Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά προτείνετε μου κάποια άλλη εφαρμογή αντί του smart remote που κάθε φορά ζητάει ίντερνετ και κωδικούς και ιστορίες μέχρι να μπεις στο remote control.

 

Αυτή είναι καλύτερη, την έχουν αρκετοί. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα.

Χθες ξαφνικά μου άλλαξε τον ήχο κλήσης στον default ήχο. Όταν πάω από τις ρυθμίσεις για να τον αλλάξω, μου λέει "wrong file type, please select again".

Ο ήχος είναι στην εξωτερική κάρτα SD.

Το περίεργο είναι ότι ούτε το Music Player ούτε το Play Music μου αναγνωρίζει/δεν βλέπει την SD, ενώ το n7player την βλέπει μια χαρά και παίζει και τραγούδια από την SD. Τα αρχεία της SD μπορώ να τα δω κανονικά από το file manager.

Έτυχε σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα? Είμαι με 5.0.1 non-rooted.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι καλύτερη, την έχουν αρκετοί. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

Πιο ακριβή δεν είχε; :p

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Την αγόρασα.. Δουλεύει άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω άλλο θέμα μετά την αναβάθμιση και θέλω τα φώτα σας. Συγχρονιζω το Gmail αλλά δεν περνάει τις επαφές στο τηλέφωνο. Είχα κατεβάσει κλασικά με το MC back up αρχείο vcf στο mail. Το ανοίγω από τη συσκευή το αποθηκευω αλλά μου λέει αποτυχία αναγνώρισης δεν είναι δυνατή η εισαγωγή αρχείου.. Τι κάνουμε τώρα πως περνάμε επαφές?

Παιδιά κάποιος να βοηθήσει καθώς είναι πρώτη φορά που το παθαίνω. Συγχρονισμός στο mail και τζίφος.. Ανοίγω το αρχείο vcf και μου λέει αποτυχία εισαγωγής vcf αρχείου.. Έχει τύχει σε κανένα σας? Το αποθηκευω και πάλι δεν περνάει τους επαφές. Βαζω παλιότερο αρχείο δοκιμασμένο σε kitkat και πάλι μου λέει τα ίδια..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να βοηθήσει καθώς είναι πρώτη φορά που το παθαίνω. Συγχρονισμός στο mail και τζίφος.. Ανοίγω το αρχείο vcf και μου λέει αποτυχία εισαγωγής vcf αρχείου.. Έχει τύχει σε κανένα σας? Το αποθηκευω και πάλι δεν περνάει τους επαφές. Βαζω παλιότερο αρχείο δοκιμασμένο σε kitkat και πάλι μου λέει τα ίδια..

 

Δοκίμασες με τον κλασικό τρόπο μέσω της εφαρμογής των επαφών και Εισαγωγή/Εξαγωγή Επαφών, να ψάξεις και να περάσεις το αρχείο; Εκεί σου πετάει αποτυχία εισαγωγής;

Δοκίμασε να του κάνεις εισαγωγή μέσω υπολογιστή μπαίνοντας στο gmail σου από κάποιον browser.

Στις επαφές στο φίλτρο έχεις ρυθμίσει να φαίνονται όλες οι επαφές απ'τον συγκεκριμένο λογαριασμό στον οποίο έχεις τις επαφές σου γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με τον κλασικό τρόπο μέσω της εφαρμογής των επαφών και Εισαγωγή/Εξαγωγή Επαφών, να ψάξεις και να περάσεις το αρχείο; Εκεί σου πετάει αποτυχία εισαγωγής;

Δοκίμασε να του κάνεις εισαγωγή μέσω υπολογιστή μπαίνοντας στο gmail σου από κάποιον browser.

Στις επαφές στο φίλτρο έχεις ρυθμίσει να φαίνονται όλες οι επαφές απ'τον συγκεκριμένο λογαριασμό στον οποίο έχεις τις επαφές σου γενικότερα;

Τα έκανα όλα πλην της χρήσης του υπολογιστή. Βρίσκει τα αρχεία και από mail και από Google Drive και από Dropbox αλλά λέει αποτυχια εισαγωγής. Δεν ξέρω μήπως φταίει η Rom

Edit μου λέει αυτή η μορφή αρχείου δεν υποστηριζεται..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα.

Χθες ξαφνικά μου άλλαξε τον ήχο κλήσης στον default ήχο. Όταν πάω από τις ρυθμίσεις για να τον αλλάξω, μου λέει "wrong file type, please select again".

Ο ήχος είναι στην εξωτερική κάρτα SD.

Το περίεργο είναι ότι ούτε το Music Player ούτε το Play Music μου αναγνωρίζει/δεν βλέπει την SD, ενώ το n7player την βλέπει μια χαρά και παίζει και τραγούδια από την SD. Τα αρχεία της SD μπορώ να τα δω κανονικά από το file manager.

