Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τελικά marshmallow, root, xposed.

Γενικά βαριέμαι την όλη διαδικασία και δεν την κατέχω και καλά αλλά με λίγο διάβασμα και βοήθεια από το forum έγινε η δουλειά.

Το μετάνιωσα όμως διότι δεν έχουν πρόσβαση όλα τα Apps στην Sd.

Παράδειγμα δεν μπορώ να βάλω download destination στον Opera,Snaptube, ttorrent και άλλα.

Δοκίμασα με ένα module του xposed αλλά τίποτα.

Έχει βρει κάποιος λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η λύση που έχω βρει αδερφέ είναι να αντικαταστήσω τα apps. Πχ πρέπει το App να φτιάχνει φάκελο στην sd, όπου σε ενημερώνει με pop up ότι με την απεγκατάσταση της εφαρμογής σβήνονται και τα αρχεία που έχεις κατεβάσει. Για torrent πχ δες το Vuze. Πολύ καλό, ελαφρύ και γράφει sd.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά marshmallow, root, xposed.

Γενικά βαριέμαι την όλη διαδικασία και δεν την κατέχω και καλά αλλά με λίγο διάβασμα και βοήθεια από το forum έγινε η δουλειά.

Το μετάνιωσα όμως διότι δεν έχουν πρόσβαση όλα τα Apps στην Sd.

Παράδειγμα δεν μπορώ να βάλω download destination στον Opera,Snaptube, ttorrent και άλλα.

Δοκίμασα με ένα module του xposed αλλά τίποτα.

Έχει βρει κάποιος λύση?

Αξίζει να περάσουμε? Για δώσε στοιχεία για μπαταρία κτλ... Αν μπορείς στείλε και που βρήκες οδηγίες!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μετάνιωσα.

Μου την σπάει η νέα εξοικονόμηση ενέργειας.

Και φυσικά η αδυναμία εγγραφής στην εξωτερική μνήμη (με τη διαδρομή που θες).

Τα νέα στοιχεία στο spen δεν είναι και τόσο φοβερά.

Όμως η ταχύτητα απόκρισης, ειδικά στα resent apps, είναι εντυπωσιακή.

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω διότι έχω Μ λίγες ημέρες και έχω και 3 μπαταρίες.

Τέλος να αναφέρω ότι επιτέλους έκανε αναβάθμιση και στο Gear S διότι με τροποποιημενη συσκευή δεν μπορούσα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μετάνιωσα.

Μου την σπάει η νέα εξοικονόμηση ενέργειας.

Και φυσικά η αδυναμία εγγραφής στην εξωτερική μνήμη (με τη διαδρομή που θες).

Τα νέα στοιχεία στο spen δεν είναι και τόσο φοβερά.

Όμως η ταχύτητα απόκρισης, ειδικά στα resent apps, είναι εντυπωσιακή.

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω διότι έχω Μ λίγες ημέρες και έχω και 3 μπαταρίες.

Τέλος να αναφέρω ότι επιτέλους έκανε αναβάθμιση και στο Gear S διότι με τροποποιημενη συσκευή δεν μπορούσα

Με την νέα εξοικονόμηση... Τι μπορούμε να κάνουμε? Είναι επιεικώς απαράδεκτη!!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πρόβλημα που ανακάλυψα για το fy είναι είναι η περιορισμένη λειτουργία του xposed.

Έχουν βγάλει ένα module για να δίνει πρόσβαση στις εφαρμογές αλλά δεν λειτουργεί για την στο fy.

Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι...

Μου βγαζει μηνυμα

Το xposed σεν είναι ακόμα συμβατό με την έκδοση 23 του Android SDK ή την αρχιτεκτονική (armeabi-v7a) του επεξεργαστή σας.

Cannot link executable: "libdvm.so" not found

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
νομιζω ειναι η ενημερωςη ασφαλειας του Ιουνιου και κανει φιξ καποια θεματα με διαχειριση μπαταριας.

