Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να δείτε πως τα πάει η κάμερα, χρειάζονται φωτογραφίες με πρόσωπα σε φωτισμό δωματίου.

Εκεί έπασχε πάντα η Samsung.

 

Λέω πρόσωπα γιατί είναι ότι πιο δύσκολο και παράλληλα οι περισσότερες φωτογραφίες που βγάζουμε με κινητό περιέχουν πρόσωπα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά δεν είναι λογική αυτή. Θέλω να ακούω ένα κλικ όταν πατάω κάτι στην οθόνη. Με αυτήν την λογική να απενεργοποιησουμε και την Lock screen και να βάλουμε μια από το μάρκετ , να βάλουμε nova και να αλλάξουμε τα εικονίδια κλπ κλπ. Out of the box κρίνω.

 

Με παρεξήγησες, πραγματικά προς στιγμήν φοβήθηκα πως δεν κλείνουν από κάπου. Πέρα από ένα άσχημο 7μηνο με ένα htc που ακόμα προσπαθώ να ξεχάσω, δεν είχα ποτέ android.

 

Προσωπικά προτιμώ το κινητό μου να μην κάνει ήχους όταν πατάω την οθόνη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά οι ήχοι αφής απενεργοποιούνται από τις ρυθμίσεις από αρχαιοτάτων χρόνων. Διάβασα σε ποστ να αναφέρεται ως αρνητικό του κινητού ή με ξεγέλασαν τα μάτια μου; Αυτό μάλλον το ξέρουν και οι Γιαπωνεζουλες με κοτσίδες.

 

Δηλαδή οι ρυθμίσεις για ποιόν λόγο υπάρχουν; Χαλάει η out of the box εμπειρία έτσι; Ήμαρτον.

 

Θα ξαναπάω σήμερα να το δω πάντως.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Το listing είναι αυτό και δείχνει να είναι unlocked, μάλλον θα περιμένω κάτι για αγορά από Ελλάδα όμως, ή έστω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή. Ξέρουμε αν η ελληνική samsung καλύπτει την εγγύηση αυτών των αμερικάνικων;

 

Για αυτό μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά πως όχι,η ελληνική αντιπροσωπία δεν το καλύπτει μιας και το τηλέφωνο προορίζεται για ΗΠΑ και συγκεκριμένα για AT&T όπως λέει κι ο ίδιος ο πωλητής στο ebay. Η ελληνική αντιπροσωπία καλύπτει μοντέλα που προορίζονται για χώρες μέλη της ευρωπαϊκής ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν το χει φέρει και το πλαίσιο?

Επίσης το χουν όλα τα public? (π.χ. στο αιγάλεω ή στη νέα ερυθραία?)

Δεν αναφέρουμε για αγορά αλλά μόνο για να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με το κλείδωμα SIM ανά ήπειρο και εφόσον περιμένω ένα από Νότια Κορέα, ποια είναι η λύση που αναφέρατε παραπάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με το κλείδωμα SIM ανά ήπειρο και εφόσον περιμένω ένα από Νότια Κορέα, ποια είναι η λύση που αναφέρατε παραπάνω;

 

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να γινει μια κληση πρωτα απο δικτυο της χωρας που πωλειται και μετα να δουλεψει εκει που θες το λεω ομως με μια επιφυλαξη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο κάποια φωτογραφικά δείγματα απο φίλο στις συνθηκες που ηθελα.

Η συσκευη είναι με exynos και δεν ξέρω αν έχει ιδιο αισθητήρα με την snapdragon έκδοση.

Εχουν βελτιωθεί πολύ τα πραγματα.

Ομορφα καθαρά πρόσωπα με λεπτομέρειες σε νορμαλ φωτισμό δωματιου. Και οι εξωτερικές με χαμηλό φωτισμό καλες. Όχι σε επίπεδα Μ8 αλλά μα λιγο edit βελτιωνονται πολύ.

 

 

Βρε παιδιά οι ήχοι αφής απενεργοποιούνται από τις ρυθμίσεις από αρχαιοτάτων χρόνων. Διάβασα σε ποστ να αναφέρεται ως αρνητικό του κινητού ή με ξεγέλασαν τα μάτια μου; Αυτό μάλλον το ξέρουν και οι Γιαπωνεζουλες με κοτσίδες.

 

Δηλαδή οι ρυθμίσεις για ποιόν λόγο υπάρχουν; Χαλάει η out of the box εμπειρία έτσι; Ήμαρτον.

 

Θα ξαναπάω σήμερα να το δω πάντως.

Δεν είναι θέμα να κλείσεις τους ήχους. Φυσικά και θα το γνωρίζει ο συμφορουμίτης.

Το προβλημα είναι στην φιλοσοφια της samsung, που θα έπρεπε να είναι πιο σοβαρή ειδικά σε συσκευές που προορίζονται για επαγγελματίες. Ποιό το νόημα αυτών των ήχων? ποτέ δεν το καταλάβα. Μόνο εκνευρισμό προκαλούν.

