Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιους χαρτες εβαλες? Οι χαρτες του Here Maps μπορουν να εγκατασταθουν στην ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ καρτα και τρεχουν μια χαρα. Οπως κι εσυ, πιστευα οτι ειχα γρηγορη καρτα αλλα αφου δεν ειναι την εκανα εξωτερικη και ησυχασα. Το μονο προβλημα που μπορεις να εχεις δυνητικα ειναι να μην εχεις αρκετο χωρο για πολλες εφαρμογες που μπορει να χρειαζεσαι. Φωτογραφιες & βιντεο μπορουν να μεταφερθουν στην εξωτερικη οποτε και εκει δεν υπαρχει θεμα.

 

Πως το κάνουμε αυτό όταν την έχουμε ορίσει εξωτερική;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστο! Τους εβαλα και εγω, δεν το εψαξα καν νομιζα οτι πλεον δεν μπορουν να μεταφερθουν αλλα γινεται!
Link to comment
Share on other sites

τελικα η google εχει κανει μεγάααααααλη μα:Xκια με το adopted storage στο android 6 marshmallow

Με την ενοποιηση της μνήμης δεν μπορεις να κανεις μεταφορά δεδομενων οπου θες εσυ εκτος κι αν η εφαρμογή δινει την επιλογη να μεταφερθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ στην sd.

και εξηγουμαι:

Οταν εχεις ορισει την καρτα σαν φορητη (εξωτερική) εφαρμογες οπως oi here maps μπορουν να μεταφερουν τους χαρτες που φυλάς στην μνημη για offline navigation στην εξωτερική μνημη. Η εφαρμογή ομως επειδη ειναι critical δεν μεταφερεται στην καρτα sd (και καλα κανει)

Ομως οταν εχεις ρυθμισει την καρτα μνημης σαν ενιαια με την εσωτερική η ιδια εφαρμογή δεν μπορεί να επιλεξει τον χωρο αποθηκευσης των χαρτων με αποτελεσμα να μενουν στη μνημη της συσκευης και να την επιβαρυνουν και οταν μιλαμε για χαρτες μιλαμε για ταξεις μεγεθους 380ΜΒ (ελλαδα) + αν εχεις και εξτρα χαρτες μισο GB στο νερο.

 

Ομως εφαρμογες οπως το instagram, facebook messenger ή το tumblr που σωζουν δεδομενα (εικονες) στο τηλεφωνο

οταν η μνημη ειναι φορητη (εξωτερική) δεν αποθηκευουν τα δεδομενα στην sd γιατι δεν εχουν την επιλογη απο το μενου τους.

Μονο οταν ειναι ενοποιημενη η μνημη (εσωτερικη+sd) αποθηκευουν τα δεδομενα στην καρτα.

 

Παραδοξο αλλα ετσι ειναι γιατι δεν υπαρχει η επιλογη ορισμου σαν default αποθηκευτικου χωρου στο μενου των ρυθμισεων του αποθηκευτικου χωρου οπως υπηρχε στις προηγουμενες εκδοσεις αndroid

 

Αυτο λογικά εγινε γιατι η google θελει να πιεσει τους developers εφαρμογων να ενεργοποιουν την μεταφορά εξολοκληρου της εφαρμογης στην sd ή/και να πιεσει τους κατασκευαστες τηλεφωνουν να παρουσιαζουν μοντελα με 16GB εσωτερικης μνημης κατ ελαχιστο.

 

Αν συνδυαστουν ολα τα παραπανω με το γεγονος οτι το implementation του adopted storage απο τη google στο android 6 εχει παρουσιασει μυρια προβλήματα (google it αν θελετε) και οχι μονο στη συσκευη μας (που ομολογουμενως τρεχει near vanilla android) τοτε καταλαβαινουμε οτι τα χουν κανει μουσκεμα εκει στη google.

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

τελικα η google εχει κανει μεγάααααααλη μα:Xκια με το adopted storage στο android 6 marshmallow

Με την ενοποιηση της μνήμης δεν μπορεις να κανεις μεταφορά δεδομενων οπου θες εσυ εκτος κι αν η εφαρμογή δινει την επιλογη να μεταφερθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ στην sd.

