Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ,αν και είμαι μακράν αγραμματότατος περί τις λειτουργίες του τηλεφώνου,είχα βάλει στο Note 3 τον Apus,(που κατά τύχη τον είδα),και επειδή μου άρεσε,τον ξαναέβαλα και στο 4.

Δεν ξέρω αν έχετε 'αποψη περί του συγκεκριμένου.

Εμένα οι iphone style launchers δεν μου αρέσουν καθόλου γιατί όλες οι εφαρμογές πρέπει υποχρεωτικά να είναι κάπου στην αρχική οθόνη. Επιπλέον ο συγκεκριμένος όλο διαφημίζει άλλες εφαρμογές. Τον σούταρα σε λίγες μέρες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας. Εχει καποιος αλλος camera faild??Σημερα το επαθα δυο φορες.

 

Με ποιά ρόμ είσαι ?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

φιλε και με την κυπριακη που ημουν και με την τελευτεα που εχω βαλει BOD3 καπως ετσι τα ιδια κανει. το ιδιο εχο και με το S5 της γυναικας. Πολυ απογοητευμενος μπορω να πω. ειδη του εχω αλλαξει πλακετα λογο του οτι μου επεφτε ι γραμμη οταν μιλουσα. Σκεφτομαι τορα οπως περνω απο το καταστημα της CYTA να το ριξω στην βιτρινα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Εκανες αυτό και δεν μπορείς ;

[ATTACH]60785[/ATTACH]

Εχω και εγω θεμα παντως...

Ενω στην κιτ κατ εβαζα την αναπτηξη ειδοποιησεων ακριβως με αυτη την κινηση και λειτουργουσε τέλεια στην λολιποπ δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω θεμα παντως...

Ενω στην κιτ κατ εβαζα την αναπτηξη ειδοποιησεων ακριβως με αητη την κινηση και λειτουργουσε τέλεια στην λολιποπ δεν λειτουργει.

 

Έχει αναφερθεί στο θέμα με τους Launcher φταίει το λολλιποπ σε μερικές συσκευές δεν λειτουργεί αυτό η λύση είναι να κατεβάσεις το Beta Nova prime και λύνεται θα βγει update το φτιάχνουν

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι οι λόγοι που δεν πρόκειται να περάσω την Lollipop σε καμία συσκευή μου. Ακόμα και οι third party εφαρμογές έχουν ασυμβατότητες με την Lolli.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω nova αλλα δεν μπορω με καμμια κίνηση (swipe) να κατεβασω την status bar οπως επισης δεν βρηκα και την επιλογη για beta που λες.. Εστειλα mail κιολας στον προγραμματιστη αλλα απάντηση δεν πήρα. Εσενα λειτουργεί κανονικα φιλε μου?

http://novalauncher.com/beta/

 

Έχει 2-3 τρόπος εγώ έκανα τον 1ο μπαμ μπαμ... Και κρατάει και τα πάντα ακόμα και που λέει ότι θα χάσεις data στο installation.. Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

1-2 πράγματα που είδα και δεν μου άρεσε είναι στις αγαπημένες επαφές έχει μόνο αυτές και δεν υπάρχουν οι πιο συχνές κλήσεις μετά τις αγαπημένες επαφές παρακάτω όπως ήταν στην κιτ κατ.

Επίσης οι φωτογραφίες που έχω περασμένες στις επαφές είναι πολύ μικρότερες και δεν έχουν καλή ανάλυση.. Πριν ήταν πιο όμορφο που έβλεπες στην μισή οθόνη του νοτε αυτόν που σε καλεί ... Αυτά για την ώρα...

 

Δεν σου εμφανίστηκαν οι πιο συχνές κλήσεις γιατί δεν είχες συχνές κλήσεις μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Οι φωτογραφίες είναι μικρές γιατί μάλλον στο συγχρονισμό τις πήρε η Google σε μικρή ανάλυση και έτσι σου τις πέρασε. Αν δοκιμάσεις να τις αλλάξεις μια φορά μέσα από το gmail σου μέσω υπολογιστή πιστεύω θα είσαι οκ μετά. Για το λόγο του αληθές..[ATTACH]60792[/ATTACH][ATTACH]60793[/ATTACH][ATTACH]60794[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks για τις απαντησεις για τις κλησεις/φωτογραφιες ( ναι δεν το σκεφτηκα ετσι ) και για τον νοβα θα το δοκιμασω τωρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την πρώτη επαννσκινηση ενω εβλεπα ταινια με το Kodi (πρώην xbmc)

