Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγραψα και αλλού κάτι που παρατήρησα τόσο στο 5s όσο και το Air. Στα συγκριτικά που κάνουν για να δείξουν την ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών, τα κάνουν μετά από καθάρισμα μνήμης και είναι άκυρα γιατί οι εφαρμογές στο iPhone μετά από χρήση, καθυστερούν αρκετά περισσότερο επειδή χρειάζονται χρόνο να εξασφαλίσουν την απαιτούμενη μνήμη. Στις android συσκευές που έχουν 2 γιγα ραμ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Μιλάνε λοιπόν οι κάτοχοι iPhone για λαγκ, αλλά η καθυστέρηση στο άνοιγμα όταν συσσωρευτουν πολλές εφαρμογές είναι πιο ενοχλητικό από το μικρό lag του note σε 2-3 εφαρμογές.

 

Επειδη τα χουμε πει φιλε μου και στην ενοτητα για τα ipad και συμφωνω ...με την ελευση του innovatively ios 8 ...τα iphone 5s και σιγουρα τα air ...εχουν τοσα lag,κολληματα,καθυστερησεις που οταν τα δουλεψεις λιγο παραπανω απο το μεσο ορο .... τα αντιστοιχα θεματα που ειχε η sammy καποτε μοιαζουν με φτερνισμα...

Αντιστροφη πορεια σε σχεση με την ποιοτητα λειτουργιας που θα φερει το android 5.0

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως εγω πιστευω οτι ενα τοσο φορτωμενο UI (και δεν εννοω το bloat γιατι πλεον εχει μειωθει αρκετα απο sammy αλλα αυξηθηκε απο google)

Δεν νομίζω ότι έχει μειωθεί το bloat από την Sammy αλλά όταν παίρνεις Sammy και note το επιλέγεις το bloat. Αλλιώς πας σε aosp. Θα μπορούσαμε να έχουμε μείνει στην 2.3 και με το σημερινό h/w τα κινητά να βγάζουν φωτιές σε θέμα ταχύτητας. Προσωπικά θέλω "φορτωμένο" με δυνατότητες και λειτουργίες s/w και ας αργήσει 0,5sec να ανοίξει κάτι. Αλλιώς όπως είπαμε πάω σε aosp...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει μειωθεί το bloat από την Sammy αλλά όταν παίρνεις Sammy και note το επιλέγεις το bloat.

Πάντως το s5 τρομερά λιγότερες εγκατεστημένες εφαρμογές. Ούτε το group play...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το s5 τρομερά λιγότερες εγκατεστημένες εφαρμογές. Ούτε το group play...

Δεν έρχονται μετά υπό μορφή ενημέρωσης? Πολλές εφαρμογές και εμένα στο note μου τις συνέστησε για ενημέρωση καθώς ήταν μέσα αλλά ήθελαν ενεργοποίηση.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει μειωθεί το bloat από την Sammy αλλά όταν παίρνεις Sammy και note το επιλέγεις το bloat. Αλλιώς πας σε aosp. Θα μπορούσαμε να έχουμε μείνει στην 2.3 και με το σημερινό h/w τα κινητά να βγάζουν φωτιές σε θέμα ταχύτητας. Προσωπικά θέλω "φορτωμένο" με δυνατότητες και λειτουργίες s/w και ας αργήσει 0,5sec να ανοίξει κάτι. Αλλιώς όπως είπαμε πάω σε aosp...

 

πλεον το bloat της sammy ειναι στην κριση σου να το κατεβασεις....εστησα προσφατα ενα tab pro 8.4...και οι περισσοτερες εφαρμογες που περιμενα να τις βρω μεσα απουσιαζαν ...και ειχε την επιλογη να τις κατεβασω,,,ενω ειδα αρκετη google μεσα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το υποτιθέμενο λαγκ στο Note ειναι για τα μάτια.

Αν κάποιος ξέρει να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του, κάνει τα πάντα πιο γρήγορα από κάθε αλλο τηλέφωνο.

 

Όσο για το iOS, όποιος νομίζει οτι δεν έχει λαγκ, ας δει το βιντεακι μου. Ειναι από το iPad Air. Δείτε πόσο χρόνο χρειάζεται για να ανοίξει την επιλογή share για μια φωτό.

 

http://youtu.be/rl0x7-O8VYY

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το υποτιθέμενο λαγκ στο Note ειναι για τα μάτια.

Αν κάποιος ξέρει να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του, κάνει τα πάντα πιο γρήγορα από κάθε αλλο τηλέφωνο.

 

Όσο για το iOS, όποιος νομίζει οτι δεν έχει λαγκ, ας δει το βιντεακι μου. Ειναι από το iPad Air. Δείτε πόσο χρόνο χρειάζεται για να ανοίξει την επιλογή share για μια φωτό.

 

http://youtu.be/rl0x7-O8VYY

Γιατι λεει απο κατω,οτι το βιντεο δεν ειναι στη λιστα,και οποιος θελει να το διαδωσει,πρεπει να το σκεφτει δυο φορες;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λεει απο κατω,οτι το βιντεο δεν ειναι στη λιστα,και οποιος θελει να το διαδωσει,πρεπει να το σκεφτει δυο φορες;:confused:

 

 

Γιατί δεν ειναι δημόσιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισε μια εβδομάδα.

Δηλώνω ε ν θ ο υ σ ι α σ μ έ ν ο ς με ΟΛΑ και ειδικά με την απίστευτα καλή διαχείριση ενέργειας, που φοβόμουν στην αρχή λόγω της QHD οθόνης.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκλεισε μια εβδομάδα.

