Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι έτσι, πείτε κι άλλα να το πουλήσω σήμερα το F :p:p

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος του απο χθές το μεσημέρι.Έχω φάει 2 φορές την μπαταρία μέχρι στιγμής με διαρκές σκάλισμα βέβαια..

Προς κατόχους του c κ μη μου ζεσταίνεται σχεδόν διαρκώς στο ύψος της κάμερας..Βέβαια έχω συνέχεια ανοικτά fb-fb messenger-mail-chrome-clash of clans

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του απο χθές το μεσημέρι.Έχω φάει 2 φορές την μπαταρία μέχρι στιγμής με διαρκές σκάλισμα βέβαια..

Προς κατόχους του c κ μη μου ζεσταίνεται σχεδόν διαρκώς στο ύψος της κάμερας..Βέβαια έχω συνέχεια ανοικτά fb-fb messenger-mail-chrome-clash of clans

Πόσο ακριβώς ζεσταίνεται και με τι φωτεινότητα δουλεύεις? WiFi ή data?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ⚠ στα bezel. Το δικό μου έφαγε την πρώτη τουμπιτσα σήμερα και έκανε σημάδι επάνω αριστερά. Ξενέρωσα. Μου έρχεται να το δώσω..

 

[ATTACH]52245[/ATTACH] αυτό . τι τιμή είναι σωστή θεωρείται? Το c με τον Exynos είναι. Χθεσινό.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52245[/ATTACH] αυτό . τι τιμή είναι σωστή θεωρείται? Το c με τον Exynos είναι. Χθεσινό.

 

Κράτα το, μην το δίνεις.

Γκρινιάζαμε για τα πλαστικά Samsung. Τώρα τα αλουμινένια πρέπει να τα βάλεις σε πλαστικές θήκες για να τα έχεις καινούργια.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52245[/ATTACH] αυτό . τι τιμή είναι σωστή θεωρείται? Το c με τον Exynos είναι. Χθεσινό.

 

Πωλείται όπως είναι .. χτυπημένοοο, και με χιλιάδες αναμνήσεις φορτωμένο !!!!! Πωλείται και το δίνω όσο κι όσο... φτάνει μονάχα απ' την λακούβα (στο frame) να γλυτώσω!!!

 

χα χα χα Μου θυμίζεις τα δικά μου περυσινά χάλια με το ΝΟΤΕ 3. Το είχα 4 ώρες όλο κι όλο, ίσα που πρόλαβα να το σετάρω, και το πήρα μαζί μου στο τρέξιμο εντός πόλης, για δοκιμή και εξαγωγή συμπερασμάτων σχετικά με την απόδοση του GPS, στην λήψη δορυφόρων ανάμεσα σε ψηλά κτίρια.. Ε , τι το ήθελα, μόλις επέστρεψα σπίτι, μου έπεσε στο τσιμέντο της πυλωτής και έκανε βαθούλωμα. Άμεσα το έβαλα αγγελία και το έδωσα 30 ευρώπουλα κάτω από όσο το είχα αγοράσει (μτχ το είχα πάρει 600, το έδωσα 570)..

 

Τι να πω, κρίμα το κουκλί. Καλοπούλητο εύχομαι. Ίσως στα 570 - 580€ να το έδιωχνες άμεσα αν δεν αντέχεις να το βλέπεις έτσι.. Φιλικά πάντα.. Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται όπως είναι .. χτυπημένοοο, και με χιλιάδες αναμνήσεις φορτωμένο !!!!! Πωλείται και το δίνω όσο κι όσο... φτάνει μονάχα απ' την λακούβα (στο frame) να γλυτώσω!!!

