Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατοχος του N910F απο τη δευτερα και μπορω να πω οτι το εχω ερωτευτει.

Σημερα επαιζα 3 ωρες συνεχομενες fallout shelter και καταναλωνε 10% ανα 1 ωρα.

 

Κάπου κάνεις κάποιο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου κάνεις κάποιο λάθος.

 

Δεν νομίζω πως κάνει κάποιο λάθος..

Αν ενδιάμεσα είχε απενεργοποιήσει συγχρονισμούς και συνδέσεις η μπαταρία από το F είναι καταπληκτική..

Το δοκίμασα σε χρήση ως απλό τηλέφωνο και έχοντας ένα δεύτερο κινητό για να είμαι σε internet και να "παίζω" και η μπαταρία του ως καθαρά χρήση κινητού για ομιλία και χρήση της πένας για σημειώσεις έφτασε τις 8 ημέρες με πάνω από 1 ώρα τηλ καθημερινά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως κάνει κάποιο λάθος..

Αν ενδιάμεσα είχε απενεργοποιήσει συγχρονισμούς και συνδέσεις η μπαταρία από το F είναι καταπληκτική..

Το δοκίμασα σε χρήση ως απλό τηλέφωνο και έχοντας ένα δεύτερο κινητό για να είμαι σε internet και να "παίζω" και η μπαταρία του ως καθαρά χρήση κινητού για ομιλία και χρήση της πένας για σημειώσεις έφτασε τις 8 ημέρες με πάνω από 1 ώρα τηλ καθημερινά!

 

 

Πώς το έκανες αυτό...κανένα ντοπαρισμενο κινητό πήρες!

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό...κανένα ντοπαρισμενο κινητό πήρες!

 

Λες να τους δίνουν τίποτα αναβολικά εκεί στην Αυστρία ? Από Αυστρία είναι το δικό μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αμα παραλάβεις ενημέρωσε μας αν εμεινες ευχαριστημένος.

 

Αν και θα αργήσει, σίγουρα θα ενημερώσω, όλο και καμιά βοήθεια θα χρειαστώ γιατί έχω καιρό να πάρω samsung και πόσο μάλλον note(από το s3 mini :p ). Για να δούμε. :D

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάνεις κάποιο λάθος.

 

Ακριβως οπως τα ειπε ο φιλος Dante, ολα κλειστα wifi,4g, συγχρονισμοι.

Εμενα ηρθε με την Ιταλικη rom :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, η ρομ του note 5 για το τεσσάρι είναι αυτή;

Αν όχι, μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link; επίσης επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά, την περνάω κλασικά μέσω odin ε;

Link to comment
Share on other sites

Aυτη κανει αν εχεις το C, επισης μπορεις να δεις και αυτη που εχω εγω την sixperience. Αν εχεις το F πας σε αλλη, δες xda.

Δεν παιρνανε μεσω odin αλλα τις φλασαρεις απο twrp ή philz. Ενα απο τα οποια θα τα εχεις περασει προηγουμενως μεσω odin. Βεβαια γραφει ο knox, στο λεω ενημερωτικα αλλα φανταζομαι το γνωριζεις.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη κανει αν εχεις το C, επισης μπορεις να δεις και αυτη που εχω εγω την sixperience. Αν εχεις το F πας σε αλλη, δες xda.

Δεν παιρνανε μεσω odin αλλα τις φλασαρεις απο twrp ή philz. Ενα απο τα οποια θα τα εχεις περασει προηγουμενως μεσω odin. Βεβαια γραφει ο knox, στο λεω ενημερωτικα αλλα φανταζομαι το γνωριζεις.

 

Emotion Revolution NoteIV N910F

Kyubi Rom Port N5 SDX

 

Αυτές οι δύο είναι εντάξει; αν σου είναι εύκολο να μου δώσεις κάποιο link με την sixperience μιας και δεν την βρήκα για το F.

Link to comment
Share on other sites

Η sixperience ειναι για το C. Αν εχεις το f θα κοιτας μονο για αυτο. Δεν μπορεις να φλασαρεις rom απο αλλο μοντελο, στην καλυτερη θα εχεις bootloop
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει με τη φωτεινότητα στο αυτόματο όταν πέσει πάνω του φως του ήλιου έντονο και πάει στο τέρμα να αλλάζουν τα χρώματα; Σαν πιο ψυχρά να γίνονται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει με τη φωτεινότητα στο αυτόματο όταν πέσει πάνω του φως του ήλιου έντονο και πάει στο τέρμα να αλλάζουν τα χρώματα; Σαν πιο ψυχρά να γίνονται.

