2 φορές(αρχικά το χα σε λευκό).

 

Δυστυχώς όλο το πακέτο δεν υπάρχει πουθενά, εγώ το χω συνδυάσει και με sbh50(για ράδιο) & root, και πραγματικά είναι υπερπλήρες.

(Μόνο με το Note ii, είχα αυτήν την αίσθηση).

 

Υπάρχουν πλέον αρκετά καλύτερες συσκευές αλλά καμία να τα χει όλα.

 

Περιμένω η samsung να δεήσει να βγάλει note edge 2, μαζί με note 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή η πλαινή οθόνη με έχει κάψει :lol: (αλλιώς θα είχα πάει σε v10 ή note 5)

Πρώτη φορά ξεπέρασα το χρόνο με συσκευή (μετά το Nokia n82, που το είχα κρατήσει 3χρόνια, γιατί για κάποιο καιρό δεν ασχολιόμουν), και πρώτη φορά την πήρα 2 φορές(αρχικά το χα σε λευκό).

 

Δυστυχώς όλο το πακέτο δεν υπάρχει πουθενά, εγώ το χω συνδυάσει και με sbh50(για ράδιο) & root, και πραγματικά είναι υπερπλήρες.

(Μόνο με το Note ii, είχα αυτήν την αίσθηση).

 

Υπάρχουν πλέον αρκετά καλύτερες συσκευές αλλά καμία να τα χει όλα.

 

Περιμένω η samsung να δεήσει να βγάλει note edge 2, μαζί με note 6.

------------

 

Να μην ειμαι απαισιοδοξος,αλλα εχω διαβασει οτι το project της μιας πλαινης οθονης εχει τελειωσει για τη σαμυ.

Και για μενα το edge εσπασε ολα τα ρεκορ μου,αλλα επειδη ειμαι φανατικος miui,πηγα στο μι νοουτ προ.

Ωστοσο +100 σ αυτο που λες, το edge τα εχει ολα πραγματι.

 

Το v10 τοχω κ αυτο στα χερια μου ,θα το δω και αναλογα θα αποφασισω τι θα κρατησω.Ειναι ομως και αυτο θηριο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω και εγω απολυτα.επειδη εχω το note edge ελληνικο και το προσεχω να μην εχει ουτε γρατσουνια και σκεφτηκα πολλες φορες να το δωσω και αλλαζα γνωμη στο φτερο.και εγω κατω απο 500 δεν θα το εδινα.εχει το κατι αλλο ρε παιδιά και με την marshmallow νομιζω οτι θα ειναι ακομη πιο πανω

 

Marshmallow ξερουμε ποτε?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία ενημέρωση είναι η παρακάτω :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160302/389926ca9b639066a901bb6e11f21502.jpg

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι η πρώτη ρομ για το note edge, θα βγει 1 μήνα ακριβώς, μετά από την πρώτη ρομ για το note 4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έβγαλε ο Μίκυ καινούριαρομ δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι ; Την έχει δοκιμάσει κανείς σας ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπήκα στον πειρασμό να τη δοκιμάσω γιατί έχω στήσει έτσι την Mickey 1.1, που θέλω 1-2 μέρες να το ξαναφέρω στα ίσα.

Στο xda διαβάζω πολύ καλά λόγια πάντως.!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπήκα στον πειρασμό να τη δοκιμάσω γιατί έχω στήσει έτσι την Mickey 1.1, που θέλω 1-2 μέρες να το ξαναφέρω στα ίσα.

Στο xda διαβάζω πολύ καλά λόγια πάντως.!

Την έχω απο το πρωί...Πολύ δυνατή..σφαίρα πάει...μπαταρία θα δείξει είναι νωρίς ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω απο το πρωί...Πολύ δυνατή..σφαίρα πάει...μπαταρία θα δείξει είναι νωρίς ακόμη.

 

Τι διαφορές εντοπίζεις σε σχέση με τνην 1.1?

Έχει νέες προσθήκες ή νέα features?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω εαν κολλάει και το δικό σας edge όταν ανεβάζει θερμοκρασία. Συγκεκριμένα τώρα δεν μου αναγνωρίζει όταν κλείνω το καπάκι από την αυθεντική θήκη και δεν κλείνει την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

To να μη λειτουργει το flip cover μου το κανει αρκετές φορές (όχι παντα) όταν βγαζω το καπάκι (πχ για να αλλάξω μπαταρία) και λύνεται μόνο με restart. Μήπως απλά εβγαλες το καπάκι ? δεν εχω παρατηρησει ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασιες στη συσκευή , πλην ίσως Ιουλιου-Αυγούστου.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενα update 80.35 MB, κατα πάσα βεβαιοτητα για security patches (εχω Πορτογαλική συσκευή). Koλλημένος φυσικά στην 5.1.1 και αναμένοντας τη Samsung για την ΜΜ εντός του Απρίλη, ελπίζω.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.κανενας που να εχει ελληνικο να μας πει αν πηρε το update με bug fixes που εδωσε απο προχθες σε διαφορες χωρες?

