Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωτικά πάντως η μπαταρία επηρεάζεται και απο τη θερμοκρασία. Οπότε καλοκαίρι με το κινητό στη θάλασσα είναι λογική η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας. Δεν είναι το ίδιο με το να είναι σε δωμάτιο με aircondition.

Επίσης τη μεγαλύτερη διαφορά την κάνει η ποιότητα σήματος. Όταν δεν βρίσκει σήμα κάνει συνεχώς αναζήτηση με αποτέλεσμα να γονατίζει τη μπαταρία

+1. Στην τσέπη όταν περπατάω ρουφάει πολύ και μάλιστα όταν κοιτάζω CPU βλέπω ότι δεν έχει πέσει σε deep sleep

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1

Για ανεξηγητο λογο στη ζεστη η μπαταρια πεφτει και σε μενα πιο γρηγορα. Παρατηρημενο τοσο περυσι οσο και φετος στο νοτε2 μου, που χρησιμοποιω καθημερινα, και μεσα και εξω απ το σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εδώ που είμαι έχει χάλια σήμα. Το φόρτισα και ανοιγοκλεινω τα δεδομένα για να δω πως θα συμπεριφερθει. Αλλιώς θα περιμένω να γυρίσω Αθήνα από Δευτέρα πριν κάνω κάτι δραστικό.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Άβα κάποιος θυμάται πώς γίνεται το soft reset θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εδώ που είμαι έχει χάλια σήμα. Το φόρτισα και ανοιγοκλεινω τα δεδομένα για να δω πως θα συμπεριφερθει. Αλλιώς θα περιμένω να γυρίσω Αθήνα από Δευτέρα πριν κάνω κάτι δραστικό.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Άβα κάποιος θυμάται πώς γίνεται το soft reset θα το εκτιμούσα.

 

Δεν ξέρω για soft reset, αλλά format κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις(ρυθμίσεις-αντιγραφα ασφαλείας-επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων), προσοχή χάνοντα όλα από την εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από προχθές που άλλαξα τις ρυθμίσεις στο location και επέλεξα το power saving από high accuracy που το είχα , είδα πολύ μεγάλη διαφορά !!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι το εχω καίει πολυ λιγότερη μπαταριά γιατι αλλιως αστο αν εισαι και σε κλειστό χωρο ... την καταπίνει :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ συζητήσεις για επερχόμενα μοντέλα να γίνουν σε κατάλληλα θέματα.

Εδώ μιλάμε για το Νote 4

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μόλις έφτασε στα χέρια μου ένα νοτε 4.

το οποίο δεν μπορεί να κάνει boot, ξεκινάει με το logo note 4 και μετά κάνει ξανά boot και ξανά ως που να του βγάλω την μπαταρία

μπήκα στην recovery και έχει την Cm based 6.0

 

Κάποιος οδηγός ή καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μόλις έφτασε στα χέρια μου ένα νοτε 4.

το οποίο δεν μπορεί να κάνει boot, ξεκινάει με το logo note 4 και μετά κάνει ξανά boot και ξανά ως που να του βγάλω την μπαταρία

μπήκα στην recovery και έχει την Cm based 6.0

 

Κάποιος οδηγός ή καμιά ιδέα?

 

Format απο recovery μπορεις να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μόλις έφτασε στα χέρια μου ένα νοτε 4.

το οποίο δεν μπορεί να κάνει boot, ξεκινάει με το logo note 4 και μετά κάνει ξανά boot και ξανά ως που να του βγάλω την μπαταρία

μπήκα στην recovery και έχει την Cm based 6.0

 

Κάποιος οδηγός ή καμιά ιδέα?

 

περνα μεσω odin μια στοκ ρομ και λογικα θα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

απο ποιότητα σήματος έχει κάνεις ασχημές εμπειρίες ? είμαι με android 5.0.1 (BOC4) και cosmote. έχω την εντύπωση πως σε σχέση με το note 3 που είχα, στο ίδιο μέρος το note 4 είναι εμφανώς χειρότερο !!
Link to comment
Share on other sites

απο ποιότητα σήματος έχει κάνεις ασχημές εμπειρίες ? είμαι με android 5.0.1 (BOC4) και cosmote. έχω την εντύπωση πως σε σχέση με το note 3 που είχα, στο ίδιο μέρος το note 4 είναι εμφανώς χειρότερο !!

 

υπαρ ουν παραπονα απο καποιους.και στο c εχω ακουσει αρκετα απο παιδια με kosmote

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλα οκ κατάφερα και άνοιξε το κινητό!

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

το επόμενο θέμα που έχει είναι οτι είναι κλειδωμένο, έχει αγοραστεί απο Αγγλία και έχει κλειδωθεί και δεν μπορεί να πάρει κάποια ελληνική sim υπάρχει τρόπος να ανοίξει?

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλα οκ κατάφερα και άνοιξε το κινητό!

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

το επόμενο θέμα που έχει είναι οτι είναι κλειδωμένο, έχει αγοραστεί απο Αγγλία και έχει κλειδωθεί και δεν μπορεί να πάρει κάποια ελληνική sim υπάρχει τρόπος να ανοίξει?

