Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτο που βγαζουν κ τα 2 σιγουρα ειναι απο τις καλυτερες της αγορας σε κινητα αυτη την στιγμη, θα πρεπει να ψαξεις με πολυ λεπτομερια για να βρεις διαφορα αλλα αν ειναι να μπεις σε τετοια φαση τοτε για φωτογραφια θα πρεπει να παρεις μονο dslr ή σε mirrorless φωτογραφικη!!!

 

Εγω τουλαχιστον για φωτογραφιες εχω μια sony mirrorless κ ειμαι κομπλε...βεβαια δεν θα πω οχι κ στις φωτο του note, μια που κ αυτες ειναι τελειες!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ στην Αθήνα ξέρετε που υπάρχει να το δούμε?

 

Λένε ότι υπάρχει στα καταστήματα Public και Mediamarkt.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση με τον snap που μπορούμε να την βρούμε ;

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση με τον snap που μπορούμε να την βρούμε ;

 

Από Δευτέρα λογικά σε Πλαίσιο, Public και ο,τι άλλο βγάζει το skroutz και το bestprice. Η έκδοση με τον exynos θα είναι η δυσεύρετη.

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα λογικά σε Πλαίσιο, Public και ο,τι άλλο βγάζει το skroutz και το bestprice. Η έκδοση με τον exynos θα είναι η δυσεύρετη.

 

Βασικά την έκδοση με τον exynos ήθελα να γράψω αλλα έκανα λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Βασικά την έκδοση με τον exynos ήθελα να γράψω αλλα έκανα λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα το βρει κάποιος εύκολα στην Ελλάδα αφού δεν θα έχει εγγύηση οπότε και οι προμηθευτές απλά δεν θα ενδιαφερθουν να το φέρουν.. Ξαναλέω ότι πολύ εύκολα με ένα update μπορεί η Samsung να φέρει στα ίσια τις εκδόσεις αν έχουν διαφορά όντως. Εγώ αν ήμουν Ελλάδα δεν θα το σκεφτόμουν και θα έπαιρνα την έκδοση με τον Snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα το βρει κάποιος εύκολα στην Ελλάδα αφού δεν θα έχει εγγύηση οπότε και οι προμηθευτές απλά δεν θα ενδιαφερθουν να το φέρουν.. Ξαναλέω ότι πολύ εύκολα με ένα update μπορεί η Samsung να φέρει στα ίσια τις εκδόσεις αν έχουν διαφορά όντως. Εγώ αν ήμουν Ελλάδα δεν θα το σκεφτόμουν και θα έπαιρνα την έκδοση με τον Snapdragon

 

Επειδή το σκαλίζω πολύ το θέμα το τελευταίο διάστημα η γνώμη μου είναι πως ο exynos θα έχει μεγαλύτερη αντοχή όσο αφορά τα μελλοντικά updates και δεν θα είναι τόσο ξεπερασμένος σε 3-4 μήνες που λογικά θα έιναι ο 805. Συν οτι η κάμερα στον exynos είναι καλύτερης απόδοσης απο τον snap.Όλα αυτα καθαρά σε ότι διαβάζω.

 

μόλις είδα οτι στην ευρώπη θα έρθει και η έκδοση c.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

Edited by billraven

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια πηγα το ειδα σημερα απο κοντα στα pulic στην θεσσαλονικη στο mediterian cosmos!! το κινητο ειναι υπεροχο πραγματικα οθονη κατσε καλα και ολα υπεροχα! δυο πραγματα με απασχολουν ! το ενα ειναι το χρωμα σε χρυσο πως φαινεται ξερει κανενας ειναι ακιβως ιδιο με με το χρυσο απο το σ5;;;; σε ενα βιντεο που ειδα χρυσο νοτε 4 ειναι πολυ ωραιο το σ5 που ειδα στα public σε χρυσο δεν μου αρεσε καθολου!

