Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα αγαπητοί φίλοι αποφεύγουμε και το ρουταρισμα πλέον γιατί αν γράψει ο knox πάει και εκεί η εγγύηση.

Σίγουρα είναι μια συσκευή καθόλου φθηνη οπότε ναι πρέπει να πάτε στα σίγουρα.

Εμένα πάντως μου αρέσει το ρίσκο και τα παρακάτω αποτέλεσματα.

 

Edit

Το υπόλοιπο ποσοστό που απομένει μέχρι να κλείσει η συσκευή μεταφράζεται με χρήση WiFi σε άλλες δύο ώρες περίπου.

Τώρα το παρακάτω ποσοστό είναι με χρήση WiFi εκτός από περίπου 1:30 ώρα που ήμουν στο αυτοκίνητο(συνοδηγός) και το σκαλιζα με 3g.

Όλα αυτά στο τελείωμα της δεύτερης πλήρης φόρτισης!!!

Σε ευχαριστούμε για τα screenshots :)

Για να είμαι ειλικρινής δεν ενθουσιάστηκα με την αυτονομια του δεδομενου και οτι η μπαταρια του ειναι καινουρια αν και το περίμενα λόγω της qhd.Αυτή τη στιγμή με το τελευταίο τριαρι που εχω με 3 μηνων μπαταρία παίρνω αυτά https://www.dropbox.com/sh/e7bay2rs7zi551d/AACXCPTvaxviXnzPKTQ_8ABva?dl=0 σε φωτεινότητα +3 την ημέρα και 40% το βράδυ με αποκλειστικη χρηση data.

Επιβάλονταν μεγαλύτερη μπαταρια στο 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, δεν είναι τόσο χαοτική η διαφορά μεταξύ των 2 εκδόσεων. Είμαι στην τρίτη μέρα και η μπαταρία καλυτερεύει. Χθες έκλεισα με 5.30 ώρες οθόνη αλλά με πολύ σκάλισμα, 2 Google accounts, 1 exchange, WhatsApp, viber, Skype, και καμιά 7αριά sync, s-pen demo σε φίλους, αρκετά video σε YouTube κλπ κλπ...

 

Edit. Ξέχασα να γράψω ότι έχω 3 accounts για να συγχρονίζει φωτός σε google +, Dropbox και One drive όσο είμαι σε WiFi (σχεδόν συνέχεια χθες, εκτός από ένα 2ωρο που βγηκα για φαγητό).

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Χαοτική σε καμία των περιπτώσεων, αλλά εάν με τα ίδια λεφτά υπάρχει και ένα 10% (σε γενικότερο τομέα επιδόσεων και πάντα ανάλογα και με την χρήση..)!

 

Αυτό το λές < διαφορά >. Ο προσδιορισμός του ποσοστού αυτής, είναι που θα προκαλέσει αντιδράσεις και θα κάνει τις μαρτυρίες ολό ένα να πληθαίνουν !

 

Μην ξεχνάς ότι είμαστε σε tech forum και έχουμε τον freak της λεπτομέρειας μέσα μας !

 

Όπως επίσης μην ξεχνάς, ότι αν η SAMSUNG κερδίσει κάποια στιγμή βάση του πλήθους των μαρτυριών, ότι έστω και σε ένα 10% έχει καλύτερο soc από την Qualcomm, τότε θα το πάει αλιώς το γράμμα και οι κορδέλες παραγωγής θα πάρουν άλλη πορεία στο μέλλον ! Και οι φήμες του παρελθόντος (για καθολική έκδοση exynos soc στην παγκόσμια αγορά η σαφέστα σε μεγαλύτερο ποσοστό από ότι snap..), θα γίνουν η πραγματικότητα του μέλλοντος....;)

 

Και θα αφήσει την Qualcomm να φοράει πρώτη κάθε φορά στο Vivo της, τον Νέο της Snap xxx φωτιά :lol: !

Πελάτης της είναι.. και τι Πελάτης..!

Edited by kioren
Link to comment
Share on other sites

:lol:SM-N910C - Asia, Europe, South America:lol:

:lol:SM-N910U - Hong Kong, Taiwan, Australia, New Zealand, Chile:lol:

 

Τα λέει λάθος το gsm arena. Στην Αυστραλία επίσημα θα ερθει μονο το G με τον snapdragon. Υπάρχει διαθέσιμο ηδη το U αλλά απο τα αντίστοιχα σκρουτζομαγαζα με ξένο στοκ (κυρίως HK). Και εδώ η αντιπροσωπία δεν αστειεύεται, αν δεν είναι αγορασμενο απο δικο της στοκ δεν παιζει εγγύηση ουτε για αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μίνιμουμ 1 ώρα διαφορά στην μπαταρία σε ίδια ακριβώς τηλέφωνα αλλά με διαφορετικό επεξεργαστή είναι λίγο???

