Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτόμουν να το πάρω για 2ο αλλά θέλω κάτι που να χωράει άνετα σε τσέπη και να είναι μικρότερο από το Note 2. Επειδή κατάστημα κοντά εδώ δεν έχω για να το δω άμεσα, για αυτό ρώτησα. Το G2 καλό ήταν από όσο θυμάμαι! :)

Είναι λίγο μεγάλο για δεύτερο κινητό. Το πρώτο moto g είναι πιο μαζεμένο αλλά δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι λίγο μεγάλο για δεύτερο κινητό. Το πρώτο moto g είναι πιο μαζεμένο αλλά δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Στην ουσία θα ήθελα ένα Ζ3 compact αλλά δίκαρτο!! Ή αυτό εδώ λίγο πιο μαζεμένο.. Σε review που το είδα, ενώ φαίνεται εξαιρετικό σαν σύνολο για την δουλειά που το θέλω, μάλλον ξεπερνάει πράγματι τα standard μεγέθους. Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το ίδιο ακριβώς έχω κανει και εγώ με μία κάρτα wind on the go που έχω και μάλιστα τη χρησιμοποιώ σε ένα alcatel c1 που έχω ως δεΰτερη συσκευή

Το πιο καλό είναι πως μπορείς να το χρησιμοποισεις και ως wi fi hot spot και να δίνεις internet και σε άλλους.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου... Την εβδομάδα που μας έρχεται πρώτα ο θεός , θα αποφασίσω...

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία θα ήθελα ένα Ζ3 compact αλλά δίκαρτο!! Ή αυτό εδώ λίγο πιο μαζεμένο.. Σε review που το είδα, ενώ φαίνεται εξαιρετικό σαν σύνολο για την δουλειά που το θέλω, μάλλον ξεπερνάει πράγματι τα standard μεγέθους. Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις! :)

Δες το πάντως και από κοντά. Έχει πολύ καλό grip

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω για android σε αυτά τα χρήματα πήγα στο Public να το δω από κοντά. Μου άρεσε αρκετά η οθόνη αλλά πραγματικά το μέγεθος του είναι απαγορευτικό για μένα. Είναι πολύ άβολο και αρκετά πιο παχύ σε σχέση με το nexus 5 που έχω χρησιμοποιήσει για λίγο καιρό. Προτείνω όποιος ενδιαφέρεται να το αγοράσει να το δει σίγουρα πρώτα από κοντά! Edited by euler
Ορθογραφικό λάθος
iPhone 3GS -> iPhone 5c -> Moto G 2nd -> Samsung A3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χρόνο φόρτισης πώς τα πάει? Απο 15-20% πόσο χρόνο κάνει να φορτίσει?
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χρόνο φόρτισης πώς τα πάει? Απο 15-20% πόσο χρόνο κάνει να φορτίσει?
εξαρτάται από το output του φορτιστή.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Με output 1A, ας πούμε.

Από 0% 2 ώρες και 7 λεπτά.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θήκη παράγγειλα απο έξω γιατί εδώ δεν...

Για στειλε λινκ,όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποια που να μου αρέσει..

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay έχει αρκετές. Σε κανα μήνα θα υπάρχουν περισσότερες επιλογές...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθειά σας γιατί έχω ένα προβληματάκι. Το κινητό ήρθε την παρασκευή. Όλα ωραία και καλά, πολύ ικανοποιημένος αλλά μου κάνει κάτι πολύ περίεργο. Για κάποιο λόγο όταν ρυθμίζω τον ήχο κλήσης, όταν ρυθμίζω πόσο δυνατά να χτυπάει το κινητό, η όταν με παίρνουν τηλέφωνο, ο ήχος ξεκινάει πολύ χαμηλά και δυναμώνει σταδιακά. Δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση που το κάνει αυτό. Είναι όντως κάποια ρύθμιση που αγνοώ η αντιμετωπίζω ελαττωματικό ηχείο?

