Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Καμιά μπαταρία έξτρα ή κάνα ρολογάκι όπως σε άλλες χώρες τίποτις :mad:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεις για την εκδοση 4.4.4 που γραφει? Αυτο σε ρωτησα που λεει οτι ειναι καινουρια....

Σορρυ για τις ασχετες ερωτησεις για καποιους αλλα αν δεν ρωτησεις δεν θα μαθεις....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ότι είναι σε κύκλο. Αυτή είναι η διαφορά σε σχέση με το προηγούμενο Update. Το 4.4.4 το έχει δώσει για όλους, οπότε πάνω σε αυτό κάνει διάφορα Update.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κάρτα σιμ εδω, οποτε ολα ειναι οκ ε;

Γενικα η τιμή ειναι καλη ή να περιμένω λιγο ακομη;;

 

Πόσο κάνει στο Dubai; Εδώ έχει 720 και στην Ευρώπη γενικά από 634 στην Ιταλία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κάνει στο Dubai; Εδώ έχει 720 και στην Ευρώπη γενικά από 634 στην Ιταλία.

 

Ειναι αρχη κ γενικα ειναι παντου ακριβω ακομη. Εδω στο Ντουμπαι το βρήκα με 2800 AED δλδ 610€ περίπου.

Αν περιμένω λιγο θα πέσει κι αλλο, αλλα μπορω;; :p

Αν το παρω θα πρεπει να προσέξω κατι; Δυστυχως δεν εχω πολυ χρόνο κ δεν μπορω να σας παρακολουθήσω κ πολυ! Κατι διάβασα για εκδόσεις U κτλ, θα πρεπει να κοιτάξω κατι συγκεκριμένο;;

 

Ευχαριστω!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε βάλει γυάλινο screen protector, σας κάθεται καλά; Εγώ έχω δοκιμάσει δύο και είναι και τα δύο μικρότερα ακόμη και από τις διαστάσεις της οθόνης και επιπλέον δεν κάθεται και καλά περιμετρικά, αφήνοντας ένα ορατό ημιδιάφανο κενό. Καλά, όσοι τα φτιάξανε δεν γνώριζαν τις διαστάσεις της οθόνης;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε βάλει γυάλινο screen protector, σας κάθεται καλά; Εγώ έχω δοκιμάσει δύο και είναι και τα δύο μικρότερα ακόμη και από τις διαστάσεις της οθόνης και επιπλέον δεν κάθεται και καλά περιμετρικά, αφήνοντας ένα ορατό ημιδιάφανο κενό. Καλά, όσοι τα φτιάξανε δεν γνώριζαν τις διαστάσεις της οθόνης;

 

Ποιο protector πηρες φιλε μου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε βάλει γυάλινο screen protector, σας κάθεται καλά; Εγώ έχω δοκιμάσει δύο και είναι και τα δύο μικρότερα ακόμη και από τις διαστάσεις της οθόνης και επιπλέον δεν κάθεται και καλά περιμετρικά, αφήνοντας ένα ορατό ημιδιάφανο κενό. Καλά, όσοι τα φτιάξανε δεν γνώριζαν τις διαστάσεις της οθόνης;

 

το ιδιο συμβαινει και με τα screen protector που πηγε να βαλει ο φιλος μ στο ιφον 6 ! δεν ξερω για πιο λογο ειναι ετσι αφηνει λιγο εξω την οθονη :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για tempered επειδη ακομη δεν εχει ξεκινησει η συζητηση και γενικα υπαρχει θεματακι με την κουρμπα της οθονης παραθετω παρακατω links απο ενα που τσιμπησα της

Xtremeguard και το οποιο απο τι διαβασα και ειδα δεν εχει θεμα...

Βεβαια ειναι αναγκαστικα πιο στενο για να παταει καλυτερα

 

Στην Xtremeguard με τον κωδικο 90OFF1 εχετε εκπτωση 90% σε οτι παρετε

και μεταφορικα κατι λιγοτερο απο 6$...εμενα μου βγηκε ακριβως 9.91€...

 

http://forum.xda-developer...t2925492/page3

 

http://forums.androidcentr...-effect-3.html

 

http://www.xtremeguard.com...-protector.htm

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε βάλει γυάλινο screen protector, σας κάθεται καλά; Εγώ έχω δοκιμάσει δύο και είναι και τα δύο μικρότερα ακόμη και από τις διαστάσεις της οθόνης και επιπλέον δεν κάθεται και καλά περιμετρικά, αφήνοντας ένα ορατό ημιδιάφανο κενό. Καλά, όσοι τα φτιάξανε δεν γνώριζαν τις διαστάσεις της οθόνης;

Διαβασα σε Αμερικανικο σαιτ,και λεγανε οτι υπηρχε προβλημα με τα γυαλινα προστατευτικα,και μαλιστα η Spigen,απεσυρε τα δικα της γιατι δεν εφηρμοζαν καλα στην επιφανεια,μιας και ειναι καπως καμπυλη στις ακρες.