Και σας διαβεβαιώ ότι είναι αρκετά παραπάνω από την 1 ώρα η διαφορά.

Αφήνω πίσω την ταχύτητα γιατί ίσως να είναι κάτι που δεν αφορά πολύ κόσμο εξάλλου και τα δυο είναι σε πολύ καλά επίπεδα και οι διαφορές μικρές.

Πραγματικά δεν ξέρω σε κάποιους φίλους εδώ αν αξίζει αυτή η διαφορά κυρίως στην μπαταριά στον βωμό της συσκευής χωρίς εγγύηση,αλλά εγώ πραγματικά σε μια τέτοια συσκευή που εκτός από τηλέφωνο την έχεις για χίλιες δουλείες ψάχνω για το απόλυτο που στην συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά είναι σίγουρα πάνω από μια ώρα ανάμεσα στα δυο μοντέλα.

Τέλος να πω πως κυρίως με χρήση 3g μιας και εκεί το διαπίστωσα το ένα σου ζαιστενε για τα καλά το χέρι ενώ το άλλο ίσα που το καταλάβαινες.

Και κλείνοντας θα πω και το εξείς.

Διαθέτω και το tab s 8.4 αλλά είχα για κανένα μήνα και το alpha.

Και τα δυο με exynos

Τέλεια μηχανήματα παιδιά.Πουθενά υπερθέρμανση πολύ καλή διαχείριση στην μπαταριά και γενικά εντελώς απροβληματιστα από την πρώτη μέρα.

Πραγμα που δεν το ειχα δει ποτέ απο την σαμμυ σε συσκευές που βγάζει χωρίς να χρειαστεί 2-3 update για ωα τις στρώσει.

Θελω να πω πως εμενα τουλάχιστον απο αυτά που βλέπω είναι οτι exynos σημαίνει samsung οπότε μου φαίνεται λογικό να προσαρμόζει καλύτερα ο επεξεργαστής της μιας και είναι ο δικός της σε σχέση με τον snap που απλά τον αγοράζει από αλλού.

Μπορεί να ακούγεται κουφό η χαζό αλλά εγώ το βλέπω με τα μάτια μου.

Και ναι έχουν κάνει ******* και μεγάλη με το να βγάζουν δυο διαφορετικές εκδόσεις στο ιδιο κινητό.

Σας κούρασα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς ή εχει διαβασει πουθενα, αν στο μελλον (πχ σε 2-3 μηνες) η ζητηση στην Ευρωπη του exynos ειναι μεγαλη, αλλαξει την πολιτική της η σαμυ και εισαγει επισημα? Εστω αν καποιος εισαγωγεας-εμπορος (πχ eshop) προσφερει μια τυπικη εγγυηση απλως να σου αντικαταστει προβληματικο κομμάτι?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις τις διαφορές ανάμεσα σε SM-N910C και SM-N910U.:O

 

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

(via: Gsm Arena)

 

:lol:SM-N910C - Asia, Europe, South America:lol:

:lol:SM-N910U - Hong Kong, Taiwan, Australia, New Zealand, Chile:lol:

Και με ότι άλλο αυτό συνεπάγεται !

Να είσαι απόλυτα σίγουρος, ότι κάποιος θα βρέθει να μας απαντήσει φίλε Γιώργο :O !

 

Μου κάνει εντύπωση που ο Φίλιππος προτείνει SM-N910U και όχι το C που είναι για Ευρώπη.:confused:

 

Σίγουρα ο Φίλιπος έχοντας διαβάσει πολλά τέτοια

 

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/compare/750158?baseline=745794

 

Και τέτοια, σε διάφορα μερη

 

http://gsminsider.com/2014/09/samsung-galaxy-note-4-sm-n910u-antutu-benchmark-geekbench/

 

μέχρι σήμερα, ίσως να έχει (πολύ φυσιολογικό) μπερδευτεί με κάτι.

Εκτός και αν μου διαφεύγει εμένα κάτι και δεν το έχω προσέξει !

 

Όπως και να έχει, μόλις μας διαβάσει σίγουρα θα μας πεί !