Έτυχε σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα? Είμαι με 5.0.1 non-rooted.

Ευχαριστώ.

 

 

 

Απο την kit Kat και μετά έχει αλλάξει ο τροπος πρόσβασης στο mediaserver. Μόνο το android εχει δικαίωμα ανανέωσης. Ετσι μπορεί να έχεις αρχεία κάπου καιο media server να μην το έχει πάρει χαμπάρι με αποτελεσμα να μην παίζουν. Κάνε επανεκκίνηση και δες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Με boc5 είμαι με factory settings δλδ με καθαρό φλασαρισμα, περίμενα περισσότερα, παρατηρώ σκαλωματακια εδώ κι εκεί. .. με ελάχιστες εφαρμογές και φωτογραφίες. Το χειρότερο είναι στη Συλλογή όπου καμιά φορά όταν μπαίνω, πηγαίνω το δάχτυλο πάνω κάτω και δεν ανταποκρινεται..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από δύο χρόνια συμβίωσης με το νότε 3 επιτέλους απέκτησα το 4 αρι. Τέλειο μόνο μια απορία προς τη σαμσουνγκ γιατί να μην ανεβάσει λίγο την ποιότητα υλικού όπως πχ στο s6.
Link to comment
Share on other sites

Απο την kit Kat και μετά έχει αλλάξει ο τροπος πρόσβασης στο mediaserver. Μόνο το android εχει δικαίωμα ανανέωσης. Ετσι μπορεί να έχεις αρχεία κάπου καιο media server να μην το έχει πάρει χαμπάρι με αποτελεσμα να μην παίζουν. Κάνε επανεκκίνηση και δες πάλι.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει το κινητό πολλές φορές επανεκκίνηση από τότε που εμφανίστηκε το πρόβλημα. Η λύση που βρήκα για τον ήχο κλήσης είναι να τον μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη. Όταν είναι στην εσωτερική μνήμη μπορώ να τον διαλέξω από τις ρυθμίσεις σαν ήχο κλήσεις. Το θέμα είναι πως να κάνω τον Music Player ή/και το Play Music να διαβάζουν/βλέπουν τα τραγούδια που είναι στην εξωτερική SD.

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα ζέστης δεν εχω δει κάτι το παράλογο μέχρι στιγμής.

Οπως κ το προηγούμενο Νοτε 3 και 2 που είχα! Οταν το ζορίσεις αισθάνεσαι λιγο να θερμαινεται. Τπτ παραπανω μεχρι στιγμής, τις τελευταίες 5 μερες που το έχω!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό από θέμα ζέστης πως πάει ζεσταίνεται πολύ η όπως το s4...

Μια χαρά είναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο μόνο μια απορία προς τη σαμσουνγκ γιατί να μην ανεβάσει λίγο την ποιότητα υλικού όπως πχ στο s6.

Γιατί τότε δεν θα είχες ούτε αποσπώμενη μπαταρία, ούτε sdcard, χαρακτηριστικά που πιστεύω πως η πλειοψηφία της συγκεκριμένης σειράς θεωρεί "must".

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει το κινητό πολλές φορές επανεκκίνηση από τότε που εμφανίστηκε το πρόβλημα. Η λύση που βρήκα για τον ήχο κλήσης είναι να τον μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη. Όταν είναι στην εσωτερική μνήμη μπορώ να τον διαλέξω από τις ρυθμίσεις σαν ήχο κλήσεις. Το θέμα είναι πως να κάνω τον Music Player ή/και το Play Music να διαβάζουν/βλέπουν τα τραγούδια που είναι στην εξωτερική SD.

 

Σε lollipop πριν rootάρω θυμάμαι όποια εφαρμογή ήθελε πρόσβαση στην εξωτερική κάρτα πρώτα με παρέπεμπε να δώσω άδεια πρόσβασης μέσω της εφαρμογής Τα Αρχεία μου (ή κάπως έτσι).

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στη περίπτωση σου; Είτε δοκίμασε και με κάποιον άλλον Music Player είτε με κάποια άλλη εξωτερική sdcard μήπως βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

φίλε κάνε αντιγραφή τον ήχο που θέλεις πήγαινε στην μνήμη του τηλεφώνου πάτα media πάτα audio πάτα notifications και κάνε επικόλληση εκεί τώρα θα το βλέπει παντού και σαν ήχο κλήσεις και σαν μήνυμα και σαν Αφύπνιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την kit Kat και μετά έχει αλλάξει ο τροπος πρόσβασης στο mediaserver. Μόνο το android εχει δικαίωμα ανανέωσης. Ετσι μπορεί να έχεις αρχεία κάπου καιο media server να μην το έχει πάρει χαμπάρι με αποτελεσμα να μην παίζουν. Κάνε επανεκκίνηση και δες πάλι.