Αυτα,πριν απο δυο βδομαδες,σημερα δεν ξερω τι εχει γινει.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

http://shop.brando.com/Brando-Workshop-Ultra-Clear-Screen-Protector-Samsung-Galaxy-Note-4-_p11874c1786d008.html

 

για εμενα οι brando ειναι απο τις καλυτερες μεβρανες,ειδικα oι ultraclear

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρχη κ γενικα ειναι παντου ακριβω ακομη. Εδω στο Ντουμπαι το βρήκα με 2800 AED δλδ 610€ περίπου.

Αν περιμένω λιγο θα πέσει κι αλλο, αλλα μπορω;; :p

Αν το παρω θα πρεπει να προσέξω κατι; Δυστυχως δεν εχω πολυ χρόνο κ δεν μπορω να σας παρακολουθήσω κ πολυ! Κατι διάβασα για εκδόσεις U κτλ, θα πρεπει να κοιτάξω κατι συγκεκριμένο;;

 

Ευχαριστω!

Προτίμησε N910C 64bit Samsung Exynos ή N910F 32bit Snapdragon 805

Αυτά κυκλοφορούν στην Ελλάδα-Ευρώπη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο exynos είναι 64bit? Έχει κάποιος κάποιο λίνκ να το επιβεβαιώνει ?Άμα είναι όντως 64bit είναι προτιμότερο να πάρει κάποιος το C k και τα λοιπά αφού θα έχει καλύτερη υποστήριξη από το 5 lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειδωμένος στα 32

 

Ναι αλλά υποστηρίζει 64 έτσι δεν είναι ??διάβασα πριν λίγο στο samobile ότι οι 4 είναι στα 32 και οι άλλη 4 στα 64.

Link to comment
Share on other sites

οι 64μπιτοι θα βγαλουν προβληματα στην πορεια :p :lol:

 

Any way, σημερα βρηκα τον χρονο και την σεταρα οποτε περασε και για κυρια συσκευη, αφου δοκιμαστηκε και το iPhone 6

Ειναι μια σφαιρατη κουκλα!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ότι έχει σχέση με την έκδοση της συσκευής με επεξεργαστή Exynos έχει το δικό του θέμα ΕΔΩ :)
Link to comment
Share on other sites

οι 64μπιτοι θα βγαλουν προβληματα στην πορεια :p :lol:

 

Any way, σημερα βρηκα τον χρονο και την σεταρα οποτε περασε και για κυρια συσκευη, αφου δοκιμαστηκε και το iPhone 6

Ειναι μια σφαιρατη κουκλα!!!

 

για πιο λογο να βγαλουν προβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά υποστηρίζει 64 έτσι δεν είναι ??διάβασα πριν λίγο στο samobile ότι οι 4 είναι στα 32 και οι άλλη 4 στα 64.

 

Έτσι έλεγαν στην αρχή που έκαναν εικασίες. Η samsung όμως ανακοίνωσε αργότερα πως ο '5433' είναι τελικά της σειράς exynos 7 με τέσσερις Α57 και τέσσερις A53 που είναι 64bit αλλά ,προς το παρόν τουλάχιστον, λειτουργούν στα 32.. Ίσως με το lollipop η samsung να δώσει υποστήριξη 64bit αλλά δυστυχώς το βλέπω χλωμό γιατί έτσι θα υποβαθμίσει την έκδοση με snap. Όπως και να'χει όμως ο exynos επωφελείται από την νεότερη αρχιτεκτονική της ARM (A57+A53) και τη κατασκευή σε χαμηλότερη λιθογραφική διαδικασία (20nm). Τώρα για την υποστήριξη 64bit αναμένουμε..

Samsung Exynos 7 Octa

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγαν στην αρχή που έκαναν εικασίες. Η samsung όμως ανακοίνωσε αργότερα πως ο '5433' είναι τελικά της σειράς exynos 7 με τέσσερις Α57 και τέσσερις A53 που είναι 64bit αλλά ,προς το παρόν τουλάχιστον, λειτουργούν στα 32.. Ίσως με το lollipop η samsung να δώσει υποστήριξη 64bit αλλά δυστυχώς το βλέπω χλωμό γιατί έτσι θα υποβαθμίσει την έκδοση με snap. Όπως και να'χει όμως ο exynos επωφελείται από την νεότερη αρχιτεκτονική της ARM (A57+A53) και τη κατασκευή σε χαμηλότερη λιθογραφική διαδικασία (20nm). Τώρα για την υποστήριξη 64bit αναμένουμε..

Samsung Exynos 7 Octa

 

Και η samsung να μην το δώσει(πολύ πιθανόν), αν υπάρχει το κατάλληλο hardware(που όπως φαίνεται υπάρχει), το xda θα μας κάνει το χατίρι και θα το δώσει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς υποστήριξη από την Sammy είναι απίθανο να κάνει το xda το θαύμα του.

 

θα το κανει! πολλες φορες το εκανε :D:D δεν νομιζω να μας απογοητευση τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Note 4 κι εδω και δε μπόρεσα να περιμένω άλλο παρά την υψηλή τιμολόγηση του εργαλείου. Εντυπώσεις κι από μένα τις επόμενες μέρες. Ελπίζω αυτό το νοτε να μακροημερευσει στα χέρια μου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...