 

Ναι, αυτό ηταν τελικά. Ειχα κανα μήνα να μπω στο myphone επειδή είχα κάτι τρεξιματα στο εργαστηριο :p .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μου ήρθε ακόμη μία ενημερωση, στα 361 ΜΒ (μπορεί να ταν και 261 :p). Πάλι ενημερωση ασφαλειας φαινεται να ηταν.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

..και το θεμα ειναι να παρουμε και Nougat :D .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω, συναγωνιστή laz37283. Σε καθε περιπτωση, σε 7 μήνες και κάτι, θα λήξει η εγγύησή μου, οπότε ανετότατα θα περασω μια customιά. Μετά θα πίνω φραπεδάκι αμέριμνος :ninja:, περιμένοντας το Note 8 με Snapdragon 830 στα 10 νανόμετρα lithography step (λογικά και ο αντιστοιχος Exynos στα 10 νανόμετρα θα ναι) και με 6 GB RAM (συν 4k οθόνη πιθανότατα και τίποτα 4.000 mAh μπαταρία) , για να το τσιμπήσω κατα τα Χριστούγεννα του 2017 :D, καλά να μαστε.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Mην το κουνάτε ρούπι όσοι είστε με Note Edge.. Το πιο ωραίο note που έβγαλε η Sammy και στέκει αξιοπρεπώς στα τηλ του 16.

Συμφωνώ! Να ήταν και η μπαταρια λίγο μεγαλύτερη... Παπάδες θα έκανε!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παρει την τελευταια αναβαθμιση των 365mb ειστε ευχαριστημενοι απο την αποδοση της συσκευης σας;

Αφου ειδα και επαθα για να κανω την συσκευη να δουλευψει σωστα μετα απο την αναβαθμιση σε android 6(εκανα επαναλημενες εγκαταστασεις για να "κατσει"σωστα το νεο firmware) τωρα με την ενημερωση ασφαλειας που πηρε, η συσκευη εχει χαντακωθει εντελως!

Η οθονη δεν αναβει αμεσα με το πατημα του home button ή και με το ανοιγμα του καπακιου της θηκης. Πρεπει να περασουν 5~6 δευτερολεπτα για να αναψει η οθονη.

Επισεις η συσκευη ειναι μονιμως ζεστή και η μπαταρια δεν βγαζει πανω απο 18ωρο!!!!

Εχω δοκιμασει την επαναφορα και εγκατασταση του firmware απο το KIES αλλα ματαια.

Εχει κανεις παρομοια συμπτωματα με τα δικα μου;

Καποια λυση να προτεινει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δημιουργήσει θέμα με την notification bar της edge οθόνης. Ενώ την έχω να την φορτώνει δεν εμφανίζεται. Μετά από κάποιές επανεκκινήσεις εμφανίζεται για να εξαφανιστεί πάλι στην επόμενη επανεκκίνηση.

Το θεματάκι με την ζέστη το έχω όποτε προσπαθώ να κάνω βαριά χρήση internet μέσω του δικτύου της κινητής

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Εγώ με το edge μου με βλέπω να μένω πολύ καιρό ακόμη... Είναι κανένας με custom rom root η οτιδήποτε να με βοηθήσει σε κάτι; έγινα στοκ πέρασα το τελευταίο update και τώρα με με κανένα τρόπο δεν μπορώ να περάσω custom recovery για να ρουταρω κτλ.. Και δεν αντέχω χωρίς root με τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Εγώ με το edge μου με βλέπω να μένω πολύ καιρό ακόμη... Είναι κανένας με custom rom root η οτιδήποτε να με βοηθήσει σε κάτι; έγινα στοκ πέρασα το τελευταίο update και τώρα με με κανένα τρόπο δεν μπορώ να περάσω custom recovery για να ρουταρω κτλ.. Και δεν αντέχω χωρίς root με τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Λογικα εισαι στην 6.0.1. Δες εδω

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/orig-development/galaxy-note-edge-sm-n915fy-android-6-01-t3379797

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια σε αυτο το τηλεφωνο.Αν καποιος εχει το ασπρο -και θελει να το πουλησει-ας μου στειλει μηνυμα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θήκη που να κουμπώνει καλά στο εργαλείο μας όταν φοράει το πίσω κάλυμμα για ασύρματη φόρτιση;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εισαι στην 6.0.1. Δες εδω

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/orig-development/galaxy-note-edge-sm-n915fy-android-6-01-t3379797

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια σε αυτο το τηλεφωνο.Αν καποιος εχει το ασπρο -και θελει να το πουλησει-ας μου στειλει μηνυμα.

