Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν αρκετοί browser, όπως ο alpha, evolution κτλ, απλά όλοι χρησιμοποιουν την μηχανή του μανισιου! Απλά σου προσφέρουν μερικές επιπλέον δυνατότητες.

Αν θες να πας σε κάτι τελείως διαφορετικό για διάφορους λόγους, θα σου πρότεινα τον next browser, από το play market.

Αυτόν έχω σαν δεύτερο εγώ σε περίπτωση που σε κάποιο site δεν με καλύπτει ο native της BlackBerry.

 

Σε ευχαριστω για τις προτασεις... Νομιζω οτι ο μαμα browser με βολευει καλυτερα απο ολους!!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ομάδα αφού πρώτα κάνουμε όλοι μας Πάσχα θέλω τα φώτα σας σχετικά με GPS γιατί βρέθηκα εκτός Αθηνών και κάπου ζοριστηκα. Βασικά δουλεύω το vrisko που σε συνδιασμο με το google maps σαν πλοήγηση είναι άψογο. Το θέμα ότι το google maps εδώ δεν δουλεύει σε σχέση με το vrisko που δουλεύει άψογα οπότε κάπου υπάρχει ζόρι.

Απ την άλλη η χάρτες του κινητού δεν μου βγάζουν αυτό που κάνω αναζήτηση είτε εγώ δεν το γράφω σωστά (λίγο δύσκολο) είτε κάτι άλλο συμβαίνει.

Εάν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική ή κάτι πού πρέπει να κάνω......

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το sygic που υπάρχει στο app store του amazon. Είναι νομίζω ο καλύτερος από τους υπόλοιπους. Δες και το here maps μέσω broswer.
Link to comment
Share on other sites

δλδ το passport είναι αντάξιο μιας ισότιμης σύγκρισης με τα πολυδιαφημιμένα iphone? εντυπωσιακο για μας τους νεους στο χώρο!!!
Link to comment
Share on other sites

δλδ το passport είναι αντάξιο μιας ισότιμης σύγκρισης με τα πολυδιαφημιμένα iphone? εντυπωσιακο για μας τους νεους στο χώρο!!!

Εσείς οι νέοι στο χώρο απομυθοποιήστε τα iPhone γιατί δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό. Είναι πολύ μέτριες συσκευές και δεν αξίζουν ούτε το 50% των χρημάτων τους. Πουλάνε μόνο όνομα και χάρη. Χρησιμοποιούν τεχνολογία διετίας, και χρεώνουν υπέρογκα πόσα διότι μόνον έτσι μπορούν να πείσουν τον ενδιαφερόμενο καταναλωτή ότι αξίζουν τα λεφτά του. Αν ήταν φτηνό το iPhone δε θα το αγόραζε κανείς. Όπως και δίδαξε η πρόσφατη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

δλδ το passport είναι αντάξιο μιας ισότιμης σύγκρισης με τα πολυδιαφημιμένα iphone? εντυπωσιακο για μας τους νεους στο χώρο!!!

 

Εισαι νεος στο χωρο κι επεσες πανω στο τοπικ του Passport ? Αυτο κι αν ειναι εντυπωσιακο !!

Θα περιμενε κανεις να ξεκινησεις με μια πιο low end συσκευη ! (Ενα iphone ας πουμε....:grin: )

Αστειευομαι φυσικα. Αν θες να σε βοηθησουμε σε επιλογη καποιας συσκευης μετά χαράς φιλε μου.

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δλδ το passport είναι αντάξιο μιας ισότιμης σύγκρισης με τα πολυδιαφημιμένα iphone? εντυπωσιακο για μας τους νεους στο χώρο!!!

 

Με βάση την εγγραφή σου στο forum ναι όντως νέος και welcome.

Για να μην χάνεσαι μέσα στα διάφορα forum's αλλά και smartphone που υπάρχουν στην αγορά θα πρέπει πρώτα να ξέρεις για τι χρήση θέλεις το τηλέφωνο και μετά όλη η ομάδα στην διάθεση σού.

Link to comment
Share on other sites

δλδ το passport είναι αντάξιο μιας ισότιμης σύγκρισης με τα πολυδιαφημιμένα iphone? εντυπωσιακο για μας τους νεους στο χώρο!!!