 

Παιδιά, σχετικά με το κλείδωμα SIM ανά ήπειρο και εφόσον περιμένω ένα από Νότια Κορέα, ποια είναι η λύση που αναφέρατε παραπάνω;

 

Η μοναδική λύση είναι να το ανοίξουν εκεί και να κάνουν μια κληση με τοπική sim.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο κάποια φωτογραφικά δείγματα απο φίλο στις συνθηκες που ηθελα.

Η συσκευη είναι με exynos και δεν ξέρω αν έχει ιδιο αισθητήρα με την snapdragon έκδοση.

Εχουν βελτιωθεί πολύ τα πραγματα.

Ομορφα καθαρά πρόσωπα με λεπτομέρειες σε νορμαλ φωτισμό δωματιου. Και οι εξωτερικές με χαμηλό φωτισμό καλες. Όχι σε επίπεδα Μ8 αλλά μα λιγο edit βελτιωνονται πολύ.

 

 

 

Δεν είναι θέμα να κλείσεις τους ήχους. Φυσικά και θα το γνωρίζει ο συμφορουμίτης.

Το προβλημα είναι στην φιλοσοφια της samsung, που θα έπρεπε να είναι πιο σοβαρή ειδικά σε συσκευές που προορίζονται για επαγγελματίες. Ποιό το νόημα αυτών των ήχων? ποτέ δεν το καταλάβα. Μόνο εκνευρισμό προκαλούν.

 

 

 

Η μοναδική λύση είναι να το ανοίξουν εκεί και να κάνουν μια κληση με τοπική sim.

 

Μπράβο Κώστα. Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική λύση είναι να το ανοίξουν εκεί και να κάνουν μια κληση με τοπική sim.

 

Έχω την εντύπωση πως γίνεται και μέσω αντιπροσωπίας έναντι κάποιου ποσού! Αν κάποιος συμφορουμίτης πρόκειται να παραλάβει άμεσα παραεισαγωγής ας κάνει ένα τηλέφωνο στην samsung και να ενημερώσει κι εδώ. Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή από τον chainfire αλλά απαιτεί root και είναι για το Note 3,δεν ξέρω αν δουλεύει στο 4, ίσως κυκλοφορήσει αντίστοιχη σε λίγο καιρό. Παιδιά δεν έχω ξαναγοράσει παραεισαγωγής, πρώτη φορά το σκεύτομαι λόγω exynos και εδώ γράφω ότι βρίσκω από ψάξιμο στο ίντερνετ οπότε παρακαλώ αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος και ας μας κατατοπίσει σχετικά. Βλέπω πάντως πως μεταξύ μας έχει αρχίσει και αυξάνεται η ζήτηση για exynos.

 

ΕDIT: Ωστόσο απ'ότι διαβάζω το region lock του s5 κάνει τα πράγματα χειρότερα και δε βρίσκω κάποιο mod για να το παρακάμψεις,οπότε μάλλον βλέπω τα ίδια και για το νοτέλι.. Έλεος ρε samsung,έλεος..

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Για το region lock το μονο που χρειαζεται ειναι απλα μια κληση των 5 λεπτων για να ξεκλειδωσει απο εκει και περα μπορεις να παρεις και μια σιμ της αντιστοιχης χωρας-ηπειρου(Ασια Αμερικη κτλ) και να το ξεκλειδωσεις.Πολλα μαγαζια οπως το Clove σου λενε οτι αμα ειναι απο αλλη Ηπειρο το ανοιγουν κανουν την κληση και το στελνουν επισης το κανουν και πολλοι πωλητες απο ebay.
Link to comment
Share on other sites

Για το region lock το μονο που χρειαζεται ειναι απλα μια κληση των 5 λεπτων για να ξεκλειδωσει απο εκει και περα μπορεις να παρεις και μια σιμ της αντιστοιχης χωρας-ηπειρου(Ασια Αμερικη κτλ) και να το ξεκλειδωσεις.Πολλα μαγαζια οπως το Clove σου λενε οτι αμα ειναι απο αλλη Ηπειρο το ανοιγουν κανουν την κληση και το στελνουν επισης το κανουν και πολλοι πωλητες απο ebay.

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Προτιμώ χίλιες φορές να πάρω μια ξένη sim και να το ξεκλειδώσω από το να μου έρθει η συσκευασία ανοιχτή. Όσον αφορά το τελωνείο τι παίζει γενικά για αγορές εκτός Ευρώπης ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Προτιμώ χίλιες φορές να πάρω μια ξένη sim και να το ξεκλειδώσω από το να μου έρθει η συσκευασία ανοιχτή. Όσον αφορά το τελωνείο τι παίζει γενικά για αγορές εκτός Ευρώπης ;

 

Φόρος 23% + το fee της εταιρίας που θα κάνει τον εκτελωνισμό (κανένα 50αρικο νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Φόρος 23% + το fee της εταιρίας που θα κάνει τον εκτελωνισμό (κανένα 50αρικο νομίζω)

 

Οπότε η τιμή εκτινάσσεται με λίγα λόγια..Ωραίος ο exynos αλλά με βλέπω να με βάζει σε πολλούς μπελάδες...