και το τελευταιο ειχ διπλα το νοτε 3 συγκρινα λιγο καμερες του νοτε 4 περα του οτι δεν παιζεται ετσι ειχε χρονοκαθυστερηση και μαλιστα αρκετα αισθητη! αυτο το παρατηρησα στην μπροστινη καμερα! στο νοτε 3 ειχε αμεση αντιδραση στην αλλαγη εκφρασεων προσοπου στο νοτε 4 οχι! γιατι ετσι;

 

Υ.Σ δεν μπορω να περιμενω να πεσει η τιμη να το παρω.......!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκαλίζω πολύ το θέμα το τελευταίο διάστημα η γνώμη μου είναι πως ο exynos θα έχει μεγαλύτερη αντοχή όσο αφορά τα μελλοντικά updates και δεν θα είναι τόσο ξεπερασμένος σε 3-4 μήνες που λογικά θα έιναι ο 805. Συν οτι η κάμερα στον exynos είναι καλύτερης απόδοσης απο τον snap.Όλα αυτα καθαρά σε ότι διαβάζω.

 

μόλις είδα οτι στην ευρώπη θα έρθει και η έκδοση c.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

Δεν διαφωνώ απλά αν τελικά δεν το υποστηρίξει η Samsung Hellas θα πέσει πολύ η αξία μεταπώλησής του.. Για τα υπόλοιπα πάω πάσο

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα οτι στην ευρώπη θα έρθει και η έκδοση c.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

 

Το οποίο σημαίνει ότι θα έρθει επίσημα έκδοση exynos στην Ευρώπη; Ενδιαφέρον :)

Έχει βρει κάποιος κάποια επιβεβαίωση της samsung πέρα από κάτι που μπορεί κάλλιστα να είναι τυπογραφικό;

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει ότι θα έρθει επίσημα έκδοση exynos στην Ευρώπη; Ενδιαφέρον :)

Έχει βρει κάποιος κάποια επιβεβαίωση της samsung πέρα από κάτι που μπορεί κάλλιστα να είναι τυπογραφικό;

 

Το βρηκα και στο Sammobile.http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-versions-cpu-t2883741

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει ότι θα έρθει επίσημα έκδοση exynos στην Ευρώπη; Ενδιαφέρον :)

Έχει βρει κάποιος κάποια επιβεβαίωση της samsung πέρα από κάτι που μπορεί κάλλιστα να είναι τυπογραφικό;

 

Το βρηκα και στο Sammobile.http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-versions-cpu-t2883741

Πολύ καλά νέα, ορματε!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει ότι θα έρθει επίσημα έκδοση exynos στην Ευρώπη; Ενδιαφέρον :)

Έχει βρει κάποιος κάποια επιβεβαίωση της samsung πέρα από κάτι που μπορεί κάλλιστα να είναι τυπογραφικό;

 

Το βρηκα και στο Sammobile.http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-versions-cpu-t2883741

 

Το θέμα όμως με το Ν910C είναι ότι φοράει παλιό μόντεμ της ericsson(σύμφωνα με το πίνακα στο σχόλιο #458 πάντα) κατασκευασμένο το Φλεβάρη του 13 σε αντίθεση με τις υπόλοιπες εκδόσεις exynos που φοράνε ολοκαίνουρια είτε intel είτε samsung κατασκευασμένα το Σεπτέμβρη του 14 και πολύ φοβάμαι ότι θα έχει μεγαλύτερες ενεργειακές απαιτήσεις. Και δε ζούμε και σε καμιά χώρα που φημίζεται για την άριστη κάλυψη των δικτύων της...

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να πω κατι ηθελα..καποιος που εχει note 3 γιατι να μπει στη διαδικασια να παρει 4?δεν εχει τραγικη διαφορα στη ταχυτητα....σωστα?

 

ουτε να το σκεφτεσαι αν εχεις το 3 ...:)

 

σοβαρα μιλαω ουτε για πλακα ...το 3 εχει φτασει επιπεδα τρελα τωρα ....(ειδικα με custom kernel Κτλ ....)....