 

φιλε μου το ειπες και μονος σου:"πολυδιαφημιζομενο"..Μην πιστευεις οτι σου λεει το marketing.ειδικα στα κινητα δοκιμασε οτι θελεις και βρες οτι βολευει σε σενα και οχι στο marketing των εταιριων.μην εισαι isheep χεχε.(φιλικα παντα)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που σας ήρθε ΟΤΑ; Βάζω συνέχεια leaks κι έχω χάσει λίγο τη μπάλα.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που σας ήρθε ΟΤΑ; Βάζω συνέχεια leaks κι έχω χάσει λίγο τη μπάλα.

 

10.3.1.1779 αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

επειδή με τρώει η τσέπη μου και έχω μεγάλη λατρεία για το Passport θα ήθελα να ρωτήσω τις εντυπώσεις σας σχετικά με την κάμερα και το GPS του.

Σε αυτούς τους δύο τομείς (ειδικά για την κάμερα) είμαι πολύ απαιτητικός. Το τωρινό μου κινητό είναι το Νόκια 930 που έχει φανταστική σε ποιότητα και δυνατότητες κάμερα καθώς και για GPS το εξαιρετικό και ακριβέστατο HERE Drive+

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω εντρυφήσει πολυ στο φακο του LUMIA 930 που ειχα σιγουρα ηταν καλυτερο σε φωτογραφικη σε σχεση με το Passport κι αν είσαι πολυ απαιτητικός σε αυτο μείνε στο Lumia...χωρις αυτο να σημαίνει οτι η καμερα του Passport δεν ειναι καλη!

Απο προγραμμα GPS εγω χρησιμοποιω το SΥGIC κι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Δεν αποκλείω βεβαια καποια στιγμη το HERE DRIVE να δουλεψει αριστα με το BB OS λογω Android ! ;)

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

επειδή με τρώει η τσέπη μου και έχω μεγάλη λατρεία για το Passport θα ήθελα να ρωτήσω τις εντυπώσεις σας σχετικά με την κάμερα και το GPS του.

Σε αυτούς τους δύο τομείς (ειδικά για την κάμερα) είμαι πολύ απαιτητικός. Το τωρινό μου κινητό είναι το Νόκια 930 που έχει φανταστική σε ποιότητα και δυνατότητες κάμερα καθώς και για GPS το εξαιρετικό και ακριβέστατο HERE Drive+

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Λοιπόν από GPS θέμα δεν θα έχεις αλλά από κάμερα δεν......

Το passport δεν το παίρνεις για απαιτήσεις σε κάμερα. ☺

Link to comment
Share on other sites

Μερικα tips για το keyboard :)

 

Πατώντας το "U" κι επειτα "ENTER" ξεκλειδώνει η οθόνη! (χωρίς άγγιγμα οθόνης η του άνω κομβίου ON/OFF)

 

επίσης...

 

Πατώντας παρατεταμένα το "Κ" και σας πάει στη lock screen και με ένα σβέλτο "swipe UP και επιτόπου swipe DOWN" κλειδώνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα, αλλά μη τη συγκρίνεις με LUMIA 930. Το Passport είναι συνολικά το κάτι άλλο ως συσκευή και εμπειρία χρήσης. Από το Δεκέμβριο που το χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

After rounds and rounds of head to head match ups we’re finally ready to announce this year’s reader’s choice for Mobile Madness 2015: The BlackBerry Passport.

 

http://www.technobuffalo.com/2015/04/01/best-smartphone-readers-choice-mobile-madness-2015/

 

Χαρακτηριστική η φωτογραφία του Iphone που.....προσκυνάει το Βασιλιά ! :lol::lol::lol::cool::devil:

 

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2014/09/BlackBerry-Passport-15-1280x853.jpg

 

http://blackberries.ru/wp-content/uploads/2015/04/technobuffalo-readers-choice-award-tree.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα, αλλά μη τη συγκρίνεις με LUMIA 930. Το Passport είναι συνολικά το κάτι άλλο ως συσκευή και εμπειρία χρήσης. Από το Δεκέμβριο που το χρησιμοποιώ.

 

Έχω δοκιμάσει και από τα δύο, σε μεγάλο αριθμό, η κάμερα του passport μου άρεσε περισσότερο.