Και γενικώς μου κάνει εντύπωση ότι κάθε φορα που κλεινω το Kodi απο το power του μου βγαζει μνμ οτι το Kodi σταματησε να λειτουργεί..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την πρώτη επαννσκινηση ενω εβλεπα ταινια με το Kodi (πρώην xbmc)

Και γενικώς μου κάνει εντύπωση ότι κάθε φορα που κλεινω το Kodi απο το power του μου βγαζει μνμ οτι το Kodi σταματησε να λειτουργεί..

Εμένα δε μου έτυχε ακόμα επανεκκίνηση, αλλά το μήνυμα στην έξοδο μου το έβγαζε από την κιτκατ οπότε είναι θέμα εφαρμογής. Εμένα μου τη σπάει που μένουν συνέχεια αναμμένα τα κουμπιά, είχα βγει παλιά μια ειδική έκδοση που το είχανε φτιάξει αλλά την αναβάθμισα και πλέον μένουν αναμμένα πάλι.

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το kodi τουλάχιστον σε εμένα πάντα το έκανε και με kitkat και με lollipop
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω θεμα παντως...

Ενω στην κιτ κατ εβαζα την αναπτηξη ειδοποιησεων ακριβως με αυτη την κινηση και λειτουργουσε τέλεια στην λολιποπ δεν λειτουργει.

 

Έχει αναφερθεί στο θέμα με τους Launcher φταίει το λολλιποπ σε μερικές συσκευές δεν λειτουργεί αυτό η λύση είναι να κατεβάσεις το Beta Nova prime και λύνεται θα βγει update το φτιάχνουν

Τελικα σήμερα το πρωί μετά από καινούρια αναβάθμιση του νοβα γίνεται να κατεβαίνει το notification box από οποίο σημείο της οθόνης θέλουμε. ..

Πάμε στην προσβασημοτητα και ενεργοποιουμε το νοβα

 

[ATTACH]60795[/ATTACH]

[ATTACH]60796[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπο να περάσει μια εφαρμογή από το s4 στο νότε 4 μαζί με τους κωδικούς πρόσβασης. Προσπάθησα με το kies άλλα μου λέει μεταφορά μόνο στην ίδια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σήμερα το πρωί μετά από καινούρια αναβάθμιση του νοβα γίνεται να κατεβαίνει το notification box από οποίο σημείο της οθόνης θέλουμε. ..

Πάμε στην προσβασημοτητα και ενεργοποιουμε το νοβα

 

[ATTACH]60795[/ATTACH]

[ATTACH]60796[/ATTACH]

 

δεν ανοιγουν τα attachments δυστυχως.. ακομα δε μου δουλευει παω να τσεκαρω τον nova που εχω.. παντως αφου υπαρχει λυση ολα καλα... :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μεταφέρω μια εφαρμογή android από το παλιό κινητό στο note 4 γιατί δεν υπάρχει στο play store, ούτε την έχω βρει κάπου αλλοϋ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μεταφέρω μια εφαρμογή android από το παλιό κινητό στο note 4 γιατί δεν υπάρχει στο play store, ούτε την έχω βρει κάπου αλλοϋ.

 

Ξέρω ότι μπορείς με το app backup and restore να δημιουργήσεις φάκελο με τα .apk. Από κει μεταφέρεις αυτό που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μεταφέρω μια εφαρμογή android από το παλιό κινητό στο note 4 γιατί δεν υπάρχει στο play store, ούτε την έχω βρει κάπου αλλοϋ.