και εξηγουμαι:

Οταν εχεις ορισει την καρτα σαν φορητη (εξωτερική) εφαρμογες οπως oi here maps μπορουν να μεταφερουν τους χαρτες που φυλάς στην μνημη για offline navigation στην εξωτερική μνημη. Η εφαρμογή ομως επειδη ειναι critical δεν μεταφερεται στην καρτα sd (και καλα κανει)

Ομως οταν εχεις ρυθμισει την καρτα μνημης σαν ενιαια με την εσωτερική η ιδια εφαρμογή δεν μπορεί να επιλεξει τον χωρο αποθηκευσης των χαρτων με αποτελεσμα να μενουν στη μνημη της συσκευης και να την επιβαρυνουν και οταν μιλαμε για χαρτες μιλαμε για ταξεις μεγεθους 380ΜΒ (ελλαδα) + αν εχεις και εξτρα χαρτες μισο GB στο νερο.

 

Ομως εφαρμογες οπως το instagram, facebook messenger ή το tumblr που σωζουν δεδομενα (εικονες) στο τηλεφωνο

οταν η μνημη ειναι φορητη (εξωτερική) δεν αποθηκευουν τα δεδομενα στην sd γιατι δεν εχουν την επιλογη απο το μενου τους.

Μονο οταν ειναι ενοποιημενη η μνημη (εσωτερικη+sd) αποθηκευουν τα δεδομενα στην καρτα.

 

Παραδοξο αλλα ετσι ειναι γιατι δεν υπαρχει η επιλογη ορισμου σαν default αποθηκευτικου χωρου στο μενου των ρυθμισεων του αποθηκευτικου χωρου οπως υπηρχε στις προηγουμενες εκδοσεις αndroid

 

Αυτο λογικά εγινε γιατι η google θελει να πιεσει τους developers εφαρμογων να ενεργοποιουν την μεταφορά εξολοκληρου της εφαρμογης στην sd ή/και να πιεσει τους κατασκευαστες τηλεφωνουν να παρουσιαζουν μοντελα με 16GB εσωτερικης μνημης κατ ελαχιστο.

 

Αν συνδυαστουν ολα τα παραπανω με το γεγονος οτι το implementation του adopted storage απο τη google στο android 6 εχει παρουσιασει μυρια προβλήματα (google it αν θελετε) και οχι μονο στη συσκευη μας (που ομολογουμενως τρεχει near vanilla android) τοτε καταλαβαινουμε οτι τα χουν κανει μουσκεμα εκει στη google.

 

Προδρομε, πολυ σωστα τα λες, μια μικρη διορθωση μονο, οι χαρτες Here Maps αποθηκευμενοι στην εξωτερικη καρτα ΔΕΝ λειτουργουν offline οπως ανεφερες αλλα online.

Link to comment
Share on other sites

Προδρομε, πολυ σωστα τα λες, μια μικρη διορθωση μονο, οι χαρτες Here Maps αποθηκευμενοι στην εξωτερικη καρτα ΔΕΝ λειτουργουν offline οπως ανεφερες αλλα online.

 

Το πρωι που το δοκιμασα δουλευαν offline. Βεβαια τους ξανακατεβασα αφου αλλαξα στις ρυθμισεις της εφαρμογης τον χωρο αποθηκευσης σε sd.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η google εχει κανει μεγάααααααλη μα:Xκια με το adopted storage στο android 6 marshmallow

Με την ενοποιηση της μνήμης δεν μπορεις να κανεις μεταφορά δεδομενων οπου θες εσυ εκτος κι αν η εφαρμογή δινει την επιλογη να μεταφερθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ στην sd.

 

Αφού έχεις κάνει ενοποίηση της μνήμης [άρα είναι σαν να έχει εξαρχής το τηλέφωνο συνολικά, π.χ. 40 Gb rom (8 του τηλεφώνου+32 η κάρτα) και να μην υπάρχει η δυνατότητα εξωτερικής κάρτας μνήμης], πως θα σου δώσει επιλογή για το που θα αποθηκεύσεις; Αφού βλέπει/υπάρχει μία μνήμη μόνο. Φαντάζομαι (γιατί δεν έχω κάνει ενοποίηση) ότι στη φωτογραφική μηχανή δε θα σου δίνει επιλογή για αποθήκευση σε κάρτα sd αλλά μόνο στο τηλέφωνο (μπορεί να το τσεκάρει κάποιος που έχει κάνει την ενοποίηση?).

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προδρομε, πολυ σωστα τα λες, μια μικρη διορθωση μονο, οι χαρτες Here Maps αποθηκευμενοι στην εξωτερικη καρτα ΔΕΝ λειτουργουν offline οπως ανεφερες αλλα online.