 

Για το συγκεκριμενο παραδειγμα δεν ξερω ακριβως να σου πω αλλα γενικα αν εχεις στις λειτουργιες οθονης την προσαρμοσμενη επιλογη τικαρισμενη αλλαζει η οθονη αναλογα με την χρηση που κανεις και προσαρμοζεται με βαση τις επολογες που εχει μεσα να διαλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει με τη φωτεινότητα στο αυτόματο όταν πέσει πάνω του φως του ήλιου έντονο και πάει στο τέρμα να αλλάζουν τα χρώματα; Σαν πιο ψυχρά να γίνονται.

 

Ναι και ειναι απλα υπέροχο, ιδιαίτερα για την χώρα μας...

Outdoor mode λέγεται.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο παραδειγμα δεν ξερω ακριβως να σου πω αλλα γενικα αν εχεις στις λειτουργιες οθονης την προσαρμοσμενη επιλογη τικαρισμενη αλλαζει η οθονη αναλογα με την χρηση που κανεις και προσαρμοζεται με βαση τις επολογες που εχει μεσα να διαλεξεις.

Στο "προσαρμοσμένη" το έχω.

Ναι και ειναι απλα υπέροχο, ιδιαίτερα για την χώρα μας...

Outdoor mode λέγεται.

Δεν κατάλαβες φίλε μου. Δεν είναι ωραίο. Από amoled είναι σαν να γίνεται TFT LCD. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα, εμενα μου αρεσει γιατι στον ηλιο πλεον δε δυσκολευεσαι να διακρινεις κατι στην οθονη. Βασικα το θεωρω μεγαλο ατου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τελευταίο... Ναι ενταξει, χαλάνε τα χρώματα αλλα βλεπεις καλύτερα. Δεν νομιζω οτι νοιαζει κανεναν η χρωματικη ακριβεία κατω απο τον ηλιο! :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, λοιπόν έχω κι εγώ το Note 4 το f και έχω μια ίσως άσχετη ερώτηση με το νήμα απλά δεν ξέρω που να ρωτήσω,

Λοιπόν έχω την σοβαρή υποψια πως μου παρακολουθούν το τηλέφωνο ξέρουν τι γράφω από το Facebook μέχρι με ποιους μιλάω ακόμα και τι λέω

Αλήθεια βρε παιδιά πως μπορεί να γίνεται αυτο

Τέλος πάντων αν βρω και κατεβάσω τη rom του τηλεφώνου και το ξαναπερασω με Odin και παρω ενα backup τα αρχεία μου λέτε θα κάνω δουλειά?

έχει τύχη σε κανένα αλλο?

Ακούω προτάσεις... ευχαριστω εκ των προτέρων καλο βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, λοιπόν έχω κι εγώ το Note 4 το f και έχω μια ίσως άσχετη ερώτηση με το νήμα απλά δεν ξέρω που να ρωτήσω,

Λοιπόν έχω την σοβαρή υποψια πως μου παρακολουθούν το τηλέφωνο ξέρουν τι γράφω από το Facebook μέχρι με ποιους μιλάω ακόμα και τι λέω

Αλήθεια βρε παιδιά πως μπορεί να γίνεται αυτο

Τέλος πάντων αν βρω και κατεβάσω τη rom του τηλεφώνου και το ξαναπερασω με Odin και παρω ενα backup τα αρχεία μου λέτε θα κάνω δουλειά?

έχει τύχη σε κανένα αλλο?

Ακούω προτάσεις... ευχαριστω εκ των προτέρων καλο βράδυ...

 

Λίγο δύσκολο έως απίθανο να γίνεται αυτό (εκτός και αν έχεις πει μέσω τηλεφώνου λέξεις κλειδιά για το ΙΣΙΣ πχ και ανοίγουν αυτόματα κυβερνητικές οργανώσεις την παρακολουθηση) ή αν είσαι κανένας ξένος πρακτορας..... χαχαχα! Για το φβ θα σου πρότεινα βάλεις κωδικό ασφαλείας και να σου έρχεται μνμ στο κινητό έξτρα κωδικός για να συνδεθείς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Όσο για τον κλπ στο θέμα των τροποποιήσεων μπορείς να μάθεις και να δεις τα πάντα με το τίμημα ότι χάνεις παντελώς την εγγύηση από το κινητό Knox 0x1

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!! Να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να χτυπαει το τηλ με σταθερη ενταση κατευθείαν και οχι ετσι οπως το εχει η Samsung με αυξανομενη ενταση..??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Όχι δεν έχω σχέση με τρομοκράτες και αλλα τέτοια :lol::lol::lol:

Αλλα πιστεψε με γίνεται,

Δεν είναι μονο το Facebook αλλα όπως λέω ακόμα και κλήσεις ακόμα και το τι έχω πει,

Όσο για το Knox που μου λες δεν είπα πουθενά πως θέλω να το κάνω ρουτ, η μου λες πως μονο έτσι θα κάνω δουλειά?

