Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το αγόρασα. Από public έγραφα και το έβαλα μετά στα ελληνικά. Του έκανα και update γιατί αν περίμενα από τους υπαλλήλους σωθήκαμε.

 

Το κινητό τρέχει νερό και δεν χρειάζεται τα tweaks των προηγούμενων touchwiz. Είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί, δεν χωράνε προσωπικές επιθυμίες μπροστά σε αυτό το διαμάντι. Πραγματικά respect στη Samsung.

 

Για το Note 3 πολύ καιρό πριν το αγοράσω είχα γράψει οτι οι υπόλοιποι πρέπει να πετάξουμε τις συσκευές μας από το παράθυρο. Το ίδιο ισχύει και για το Note 4.

 

Περιμένετε να πέσει η τιμή και όσοι το σκέφτεστε αγοράστε το χωρίς δεύτερες σκέψεις. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Απο όσα έχω καταλάβει και μαζέψει απο διάφορα φορα, οι διάφορες εκτος απο CPU/GPU είναι:

Κάμερα (Sammy - Sony)

DAC (Wolfson - Qualcomm)

Modem (Intel - Qualcomm)

Τα παραπανω είναι αντίστοιχα Exynos - Snapdragon.

Τα Wolfson,πρεπει να ειναι καλυτερα DAC απο τα αλλα.Αλλα νομιζα οτι και η καλυτερη καμερα στο σεξυνος ανηκε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγόρασα. Από public έγραφα και το έβαλα μετά στα ελληνικά. Του έκανα και update γιατί αν περίμενα από τους υπαλλήλους σωθήκαμε.

 

Το κινητό τρέχει νερό και δεν χρειάζεται τα tweaks των προηγούμενων touchwiz. Είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί, δεν χωράνε προσωπικές επιθυμίες μπροστά σε αυτό το διαμάντι. Πραγματικά respect στη Samsung.

 

Για το Note 3 πολύ καιρό πριν το αγοράσω είχα γράψει οτι οι υπόλοιποι πρέπει να πετάξουμε τις συσκευές μας από το παράθυρο. Το ίδιο ισχύει και για το Note 4.

 

Περιμένετε να πέσει η τιμή και όσοι το σκέφτεστε αγοράστε το χωρίς δεύτερες σκέψεις. Τέλος.

Ψιλο-αποφασισμένο σε βρίσκω.:D

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ψιλο-αποφασισμένο σε βρίσκω.:D

 

Θα μπω στρατό οπότε δεν το σκέφτομαι καν σαν αγορά. Θα πάω κατευθείαν στο Note 5 τον Απρίλιο του 16 που θα έχει πέσει η τιμή του. :lol:

 

Λογικά το έχουν όλα τα Public, εγώ το είδα στο Public της Αγίας Παρασκευής.

Link to comment
Share on other sites

To N910C μάλλον ειναι η καλύτερη λύση για Ευρώπη/Ελλάδα.

 

Τι γίνεται όμως με το modem της ericsson το οποίο είναι πολύ παλιότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα; Γιατί κάποιος φίλος πριν 2-3 σελίδες έλεγε πως θα είναι το πιο ενεργοβόρο. Και μου φαίνεται λογικό καθώς με μια αναζήτηση που έκανα χθες διαπίστωσα πως είναι πολύ παλιό σε σχέση με τα υπόλοιπα: το ericsson m7450 κυκλοφόρησε τον Φεβρουάριο του 13. To apq8084 είναι το τελευταίο της qualcomm και μπήκε πρώτη φορά στο s5. Το intel και το infineon της samsung κυκλοφόρησαν και τα δύο τον προηγούμενο μήνα. Το θέμα όμως είναι ότι αν πάμε για το N910U θα πρέπει αυτός που θα μας το στείλει να το ανοίξει και να κάνει κλήση οπότε μπλέκουμε.Αμάν αυτή η samsung.. Προσωπικά, να'μαστε καλά, με βλέπω να το χτυπάω προς χριστούγεννα μεριά για να πέσει λιγάκι η τιμή και να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο με τη διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος note 4. Απλά κορυφή το κινητό παιδιά. Καμία σχέση με το note 2 που είχα.
Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος note 4. Απλά κορυφή το κινητό παιδιά. Καμία σχέση με το note 2 που είχα.

 

Με γεια.

Στην Κύπρο τι κυκλοφορεί Snapdragon ή Exynos?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για το Note 3 πολύ καιρό πριν το αγοράσω είχα γράψει οτι οι υπόλοιποι πρέπει να πετάξουμε τις συσκευές μας από το παράθυρο. Το ίδιο ισχύει και για το Note 4.