Επίσης όπως και να έχει η πραγματική υπεροχή του exynos και για εμένα είναι πλέον δεδομένη και νιώθω πως η SAMSUNG το πάει καλά το γράμμα άλλη μια φορά και φέτος ξανά μανά πάλι ! Λόγω και των σύντομα μελλοντικών εξελίξεων 64/32 bit L os !

 

Φυσικά δεν γουστάρω καθόλου τις πρακτικές τους εδώ και χρόνια. Αλλά SAMSUNG είναι αυτή !

 

Δεν ειναι θεμα benchmarks

 

Το U εχει 2 προτερήματα α)Hong Kong variant με γρηγορα updates και β)λιγοτερο ενεργειακα απατητικο modem απο την Intel αντι για το Ericsson που φοράνε τα 910C

 

http://i.imgur.com/pZaOyFm.png

 

Αφου θα ειμαστε χωρις εγγυηση ας επιλεξουμε το πιο αποδοτικο

 

Edit: Επισης το INTEL ειναι CAT6 LTE ενω το Ericsson CAT5. Ξερω, για Ελλαδα ειναι lol λογος αλλα παλι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό (που παρήγγειλα) ποιό από τα δύο είναι;

http://www.ebay.com/itm/111467371619?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=410461763925&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

SM-N910S

 

10 χαρακτήρες

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μίνιμουμ 1 ώρα διαφορά στην μπαταρία σε ίδια ακριβώς τηλέφωνα αλλά με διαφορετικό επεξεργαστή είναι λίγο???

Και σας διαβεβαιώ ότι είναι αρκετά παραπάνω από την 1 ώρα η διαφορά.

Αφήνω πίσω την ταχύτητα γιατί ίσως να είναι κάτι που δεν αφορά πολύ κόσμο εξάλλου και τα δυο είναι σε πολύ καλά επίπεδα και οι διαφορές μικρές.

Πραγματικά δεν ξέρω σε κάποιους φίλους εδώ αν αξίζει αυτή η διαφορά κυρίως στην μπαταριά στον βωμό της συσκευής χωρίς εγγύηση,αλλά εγώ πραγματικά σε μια τέτοια συσκευή που εκτός από τηλέφωνο την έχεις για χίλιες δουλείες ψάχνω για το απόλυτο που στην συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά είναι σίγουρα πάνω από μια ώρα ανάμεσα στα δυο μοντέλα.

Τέλος να πω πως κυρίως με χρήση 3g μιας και εκεί το διαπίστωσα το ένα σου ζαιστενε για τα καλά το χέρι ενώ το άλλο ίσα που το καταλάβαινες.

Και κλείνοντας θα πω και το εξείς.

Διαθέτω και το tab s 8.4 αλλά είχα για κανένα μήνα και το alpha.

Και τα δυο με exynos

Τέλεια μηχανήματα παιδιά.Πουθενά υπερθέρμανση πολύ καλή διαχείριση στην μπαταριά και γενικά εντελώς απροβληματιστα από την πρώτη μέρα.

Πραγμα που δεν το ειχα δει ποτέ απο την σαμμυ σε συσκευές που βγάζει χωρίς να χρειαστεί 2-3 update για ωα τις στρώσει.

Θελω να πω πως εμενα τουλάχιστον απο αυτά που βλέπω είναι οτι exynos σημαίνει samsung οπότε μου φαίνεται λογικό να προσαρμόζει καλύτερα ο επεξεργαστής της μιας και είναι ο δικός της σε σχέση με τον snap που απλά τον αγοράζει από αλλού.

Μπορεί να ακούγεται κουφό η χαζό αλλά εγώ το βλέπω με τα μάτια μου.

Και ναι έχουν κάνει ******* και μεγάλη με το να βγάζουν δυο διαφορετικές εκδόσεις στο ιδιο κινητό.

Σας κούρασα!!!

 

Υπαρχει λογος που βγαινει σε 2 εκδοσεις η συσκευη,πρεπει να καλυφθουν και αποθεματα,και συνεργασιες με τους 3ους κατασκευαστες και....και....και.

Λες να μην το ξερουν οτι οι διαφορες ειναι υπαρκτες,και οτι το δικο τους set ειναι ανωτερο σε πολλα σημεια?

Επι τς ουσιας βεβαια,ναι εαν δεν υπηρχε θεμα με την εγγυηση,ειναι καλυτερη αγορα ο exynos.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το SM-910U (exynos) ΔΕΝ υποστηρίζει 800 MHz frequency (Band 20).

Στο UK, αυτή η συχνότητα χρησιμοποιείται απο την Vodafone/O2 για LTE.