 

Λειτουργούν κανονικά offline οι Here Maps με τους χάρτες αποθηκευμένους στην εξωτερική κάρτα μνήμης (και πάντα λειτουργούσαν).

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις κάνει ενοποίηση της μνήμης [άρα είναι σαν να έχει εξαρχής το τηλέφωνο συνολικά, π.χ. 40 Gb rom (8 του τηλεφώνου+32 η κάρτα) και να μην υπάρχει η δυνατότητα εξωτερικής κάρτας μνήμης], πως θα σου δώσει επιλογή για το που θα αποθηκεύσεις; Αφού βλέπει/υπάρχει μία μνήμη μόνο. Φαντάζομαι (γιατί δεν έχω κάνει ενοποίηση) ότι στη φωτογραφική μηχανή δε θα σου δίνει επιλογή για αποθήκευση σε κάρτα sd αλλά μόνο στο τηλέφωνο (μπορεί να το τσεκάρει κάποιος που έχει κάνει την ενοποίηση?).

 

 

ακριβως αυτο ειναι το προβλημα

το οτι ακομα και μετα την ενοποιηση δεν την βλεπει ως ενιαια τη μνημη.

αμα γεμισει η μνημη (σε μενα ειχε γεμισει η εσωτερικη στα 4,9gb) με απλετο χωρο 16+GB στην sd

οι εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες ΔΕΝ μπορουσαν να γινουν update γιατι μου ελεγε οτι δεν ειχε χωρο :(

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις κάνει ενοποίηση της μνήμης [άρα είναι σαν να έχει εξαρχής το τηλέφωνο συνολικά, π.χ. 40 Gb rom (8 του τηλεφώνου+32 η κάρτα) και να μην υπάρχει η δυνατότητα εξωτερικής κάρτας μνήμης], πως θα σου δώσει επιλογή για το που θα αποθηκεύσεις; Αφού βλέπει/υπάρχει μία μνήμη μόνο. Φαντάζομαι (γιατί δεν έχω κάνει ενοποίηση) ότι στη φωτογραφική μηχανή δε θα σου δίνει επιλογή για αποθήκευση σε κάρτα sd αλλά μόνο στο τηλέφωνο (μπορεί να το τσεκάρει κάποιος που έχει κάνει την ενοποίηση?).

 

Το πρόβλημα είναι ότι παρόλο που γίνεται η ενοποίηση, αν μπεις στον ES Explorer δεν σου δείχνει έναν ενιαίο αποθηκευτικό χώρο (8gb rom + 16gb sd = 24) αλλά μόνο την rom!

Οπότε κάνεις μία ενοποίηση την οποία διαχειρίζεται μόνο του το λειτουργικό και η οποία δεν είναι κι ακριβώς ενοποίηση.

 

Όταν είχα ένα ZTE πριν δύο χρόνια, η ενοποίηση ήταν "πραγματική" ==> ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης ισούταν με το άθροισμα rom και sd.

Αυτό ορίζω εγώ σαν ενοποίηση, αυτό που έχει κάνει η google έιναι κάτι άλλο.

 

Το τηλέφωνο πάντως συνεχίζει να πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει το ακουστικό bluetooth μία ακουο μία κάνει διακοπές και πολλές φορές καθόλου το έχει πάθει κανείς αυτό??ενώ συνδέεται κανονικά γενικά από μπαταρία έφτιαξε και είναι κ λίγο πιο γρήγορο Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Όποιος γνωρίζει, τα φώτα του..

Το κινητό ένα πρωί αποφάσισε ότι δε θα ξαναανάψει.. έχω δοκιμάσει όλα τα ματζούνια (vol down+power κλπ) και δε γίνεται δουλεια.

Το συνδέω στο φορτιστή και μου ανάβει το led πάνω απ την οθόνη δίχως να ανταποκρίνεται κατα τ άλλα.

Δεν ξέρω αν στις προηγούμενες 300 σελίδες έγραφε κανείς κάτι παρόμοιο, δεν μπόρεσα να τις διαβάσω..

 

Έβγαλα κάρτες κλπ, δοκίμασα ξανά να το θέσω σε λειτουργία, τπτ..

Το αγόρασα απο σκρουτζομάγαζο στις 15.01.2015 και το σέρβις μου λέει ότι δε με καλύπτει, διότι έχει περάσει ένας χρόνος και είναι παραεισαγωγής (!!)