 

ετσι ενιωθα εγω περυσι που πηρα στην γυναικα μου το note 3 κ εμεινα εγω με το i phone 4s , νομιζα οτι ειμαι αιωνες πισω... πλεον ετοιμαζομαι κ εγω να μπω στο club με το note 4 τις επομενες ημερες...:D:D:D

 

καλοριζικα οσοι τα εχετε στα χερια σας:cool::cool: ανεβαζετε κ καμια φωτο να χαιρομαστε κ εμεις μεχρι να ερθει η σειρα μας... επισης καλο θα ηταν να μας λετε κ το χρωμα , ετσι για να βλεπουμε τι πουλαει περισσοτερο!!

 

 

...επισης με το θεμα της αποδοσης/αυτονομιας της μπαταριας που διαβαζω θεωρω οτι δεν ειναι κ τοσο μεγαλο θεμα. Με αλλη μια μπαταρια το θεμα λυνεται οριστικα!!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Public Αγιας Παρασκευης....

 

Ο Βασιλιας Φορεσε το Ασπρο Κουστουμι....

 

Galaxy Note 4 (Snapdragon 805):

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως με το modem της ericsson το οποίο είναι πολύ παλιότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα; Γιατί κάποιος φίλος πριν 2-3 σελίδες έλεγε πως θα είναι το πιο ενεργοβόρο. Και μου φαίνεται λογικό καθώς με μια αναζήτηση που έκανα χθες διαπίστωσα πως είναι πολύ παλιό σε σχέση με τα υπόλοιπα: το ericsson m7450 κυκλοφόρησε τον Φεβρουάριο του 13. To apq8084 είναι το τελευταίο της qualcomm και μπήκε πρώτη φορά στο s5. Το intel και το infineon της samsung κυκλοφόρησαν και τα δύο τον προηγούμενο μήνα. Το θέμα όμως είναι ότι αν πάμε για το N910U θα πρέπει αυτός που θα μας το στείλει να το ανοίξει και να κάνει κλήση οπότε μπλέκουμε.Αμάν αυτή η samsung.. Προσωπικά, να'μαστε καλά, με βλέπω να το χτυπάω προς χριστούγεννα μεριά για να πέσει λιγάκι η τιμή και να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο με τη διαθεσιμότητα.

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει να βάλει κάποιος εγχώρια κάρτα από τον τόπο αγοράς και να κάνει κλήση;

Νόμιζα ότι μόνο με τα μήλα γινόταν αυτό το βιολί:confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει να βάλει κάποιος εγχώρια κάρτα από τον τόπο αγοράς και να κάνει κλήση;

Νόμιζα ότι μόνο με τα μήλα γινόταν αυτό το βιολί:confused:

 

Aυτό συμβαίνει μόνο στις τελευταίες συσκευές της Samsung π.χ. Νote 3 & 4, S5 κλπ. κλπ. το οποίο βέβαια λύνεται εύκολα.

Στο iPhone ουδέποτε χρειαζόταν να κάνεις κάτι παρόμοιο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες από την συσκευή με την DSLR έτσι για να το χαζέψουμε λιγάκι μιας και είναι πολύ όμορφη η συσκευή και εντυπωσιάζει όποιον την βλέπει για πρώτη φορά (ειδικά αυτούς που έχουν ήδη το note 3)

 

https://www.dropbox.com/s/qwrribt7unevx7r/IMG_1466.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/dwq87l6zhf9rub1/IMG_1467.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nvzk1ozchzemaxs/IMG_1468.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2h27v8jnh564893/IMG_1470.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/3bhzn1egby8s9vd/IMG_1471.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/wu7qiprz199bfca/IMG_1472.JPG?dl=0

 

Παρακάτω μια άτυπη σύγκριση μεταξύ δυνατοτήτων κάμερας και note4 πιο πολύ για να καταλάβουμε τις διαφορές μεταξύ DSLR (Canon Eos70D) και φακού κινητής, απλά δείτε πόσο φως τραβάει ο φακός της κάμερας και πόσο του κινητού :)

https://www.dropbox.com/s/qka5a6prj6bvz39/Coffee%20Eos%2070D.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/apdrnnpngkntj44/Coffee%20Note%204.jpg?dl=0

Και οι δύο συσκευές ήταν στην αυτόματη ρύθμιση (στην ψηφιακή έβαλα Programme Auto γιατί στο εντελώς αυτόματο σήκωνε το φλας)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!! Το note ειναι πανεμορφο, ελπιζω την αλλη εβδομαδα να εχω κ εγω το μαυρο στα χερια μου!!!