Δηλώνω ε ν θ ο υ σ ι α σ μ έ ν ο ς με ΟΛΑ και ειδικά με την απίστευτα καλή διαχείριση ενέργειας, που φοβόμουν στην αρχή λόγω της QHD οθόνης.

 

Στην διαχείριση μνήμης Πώς τα πάει ρε παιδιά; Χειρότερο από το note 3 λόγω qhd?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Στην διαχείριση μνήμης Πώς τα πάει ρε παιδιά; Χειρότερο από το note 3 λόγω qhd?

Από όσο έχω δει και διαβάσει (αν και δεν το έχω ακόμα, οπότε αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος κάτοχος) είναι πολύ πιο aggressive στη διαχείριση της μνήμης. Κρατάει πιο πολλά ανοιχτά με αποτέλεσμα να έχει συστηματικά μόνο 200-400MB ελεύθερα. Παρόλα αυτά, δεν έχει κάποιο θέμα κομπιάσματος λόγω μνήμης. Απλά χρησιμοποιεί περισσότερα για τις ανοιχτές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω δει και διαβάσει (αν και δεν το έχω ακόμα, οπότε αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος κάτοχος) είναι πολύ πιο aggressive στη διαχείριση της μνήμης. Κρατάει πιο πολλά ανοιχτά με αποτέλεσμα να έχει συστηματικά μόνο 200-400MB ελεύθερα. Παρόλα αυτά, δεν έχει κάποιο θέμα κομπιάσματος λόγω μνήμης. Απλά χρησιμοποιεί περισσότερα για τις ανοιχτές εφαρμογές.

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και η μνήμη ραμ αξιοποιειται δυναμικά πάρα να μένει ελεύθερη χωρίς λόγο.. Και στο δικό μου αυτό βλέπω παίζει συνεχώς μεταξύ 250-550 ελεύθερα ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Το tomtom ανοίγει και δεν βλέπω τίποτα στην οθόνη. Να ειναι η ανάλυση και να θέλει αναβάθμιση; Το έχετε αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι, πως να παίξει? Θα χρειαστεί τροποποιημένο tomtom, αν έχει βγει βέβαια για αυτή την ανάλυση...
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι, πως να παίξει? Θα χρειαστεί τροποποιημένο tomtom, αν έχει βγει βέβαια για αυτή την ανάλυση...

 

Εύχομαι να το βγάλει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι, πως να παίξει? Θα χρειαστεί τροποποιημένο tomtom, αν έχει βγει βέβαια για αυτή την ανάλυση...

 

Υπάρχουν γενικά προβλήματα με εφαρμογές και την ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν γενικά προβλήματα με εφαρμογές και την ανάλυση;

 

Γενικά με εφαρμογές όχι, τα προγράμματα πλοήγησης είναι ειδική κατηγορία και θέλουν για κάθε ανάλυση την ανάλογη παραμετροποίηση για να τρέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φωτογραφίες στις επαφές.

Μέσα από την συλλογή παρόλο που επιλέγω φωτογραφίες

στις επαφές δεν αλλάζει τίποτα . Αν την αλλάξω μέσα από τις επαφές τις αλλάζει αλλά όταν πατάω αποθήκευση η εφαρμογή παγώνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναρτηθεί απλά παραθέτω το manual στα ελληνικά

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201410/20141006173005633/SM-N910_UM_Open_Kitkat_Gre_Rev.1.0_141006.pdf

 

και αυτοί που δεν το έχουν πάρει ακόμα ας αρχίσουν το διάβασμα :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φωτογραφίες στις επαφές.

Μέσα από την συλλογή παρόλο που επιλέγω φωτογραφίες

στις επαφές δεν αλλάζει τίποτα . Αν την αλλάξω μέσα από τις επαφές τις αλλάζει αλλά όταν πατάω αποθήκευση η εφαρμογή παγώνει

 

 

Εχω βαλει κανονικα φωτο στις επαφες χωρις κανενα προβλημα, κανε μια επανεκκινηση μπας κ στρωσει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φωτογραφίες στις επαφές.

Μέσα από την συλλογή παρόλο που επιλέγω φωτογραφίες

στις επαφές δεν αλλάζει τίποτα . Αν την αλλάξω μέσα από τις επαφές τις αλλάζει αλλά όταν πατάω αποθήκευση η εφαρμογή παγώνει

Έχει σχέση με το συγχρονισμό με τις επαφές του Gmail. Δοκίμασε να τις αντιστοισήσεις από ένα pc.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναρτηθεί απλά παραθέτω το manual στα ελληνικά

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201410/20141006173005633/SM-N910_UM_Open_Kitkat_Gre_Rev.1.0_141006.pdf

 

και αυτοί που δεν το έχουν πάρει ακόμα ας αρχίσουν το διάβασμα :).

 

Ευχαριστούμε για το λινκ. Βλέπω ότι στο εξωφυλλο (πρώτη σελίδα) του ελληνικού manual αναφέρεται το 910C (και το 910H) , ακόμη ενα δειγμα ότι θα υπάρχει κανονικά επίσημο service για την έκδοση C με Exynos.

 

:)

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με το συγχρονισμό με τις επαφές του Gmail. Δοκίμασε να τις αντιστοισήσεις από ένα pc.

 

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι είναι 3 επαφές δεν μπορώ να αλλάξω με τίποτα φωτογραφία . Αναγκαστικα να τις σβήσω και να τις ξαναπεράσω και τώρα έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..παιδιά πάντως γνώμη μου.τα σπάει το note.αλλά θέλει κανένα δύο update για να στρώσει ..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...