 

αν εχεις το 3 διαβαζεις χαλαρα το θεμα του 4 και αν στο μελλον καποια στιγμη βολεψει να το παρεις τοτε οκ ....:)

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα οτι στην ευρώπη θα έρθει και η έκδοση c.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

 

Απο τη στιγμη που θα εισαχθεί επίσημα στην ΕΕ, αυτό δεν σημαίνει οτι η ελληνική αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένη να το καλυψει με εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

ουτε να το σκεφτεσαι αν εχεις το 3 ...:)

 

σοβαρα μιλαω ουτε για πλακα ...το 3 εχει φτασει επιπεδα τρελα τωρα ....(ειδικα με custom kernel Κτλ ....)....

 

αν εχεις το 3 διαβαζεις χαλαρα το θεμα του 4 και αν στο μελλον καποια στιγμη βολεψει να το παρεις τοτε οκ ....:)

Πάντως σε οθόνη κάμερα και design δεν πρόκειται να το φτάσει με κανένα Update...

Φιλικά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως με το Ν910C είναι ότι φοράει παλιό μόντεμ της ericsson(σύμφωνα με το πίνακα στο σχόλιο #458 πάντα) κατασκευασμένο το Φλεβάρη του 13 σε αντίθεση με τις υπόλοιπες εκδόσεις exynos που φοράνε ολοκαίνουρια είτε intel είτε samsung κατασκευασμένα το Σεπτέμβρη του 14 και πολύ φοβάμαι ότι θα έχει μεγαλύτερες ενεργειακές απαιτήσεις. Και δε ζούμε και σε καμιά χώρα που φημίζεται για την άριστη κάλυψη των δικτύων της...

 

Καλα μην τρελενεσαι για τις ενεργειακες απαιτησεις. Αμα εισαι σε χωρους με σταθερο σημα κινητης δεν θα χασει πολυ μεγαλυτερα ποσοστα ενεργειας το Ericsson απο το Intel.

 

Αν καποιος εχει την επιλογη μεταξυ 910C και 910U ας προτιμησει το 910U.

 

Βεβαια αρχιζω και πιστευω οτι ΔΕΝ θα δοθει η δυνατοτητα εκμετάλευσης του 64bit του Exynos απο την Samsung. Ισως σε υστερο χρόνο ΠΟΛΥ αργοτερα οταν θα γινουν διαθέσιμα τα sources του kernel να το δουμε μεσω custom kernel. Αν υπολογίσουμε Ιανουάριο για Android L στο Note 4 και 3 μηνες περιθώριο να καθυστερήσει τα sources καλο Απρίλιο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελενεσαι για τις ενεργειακες απαιτησεις. Αμα εισαι σε χωρους με σταθερο σημα κινητης δεν θα χασει πολυ μεγαλυτερα ποσοστα ενεργειας το Ericsson απο το Intel.

 

Αν καποιος εχει την επιλογη μεταξυ 910C και 910U ας προτιμησει το 910U.

 

Βεβαια αρχιζω και πιστευω οτι ΔΕΝ θα δοθει η δυνατοτητα εκμετάλευσης του 64bit του Exynos απο την Samsung. Ισως σε υστερο χρόνο ΠΟΛΥ αργοτερα οταν θα γινουν διαθέσιμα τα sources του kernel να το δουμε μεσω custom kernel. Αν υπολογίσουμε Ιανουάριο για Android L στο Note 4 και 3 μηνες περιθώριο να καθυστερήσει τα sources καλο Απρίλιο.