 

Aπ'οτι βλέπω στο sammobile, δεν έχει βγει για ελληνικά.

Αν τη βιάζεσαι πέρνα με odin κάποιο από τα επίσημα firm, αν και security patch πρέπει να είναι, δεν νομίζω να δεις κάποια διαφορά στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να δοκιμάσει να περάσει το νέο stock browser, ακολουθώντας το post 4150 του συμφορουμίτη athanasiosthess στο παρακάτω νήμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403707 .

 

ευχαριστω.να σου πω οτι δεν τα πειραζω ποτε τα κινητα μου δυστυχως....μονο επισημες αναβαθμισεις

 

Επίσημο firm είναι, ούτε root ούτε τίποτα, έχουν αναφερθεί καποιες πολύ λίγες/ελάχιστες περιπτώσεις που έγραψε knox.

Απλά τώρα έχεις την ελληνική rom, με odin μπορείς να περάσεις π.χ. τη γερμανική rom.

Aλλιώς περιμένεις να βγει για τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η μια αναβάθμιση περίπου στα 80mb,την εκανα και απο εκείνη την ωρα μπαινω στο market και προσπαθώ να κατεβάσω ενα παιχνίδι και μου βγάζει error 907.Δεν το κανει σε ολες της εφαρμογές μονο σε παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η μια αναβάθμιση περίπου στα 80mb,την εκανα και απο εκείνη την ωρα μπαινω στο market και προσπαθώ να κατεβάσω ενα παιχνίδι και μου βγάζει error 907.Δεν το κανει σε ολες της εφαρμογές μονο σε παιχνίδια.

Αυτό πιθανότατα δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση, θέμα του playstore είναι λογικά. Μου το κάνει και μένα που είμαι σε custom.

Link to comment
Share on other sites

Aπ'οτι βλέπω στο sammobile, δεν έχει βγει για ελληνικά.

Αν τη βιάζεσαι πέρνα με odin κάποιο από τα επίσημα firm, αν και security patch πρέπει να είναι, δεν νομίζω να δεις κάποια διαφορά στην πράξη.

 

Πράγματι, δεν εχω δει καμία απολύτως διαφορά εδώ και 2 μερες σε UI και μπαταρία.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο να επιλεγω μόνο 4g δίκτυο? Κάποτε υπήρχαν κάποιοι αριθμοί που πληκτρολογούσες σαν κλήση και σε πετούσε σε ενα μενου. Τώρα??
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

ψαξε να βρεις αυτο καλυτερα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6655001#post6655001

Για να βρεις EDGE εκεί πρέπει να κάνεις αίτηση με χαρτοσημο!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό http://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/mpataries/acssam00260/mpataria-samsung-eb-kn915b-for-galaxy-note-edge-white?ref=bestprice.gr Πρέπει να πάρεις την μανίσια μου φαίνεται γιατί το NFC είναι στην μπαταρία! Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό http://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/mpataries/acssam00260/mpataria-samsung-eb-kn915b-for-galaxy-note-edge-white?ref=bestprice.gr Πρέπει να πάρεις την μανίσια μου φαίνεται γιατί το NFC είναι στην μπαταρία!

Nfc έχει καμία σοβαρή χρήση?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εαν διαβαζες καλυτερα θα εβλεπες οτι ελεγα δες αυτο που αναφερεται στο λινκ.με λιγο google ψαξιμο βλεπεις οτι υπαρχει το ιδιο για note edge.αυτη ειναι η ουσια.αλλα απο οτι καταλαβα μαλλον εχεις θεμα με αυτο οποτε δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεση...

ετσι λεω οκ εχεις δικιο εχω λαθος!νταξει τωρα?

εχεις δικιο τον εστειλα να αγορασει λαθος προιον .ευτυχως που του απαντησες και γλιτωσε τα λεφτα του.απολογουμαι σε ολο το forum.

Παίδες... Zerolemon 9000mah σε edge έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις? Οποίος απαντήσει δώρο χαρτοσημο που γλυτωσα από πριν

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα zerolemon σε note 2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πολύ καλή με περίπου τριπλασιο όγκο.

Φαντάζομαι ότι για edge θα είναι εξίσου καλή.

Μάλιστα σκέφτομαι να αγοράσω μια για το edge. Αν δεν σε ενοχλεί ο όγκος τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...