Ίσως λόγω οθόνης...; Δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους . Θα ηθελα την αποψη σας .Χρονια χρηστης androind συσκευων τελευταιο κομματι ενα HTC M7 το εχω εδω και 1,5 χρονο

απολυτα ευχαριστημενος αλλα ....εχω φαει κολλημα με το PASSPORT . Τι λετε να κανω τη μεταβαση ?Χρησιμοποιω το κινητο αρκετα για μαιλ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα δυσκολευτω στη μεταβαση απο androind σε BB10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους . Θα ηθελα την αποψη σας .Χρονια χρηστης androind συσκευων τελευταιο κομματι ενα HTC M7 το εχω εδω και 1,5 χρονο

απολυτα ευχαριστημενος αλλα ....εχω φαει κολλημα με το PASSPORT . Τι λετε να κανω τη μεταβαση ?Χρησιμοποιω το κινητο αρκετα για μαιλ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα δυσκολευτω στη μεταβαση απο androind σε BB10

 

 

δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα,εκτος απο λιγο χρονο στην αρχη για να το συνηθισεις που το θεωρω φυσιολογικο για κατι καινουργιο.πολλοι εχουν εχουν ερθει τελευταια απο αλλα λειτουργικα android και ios και τα καταφεραν μια χαρα:).λιγο ψαξιμο θελει και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους . Θα ηθελα την αποψη σας .Χρονια χρηστης androind συσκευων τελευταιο κομματι ενα HTC M7 το εχω εδω και 1,5 χρονο

απολυτα ευχαριστημενος αλλα ....εχω φαει κολλημα με το PASSPORT . Τι λετε να κανω τη μεταβαση ?Χρησιμοποιω το κινητο αρκετα για μαιλ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα δυσκολευτω στη μεταβαση απο androind σε BB10

 

Οχι μονο δε θα δυσκολευθεις αλλα θα εκπλαγείς πολλαπλώς με το λειτουργικο της Blackberry !

Oλη η περιήγηση γινεται με Gestures ταχυτατα και αλανθαστα,τεραστια γκαμα εφαρμογων απο τρια Stores,αξεπεραστο το HUB σαν κομβικο σημειο επικοινωνίας,ειδικά για τη χρηση e-mail που ζητας θα νιωθεις πως "κατεβηκες απο τα δενδρα" ,τοσο απλα !:cool::lol:

Η ποιότητα τη συσκευης ειναι σε δυσθεώρητα επιπεδα χωρις φθηνές παραχωρήσεις,στιβαρό και πολυτελες σαν συνολο.

To φυσικο πληκτρολογιο πολυτελες και ακριβεστατο,στην αρχη σε ξενιζει,οσο το χρησιμοποιεις τοσο πιο γρηγορος κι αλανθαστος γινεσαι ενω η χρηση του σαν touchpad ειναι πρωτοτυπη και βολικοτατη σε πολλες περιπτωσεις.

Μπαταρία δε το συζητάω καν έτσι ? :)

Τελος το μεγεθος του σε 10 μερες θα το εχεις συνηθίσει και θα απολαύσεις την "ιδιαίτερη" οθόνη του σε ολες τις εργασιες που θα του αναθέσεις.

 

Ψαξε τα post μου στο topic του Blackberry Z30 ,τους ιδιους φοβους ειχα κι εγω για τη μεταβαση,το τολμησα και δε ξαναγυριζω πισω ! ;)

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και από τα δύο, σε μεγάλο αριθμό, η κάμερα του passport μου άρεσε περισσότερο.

Ίσως λόγω οθόνης...; Δεν ξέρω..

 

σε τι σου άρεσε περισσότερο η κάμερα του passport?

Που θεωρείς η κάμερα του είναι καλύτερη;;

Link to comment
Share on other sites

σε τι σου άρεσε περισσότερο η κάμερα του passport?

Που θεωρείς η κάμερα του είναι καλύτερη;;

 

Δεν είμαι fan της κάμερας να σου πω τεχνικές λεπτομέρειες δυστυχώς..

Με το κοινό μου μάτι, τα χρώματα και η ποιότητα της φωτογραφίας του passport είναι πολύ καλύτερη του 930.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι αργεί λίγο να εστιάσει και να φύγει αυτή η θολούρα μέχρι να βρει στόχο.

Άμα βγει εντελώς ακίνητη είναι super η φωτογραφία του.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...