 

ψαξε στο xda νομιζω οτι υπαρχει καποιος τροπος

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο xda νομιζω οτι υπαρχει καποιος τροπος

 

απο οτι έχω δει είναι όλα με πληρωμή και κάποια φρεε... έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο που να δουλεύει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

υπαρ ουν παραπονα απο καποιους.και στο c εχω ακουσει αρκετα απο παιδια με kosmote

 

Δεν έχω θέμα ούτε στο σήμα στη ποιότητα κλήσης, είναι καλύτερο στο ακουστικό απο το S6 και το iphone 6, ειναι το F cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περασει κανεις χωρις ροοτ το Igo primo στην εξωτερική καρτα και να του παιζει σωστα με save τις αλλαγες ρυθμισεων κτλ?Υπάρχει κάποιος τρόπος?Εγω το εχω στην εσωτερικη δουλεύει αρκετα καλα με μοναδικό πρόβλημα τα σπασίματα-κοψιματα-διακοπες στην φωνη κατα την πλοήγηση (απλες φωνες χωρις tts)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα ούτε στο σήμα στη ποιότητα κλήσης, είναι καλύτερο στο ακουστικό απο το S6 και το iphone 6, ειναι το F cosmote.

Αρα λοιπον εμενα που βγαινει εκτος δικτυο εχει καποιο θεμα και πρεπει να παει στο service

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φιλε τι ακριβώς σου κάνει? Εμενα προσωπικά οταν εχω ανοιχτά τα δεδομένα και μιλώ μου πέφτει γραμμή. Το πήρα για service και την δευτερη φορά μου άλλαξαν πλακέτα. Νομίζω απλά η Samsung δεν εκανε καλα τη δουλειά της σε κάποιες συσκευές. Απογοήτευση μεγάλη απο μέρους μου. Θα το αντεξω ομως μέχρι να λήξη εγγύηση. Και μεγαλύτερη απογοήτευση που βγάζει το Note5 .
From N9
Link to comment
Share on other sites

εχω απορια γιατι ανοιγει τ συσκευη και αλλάζει πλακέτα ? και δεν κανει αντικατασταση συσκευής...? μπορώ ν βρω καπου που να το αναφερει ?σε καμένη συσκευη αναφέρομαι
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγε service smartec !! αλλάχθηκε η κεντρική πλακέτα - η πλάκετα του usb και η οθόνη !!! δηλαδή όλο το τηλέφωνο σχεδόν !!!

 

το πρόβλημα με το σήμα αυτή την στιγμή έχει εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

εχω απορια γιατι ανοιγει τ συσκευη και αλλάζει πλακέτα ? και δεν κανει αντικατασταση συσκευής...? μπορώ ν βρω καπου που να το αναφερει ?σε καμένη συσκευη αναφέρομαι

Ετσι ειναι η Σαμσουνκουρουφεξαλα. Δεν το κατάλαβα ούτε και γω αυτο. Ατε ολαν τζιε κανει . Επειδη εχω ανοιχτα τα δεδομενα ειναι λογικο να πέφτει γραμμή. Επειδη λένε οτι εκεινη την ώρα αλλάζει δίκτυο. Καληνύχτα Μαργαρίτα Σαμ απο μενα. Θα το αντεξω μέχρι λήξη της εγγύησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά πήγε service smartec !! αλλάχθηκε η κεντρική πλακέτα - η πλάκετα του usb και η οθόνη !!! δηλαδή όλο το τηλέφωνο σχεδόν !!!

 

το πρόβλημα με το σήμα αυτή την στιγμή έχει εξαφανιστεί.

Δοκίμασε με ανοιχτά δεδομένα και μας λες ξανά

From N9
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι η Σαμσουνκουρουφεξαλα. Δεν το κατάλαβα ούτε και γω αυτο. Ατε ολαν τζιε κανει . Επειδη εχω ανοιχτα τα δεδομενα ειναι λογικο να πέφτει γραμμή. Επειδη λένε οτι εκεινη την ώρα αλλάζει δίκτυο. Καληνύχτα Μαργαρίτα Σαμ απο μενα. Θα το αντεξω μέχρι λήξη της εγγύησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε με ανοιχτά δεδομένα και μας λες ξανά

 

Τρεχαγυρευόπουλος δύσπιστε ... τα data στο κινητό μου δεν κλείνουν ποτέ. Όταν λέμε ότι ένα κινητό έχει πρόβλημα στην λήψη του σήματος προφανώς όλοι μας καταλαβαίνουμε τι εννοούμε.

 

οταν είσαι σε LTE και εχεις ανοιχτα data δεν αλλάζει κανενα δύκτιο.

οταν είσαι σε HSDPA+ και εχεις ανοιχτά data δεν αλλάζει κανένα δύκτιο.

παρομοίως και σε GSM .

 

και προφανώς η ισχύς του σήματος δεν αλλάζει εάν τα data είναι ανοιχτά η κλειστά.

 

(όλα τα προηγούμενα με την προϋπόθεση να μην έχει εκείνη την στιγμή πρόβλημα στο σήμα η εταιρία κινητής κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...