 

φίλε κάνε αντιγραφή τον ήχο που θέλεις πήγαινε στην μνήμη του τηλεφώνου πάτα media πάτα audio πάτα notifications και κάνε επικόλληση εκεί τώρα θα το βλέπει παντού και σαν ήχο κλήσεις και σαν μήνυμα και σαν Αφύπνιση

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το θέμα του smearing. Εδώ και λίγες μέρες το κατάλαβα μεταξύ των φωτογραφιών και σε ελάχιστες περιπτώσεις στο ίντερνετ.Πρόκειται για ένα ίχνος μαύρου χρώματος που αλλοιώνει την φωτογραφία και γίνεται αντιληπτό περισσότερο με χαμηλή φωτεινότητα κυρίως στο όπου υπάρχει μαύρο. Το note 4 το έχω μόλις 2 εβδομάδες. Είναι θέμα software ή hardware? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κάνει το κινητό πολλές φορές επανεκκίνηση από τότε που εμφανίστηκε το πρόβλημα. Η λύση που βρήκα για τον ήχο κλήσης είναι να τον μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη. Όταν είναι στην εσωτερική μνήμη μπορώ να τον διαλέξω από τις ρυθμίσεις σαν ήχο κλήσεις. Το θέμα είναι πως να κάνω τον Music Player ή/και το Play Music να διαβάζουν/βλέπουν τα τραγούδια που είναι στην εξωτερική SD.

Να σε ρωτήσω, μήπως αυτά τα mp3 τα έχεις κατεβάσει με tubemate ή κάποια παρόμοια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το θέμα του smearing. Εδώ και λίγες μέρες το κατάλαβα μεταξύ των φωτογραφιών και σε ελάχιστες περιπτώσεις στο ίντερνετ.Πρόκειται για ένα ίχνος μαύρου χρώματος που αλλοιώνει την φωτογραφία και γίνεται αντιληπτό περισσότερο με χαμηλή φωτεινότητα κυρίως στο όπου υπάρχει μαύρο. Το note 4 το έχω μόλις 2 εβδομάδες. Είναι θέμα software ή hardware? Ευχαριστώ.

 

Είναι χαρακτηριστικό των amoled αυτό που περιγράφεις. Αν αυξήσεις τη φωτεινότητα μειώνεται/εξαφανίζεται. Και σε Note 3 υπάρχει και σε παλαιότερες συσκευές με amoled.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα η καμερα κρασαρει σαν τρελή. .. εχω επιλέξει να αποθηκευονται οι φωτογραφίες που βγαζω απευθείας στην κάρτα μνήμης , ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πώς μπορω να αναιρεσω αυτή την επιλογή και να βάλω να αποθηκευονται απευθειας στο τηλ. Ξέρει κανείς? ?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα η καμερα κρασαρει σαν τρελή. .. εχω επιλέξει να αποθηκευονται οι φωτογραφίες που βγαζω απευθείας στην κάρτα μνήμης , ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πώς μπορω να αναιρεσω αυτή την επιλογή και να βάλω να αποθηκευονται απευθειας στο τηλ. Ξέρει κανείς? ?

 

Μπαίνεις στην κάμερα, πατάς το παξιμάδι και μετά εκεί που λέει "θέση αποθήκευσης".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχουν αρχισει να ρολαρουν οι αναβαθμισεις....

και απο οτι βλεπω ΒΟC3 ειναι για τα branded και BOC5 για τα unbranded....

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην κάμερα, πατάς το παξιμάδι και μετά εκεί που λέει "θέση αποθήκευσης".

Σε ευχαριστώ πολύ. .. Τα είχα ψάξει όλα εκτός από αυτό! !!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε δεν θα είχες ούτε αποσπώμενη μπαταρία, ούτε sdcard, χαρακτηριστικά που πιστεύω πως η πλειοψηφία της συγκεκριμένης σειράς θεωρεί "must".

 

 

 

Σε lollipop πριν rootάρω θυμάμαι όποια εφαρμογή ήθελε πρόσβαση στην εξωτερική κάρτα πρώτα με παρέπεμπε να δώσω άδεια πρόσβασης μέσω της εφαρμογής Τα Αρχεία μου (ή κάπως έτσι).

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στη περίπτωση σου; Είτε δοκίμασε και με κάποιον άλλον Music Player είτε με κάποια άλλη εξωτερική sdcard μήπως βγάλεις άκρη.

 

Έχεις δίκιο αλλά υποκειμενική καθώς είναι γνώμη μου και μόνο. Είχα όλη τη σειρά από 1 έως και το 4 πλέον. Είμαι φανατική της σαμσουνγκ και της σειράς. Αλλά θεωρώ ότι όταν ένα κινητό κάνει 500 600 ευρώ και σε χρόνο ξεβάφουν σημεία του πχ το νότε 3 που είχα δεν δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...