Μπορείς επίσης να πάρεις τo apk που θέλεις μ' αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Και το στέλνεις με bluetooth στη νέα συσκευή.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα.Να σας πω και γω τις εμπειριες μου απο την επισημη lolipop που ηρθε πριν 2 μερες.Θετικα:επιλογη smart lock(δυστυχως δεν εχει αξιοπιστη συσκευη wifi ωστε να μην κλειδωνει,που θα το ηθελα πολυ)φενεται πιο γρηγορο(μπορει και να ναι η ιδεα μου το antutu το δειχνει πιο δυνατο απο 48000 πηγε σχεδον στις 52000)αρνητικα η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και κατι περιεργο στη διαχειρηση εφαρμογων δειχνει πολυ ληγοτερα MB στις εφαρμογες οπο οσο πραγματικα ειναι!Διαβασα οτι καλο ειναι να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Θα βοηθισει?αν ναι εναν απλο τροπο για back up γιατι δεν το κατεχω και πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια και απο μενα.Να σας πω και γω τις εμπειριες μου απο την επισημη lolipop που ηρθε πριν 2 μερες.Θετικα:επιλογη smart lock(δυστυχως δεν εχει αξιοπιστη συσκευη wifi ωστε να μην κλειδωνει,που θα το ηθελα πολυ)φενεται πιο γρηγορο(μπορει και να ναι η ιδεα μου το antutu το δειχνει πιο δυνατο απο 48000 πηγε σχεδον στις 52000)αρνητικα η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και κατι περιεργο στη διαχειρηση εφαρμογων δειχνει πολυ ληγοτερα MB στις εφαρμογες οπο οσο πραγματικα ειναι!Διαβασα οτι καλο ειναι να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Θα βοηθισει?αν ναι εναν απλο τροπο για back up γιατι δεν το κατεχω και πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια και απο μενα.Να σας πω και γω τις εμπειριες μου απο την επισημη lolipop που ηρθε πριν 2 μερες.Θετικα:επιλογη smart lock(δυστυχως δεν εχει αξιοπιστη συσκευη wifi ωστε να μην κλειδωνει,που θα το ηθελα πολυ)φενεται πιο γρηγορο(μπορει και να ναι η ιδεα μου το antutu το δειχνει πιο δυνατο απο 48000 πηγε σχεδον στις 52000)αρνητικα η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα και κατι περιεργο στη διαχειρηση εφαρμογων δειχνει πολυ ληγοτερα MB στις εφαρμογες οπο οσο πραγματικα ειναι!Διαβασα οτι καλο ειναι να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Θα βοηθισει?αν ναι εναν απλο τροπο για back up γιατι δεν το κατεχω και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από πολλά παιδιά για θέμα και στο άνοιγμα των recent και διάφορα με την κάμερα και την συλλογή..

Σε εμένα πάλι αν εξαιρέσεις την πρώτη φορά που ανοίγω τα recent μετά από ξεκλείδωμα που κάνει περίπου 1 second να τα ανοίξει, από εκεί και πέρα το κάνει με το πάτημα του κουμπιού και χωρίς καμία καθυστέρηση ξανά. Επίσης δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα ούτε στην κάμερα ούτε στη συλλογή.

Απλά διάβασα για την BOC3 και την BOC5, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πως σε εμένα έχει την BOC4 !

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από πολλά παιδιά για θέμα και στο άνοιγμα των recent και διάφορα με την κάμερα και την συλλογή..

Σε εμένα πάλι αν εξαιρέσεις την πρώτη φορά που ανοίγω τα recent μετά από ξεκλείδωμα που κάνει περίπου 1 second να τα ανοίξει, από εκεί και πέρα το κάνει με το πάτημα του κουμπιού και χωρίς καμία καθυστέρηση ξανά. Επίσης δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα ούτε στην κάμερα ούτε στη συλλογή.

Απλά διάβασα για την BOC3 και την BOC5, οπότε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πως σε εμένα έχει την BOC4 !

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ που γράφω παραπάνω οτι δεν αντιμετωπίζω αυτά τα θέματα ειμαι με την BOC4 επίσης....αλλά και με την dual sim version....N9100

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θα ήθελα την βοήθεια σας μερικές φορές κατά την διάρκεια κλήσης ο ήχος από το ακουστικό ακούγεται σαν να έχεις ανοιχτή την ανοιχτή ακρόαση και ακούς τον άλλον σαν να είναι κληση μέσω voip σαν να έχεις κάνει κλήση μέσω viber

και ο συνομηλητης παραπονιέται ότι δεν με ακούει καλά σαν να έρχεται η φωνή μου από πηγάδι έχει αντιμετώπισε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως είναι θέμα λειτουργικού η του ακουστικού είμαι με ελληνική ρομπότ κόσμου λολιποπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...