 

Edit: Γενικότερα αυτό που παρατηρώ είναι ότι όποτε παράγεται ήχος από το κινητό, ξεκινάει πολύ σιγά και δυναμώνει σταδιακά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

 

Edit 2: Δεν φαίνεται να συμβαίνει το ίδιο πράγμα όταν ο ήχος παράγεται από εφαρμογές όπως το youtube, το twitch κτλ. Μόνο όταν παράγεται από ήχους του κινητού φαίνεται να συμβαίνει. Υποθέτω ότι τουλάχιστον αυτό σημαίνει ότι δεν φταίει το ηχείο ε?

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πήρε την πρώτη του τούμπα, η οθόνη τη γλύτωσε αλλά περιμετρικά έπαθε κάτι ψιλά. Θήκη επειγόντος....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθειά σας γιατί έχω ένα προβληματάκι. Το κινητό ήρθε την παρασκευή. Όλα ωραία και καλά, πολύ ικανοποιημένος αλλά μου κάνει κάτι πολύ περίεργο. Για κάποιο λόγο όταν ρυθμίζω τον ήχο κλήσης, όταν ρυθμίζω πόσο δυνατά να χτυπάει το κινητό, η όταν με παίρνουν τηλέφωνο, ο ήχος ξεκινάει πολύ χαμηλά και δυναμώνει σταδιακά. Δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση που το κάνει αυτό. Είναι όντως κάποια ρύθμιση που αγνοώ η αντιμετωπίζω ελαττωματικό ηχείο?

 

Edit: Γενικότερα αυτό που παρατηρώ είναι ότι όποτε παράγεται ήχος από το κινητό, ξεκινάει πολύ σιγά και δυναμώνει σταδιακά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

 

Edit 2: Δεν φαίνεται να συμβαίνει το ίδιο πράγμα όταν ο ήχος παράγεται από εφαρμογές όπως το youtube, το twitch κτλ. Μόνο όταν παράγεται από ήχους του κινητού φαίνεται να συμβαίνει. Υποθέτω ότι τουλάχιστον αυτό σημαίνει ότι δεν φταίει το ηχείο ε?

 

Ρύθμιση είναι "αυξανόμενη ένταση ήχου κλήσης" ψάξτο κάπου στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε το.

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση είναι "αυξανόμενη ένταση ήχου κλήσης" ψάξτο κάπου στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε το.

 

Φίλε μου ήταν η πρώτη μου σκέψη αυτό αλλά στο μενού "Sounds" δεν υπάρχει καμία τέτοια ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα το κινητό στο Public. Έτσι άδειο όπως είναι απλά πετάει. Μακράν η καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα. Αν κάποιος κάνει απλή χρήση όπως τηλέφωνο και browsing δεν το βλέπω να έχει καμία φοβερή διαφορά από το Nexus 5 που έχω. Το έχω βάλει να το δώσω. Αν δεν μείνω με ένα xperia z που μου χάρισαν, μάλλον το Moto G θα είναι το επόμενο τηλέφωνό μου.

Έπιασα για πρώτη φορά στα χέρια μου και το απλό Moto g το περυσινό και ξετρελάθηκα. Αν δεν είχε καλύτερη κάμερα και διπλή SIM το νέο, και αυτό είναι μια χαρά τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό αυτό με τον ήχο το έχω και εγώ και με ήχο κλήσης απο το zedze να βάλεις παλι τι ίδιο κανει βρήκε κανείς καμία λύση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ήταν η πρώτη μου σκέψη αυτό αλλά στο μενού "Sounds" δεν υπάρχει καμία τέτοια ρύθμιση...

 

Κάπου εκεί γύρω θα είναι δεν μπορεί στα αγγλικά το λέει "Ascending Ringtone" ψάξε παντού!

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε δεν θα είναι αυτό αν και αυτή η ρύθμιση από ρομ σε ρομ βρίσκεται σε διαφορετικά μέρη την έχω πετύχει και στην "προσβασιμότητα".
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...