 

χα χα χα Μου θυμίζεις τα δικά μου περυσινά χάλια με το ΝΟΤΕ 3. Το είχα 4 ώρες όλο κι όλο, ίσα που πρόλαβα να το σετάρω, και το πήρα μαζί μου στο τρέξιμο εντός πόλης, για δοκιμή και εξαγωγή συμπερασμάτων σχετικά με την απόδοση του GPS, στην λήψη δορυφόρων ανάμεσα σε ψηλά κτίρια.. Ε , τι το ήθελα, μόλις επέστρεψα σπίτι, μου έπεσε στο τσιμέντο της πυλωτής και έκανε βαθούλωμα. Άμεσα το έβαλα αγγελία και το έδωσα 30 ευρώπουλα κάτω από όσο το είχα αγοράσει (μτχ το είχα πάρει 600, το έδωσα 570)..

 

Τι να πω, κρίμα το κουκλί. Καλοπούλητο εύχομαι. Ίσως στα 570 - 580€ να το έδιωχνες άμεσα αν δεν αντέχεις να το βλέπεις έτσι.. Φιλικά πάντα.. Θανάσης

 

Μου θυμίζεις εμένα, το κράνος και το τηλέφωνο πάντα την πρώτη μέρα μου πέφτει και παραμένω σκασμένος για μερικές ημέρες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το, μην το δίνεις.

Γκρινιάζαμε για τα πλαστικά Samsung. Τώρα τα αλουμινένια πρέπει να τα βάλεις σε πλαστικές θήκες για να τα έχεις καινούργια.

Τάλεγα κι εγω ο καυμενος,τα πλαστικα ειναι πρωτα,αφηστε τα μεταλα για τα κανονια,αλλα εκει εσεις.Γιατι να εχει το αιφων πριμιουμ υλικα,θελουμε κι εμεις.Λες και θα τα κραταγατε για χρονια και θελατε αντοχες και μακροημερεύσεις.

Παρτε λοιπον πριμιουμ,να καρδιοχτυπατε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52245[/ATTACH] αυτό . τι τιμή είναι σωστή θεωρείται? Το c με τον Exynos είναι. Χθεσινό.

 

Πταισματακια ειναι αυτα βρε,και εγω το εχω εγκαινιαση το δικο μου.:)

Δεν θα σκασουμε κιολας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μετα το Note 2 επιστρεφω σε αυτη τη σειρα με το 4 (snapdragon).

Οντας κατοχος μονο 1 μερα, δεν μπορω να πω πολλα ακομα, αλλα σιγουρα καποια πραγματα οπως η εμφανιση που εχει βελτιωθει τρομερα, η οθονη απο αλλο πλανητη ( η καλυτερη της αγορας κατα τη γνωμη μου) δινουν απο την πρωτη στιγμη το στιγμα τους!

Φυσικα καποια αρνητικα οπως το χωρις καθολου μπασα ηχειο και το μικρο lag παραμενουν.

Επανερχομαι με καμερα και μπαταρια σε λιγες μερες!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Να το και το ελληνικό review... http://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-note-4-review/ :wink: ! Η συσκευή πραγματικά τα σπάει...
Link to comment
Share on other sites

Μετα το Note 2 επιστρεφω σε αυτη τη σειρα με το 4 (snapdragon).

 

Οντας κατοχος μονο 1 μερα, δεν μπορω να πω πολλα ακομα, αλλα σιγουρα καποια πραγματα οπως η εμφανιση που εχει βελτιωθει τρομερα, η οθονη απο αλλο πλανητη ( η καλυτερη της αγορας κατα τη γνωμη μου) δινουν απο την πρωτη στιγμη το στιγμα τους!

 

Φυσικα καποια αρνητικα οπως το χωρις καθολου μπασα ηχειο και το μικρο lag παραμενουν.

 

Επανερχομαι με καμερα και μπαταρια σε λιγες μερες!

 

 

 

lag σε τι φασεις ?

 

γιατι απο αλλους χρηστες πχ με exynos αναφερουν smooth λειτουργια...