 

Δεν είναι και λίγο πάντως αν αναλογίστουμε ότι το ericsson είναι 20 μηνών,ίδια γενιά με τον snap600 δηλαδή.. Ποιο σταθερό σήμα; Εδώ πάω από Πειραιά Καλλιθέα και από H+ πέφτω σε edge με vodafone.. Όσον αφορά τα 64bit κι εγώ έτσι πιστεύω,εκτός κι αν μας εκπλήξει ευχάριστα η sammy.. Κατά τ'άλλα αγοράζοντας ένα τηλέφωνο παραεισαγώγης γλιτώνεις το δίλημμα του stock+εγγύηση αλλά με μεγάλα αποθέματα υπομονής ή root και να βάλει ο θεός το χέρι του να βγει η συσκευή καλή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τρελός νε τα Galaxy (απο την αρχη τους) εχω να παρατηρήσω οτι κατά την ταπεινή μου γνώμη η φωτογραφική του Galaxy S5 ήταν πκλυ καλύτερη.... Δεν λέω οτι του Note 4 δεν είναι καλή, αλλά νομίζω οτι το S5 ήταν καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51567[/ATTACH]

Πραγματικά ειναι απο τα αξεσουάρ που θα σου λύσουν πολλές να πολλές φορές τα χέρια.

Το κιτ έρχεται με την μπαταρία τον φορτιστή καθώς και μια θήκη που χωράει ακριβώς την μπαταρία του Νοτε 3.

Το βρήκα στο Λονδίνο στο store της Samsung και το τσιμπισα μαζί με τις δυο θηκουλες πιο κάτω.

[ATTACH]51568[/ATTACH]

 

Απο ποιο μαγαζι μπας και το τσιμπησω και εγω μιας και ειμαι εδω τωρα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελενεσαι για τις ενεργειακες απαιτησεις. Αμα εισαι σε χωρους με σταθερο σημα κινητης δεν θα χασει πολυ μεγαλυτερα ποσοστα ενεργειας το Ericsson απο το Intel.

 

Αν καποιος εχει την επιλογη μεταξυ 910C και 910U ας προτιμησει το 910U.

 

Βεβαια αρχιζω και πιστευω οτι ΔΕΝ θα δοθει η δυνατοτητα εκμετάλευσης του 64bit του Exynos απο την Samsung. Ισως σε υστερο χρόνο ΠΟΛΥ αργοτερα οταν θα γινουν διαθέσιμα τα sources του kernel να το δουμε μεσω custom kernel. Αν υπολογίσουμε Ιανουάριο για Android L στο Note 4 και 3 μηνες περιθώριο να καθυστερήσει τα sources καλο Απρίλιο.

 

Να προτιμήσουμε το 910U αλλά πώς είμαστε σίγουροι ότι θα δουλεύει το 4G στην Ελλάδα;

Σίγουρα στην Αγγλία δεν παίζει διότι δεν υποστηρίζει το κάναλι 20.

 

ΥΓ. Είδα σήμερα τη συσκευή στο Public του κέντρου στη Θεσσαλονίκη.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το SM-N910X:blink: που δεν αναφέρεται πουθενά στο gsmarena.com

 

edit: το SM-N910X είναι η Demo έκδοση.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε οθόνη κάμερα και design δεν πρόκειται να το φτάσει με κανένα Update...

Φιλικά

 

δεν πειραζει ....:)

 

οταν θα πεσει η τιμη τα ξαναλεμε ...

 

το Note 3 θεριζει τωρα πραγματικα...

ουτε για πλακα ουτε καν για ανέκδοτο σε κατοχο του note 3 να παει στο 4 ......τωρα ....(με αυτη την τιμη μαλιστα ....)

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ....:)

 

οταν θα πεσει η τιμη τα ξαναλεμε ...

 

το Note 3 θεριζει τωρα πραγματικα...

ουτε για πλακα ουτε καν για ανέκδοτο σε κατοχο του note 3 να παει στο 4 ......τωρα ....(με αυτη την τιμη μαλιστα ....)

 

Μεταξυ μας τωρα,απο το 3 πηγα στο 4,αλλα στο 3 δεν γυρναω ξανα,οσο και να θεριζει αγαπητε φιλε.:)

Οταν με το καλο πεσει η τιμη και το παρεις θα με θυμιθεις.

Οσοι εχουν την οικονομικη δυνατοτητα,και το δουλεουν βεβαια στην εργασια τους σαν εργαλειο δουλειας,και οχι σαν παιχνιδι,ας το παρουν αμεσα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...