Καμια ιδέα πριν το πετάξω? (κρίμα κιόλας γιατί το συμπαθούσα)

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Όποιος γνωρίζει, τα φώτα του..

Το κινητό ένα πρωί αποφάσισε ότι δε θα ξαναανάψει.. έχω δοκιμάσει όλα τα ματζούνια (vol down+power κλπ) και δε γίνεται δουλεια.

Το συνδέω στο φορτιστή και μου ανάβει το led πάνω απ την οθόνη δίχως να ανταποκρίνεται κατα τ άλλα.

Δεν ξέρω αν στις προηγούμενες 300 σελίδες έγραφε κανείς κάτι παρόμοιο, δεν μπόρεσα να τις διαβάσω..

 

Έβγαλα κάρτες κλπ, δοκίμασα ξανά να το θέσω σε λειτουργία, τπτ..

Το αγόρασα απο σκρουτζομάγαζο στις 15.01.2015 και το σέρβις μου λέει ότι δε με καλύπτει, διότι έχει περάσει ένας χρόνος και είναι παραεισαγωγής (!!)

Καμια ιδέα πριν το πετάξω? (κρίμα κιόλας γιατί το συμπαθούσα)

 

τα περι παραεισαγωγης....δεν στεκει φιλε μου εφοσον ειναι απο ευρωπαικη αγορα η προελευση του

το οτι εχει ληξει η εγγυηση του ναι ειναι ενα θεμα (καθως δεν γνωριζω τι ζημια εχει και ισως να μην αξιζει η επισκευη του)

 

στο λεω γιατι και εγω το δικο μου 2ης γενιας μεσω του skroutz βρηκα την καλυτερη τιμη στο kaizerstore και το πηρα και ειχα εγγυηση μεχρι που εληξε δεν χρειαστηκε ευτυχως σερβις γιατι αν μου ελεγαν κατι τετοιο να εισαι σιγουρος οτι θα ξανα πηγαινα με δικηγορο μαζι στο σερβις και θα γελαγε καθε πικραμενος εφοσον το προιον αγοραστηκε στην ελλαδα και ειναι ευρωπαικης αγορας ειναι τελειωμενο το ζητημα περι παραεισαγωγης.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Να μην το πετάξεις.Το σέρβις σου λέει ψέμματα.Η εγγύηση εφόσον το προϊόν προέρχεται από χώρα της Ε.Ε. ισχύει κανονικά για 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Το "καμια ιδεα" έγκειται στο τι να κάνω με το τηλέφωνο ρε αγόρια, όχι για τα διαδικαστικά με το κατάστημα.

Αν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον, ας ενημερώσει τι έκανε ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Το "καμια ιδεα" έγκειται στο τι να κάνω με το τηλέφωνο ρε αγόρια, όχι για τα διαδικαστικά με το κατάστημα.

Αν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον, ας ενημερώσει τι έκανε ας πούμε.

 

Σε εμένα είχε συμβεί το ίδιο. Το πήγα στο service και μου άλλαξαν πλακέτα. Το κινητό είχε αγοραστεί απο Public.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε συμβεί το ίδιο. Το πήγα στο service και μου άλλαξαν πλακέτα. Το κινητό είχε αγοραστεί απο Public.

 

ok. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

αρα παιδια τι προτεινετε? να την κανουμε εσωτερικη ή οχι?

 

επισης αυτο που διαβασα οτι αν γινει εσωτερικη δε θα γινεται να βλεπει ο υπολογιστης το κινητο πχ εικονες πως θα μπορω να τις μεταφερω ωστε να αδειαζω τη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

αρα παιδια τι προτεινετε? να την κανουμε εσωτερικη ή οχι?

 

επισης αυτο που διαβασα οτι αν γινει εσωτερικη δε θα γινεται να βλεπει ο υπολογιστης το κινητο πχ εικονες πως θα μπορω να τις μεταφερω ωστε να αδειαζω τη μνημη?

