Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δύο επιλογές, view as list & tab view. Τα εικονίδια είναι τα ίδια σε κάθε περίπτωση, στρογγυλά. Επίσης έχει επιλογή για Quick settings, εκεί ορίζεις μέχρι 9 επιλογές και είναι αρκετά πρακτικό (βασικά ότι χρησιμοποιεί ο καθένας συχνότερα)

 

Να 'σαι καλα. Σε ευχαριστω πολύ !! :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι το Note4 ,ειναι ετη φωτος καλυτερο απο το iPhone.Δεν το λεω εγω, η Mail το λεει.

http://www.dailymail.co.uk/home/event/article-2803809/Samsung-Galaxy-Note-4-simply-light-years-ahead-Apple-s-iPhone.html

Δε λεω οτι διαφωνω, αλλα καταλαβαινεις βεβαια αγαπητε Θεοδωρε οτι το να επικαλεισαι την daily mail ειναι περιπου σαν να επικαλειται καποιος την ελληνικη Espresso.

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω οτι διαφωνω, αλλα καταλαβαινεις βεβαια αγαπητε Θεοδωρε οτι το να επικαλεισαι την daily mail ειναι περιπου σαν να επικαλειται καποιος την ελληνικη Espresso.

Tο επιχειρημα σου,θα κολλαγε καλυτερα,εαν η mail ανεβαζε το αιφων στα ουρανια.Το οτι μιλαει με τετοιο τροπο για ενα τηλεφωνο που δεν ειναι fashion idol,μαλλον λεει πολλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω οτι διαφωνω, αλλα καταλαβαινεις βεβαια αγαπητε Θεοδωρε οτι το να επικαλεισαι την daily mail ειναι περιπου σαν να επικαλειται καποιος την ελληνικη Espresso.

 

Το ios όσο προστίθενται νέα χαρακτηριστικά και δυνατότητες γίνεται βαρύ και απαιτητικό.

Ήδη οι παλαιότερες συσκευές εκτός ότι έχουν γίνει αργές, έχουν πλέον ανύπαρκτο multi tasking.

Στο android αυτή την στιγμή συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

 

Το Note 4 υπερτερεί παντού έναντι των νέων iPhone, πλην ίσως της GPU.

Τα περί ραμ ότι αρκεί το 1 γιγα είναι παραμύθια. Αν γίνει δοκιμή μεταξύ το Ν4 και iPlus θα φανεί εύκολα η ανεπάρκεια.

 

Υπολόγισε και ποσα ακόμα κάνει το N4 και θα καταλάβεις εύκολα πόσο πιο χρήσιμο είναι σ αυτούς που θέλουν να κάνουν δουλειά και όχι απλά να κουβαλάνε ένα iPhone.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και ένα συγκριτικό σχετικά με την απόδοση της κάμερας με πολλά δείγματα σε όλες τις συνθήκες

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Samsung-Galaxy-Note-4-vs-iPhone-6-iPhone-6-Plus-Sony-Xperia-Z3-LG-G3-Galaxy-S5-Galaxy-Note-3_id3822

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχισμενος κατοχος Note 4 απο samsung store Γερμανιας πλεον και εγω!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην τραιλενεστε.. Απλά αναρωτηθητε εκτός το πενακι ποιοτικά και εμφανισιακά εάν είναι καλύτερο από το ας πούμε Huawei mate 7..Για να μην πω One plus.. Στη μισή τιμή.

 

Η ποιότητα και η εμφάνιση έχουν το ποσοστό τους στο να επιλέξεις ή όχι που θα δώσεις τα λεφτά σου. Έχω την εντύπωση, πως οι εμείς του club "Note" έχουμε σε δεύτερη μοίρα την ποιότητα και την εμφάνιση της συσκευής, και για μας μετράνε αλλά πράγματα πιο πολύ.

Σχετικά με το Ascent Mate 7, η έκδοση που θα έρθει στη Ευρώπη θα έχει 2GB μνήμη και 16GB αποθηκευτικού χώρου και 1 Sim. Δεν βάζω στη εξίσωση την 1080p IPS οθόνη, την απουσία Ir blaster, την μη αποσπώμενη μπαταρία, την μικρότερη κάμερα, το συνολικό μεγαλύτερο μέγεθος του, και φυσικά το S pen. Αν το HUAWEI το βρεις στα 300 ευρώ, και το N4 στα 600 ευρώ, που θα έδινες τα λεφτά σου; Εγώ θα πήγαινα στο Note, γιατί αν αγόραζα το HUAWEI θα ένιωθα πως πέταξα τα λεφτά μου. Θα είχα την ομορφότερη συσκευή του κόσμου, και το πιστεύω αυτό, αλλά βάση δυνατοτήτων θα ένιωθα προδομένος.