 

thanks φιλε εβγαλα ακρη να εισαι καλα ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,οποιος ειναι ρουτ και με καστομ ρικαβερι μπορει να δοκιμασει μια ρομ απο το ΝΟΤΕ 4 που εχει το UI του S7 ,περισσοτερες πληροφοριες εδω [την εχω βαλει εγω και ποσταρα στο XDA τον τροπο]:

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/general/succefully-instaled-noble-note-4-rom-t3441363

 

Και μετα απο μια μικρη συννενοηση με τον developer την ποσταρε και επισημα στο νημα του NOTE EDGE :

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/rom-nobel-rom-t3441769

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε ο ένοχος που μου αναστάτωσε το τηλέφωνο.

Η κάρτα μνήμης κάηκε και αυτή ήταν η αιτία που η συσκευή δούλευε αλλοπροσαλλα.

Αφαιρεθηκε και επιτέλους χαίρομαι ξανά το τηλέφωνακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,οποιος ειναι ρουτ και με καστομ ρικαβερι μπορει να δοκιμασει μια ρομ απο το ΝΟΤΕ 4 που εχει το UI του S7 ,περισσοτερες πληροφοριες εδω [την εχω βαλει εγω και ποσταρα στο XDA τον τροπο]:

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/general/succefully-instaled-noble-note-4-rom-t3441363

 

Και μετα απο μια μικρη συννενοηση με τον developer την ποσταρε και επισημα στο νημα του NOTE EDGE :

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/rom-nobel-rom-t3441769

Καλησπέρα.. Ειμαι σε άδεια από Δευτέρα και κάποια στιγμή θα την δοκιμάσω... Μπορείς να μας πεις χοντρά χοντρά πως σου φάνηκε σαν ρομ και μερικά από τα βασικά της bug; (αν έχει φυσικά)..

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα εχει ενα θεματακι, δες εδω ενα σκρινσοτ http://forum.xda-developers.com/note-edge/general/succefully-instaled-noble-note-4-rom-t3441363

 

Κατα τα αλλα ειναι γρηγορη αν απενεργοποιησεις τα animations ,μπαταρια αρκετα καλη, φωτεινοτερη οθονη κ ποιοτικοτερη απεικονιση (μαλλον λογω του οτι χρησιμοποιει αρχεια απο 7edge)/

Ειχα ενα προβλημα οπου με 4g ,data ανοιχτα επεφτε η κληση ,αλλα φλασαρα το μοντεμ το μαμισιο με οντιν κ ολα καλα.

 

Και οπως εγραψα ηδη στο xda ειναι κατι φρεσκο και καινουργιο για το μικρο development του Note edge.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα εχει ενα θεματακι, δες εδω ενα σκρινσοτ http://forum.xda-developers.com/note-edge/general/succefully-instaled-noble-note-4-rom-t3441363

 

Κατα τα αλλα ειναι γρηγορη αν απενεργοποιησεις τα animations ,μπαταρια αρκετα καλη, φωτεινοτερη οθονη κ ποιοτικοτερη απεικονιση (μαλλον λογω του οτι χρησιμοποιει αρχεια απο 7edge)/

Ειχα ενα προβλημα οπου με 4g ,data ανοιχτα επεφτε η κληση ,αλλα φλασαρα το μοντεμ το μαμισιο με οντιν κ ολα καλα.

 

Και οπως εγραψα ηδη στο xda ειναι κατι φρεσκο και καινουργιο για το μικρο development του Note edge.

 

το θεμα που λες με την καμερα με προβληματιζει λιγο ...

ειμαι σε διακοπες και δεν θελω να ασχοληθω ξανα με φλασαρισμα αν κατι παει δεν καλα ..

μαλλον θα περιμενω λιγο! παντως thanks για το info ...

αν εχεις κατι νεοτερο μας το λες ..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Εδω και δύο μέρες το κινητακι μου με κάνει κολπάκια με το ηχείο. Εκεί που δουλεύει σωστά σταματάει ο ήχος και επανέρχεται μόνο αν πιέσω το ηχείο με το δάχτυλο μου. Αυτό μέχρι κάποια στιγμη να χαθεί πάλι και να επανέλθει με τον ίδιο τρόπο.. Μπορεί κανείς να βοηθήσει εδώ; είναι σοβαρή ζημιά; δεν θελω να το στείλω τώρα για service γιατί είμαι σε άδεια και δεν θέλω να το αποχωριστω..

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...