Ξέρει κανείς στην Ελλάδα πια κινητή χρησιμοποιεί την ίδια συχνότητα για 4G?

 

Edit: Η Vodafone στην Ελλαδα παιζει σε 900MHz, 1800MHz και 2100MHz.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το επόμενο τριήμερο λόγω δουλειάς στο Λονδίνο θα έχουμε πολλές μα πολλές φωτογραφίες και βίντεο.

Μετά θα πιάσει δουλειά ο Κώστας (te salat) για να δούμε και την κάμερα του καλύτερα.

Πάντως στις βραδινές σε σχέση με το note 3 και το s5 είναι πιο καλές οι φωτογραφίες αν με βάλετε να το συγκρίνω.

 

Επειδή το επόμενο τριήμερο θα είμαι και εγώ στο Λονδίνο, υπάρχει κάποιο μαγαζί που μπορούμε να το βρούμε σε καλή τιμή;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@Νικόλα έχεις απόλυτο δίκιο. Αν κάποιος δουλέψει την exynos έκδοση θα του φανεί κάπως.

 

Έτσι ήταν και στο S4 octa, αλλά μετά από 4-5 μήνες τα έφερε στα ίσα με απανωτά updates.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το επόμενο τριήμερο θα είμαι και εγώ στο Λονδίνο, υπάρχει κάποιο μαγαζί που μπορούμε να το βρούμε σε καλή τιμή;

 

Υπάρχει διαθέσιμο σε Samsung Stores, καθως και σε CRW.

Link to comment
Share on other sites

SM-N910S

 

Ευχαριστώ. Και αυτό το μοντέλο τι λέει, τελικά; Βλέπω αυτό το Infineon που δε το σχολιάζει κανένας. Είναι καλό ή κακό; :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τα λέει λάθος το gsm arena. Στην Αυστραλία επίσημα θα ερθει μονο το G με τον snapdragon. Υπάρχει διαθέσιμο ηδη το U αλλά απο τα αντίστοιχα σκρουτζομαγαζα με ξένο στοκ (κυρίως HK). Και εδώ η αντιπροσωπία δεν αστειεύεται, αν δεν είναι αγορασμενο απο δικο της στοκ δεν παιζει εγγύηση ουτε για αστείο.

 

Σε ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες και για τις διορθώσεις (GsmArena), για να ξέρουμε τι συμβαίνει και στην Αυστραλία.

Να είσαι καλά !

 

Δηλαδή η μίνιμουμ 1 ώρα διαφορά στην μπαταρία σε ίδια ακριβώς τηλέφωνα αλλά με διαφορετικό επεξεργαστή είναι λίγο???

Και σας διαβεβαιώ ότι είναι αρκετά παραπάνω από την 1 ώρα η διαφορά.

Αφήνω πίσω την ταχύτητα γιατί ίσως να είναι κάτι που δεν αφορά πολύ κόσμο εξάλλου και τα δυο είναι σε πολύ καλά επίπεδα και οι διαφορές μικρές.

Πραγματικά δεν ξέρω σε κάποιους φίλους εδώ αν αξίζει αυτή η διαφορά κυρίως στην μπαταριά στον βωμό της συσκευής χωρίς εγγύηση,αλλά εγώ πραγματικά σε μια τέτοια συσκευή που εκτός από τηλέφωνο την έχεις για χίλιες δουλείες ψάχνω για το απόλυτο που στην συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά είναι σίγουρα πάνω από μια ώρα ανάμεσα στα δυο μοντέλα.

Τέλος να πω πως κυρίως με χρήση 3g μιας και εκεί το διαπίστωσα το ένα σου ζαιστενε για τα καλά το χέρι ενώ το άλλο ίσα που το καταλάβαινες.

Και κλείνοντας θα πω και το εξείς.

Διαθέτω και το tab s 8.4 αλλά είχα για κανένα μήνα και το alpha.

Και τα δυο με exynos

Τέλεια μηχανήματα παιδιά.Πουθενά υπερθέρμανση πολύ καλή διαχείριση στην μπαταριά και γενικά εντελώς απροβληματιστα από την πρώτη μέρα.

Πραγμα που δεν το ειχα δει ποτέ απο την σαμμυ σε συσκευές που βγάζει χωρίς να χρειαστεί 2-3 update για ωα τις στρώσει.