Αν ερχόταν η συσκευή με τις 2 SIM τα 3GB μνήμης, εκεί να το συζητούσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα οτι το Smarties,εφερε και το N910C,εκτος απο το F ,που το ειχε και την περασμενη εβδομαδα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα συγκριτικό σχετικά με την απόδοση της κάμερας με πολλά δείγματα σε όλες τις συνθήκες

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Samsung-Galaxy-Note-4-vs-iPhone-6-iPhone-6-Plus-Sony-Xperia-Z3-LG-G3-Galaxy-S5-Galaxy-Note-3_id3822

 

Ακριβοδίκαιο το συγκριτικό.

Στις φωτογραφίες εσωτερικών χώρων με κακό φωτισμό και στις νυχτερινές, ναι μεν παρουσιάζεται βελτιωμένο το Ν4, αλλά δεν είναι το καλύτερο. Ο φακός του iPhone βοηθά ώστε το αποτέλεσμα του να είναι σαφώς καλύτερο.

Σε εξωτερικές χώρους δεν υπάρχει αντίπαλος πλην ίσως του Lumia 1020.

Στην βιντεοσκόπηση είναι το Νο1 ανεξαρτήτως πλατφόρμας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα οτι το Smarties,εφερε και το N910C,εκτος απο το F ,που το ειχε και την περασμενη εβδομαδα.:)

 

Αυτό είναι με τον Exynos, σωστά;

 

Θα έχει κανονικά εγγύηση άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια όσοι το έχετε, πόση ράμ έχετε ελεύθερη? Γιατί σε βίντεο στο YouTube βλέπω μόλις γύρω στα 300 mb ελεύθερα. Όχι ότι θα επηρεάζει τη λειτουργία προς το παρόν, αλλά αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει, όταν στο 3 η ελεύθερη είναι γύρω στο 1 gb τουλάχιστον (έστω και αν σε Android ελεύθερη ράμ είναι σπατάλη)
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια όσοι το έχετε, πόση ράμ έχετε ελεύθερη? Γιατί σε βίντεο στο YouTube βλέπω μόλις γύρω στα 300 mb ελεύθερα. Όχι ότι θα επηρεάζει τη λειτουργία προς το παρόν, αλλά αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει, όταν στο 3 η ελεύθερη είναι γύρω στο 1 gb τουλάχιστον (έστω και αν σε Android ελεύθερη ράμ είναι σπατάλη)

 

Εγώ σε εκθεσιακό στα Public είδα 1,7gb ελεύθερα. Προφανώς έχουν ανοίξει πολλές εφαρμογές να τρέχουν. Και στο Note 3 μπορεί να δώ 300-400mb ελεύθερα αλλά μόνο αν κάτσω να το δω με πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Δεν το αντιλαμβάνομαι στην απόδοση του κινητού σε καμία περίπτωση. Το Note προσφέρεται για όσες εφαρμογές αντέχει η ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια όσοι το έχετε, πόση ράμ έχετε ελεύθερη? Γιατί σε βίντεο στο YouTube βλέπω μόλις γύρω στα 300 mb ελεύθερα. Όχι ότι θα επηρεάζει τη λειτουργία προς το παρόν, αλλά αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει, όταν στο 3 η ελεύθερη είναι γύρω στο 1 gb τουλάχιστον (έστω και αν σε Android ελεύθερη ράμ είναι σπατάλη)

Γύρω στα 300ΜΒ βλέπω ελεύθερα αλλά έχοντας αρκετές εφαρμογές ανοιχτές (τώρα μέτρησα γύρω στις 15) αλλά και να ανοίξω παραπάνω πάλι εκεί μένει οπότε δεν υπάρχει θέμα. Εξάλλου έχουμε πει ότι στο Android η ram πρέπει να δεσμεύεται

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ χθες στο Πλαίσιο. Φανταστική συσκευή από κάθε άποψη. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά τόσο στην σχεδίαση όσο και στην υλοποίηση. Και πλέον πανέμορφο και περιμετρικά εκεί που δυστυχώς(για εμάς που το έχουμε) έπασχε υπερβολικά το note 3. Καλώς ή κακώς η Samsung έχει την Top πρόταση από όπου και να το δεις...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ χθες στο Πλαίσιο. Φανταστική συσκευή από κάθε άποψη. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά τόσο στην σχεδίαση όσο και στην υλοποίηση. Και πλέον πανέμορφο και περιμετρικά εκεί που δυστυχώς(για εμάς που το έχουμε) έπασχε υπερβολικά το note 3. Καλώς ή κακώς η Samsung έχει την Top πρόταση από όπου και να το δεις...

