Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ό,τι έχει να κάνει με την μπαταρία μου βγάζει λίγο λιγότερο sot,περίπου 20 λεπτά. Όσοι είστε στα ίδια ή και καλύτερα επίπεδα με πριν τί launcher χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το θαυμαστικο στο wifi μου το βγαζει αν εχω ενεργοποιησει πιο πριν τα δεδομενα στη sim 2 και μετα ανοιξω το wifi.Αν κλεισω το wifi και αλλαξω τα data στη sim 1 και ξαναβαλω wifi δεν εχει θαυμαστικο μετα.

Ναι έτσι είναι αλλά όταν ξαναγυρίσεις τα data στην Sim 2 πάλι τα ίδια, το θαυμαστικό εμφανίζεται πάλι.

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

Από battery drain πως σας παει? Εχει μερες τωρα που προσπαθώ να βρω τι το προκαλεί.. Μεγαλύτερος κροκόδειλος φαίνεται το play service που χτες έφαγε σε πεντε-εξι ώρες 35% με το τηλέφωνο σε αναμονή.

Δείχνει να δουλεύει η sim υπερωρίες (gsam battery monitor) στο chart που εχει απο το 60-65% κατέβηκε στο 30% με μονο προφανή λογο το σημα, το οποιο ήταν φουλ δηλαδη δεν ειναι οτι εψαχνε και ζοριζόταν..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν στο δικό μου. Έκανα wipe cache από recovery, και στη συνέχεια πήγα στις εφαρμογές, βρήκα το "Υπηρεσίες Google Play" και του έκανα εκκαθάριση προσωρινής μνήμης, και από τότε όλα καλά. Τώρα είμαι στο 18% μετά από μια ημέρα και 15 ώρες και να φανταστείς στα στατιστικά μπαταρίας δεν υπάρχει καν Google Play services...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο data factory reset το κινητο παει αρκετα καλύτερα με lollipop. Λαθος η επιλογη που σου δινει η μοτορολα να κανεις αναβάθμιση χωρίς να πειραχτεί κατι οταν ξερει οτι μετα το κινητο θα παει αρκετα ποιο αργα. Το εκαναν 2 φιλες μαζι με εμενα και το πρωτο πραγμα που μου ειπαν "σερνεται".

Το προβλημα ειναι πως με data factory reset χανονται τα παντα, περιμενα να μην χανονται φωτο και αρχεια οπως εκανα παλια απο CWM αλλα δεν βρήκα αλλο τρόπο.

Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω καποιες φωτογραφιες στο κινητο της μιας φιλης που δεν τις μετεφερε σε SD;

 

Χανονται τα πάντα και το ΛΕΕΙ πριν το κάνεις. Οχι δεν υπάρχει τρόπος :(

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν στο δικό μου. Έκανα wipe cache από recovery, και στη συνέχεια πήγα στις εφαρμογές, βρήκα το "Υπηρεσίες Google Play" και του έκανα εκκαθάριση προσωρινής μνήμης, και από τότε όλα καλά. Τώρα είμαι στο 18% μετά από μια ημέρα και 15 ώρες και να φανταστείς στα στατιστικά μπαταρίας δεν υπάρχει καν Google Play services...

 

Mark με το wipe cache τι χάνεται από το τηλέφωνο? Θέλω να δοκιμάσω τον τρόπο σου γιατί έχω απελπιστεί από το battery drain που έχω τις τελευταίες μέρες...

Μέσα σε 26 ώρες με 15 λεπτά οθόνη και 14 λεπτά ομιλία και η μπαταρία είναι κάτω από 30% και όλη την έχει κάψει το google play services. Στην kitkat με αυτή τη χρήση θα μου έβγαζε 3-4 μέρες άνετα!