Θεωρω οτι οσο καλο φακο κ να εχει την dslr δεν μπορει να την φτασει ( αν κ αδικειται η dslr στην φωτο που ανεβασες) αλλα απο εκει κ περα οι φωτο που βγαζει ειναι απο τις καλυτερες που βγαζουν τα κινητα κ μπορει καποιος πολυ ευκολα να το εχει κ σαν φωτογραφικη μηχανη...εκτος απο ολα τα υπολοιπα που κανει το note!!!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!! Το note ειναι πανεμορφο, ελπιζω την αλλη εβδομαδα να εχω κ εγω το μαυρο στα χερια μου!!!

Θεωρω οτι οσο καλο φακο κ να εχει την dslr δεν μπορει να την φτασει ( αν κ αδικειται στην φωτο που ανεβασες) αλλα απο εκει κ περα οι φωτο που βγαζει ειναι απο τις καλυτερες που βγαζουν τα κινητα κ μπορει καποιος πολυ ευκολα να το εχει κ σαν φωτογραφικη μηχανη...εκτος απο ολα τα υπολοιπα που κανει το note!!!

Το μαύρο είναι απίθανο! Φυσικά και αδικειται όπως ομοίως και η κάμερα αφού η πηγή φωτός είναι από πίσω και είμαι σε σκοτεινό χώρο όποτε θέλει manual mode και καλή φωτομετρηση για να βγει ωραία η φωτογραφία, πιο πολύ ενδεικτικά όπως είπα..

Για το χρυσό που ρωτούσε κάποιος το είδα στα γρήγορα αλλά δεν μου άρεσε, δεν έχει σχέση με τα m8 και iPhones αφού το πλαστικό σε χρυσό ποτέ δεν θα δείξει όμορφο και ποιοτικό. Επίσης μπροστά είναι κάπως περίεργο ανάλογα με το φως και γενικά δεν μου έκατσε καλά.. Το λευκό είναι επίσης πολύ ωραίο, προσωπικά είχα καιρό να πάρω σκούρο χρώμα σε συσκευή οπότε μου δείχνει ακόμη πιο όμορφο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Έχει κάποιος κατά νου τις διαφορές του N910A από το N910F που πωλείται εδώ κανονικά;

Υπάρχει πια με 650 καινούργιο στο ebay από Αγγλία και έχει αρχίσει η φαγούρα :D

 

Και απαντάω μόνος μου: είναι αμερικάνικο.

 

Οπότε επαναδιατυπώνω: πέρα από το (προφανώς) διαφορετικό usb πριζάκι, ξέρεις κάποιος αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ των 2 μοντέλων; Κάτι βλέπω στο listing ότι δεν κάνει wifi tethering.

Edited by SIRHC
Link to comment
Share on other sites

Aυτό συμβαίνει μόνο στις τελευταίες συσκευές της Samsung π.χ. Νote 3 & 4, S5 κλπ. κλπ. το οποίο βέβαια λύνεται εύκολα.

 

Καλημέρα! Όταν λες λύνεται εύκολα; Γνωρίζω πως είτε πρέπει ο πωλητής να κάνει κλήση είτε το πας στην αντιπροσωπία και στο ξεκλειδώνουν πληρώνοντας φυσικά. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος αν είσαι root για παράδειγμα; Έτσι κι αλλιώς αφού εγγύηση δεν θα υπάρχει αν είναι παραεισαγώγης θα γίνει root day one.

 

Καλημέρα σε όλους! Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες από την συσκευή με την DSLR έτσι για να το χαζέψουμε λιγάκι μιας και είναι πολύ όμορφη η συσκευή και εντυπωσιάζει όποιον την βλέπει για πρώτη φορά (ειδικά αυτούς που έχουν ήδη το note 3)

 

Καλορίζικο! Κουκλί είναι το άτιμο,μου τρέχουν τα σάλια!! :)

 

Οπότε επαναδιατυπώνω: πέρα από το (προφανώς) διαφορετικό usb πριζάκι, ξέρεις κάποιος αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ των 2 μοντέλων; Κάτι βλέπω στο listing ότι δεν κάνει wifi tethering.