Δεν υπάρχει η αίσθηση να το πιάνεις και να είναι παγωμένο το μέταλλο, ξεχνάς ότι είναι Samsung εντελώς!

Με την μπαταρία είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος, χθες με αρκετό 4G και κλήσεις στην δουλειά είχα το απόγευμα στις 7 γύρω στο 60% και θα έβγαζε 6ωρο αν συνέχιζα. Τελικά έπεσα για ύπνο περίπου στο 35-40%

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η αίσθηση να το πιάνεις και να είναι παγωμένο το μέταλλο, ξεχνάς ότι είναι Samsung εντελώς!

Με την μπαταρία είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος, χθες με αρκετό 4G και κλήσεις στην δουλειά είχα το απόγευμα στις 7 γύρω στο 60% και θα έβγαζε 6ωρο αν συνέχιζα. Τελικά έπεσα για ύπνο περίπου στο 35-40%

 

Θα συμφωνήσω, το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό είναι αν είναι Samsung ή κάτι άλλο...

 

Με τί φωτεινότητα το δουλεύεις?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από εχθές βρίσκεται αναπαυτικά στα χέρια μου.

 

Έφτιαξα ένα video με το unboxing

 

Samsung Note 4 Greek unboxing:

 

Η κατασκευή δεν με ενθουσίασε και στο δικό μου κομμάτι παρουσιάζεται κενό μεταξύ οθόνης και bezel και πάνω και κάτω .

Γνώμη μου είναι ότι αυτή η συσκευή δεν έπρεπε να κάνει πάνω από 450€-500€

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό είναι αν είναι Samsung ή κάτι άλλο...

 

Με τί φωτεινότητα το δουλεύεις?

Χθες το είχα στο αυτόματο +2 για να δω πως θα τα πάει. Βέβαιο το γραφείο μου είναι πολύ φωτεινό (εδώ έχουμε ήλιο :p ) και τελικά η φωτεινότητα ήταν πάνω από την μέση σαν αποτέλεσμα. Όταν γύρισα σπίτι το είχα γύρω στο 45-50%, επίσης να πω ότι αυτή η οθόνη είναι πολύ φωτεινή, αντίστοιχα σε Μ8 και G2 δούλευα με 60-75% στο σπίτι και με φώτα αναμμένα

Το κινητό από εχθές βρίσκεται αναπαυτικά στα χέρια μου.

 

Έφτιαξα ένα video με το unboxing

 

Samsung Note 4 Greek unboxing:

Μεγειά και με χαρά, ωραίο το βίντεο, ακόμα και εκεί φαίνεται πόσο φωτεινή είναι η οθόνη (νομίζω είναι λίγο πάνω από την μέση προ-ρυθμισμένο). Επίσης μου κάνει εντύπωση που οι συσκευές Samsung πάντα είναι φορτισμένες out of the box στο 63%-64%

 

Αν είχε κενό η συσκευή μου θα την επέστρεφα...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από εχθές βρίσκεται αναπαυτικά στα χέρια μου.

 

Έφτιαξα ένα video με το unboxing

 

Samsung Note 4 Greek unboxing:

 

Η κατασκευή δεν με ενθουσίασε και στο δικό μου κομμάτι παρουσιάζεται κενό μεταξύ οθόνης και bezel και πάνω και κάτω .

Γνώμη μου είναι ότι αυτή η συσκευή δεν έπρεπε να κάνει πάνω από 450€-500€

 

Γιώργο δυστυχώς η σαμμυ το έχει χάσει για τα καλά. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει συσκευή που να αξίζει πάνω από 500 ευρώ. Καμία απολύτως...

Κρατάω το z ultra των 249ευρω και συγκρίνω με την ποιότητα του note 4 των 850 και τραβάω τα μαλλιά μου...

Πες μας για το ηχείο, πάλι η ίδια μετριότητα; Σήμα GSM, wifi?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από εχθές βρίσκεται αναπαυτικά στα χέρια μου.

 

Έφτιαξα ένα video με το unboxing

 

Samsung Note 4 Greek unboxing:

 

Η κατασκευή δεν με ενθουσίασε και στο δικό μου κομμάτι παρουσιάζεται κενό μεταξύ οθόνης και bezel και πάνω και κάτω .

Γνώμη μου είναι ότι αυτή η συσκευή δεν έπρεπε να κάνει πάνω από 450€-500€

Γιώργο καλορίζικο σε σένα και σε όλα τα παιδιά που το πήραν. Τελικά το πρόβλημα με το καινό είναι υπαρκτό. Την ίδια γνώμη εχω και εγώ για το θέμα τιμής. Δεν έφερε κάτι νέο. Τελικά αξίζει από το 3 να παει κάποιος στο 4; Μια ερώτηση που νομίζω πολύ θέλουν την απάντηση. Μια και βλέπω ότι το έχουν έμπειροι χρήστες μπορούν να απαντήσουν σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω στην Γερμανία το Νοτελι 4 με snap 805.