 

Εδω στο review ...αναφερει..χαρακτηριστικα...[ATTACH]52262[/ATTACH]

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινεις στο multitasking και επιλεγεις να επαναφερεις μια απο τις ανοιχτες εφαρμογες, απο τη στιγμη που θα την επιλεξεις μεχρι να σου ανοιξει υπαρχει μια μικρη καθυστερηση, οχι ενοχλητικη αλλα υπαρκτη. Επισης καποιες φορες οταν πας δεξια-αριστερα στις αρχικες οθονες κομπιαζει. Αυτο δε γινεται οταν απλα κινεισαι δεξια-αριστερα, αλλα οταν συνηθως ερχεσαι απο κλεισιμο εφαρμογης και πας γρηγορα στη δεξια αρχικη οθονη.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινεις στο multitasking και επιλεγεις να επαναφερεις μια απο τις ανοιχτες εφαρμογες, απο τη στιγμη που θα την επιλεξεις μεχρι να σου ανοιξει υπαρχει μια μικρη καθυστερηση, οχι ενοχλητικη αλλα υπαρκτη. Επισης καποιες φορες οταν πας δεξια-αριστερα στις αρχικες οθονες κομπιαζει. Αυτο δε γινεται οταν απλα κινεισαι δεξια-αριστερα, αλλα οταν συνηθως ερχεσαι απο κλεισιμο εφαρμογης και πας γρηγορα στη δεξια αρχικη οθονη.

 

Στον c με exynos δεν το έχω παρατηρήσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινεις στο multitasking και επιλεγεις να επαναφερεις μια απο τις ανοιχτες εφαρμογες, απο τη στιγμη που θα την επιλεξεις μεχρι να σου ανοιξει υπαρχει μια μικρη καθυστερηση, οχι ενοχλητικη αλλα υπαρκτη. Επισης καποιες φορες οταν πας δεξια-αριστερα στις αρχικες οθονες κομπιαζει. Αυτο δε γινεται οταν απλα κινεισαι δεξια-αριστερα, αλλα οταν συνηθως ερχεσαι απο κλεισιμο εφαρμογης και πας γρηγορα στη δεξια αρχικη οθονη.

 

Αν και δεν εχω δει και εγω κατι τετοιο ή τουλαχιστον δεν φαινεται σε εμενα αυτο, δες αυτο το βιντεο...εγω τα εκανα απο την πρωτη ημερα τα κολπακια που λεει....

 

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει λαγκ σίγουρα θα ειναι πολύ μικρό. Εγώ τα είχα και τα δυο και το σίγουρο ειναι ότι αυτό με τον exynos ειναι παντού πιο γρήγορο και σμουθ αλλα για να λέμε και του στραβού το δίκιο λαγκ στο snap δεν παρατήρησα τουλάχιστον στον βαθμό για να με κάνει να πω ότι λαγκαρι. Χαρείτε το βασιλιά των βασιλέων.

Μακάρι να δούμε και άλλες τέτοιες προτάσεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά από εχθές όταν μπαίνω να γράψω μήνυμα είναι μόνιμα στα κεφάλαια και δεν μπορώ να το απενεργοποιησω. Το πάτησα αρκετές φορές το βέλος κ παρατεταμένα και δύο φορές αλλά είναι μόνιμα αναμένουμενο μπλε και στα κεφαλαία. .. καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκίμασα εγώ με snapdragon, δεν το λες λαγκ, αλλά υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα πχ των επαφών (όχι του dialer), της Συλλογής και αυτό στο multitasking που ανέφερε ο megatron.

Καμία σχέση με προηγούμενα samsung. To S4 της γυναίκας μου, σε σχέση με τα φετινά, μοιάζει να το σκέφτεται οτι και να κάνεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

xiou

Άλλαξε την εισαγωγή λειτουργίας στα μηνύματα σε unicode ή αυτοματο.Τωρα είναι σε gsm για να μπορείς να στέλνεις 120 χαρακτήρες.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

xiou

Άλλαξε την εισαγωγή λειτουργίας στα μηνύματα σε unicode ή αυτοματο.Τωρα είναι σε gsm για να μπορείς να στέλνεις 120 χαρακτήρες.