Link to comment
Share on other sites

Άντε ωραία και γίνεται η κλήση με τοπική SIM και σου έρχεται εδώ έτοιμος προς χρήση με ελληνική SIM.

Στην περίπτωση αναβάθμισης/format/επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων τι γίνεται; Ξανακλειδώνει και χρειάζεται ξανά την τοπική SIM με την οποία ενεργοποιήθηκε;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα στα public το note, κ ειναι πανεμορφο ιδιως το μαυρο!!! Αντε απο την αλλη εβδομαδα θα το εχω κ εγω..:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα στα public το note, κ ειναι πανεμορφο ιδιως το μαυρο!!! Αντε απο την αλλη εβδομαδα θα το εχω κ εγω..:D:D:D

 

Σε ποιο Public το είδες αν επιτρέπεται. Γιατί βλέπω είσαι Βόρεια Ελλάδα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο Public το είδες αν επιτρέπεται. Γιατί βλέπω είσαι Βόρεια Ελλάδα.:)

Στο mediterranean cosmos , εχουν δυο σε μαυρο κ ειναι πανεμορφα...γενικα εχουν κανει ενα μερος με ολα τα εμπορευματα. Samsung , οποτε εισαι διπλα κ μπορεις αμεσα να το συγκρινεις με το alpha , το s5 κτλ

 

Μολις μπεις ειναι ολο ευθεια, οχι εκει που ειναι ολα τα κινητα κ εγω στην αρχη το εψαχνα κ το βρηκα στο ασχετο:D:D

Link to comment
Share on other sites

Στο Public στο Cosmos στη Θεσσαλονίκη υπάρχει. Το κινητό είναι ίσως από τα ποιο όμορφα που έχει βγάλει η samsung. Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ μαζί του. Στη γυναίκα μου (έχει iphone 5) της φάνηκε τεράστιο.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να γουστάρουμε και λίγο Galaxy Note 4 vs. iPhone 6 Plus Speed Test:
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να γουστάρουμε και λίγο Galaxy Note 4 vs. iPhone 6 Plus Speed Test:
:lol:

 

Τα παιχνίδια είναι που κρατάνε το iPhone. Διαφορετικά η διαφορά θα ήταν μεγαλύτερη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα με το κενό μεταξύ οθόνης και πλαισίου αλήθεια πως τους είχε έρθει? Στο δικό μου ούτε χαρτί Α4 δεν μπορεί να εισχωρησει πόσο μάλλον business card

 

Εν τω μεταξύ σήμερα έψαχνα για θήκη αλλά δεν έχει κανείς εδώ, μόνο τύπου flip που δεν τις αντέχω στιγμή.. Γυμνό είναι όλα τα λεφτά βέβαια μάλλον με βλέπω να το κρατάω έτσι να το χαρώ

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να γουστάρουμε και λίγο Galaxy Note 4 vs. iPhone 6 Plus Speed Test:
:lol:

 

Μαχη γιγαντων χαχαχαχα και γραφει ο αλλος απο κατω: Αν καταφερε ο laggy touchwiz να το κανει αυτο, φανταζομαι τι θα γινει με το nexus χαχαχαχαχα κλαιω :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα με το κενό μεταξύ οθόνης και πλαισίου αλήθεια πως τους είχε έρθει? Στο δικό μου ούτε χαρτί Α4 δεν μπορεί να εισχωρησει πόσο μάλλον business card

 

Εν τω μεταξύ σήμερα έψαχνα για θήκη αλλά δεν έχει κανείς εδώ, μόνο τύπου flip που δεν τις αντέχω στιγμή.. Γυμνό είναι όλα τα λεφτά βέβαια μάλλον με βλέπω να το κρατάω έτσι να το χαρώ

 

Εχω παραγγειλει 2 κ με περιμενουν μολις παραλαβω θα παω να διαλεξω αν καθετε καποια απο τις 2 οκ ....

 

Η μια ειναι αυτη..

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-universal-63-puro-slim-essential-pcslimblkxxl-mayro/prod5480134pp/

 

 

Την αλλη δεν την βρισκω, ισως ηταν η τελευταια:p

 

Edit: τωρα ειδα το "not here"!!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει 2 κ με περιμενουν μολις παραλαβω θα παω να διαλεξω αν καθετε καποια απο τις 2 οκ ....

 

Η μια ειναι αυτη..

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-universal-63-puro-slim-essential-pcslimblkxxl-mayro/prod5480134pp/

 

 

Την αλλη δεν την βρισκω, ισως ηταν η τελευταια:p

 

Edit: τωρα ειδα το "not here"!!

Έχω βρει μόνο από ebay αρκετές αλλά όχι κάποια που να πληρώσω για παράδοση express κι όχι απλό ταχυδρομείο ώστε να έρθει γρήγορα. Ναι δεν είμαι εκεί είμαι εδώ lol :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...