 

To Ν910Α είναι το μοντέλο της AT&T. Είσαι σίγουρος πως είναι unlocked; Aν δε κάνω λάθος νομίζω πως το 4G δε θα λειτουργεί Ελλάδα,αλλά δεν είμαι σίγουρος.Θα πρέπει να ελέγξεις σε ποίες μπάντες λειτουργεί το συγκεκριμένο μοντέλο.Επίσης σύμφωνα με το manual του κάνει κανονικά wifi tethering. http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201410/20141007014309517/ATT_SM-N910A_Galaxy_Note_4_English_User_Manual_KK_NIE_F3.pdf

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο public συντάγματος εχθές. Σε λευκό. Λοιπόν θα προσπαθήσω να είναι αντικειμενικός και σαν κάτοχος όλων των Note μέχρι τώρα:οθόνη σούπερ.. Βέβαια η Samsung έχει παράδοση σε αυτό τον τομέα.

Λαγκ δεν ειδα αν και σε αυτήν την κατηγορία δύσκολα.

Τα πλαϊνά bezel σίγουρα πιο όμορφα από το 3 αλλά δεν ανακάλυψε η Samsung τον Τροχό. Έκανε ότι κάνουν άλλοι κατασκευαστες εδώ και καιρό. Έβαλε αλουμινιο. Εδώ βάζει η Huawei τόσο καιρό και κάνουνε κάποιοι εδώ μέσα σαν τις παρθένες στο κρεβάτι επειδή είδαν αλουμινιο σε Samsung.

Σιγά τα αυγά δηλαδή.

Εμφανισιακά εν το δεις από μπροστά είναι ίδιο σχεδόν με το 3. Το πλαστικό πίσω απαράδεκτο (σε λευκό πάντα). Σκληρό όπως του 3 και γλυστραει.. Το εικονίδια τα ίδια χάλια και ίδια όπως τόσα χρόνια. Έρχεται το 2015 και η Samsung έχει τα ίδια εικονίδια όπως τα τελευταία πολλά χρόνια. Dialer ο ίδιος άσχημος. Και μόλις άκουσα και το πλατς πλατς ήχο αφής ήταν που με αποτελειωσε. Θα καταλάβει επιτέλους ότι θέλουμε ένα μοντέρνο σοβαρό τηλέφωνο και ότι δεν είμαστε ιαπωνεζουλες με κοτσιδια και μαθητικές στολές? Εδώ μέχρι και η LG με το g3(απο το οποίο γράφω τώρα) έκανε αισθητική αναβάθμιση στο software για να ταιριάζει στην εποχή μας. Άσχετα με τo κακογραμμενο software της LG. Δεν βλέπω τις τάσεις τις εποχής εκεί στην Κορέα? Δεν γίνεται να πατάω ένα πλήκτρο και να ακούω νερακια και να είμαι σε ραντεβού για δουλειά. Απλά δεν γίνεται.

Και επειδή θα παρεξηγηθώ θα πω αυτό. Πάντα αγαπουσα το hardware που έχει η Samsung στα καλά της τηλέφωνα. Απλά αισθητικά έχει μείνει πολύ πίσω και τα οικονομικά της αποτελέσματα τα δείχνουν αυτό. Δεν λέω ότι κάποια στιγμή ότι δεν θα το πάρω. Μάλλον θα το πάρω γιατί είμαι θύμα και φίλος τις τεχνολογίας. Απλά μην τραιλενεστε.. Απλά αναρωτηθητε εκτός το πενακι ποιοτικά και εμφανισιακά εάν είναι καλύτερο από το ας πούμε Huawei mate 7..Για να μην πω One plus.. Στη μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μου αρέσει αρκετά το νότε 4 βέβαια η τιμή του είναι στα ύψη. Θέλω να διαθέσω περίπου 600 ευρώ για τηλέφωνο, από την εμπειρία που έχετε με την αγορά εσείς που αλλάζεται συχνά κινητό να περιμένω, και αν ναι πόσο η να πάω για το νότε 3 που τώρα το βρίσκεις και με 400 περίπου;

Θα ήθελα την γνώμη σας παρακαλώ…

Link to comment
Share on other sites

To Ν910Α είναι το μοντέλο της AT&T. Είσαι σίγουρος πως είναι unlocked; Aν δε κάνω λάθος νομίζω πως το 4G δε θα λειτουργεί Ελλάδα,αλλά δεν είμαι σίγουρος.Θα πρέπει να ελέγξεις σε ποίες μπάντες λειτουργεί το συγκεκριμένο μοντέλο.Επίσης σύμφωνα με το manual του κάνει κανονικά wifi tethering. http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201410/20141007014309517/ATT_SM-N910A_Galaxy_Note_4_English_User_Manual_KK_NIE_F3.pdf

 

Το listing είναι αυτό και δείχνει να είναι unlocked, μάλλον θα περιμένω κάτι για αγορά από Ελλάδα όμως, ή έστω να πέσει λίγο ακόμα η τιμή. Ξέρουμε αν η ελληνική samsung καλύπτει την εγγύηση αυτών των αμερικάνικων;

 

Γεια σας!