Αν παρω ενα backup και απλά περάσω τη rom από την αρχή και το ξαναστεισω?

Μακάρι να μου πει κάποιος με σιγουριά παιδια πραγματικά έχω χάσει τον ύπνο μου, φοβάμαι ακόμα και να μιλήσω επαγγελματικά η ακομ;και με τα παιδιά μου, τι να πω μακάρι να βρεθεί μια σίγουρη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Όχι δεν έχω σχέση με τρομοκράτες και αλλα τέτοια :lol::lol::lol:

Αλλα πιστεψε με γίνεται,

Δεν είναι μονο το Facebook αλλα όπως λέω ακόμα και κλήσεις ακόμα και το τι έχω πει,

Όσο για το Knox που μου λες δεν είπα πουθενά πως θέλω να το κάνω ρουτ, η μου λες πως μονο έτσι θα κάνω δουλειά?

Αν παρω ενα backup και απλά περάσω τη rom από την αρχή και το ξαναστεισω?

Μακάρι να μου πει κάποιος με σιγουριά παιδια πραγματικά έχω χάσει τον ύπνο μου, φοβάμαι ακόμα και να μιλήσω επαγγελματικά η ακομ;και με τα παιδιά μου, τι να πω μακάρι να βρεθεί μια σίγουρη λύση...

 

αν και το βλεπω δυσκολο να σε παρακολουθουν.αν δεν θες να ρουταρεις οποτε να σου πω ακριβως πως παει δοκιμασε να περασεις μια στοκ ρομ απο την αρχη και ολες τις εφαρμογες που εχεις. και μονο απο playstore.ο μονος τροπος αυτη την στιγμη για να σε παρακολουθουν ειναι να περασες καποια μολυσμενη εφαρμογη εσυ η καποιος αλλος...

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ!!! Να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να χτυπαει το τηλ με σταθερη ενταση κατευθείαν και οχι ετσι οπως το εχει η Samsung με αυξανομενη ενταση..??

Κατέβασε το disable increasing ring από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Όχι δεν έχω σχέση με τρομοκράτες και αλλα τέτοια :lol::lol::lol:

Αλλα πιστεψε με γίνεται,

Δεν είναι μονο το Facebook αλλα όπως λέω ακόμα και κλήσεις ακόμα και το τι έχω πει,

Όσο για το Knox που μου λες δεν είπα πουθενά πως θέλω να το κάνω ρουτ, η μου λες πως μονο έτσι θα κάνω δουλειά?

Αν παρω ενα backup και απλά περάσω τη rom από την αρχή και το ξαναστεισω?

Μακάρι να μου πει κάποιος με σιγουριά παιδια πραγματικά έχω χάσει τον ύπνο μου, φοβάμαι ακόμα και να μιλήσω επαγγελματικά η ακομ;και με τα παιδιά μου, τι να πω μακάρι να βρεθεί μια σίγουρη λύση...

 

Και γιατι δεν κανεις καταγγελια στην ηλεκτρονικη διωξη? Αυτοι ειναι οι αρμοδιοι, και πιστευω ενα απο τα δυνατα χαρτια σε αυτη τη χωρα, να σε συμβουλεψουν

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ πως είναι ποτε δυνατόν να ξερεις οτι σε παρακολουθούν. Ειναι σχεδον αδύνατο να το ξερεις οποτε 99.9% απλά το πιστευεις για καποιο λογο.

Ενα factory reset ή επανεγκατασταση του λειτουργικού θα διεγραφε παντως καθε υποπτη εφαρμογή παρακολούθησης. Εκτος και αν παρακολουθεις καποιον με αλλους τροπους, οποτε δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα. Το τελευταίο ομως προϋποθέτει ή πολυ ακριβο εξοπλισμό (η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τοσο ακριβο πλεον), ή καποια κρατικη ή υπερεθνικη υπηρεσια. Ειναι γνωστο οτι η Αμερικη παραμολουθει παρα πολλούς, ακομα και κοινούς ανθρώπους. Μεσω υπολογιστων και λεξεων κλειδια ομως. Δεν κάθεται καποιος ανθρωπος ποτε να ακούσει. Για τρομοκρατία ψαχνουν, και καλα κανουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...