Θελω να πω πως εμενα τουλάχιστον απο αυτά που βλέπω είναι οτι exynos σημαίνει samsung οπότε μου φαίνεται λογικό να προσαρμόζει καλύτερα ο επεξεργαστής της μιας και είναι ο δικός της σε σχέση με τον snap που απλά τον αγοράζει από αλλού.

Μπορεί να ακούγεται κουφό η χαζό αλλά εγώ το βλέπω με τα μάτια μου.

Και ναι έχουν κάνει ******* και μεγάλη με το να βγάζουν δυο διαφορετικές εκδόσεις στο ιδιο κινητό.

Σας κούρασα!!!

 

Nικόλα δεν είναι καθόλου λίγο (1ώρα διαφορά) και η εμπειρία χρήσης σου είναι πολύτιμη για εμάς, από το στόμα ενός έμπειρου χρήστη με πολύ γενικευμένη (επί των συσκευών) εμπειρία!

Ακόμα και αν κάποιοι την θεωρούν εσφαλμένη. Προσωπικά σε διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον και θα σε παρακαλέσω να συνεχίσεις να μας γράφεις, τα όποια πολύτιμα συμπεράσματα σου !

Εμένα και μόνο που έχεις την τρελή δυνατότητα να έχεις και τα δύο ταυτόχρονα στα τυχερά χέρια σου, μου φτάνει και μου περισεύει και ας κάνεις και όσο λάθος θεωρούν ορισμένοι !

 

 

 

Δεν ειναι θεμα benchmarks

 

Το U εχει 2 προτερήματα α)Hong Kong variant με γρηγορα updates και β)λιγοτερο ενεργειακα απατητικο modem απο την Intel αντι για το Ericsson που φοράνε τα 910C

 

http://i.imgur.com/pZaOyFm.png

 

Αφου θα ειμαστε χωρις εγγυηση ας επιλεξουμε το πιο αποδοτικο

 

Edit: Επισης το INTEL ειναι CAT6 LTE ενω το Ericsson CAT5. Ξερω, για Ελλαδα ειναι lol λογος αλλα παλι...

 

 

Φίλιπε σε ευχαριστώ και εσένα, ενώ γνωρίζω καλά ότι πολλά από τα εντόσθια ακόμα και 2 ίδιων συσκευών και χρόνου παραγωγής μπορούν να διαφέρουν αρκετά, αυτό το συγκεκριμένο που μας αναφέρεις δεν το γνώριζα. Αλλά θα πρέπει να προσέξουμε (γενικότερα) και πράγματα σαν αυτό που μας αναφέρει (πολύ σωστά) ο geovass παρακάτω !

 

Το SM-910U (exynos) ΔΕΝ υποστηρίζει 800 MHz frequency (Band 20).

Στο UK, αυτή η συχνότητα χρησιμοποιείται απο την Vodafone/O2 για LTE.

Ξέρει κανείς στην Ελλάδα πια κινητή χρησιμοποιεί την ίδια συχνότητα για 4G?

 

Edit: Η Vodafone στην Ελλαδα παιζει σε 900MHz, 1800MHz και 2100MHz.

 

@Νικόλα έχεις απόλυτο δίκιο. Αν κάποιος δουλέψει την exynos έκδοση θα του φανεί κάπως.

 

Έτσι ήταν και στο S4 octa, αλλά μετά από 4-5 μήνες τα έφερε στα ίσα με απανωτά updates.

Kώστα έχεις απόλυτο δίκιο και για το S4 octa ! Πιστεύεις θα ξανά γίνει το ίδιο ;

Έχω κάποιες αμφιβολίες αυτή την φορά για αυτό !

Edited by kioren
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και αυτό το μοντέλο τι λέει, τελικά; Βλέπω αυτό το Infineon που δε το σχολιάζει κανένας. Είναι καλό ή κακό; :wacko:

 

 

Η Infineon ανήκει στην Intel αν δεν κάνω λάθος.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

:!::!:Έχετε αρχίσει και παρεκτρέπεστε κύριοι ...στο θέμα μας σας παρακαλω και αφήστε τις κόντρες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

@Μιχάλη mod θα σε χαρούμε και εσένα όπως τον Γιώργο (geovass) και ώς κάτοχο του Note4 η θα παραμείνεις εκεί που είσαι ; Όπως πολλοί θα κάνουν θεωρώντας το χρονικό διάστημα που διανύουμε (64/32bit), μια μεταβατική περίοδο.

 

Ποιά θα ήταν η προτίμηση σου φίλε μου, αν τελικά γινόσουν κάτοχος :

exynos η snap ; (πέραν των λόγων εγγύησης..)