Μου αρέσει αρκετά το νότε 4 βέβαια η τιμή του είναι στα ύψη. Θέλω να διαθέσω περίπου 600 ευρώ για τηλέφωνο, από την εμπειρία που έχετε με την αγορά εσείς που αλλάζεται συχνά κινητό να περιμένω, και αν ναι πόσο η να πάω για το νότε 3 που τώρα το βρίσκεις και με 400 περίπου;

Θα ήθελα την γνώμη σας παρακαλώ…

 

Πέρσι, 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του note η χαμηλότερη τιμή στο skroutz ήταν ~500€. Φέτος που η επίσημη τιμή είναι αυξημένη από πέρσι κατά 50€ η λογική λέει ότι στο ίδιο διάστημα η τιμή θα έχει πέσει κοντά στα 550€.

 

Το αν οι διαφορές με το 3 αξίζουν 150€ και 3 μήνες αναμονής θα το αποφασίσεις μόνος σου.

 

Εμφανισιακά εν το δεις από μπροστά είναι ίδιο σχεδόν με το 3. Το πλαστικό πίσω απαράδεκτο (σε λευκό πάντα). Σκληρό όπως του 3 και γλυστραει..

 

Όχι στο "Samsung corner" αλλά εκεί που έχει όλα τα κινητά μαζί, όπως μπαίνεις δεξιά έχει και το μαύρο στον τοίχο πίσω πίσω και το καπάκι είναι αρκετά καλύτερο από το άσπρο.

 

Μάλλον θα το πάρω γιατί είμαι θύμα και φίλος τις τεχνολογίας. Απλά μην τραιλενεστε.. Απλά αναρωτηθητε εκτός το πενακι ποιοτικά και εμφανισιακά εάν είναι καλύτερο από το ας πούμε Huawei mate 7..Για να μην πω One plus.. Στη μισή τιμή.

 

Ξέχασες και το συγκρίσιμο σε όλα (λογικά, περιμένουμε και κανένα review βέβαια) nexus 6.

 

Τα νεράκια που λες δεν απενεργοποιούνται από κάπου;!;!

Edited by SIRHC
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο public συντάγματος εχθές. Σε λευκό. Λοιπόν θα προσπαθήσω να είναι αντικειμενικός και σαν κάτοχος όλων των Note μέχρι τώρα:οθόνη σούπερ.. Βέβαια η Samsung έχει παράδοση σε αυτό τον τομέα.

Λαγκ δεν ειδα αν και σε αυτήν την κατηγορία δύσκολα.

Τα πλαϊνά bezel σίγουρα πιο όμορφα από το 3 αλλά δεν ανακάλυψε η Samsung τον Τροχό. Έκανε ότι κάνουν άλλοι κατασκευαστες εδώ και καιρό. Έβαλε αλουμινιο. Εδώ βάζει η Huawei τόσο καιρό και κάνουνε κάποιοι εδώ μέσα σαν τις παρθένες στο κρεβάτι επειδή είδαν αλουμινιο σε Samsung.

Σιγά τα αυγά δηλαδή.

Εμφανισιακά εν το δεις από μπροστά είναι ίδιο σχεδόν με το 3. Το πλαστικό πίσω απαράδεκτο (σε λευκό πάντα). Σκληρό όπως του 3 και γλυστραει.. Το εικονίδια τα ίδια χάλια και ίδια όπως τόσα χρόνια. Έρχεται το 2015 και η Samsung έχει τα ίδια εικονίδια όπως τα τελευταία πολλά χρόνια. Dialer ο ίδιος άσχημος. Και μόλις άκουσα και το πλατς πλατς ήχο αφής ήταν που με αποτελειωσε. Θα καταλάβει επιτέλους ότι θέλουμε ένα μοντέρνο σοβαρό τηλέφωνο και ότι δεν είμαστε ιαπωνεζουλες με κοτσιδια και μαθητικές στολές? Εδώ μέχρι και η LG με το g3(απο το οποίο γράφω τώρα) έκανε αισθητική αναβάθμιση στο software για να ταιριάζει στην εποχή μας. Άσχετα με τo κακογραμμενο software της LG. Δεν βλέπω τις τάσεις τις εποχής εκεί στην Κορέα? Δεν γίνεται να πατάω ένα πλήκτρο και να ακούω νερακια και να είμαι σε ραντεβού για δουλειά. Απλά δεν γίνεται.