Ευχαριστώ πολύ. Το διόρθωσα, εχθές κατέβασα μια εφαρμογή με εορτές κτλ και πάτησα σε μια επαφή μεσα στην εφαρμογη να στείλω μήνυμα, μάλλον από εκεί έγινε η αυτόματη εναλλαγή σε κεφάλαια. .. είμαστε κομπλέ .

Thanks και πάλι. ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκίμασα εγώ με snapdragon, δεν το λες λαγκ, αλλά υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα πχ των επαφών (όχι του dialer), της Συλλογής και αυτό στο multitasking που ανέφερε ο megatron.

Καμία σχέση με προηγούμενα samsung. To S4 της γυναίκας μου, σε σχέση με τα φετινά, μοιάζει να το σκέφτεται οτι και να κάνεις.

 

Eτσι ακριβως Κωστα. Δεν ειναι htc m8 και iPhone στην αμεσοτητα της εντολης αλλα πραγματικα εχει κανει μεγαλη προοδο η Σαμμυ στην ταχυτητα και δεν ενοχλει. Εξαιρετικη συσκευη πραγματικα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως Κωστα. Δεν ειναι htc m8 και iPhone στην αμεσοτητα της εντολης αλλα πραγματικα εχει κανει μεγαλη προοδο η Σαμμυ στην ταχυτητα και δεν ενοχλει. Εξαιρετικη συσκευη πραγματικα.

 

παντως εγω πιστευω οτι ενα τοσο φορτωμενο UI (και δεν εννοω το bloat γιατι πλεον εχει μειωθει αρκετα απο sammy αλλα αυξηθηκε απο google) με αμετρητες δυνατοτητες και tweaks πλεον τρεχει σφαιρατα ....

και η οποια συγκριση σε σχεση με την ταχυτητα σε σχεση με htc m8 και iphone ειναι αστοχη εν μερη αφου μιλαμε για υλοποησεις που δεν παρεχουν την παραμετροποιηση το multitasking αλλα και τις software εφαρμογες που πλαισιωνουν το spen...και ειναι λογικο νομιζω να ειναι σε διαφορα σημεια λιγο πιο γρηγορα....

Προσωπικα με ενθουσιαζει γι αυτο το λογο το νοτε ...παρα ενα κινητο που θα ανοιγει πχ τον dialer μερικα ns γρηγοροτερα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως Κωστα. Δεν ειναι htc m8 και iPhone στην αμεσοτητα της εντολης αλλα πραγματικα εχει κανει μεγαλη προοδο η Σαμμυ στην ταχυτητα και δεν ενοχλει. Εξαιρετικη συσκευη πραγματικα.

 

Έγραψα και αλλού κάτι που παρατήρησα τόσο στο 5s όσο και το Air. Στα συγκριτικά που κάνουν για να δείξουν την ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών, τα κάνουν μετά από καθάρισμα μνήμης και είναι άκυρα γιατί οι εφαρμογές στο iPhone μετά από χρήση, καθυστερούν αρκετά περισσότερο επειδή χρειάζονται χρόνο να εξασφαλίσουν την απαιτούμενη μνήμη. Στις android συσκευές που έχουν 2 γιγα ραμ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Μιλάνε λοιπόν οι κάτοχοι iPhone για λαγκ, αλλά η καθυστέρηση στο άνοιγμα όταν συσσωρευτουν πολλές εφαρμογές είναι πιο ενοχλητικό από το μικρό lag του note σε 2-3 εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο lag ακριβώς μιλάτε ατο Note 4; θα μας τρελάνετε, εντελώς όμως.

 

Στις συσκευες των καταστηματων που πατε και δοκιμαζετε ειναι φυσιολογικο να βλεπεις διαφορα περιεργα αφου περνανε εκαντοταδες χερια απο πανω τους.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...