 

Θα ήθελες να μας την κινοποιήσεις ; (θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον για εμενα !)

Σε ευχαριστώ πολύ!

Edited by kioren
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κατάστημα στην Κύπρο απ' όπου είχα πάρει το S4 Octa αλλά δεν είχαν εικόνα ούτε πότε θα το φέρουν ούτε και ποια έκδοση. Τους έδωσα το email μου και τους παρακάλεσα να με ενημερώσουν και για τα δύο. Η έκδοση με τον exynos υποστηρίζει τελικά LTE-4G ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-versions-cpu-t2883741

Ρίξε μιά ματιά εδώ φίλε, αν σε βοηθάει κάτι ! Που το ψάχνουν ακόμα το θέμα :)!

Και γράφουν τα διάφορα από Γαλλία μέχρι Ιταλία για 910U και C.

 

Και εδώ το poll τους για το exynos vs snap !

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/to-snapdragon-805-to-exynos-5433-t2868247

 

Εγώ αναρωτιέμαι τώρα που το είδα, αυτός ο Ρώσος θέλει να μας πεί οτί ο exynos έχει θέμα με το gaming ;

Έχει ξανα παίξει τέτοιο game σε άλλη συσκευή ; :lol:

Νικόλα δεν βάζεις αυτό το παιχνιδάκι στον exynos με την gpu του, να μας ανεβάσεις κάνα videaki να το στείλουμε στον Ρώσο :lol: !

 

edit: Αααα θα περιμένω να το δοκιμάσει αυτός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56144573&postcount=571 με τον σωστό τρόπο. Οπότε θα μάθουμε τι κουλά μας λέει ο Ρώσος :lol: !

Edited by kioren
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-versions-cpu-t2883741

Ρίξε μιά ματιά εδώ φίλε, αν σε βοηθάει κάτι ! Που το ψάχνουν ακόμα το θέμα :)!

Και γράφουν τα διάφορα από Γαλλία μέχρι Ιταλία για 910U και C.

 

Και εδώ το poll τους για το exynos vs snap !

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/to-snapdragon-805-to-exynos-5433-t2868247

 

Εγώ αναρωτιέμαι τώρα που το είδα, αυτός ο Ρώσος θέλει να μας πεί οτί ο exynos έχει θέμα με το gaming ;

Έχει ξανα παίξει τέτοιο game σε άλλη συσκευή ; :lol:

Νικόλα δεν βάζεις αυτό το παιχνιδάκι στον exynos με την gpu του, να μας ανεβάσεις κάνα videaki να το στείλουμε στον Ρώσο :lol: !

 

edit: Αααα θα περιμένω να το δοκιμάσει αυτός http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56144573&postcount=571 .

Οπότε θα μάθουμε !

 

Το παρακάτω κανάλι έχει αρκετά βίντεο με gaming στο note με exynos. Όπως αναφέρει τα περισσότερα παιχνίδια τρέχουν όπως αρμόζει σε τέτοια συσκευή,δεδομένης και της υψηλής ανάλυσης.Απ'ότι λέει μόνο στο 6+ και στο shield tablet με K1 τρέχουν λίγο πιο ομαλά. Κατά τ'άλλα,όπως και με τα s4/note 3 octa,κάποια παιχνίδια τρέχουν καλύτερα στη mali κάποια άλλα στην adreno.

https://www.youtube.com/user/saadi703/videos

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά μου έδωσες φίλε με αυτό το κανάλι. Σε ευχαριστώ ! Θα δοκιμάσω και εγώ σύντομα κάποια από αυτά τα παιχνίδια, να δώ αν τελικά κάνει ο exynos + mali για παιχνίδια η όχι. Που είμαι σίγουρος οτί θα παρακάνει, αλλά θέλω να έχω και εγώ την gaming εμπειρία και να μην ακούω δεξιά και αριστερά ότι λένε :) !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε εάν στο πίσω μέρος το λευκό είναι πιο σκληρό και με χειρότερη αίσθηση από ότι στο μαύρο? Έτσι ήταν τουλάχιστον στο 3..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε εάν στο πίσω μέρος το λευκό είναι πιο σκληρό και με χειρότερη αίσθηση από ότι στο μαύρο? Έτσι ήταν τουλάχιστον στο 3..

 

Το μαυρο που εχω ειναι εξαιρετικο σε αισθηση,καλυτερο απο το 3αρι.Τωρα γα το λευκο δεν ξερω το εδωσα πριν απο λιγο,αλλα δεν το ανοιξε το παλικαρι να το δω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...