Και επειδή θα παρεξηγηθώ θα πω αυτό. Πάντα αγαπουσα το hardware που έχει η Samsung στα καλά της τηλέφωνα. Απλά αισθητικά έχει μείνει πολύ πίσω και τα οικονομικά της αποτελέσματα τα δείχνουν αυτό. Δεν λέω ότι κάποια στιγμή ότι δεν θα το πάρω. Μάλλον θα το πάρω γιατί είμαι θύμα και φίλος τις τεχνολογίας. Απλά μην τραιλενεστε.. Απλά αναρωτηθητε εκτός το πενακι ποιοτικά και εμφανισιακά εάν είναι καλύτερο από το ας πούμε Huawei mate 7..Για να μην πω One plus.. Στη μισή τιμή.

 

θες να πεις δλδ οτι το mate και το one plus είναι καλύτερα σε κάποιον τομέα απέναντι απο το νοτε; που ας πούμε; στην οθόνη;στην κάμερα;μην τρελαθούμε και απο πάνω. τα κινητά τύπου one plus παίζουν μπάλα με το s5 γιατί είναι σε εκείνη την κατηγορία. και το πενάκι δεν μπορείς να το βγάλεις απο την εξίσωση γιατί αυτος είναι ο λόγος που το νοτε παίζει μπάλα μόνο του.απλα πλέον έχει και μια πιο premium feel στο χέρι. και ναι το έκανε πολύ καλά και αυτος είναι και ο λόγος που η συσκευή στο σχεδιαστικό κομμάτι ακούει τόσο καλα λόγια. με το νοτε 3 δεν υπάρχει καμία σύγκριση μιας και οι διαφορές είναι πολλες. το software που λες τώρα. τα νεράκια που λες οτι δεν σου αρέσουν μπορείς αν θες να τα αντικαταστήσεις με το refrain απο το Homicidal Retribution απο Dying Fetus.Και ξεχνάς κοριτσάκια με κοτσιδάκια και όποιο αλλο στερεότυπο έχεις στο μυαλό σου για τους κατοίκους της Ιαπωνίας και ξεκινάς το headbanging με τον πελάτη σου με την επική deathcoreιλα μαυρίζοντας τις ψυχές των πελατών στο μαγαζί που βρίσκεστε . Αν κάτι πρέπει να ενοχλεί απο το software είναι το μπάχαλο που υπάρχει στις ρυθμίσεις.Εκεί ακόμα δεν λένε να βάλουν μυαλό. αλλα και πάλι μιλάμε για το καλύτερο android smartphone του 2014 και είναι η μοναδική συσκευή που αξίζει τον όποιο ντόρο γίνεται γύρω απο το όνομά της.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι, 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του note η χαμηλότερη τιμή στο skroutz ήταν ~500€. Φέτος που η επίσημη τιμή είναι αυξημένη από πέρσι κατά 50€ η λογική λέει ότι στο ίδιο διάστημα η τιμή θα έχει πέσει κοντά στα 550€.

 

Το αν οι διαφορές με το 3 αξίζουν 150€ και 3 μήνες αναμονής θα το αποφασίσεις μόνος σου.

 

 

 

Όχι στο "Samsung corner" αλλά εκεί που έχει όλα τα κινητά μαζί, όπως μπαίνεις δεξιά έχει και το μαύρο στον τοίχο πίσω πίσω και το καπάκι είναι αρκετά καλύτερο από το άσπρο.

 

 

 

Ξέχασες και το συγκρίσιμο σε όλα (λογικά, περιμένουμε και κανένα review βέβαια) nexus 6.

 

Τα νεράκια που λες δεν απενεργοποιούνται από κάπου;!;!

 

Ναι αλλά δεν είναι λογική αυτή. Θέλω να ακούω ένα κλικ όταν πατάω κάτι στην οθόνη. Με αυτήν την λογική να απενεργοποιησουμε και την Lock screen και να βάλουμε μια από το μάρκετ , να βάλουμε nova και να αλλάξουμε τα εικονίδια κλπ κλπ. Out of the box κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...