 

Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή με καλώδιο USB μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Αρκεί μετά τη σύνδεση να σύρεις προς τα κάτω και να επιλέξεις τον τρόπο σύνδεσης ώστε να δει τα περιεχόμενα ο υπολογιστής. Βάζοντας την SD σε αναγνώστη καρτών δεν μπορείς να τη δεις σε υπολογιστή.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή με καλώδιο USB μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Αρκεί μετά τη σύνδεση να σύρεις προς τα κάτω και να επιλέξεις τον τρόπο σύνδεσης ώστε να δει τα περιεχόμενα ο υπολογιστής. Βάζοντας την SD σε αναγνώστη καρτών δεν μπορείς να τη δεις σε υπολογιστή.

 

Εμένα με οποιοδήποτε από τους τρόπους σύνδεσης USB, δεν βλέπει το pc την (εσωτερική) SD, μόνο την ROM του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με οποιοδήποτε από τους τρόπους σύνδεσης USB, δεν βλέπει το pc την (εσωτερική) SD, μόνο την ROM του κινητού.

 

αν εχεις κανει την SD εσωτερικη δεν υπαρχει περιπτωση να διαβαστει απο υπολογιστη

αν την εχεις κανει φορητη τοτε διαβαζεται απο υπολογιστη

 

ετσι δουλευει το android 6.0

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κανει την SD εσωτερικη δεν υπαρχει περιπτωση να διαβαστει απο υπολογιστη

αν την εχεις κανει φορητη τοτε διαβαζεται απο υπολογιστη

 

ετσι δουλευει το android 6.0

 

Ναι, αυτό λέω κι εγώ, απαντάω σε αυτό που είπε ο nikomas50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο μερικες μερες με την 6, αυτα που εχω παρατηρησει ειναι: το κινητο εγινε και παραμενει ταχυτατο, εχει ακομα μερικα σκαλωματακια αλλα καμια σχεση με την 5αρα, η μπαταρια εγινε λιγο καλυτερη στην αναμονη κυριως. Καποια περιεργα που παρατηρησα ειναι οτι πολλες φορες στην πληκτρολογηση η και οταν παταω το ''πισω'' κανει κατι τρελα double και triple click. Επισης χτες για κανενα τεταρτακι εχασε τα δεδομενα, ενω ειχα σημα κανονικα ηταν σαν να τα εχω απενεργοποιημενα δεν εφτιαχνε ουτε με restart, μετα απλα τα βρηκε μονο του, ισως να ηταν κατι τυχαιο. Αυτα προς το παρων. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σε motoG 2gen φίλου, ήρθε η 6.0 - κανένα πρόβλημα με την απόδοση, το κινητό πάει κατά 99% όπως πήγαινε με την Kitkat.

Επιλέχτηκε η SD ως εξωτερική αλλά όταν συνδεόταν στο PC δεν εμφανιζόταν το περιεχόμενο της με κανένα τρόπο, μόνο της εσωτερικής μνήμης.

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο net, το πρόβλημα λύθηκε με τον εξής τρόπο:

 

- Ανοίγουμε "Ρυθμίσεις" -> "Εφαρμογές"

- Πατάμε τις τρεις τελείες πάνω δεξιά -> Επιλέγουμε "Εμφάνιση Συστήματος"

- Σκρολάρουμε στην λίστα για να βρούμε την εφαρμογή "Εξωτερικός αποθηκευτικός χώρος"

- Την ανοίγουμε και πατάμε εκεί που γράφει "Αποθηκευτικός χώρος" -> Πατάμε "Εκκαθάριση Δεδομένων"

- Γυρνάμε στην λίστα με τις εφαρμογές, και βρίσκουμε την εφαρμογή "Χώρος αποθήκευσης μέσων"

- Ανοίγουμε και πατάμε εκεί που γράφει "Αποθηκευτικός χώρος" -> "Εκκαθάριση Δεδομένων" και εδώ.

- Κάνουμε reboot.

 

Μετά το reboot, to PC βλέπει πάλι κανονικά την κάρτα.

 

(Ίσως χρειαστεί 4-5 λεπτά μετά το rebοot μέχρι να τη δει)

Edited by Flandre
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

Μετά την αναβάθμιση διαπίστωσα 2 bugs (αναφέρονται από μερικούς χρήστες στο forum της motorola)

 

1ο Ο στερεοφωνικός ήχος είναι αντεστραμένος

 

2ο No notification led flash on missed calls. Αυτό είναι και το σημαντικότερο bug (αναφέρεται και από nexus χρήστες).

:dizzy:Αν η κοπέλα σου παραπονιέται ότι δεν την πας ποτέ κάπου ακριβά, πήγαινέ την σε ένα βενζινάδικο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...