εχοντας τοσο καιρό συνηθησει το g906s (S5 prime με qhd και επισης Snap 805)

το Νοτελι μου φαίνετε αργό :eek: . αν πάρει και 4.4.4 το prime θα είναι απιαστο.

Οσο για το Νοte 4 λέω να περιμένω μερικές μέρες να στρώσει..

γιατί μάλλον το αλαγκάριστο είναι στο eye of the beholder.

:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω δυο μερες εκατσα διαβασα ολα τα ποστ απο την αρχη....λοοολ!

Με ολα αυτα που διαβασα να κανω μια γρηγορη ανακαιφαλαιωση απο αυτα και να εκφρασω τις αποριες μ :

 

1) Το νοτε 4 περα του οτι βγαινει σε exyn και snap βγαινει και με διαφορετικο αισθητηρα φωτογραφικης μηχανης απο οτι καταλαβα, πιο ειναι καλυτερο, κατι στο οπιο χαθηκα και μπερδευτικα λιγο;

2) Απο οτι ειδα το μοντελο με τον exyn εχει αρκετα μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο οτι το μοντελο με τον snap αυτο μπορω να πω με τρομαξε λιγο και συναμα με ξενερωσε αρκετα,ωστοσο ομως διαβασα οτι και στο σ4 ειχε γινει κατι αναλογο και το εφεραν στα ιδια πλαισια! δλδ τι εκαναν αυξησαν την διαρκεια μπαταριας απο το αλλο και τον επεξεργαστη η μειωσαν το αλλο αντοιστιχα ωστε να ειναι το ιδιο.....; μιας και βαση γεγονοτων πολυ πιθανον η σαμυ να προβει στην ιδια τακτικη.Επι της ουσιας αμα γινει αυτο αξιζει η αγορα του exyn χωρις εγγυηση και να σου βγει αργοτερα το ιδιο με το snap και να νιωθεις κοροιδο μιας και δεν εχεις και εγγυηση...(αν και νομιζω σε αυτο δεν υπαρχει απαντηση ακομα αλλα παραμονο προβλεψεις μπορουμε να κανουμε,αυτο θα φανει με την παροδο του χρονου )

3) Διαβασα ακομα απο μερικους αλλα και απο οτι ειδαι Gmarena γραφει οτι μαλλον θα φερουν και exyn ελλαδα αυτο κατα ποσο ισχυει;

4) Ρωτησα και σε προηγουνες σελιδες αλλα δεν πηρα απαντηση το νοτε 4 το to bronze gold ειναι ιδιο με το αυτο του σ5 δλδ θα φαινετε ακριβως ιδιο;Πηγα στο κοσμος στη Θεσσαλονικη και το ειδα απο κοντα αλλα δυστηχος ειχαν μονο το μαυρο(το κινητο ειναι απλα απιθανο σε ολους τους τομεις και με τοσα βιντεακια και reviews που εχω δει μονο εγω που δεν του εδειχνα τις δυνατοτητες απο τν υπαλληλο στα Public)

 

Χιλια συγνωμη αν σας κουρασα και για το μεγαλο ποστ ! Απο την πρωτη στιγμη εχω κολησει πολυ με το νοτελι και σκεφτομαι να γινω και εγω μελος αυτης της κατηγοριας!Δυστηχως λογω τιμης δεν μπορω να το αποκτησω ακομα και περιμενω να πεσει σε λογικα πλαισια αλλα πιεζομαι ολο και περισσοτερο με το σ3 μ να τα εχει παιξει και να μην φωρτιζει πλεον ! Η αγορα του επισης εχει γινει πονοκεφαλος μιας και δεν ξερεις πιο μοντελο να πρωτιμησεις και αν υποστηριζεται στην χωρα σου και πιο ειναι καλυτερο απο πιο ! Συγνωμη παλι για το μεγαλο ποστ και ευχαριστω για το χρονο σας!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά δεν έχει κενό γύρω γύρω.

Και εγώ για κενό ακούω αλλά κενό δεν βλέπω...

Μάλλον πέσαμε σε νορμάλ παρτίδες, τι να πω...

Πάντως και σε αντίθεση με άλλους φίλους που λένε ότι δεν αξίζει η αλλαγή από το 3 στο 4 εγώ δεν συμφωνώ.

Οθόνη μπαταρία κάμερα design νομίζω ότι από μόνα τους είναι σοβαρή αναβάθμιση και παράλληλα αξίζει η αλλαγή...

Φιλικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...