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που πήρα πριν 3/4 μέρες, πέρασε η αναβάθμιση, και δουλεύει μια χαρά. Η μπαταρία βγάζει δύο μέρες σχετικά άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε 5.0.2 έχει πρόβλημα με το led. Δοκίμασε το light flow αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ανάβει καθόλου. Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε 5.0.2 έχει πρόβλημα με το led. Δοκίμασε το light flow αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ανάβει καθόλου. Υπάρχει λύση;

Καλησπερα,να παει στις ρυθμισεις>ηχος και ειδοποιηση>φωτεινος παλμος ειδοποιησης, και να τσεκαρει να ειναι στο on...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω καποιες αποριουλες!

1)Εφαρμογες για να μη τρεχουν και καταναλωνουν μπαταρια τις κλεινουμε απο το Ρυθμίσεις->Εφαρμογές?

Είναι σωστός αυτός ο τρόπος να κλείνουμε τις εφαρμογες?

2)Αγορασα απο το ebay μια θηκη της Nillkin(ειχε μεσα και μια μεμβρανη) και ενα ακομη πακετακι απο 5 μεμβρανες!Υπαρχει καποιος ενδεδειγμενος τροπος για να τις περασω και Καποια συμβουλη για να περαστουν σωστα?

Edited by tsakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το led λειτουργεί σε όλες τις ειδοποιήσεις;

Παρατήρησα ότι σε κλήσεις και sms ανάβει κανονικά, όχι όμως σε email (outlook & gmail apps).

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εξακολουθεί να πωλείται σε kitkat στα καταστήματα; Έχουν έρθει παρτίδες με μαμίσιο lollipop για να ξέρουμε εάν έχει τα ίδια θεματάκια; Νέκρωσε η δεύτερη sim card του Lenovo A 820 που έχω και πιάνοντας στα χέρια μου τούτο εδώ, το βρήκα εξαιρετικό από όλες τις απόψεις. :shifty:
There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι ενας νεος ιδιοκτητης του κινητου απο τον δεκεμβρη αλλα και νεος με τοσο προηγμενο smartphone.Ψαρας του κερατα.:lol:

Tο πρβλημα μου εχει δυο μερη

Α) Μετα την εγκατασταση της 5.0.2

μου εχει ολα τα φοντα με ασπρο το οποιο ειναι αποκρουστικο.Αλλαζει?Πως

το Β) και πιο σημαντικο στα "γραφικα στοιχεια" δεν μου εμφανιζετε η μπαρα ισχυος.Γιατι? Ξερουμε?Πως διορθωνετε.Ευχομαι να λυνετε ευκολα και σας ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω καποιες αποριουλες!

1)Εφαρμογες για να μη τρεχουν και καταναλωνουν μπαταρια τις κλεινουμε απο το Ρυθμίσεις->Εφαρμογές?

Είναι σωστός αυτός ο τρόπος να κλείνουμε τις εφαρμογες?

2)Αγορασα απο το ebay μια θηκη της Nillkin(ειχε μεσα και μια μεμβρανη) και ενα ακομη πακετακι απο 5 μεμβρανες!Υπαρχει καποιος ενδεδειγμενος τροπος για να τις περασω και Καποια συμβουλη για να περαστουν σωστα?

 

1) δεν θα έλεγα ότι είναι ενδεδειγμενος τρόπος αυτός, αλλά και να είναι είσαι διατεθιμενος να κάνεις όλο αυτό;

2) για να βάλεις την μεμβράνη σε συμβουλεύω να δεις κανένα βιντεακι στο YouTube έχει χιλιάδες ψάξε για "how to fit a screen protector" ή κάτι αντίστοιχο. Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις μέθοδο που χρησιμοποιεί κολλητικη ταινία ως "μεντεσε" για να μπει ακριβώς, θα το καταλάβεις... (δεν μπορώ να σου δώσω λινκ, δεν έχω YouTube τώρα...σρυ)

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι ενας νεος ιδιοκτητης του κινητου απο τον δεκεμβρη αλλα και νεος με τοσο προηγμενο smartphone.Ψαρας του κερατα.:lol:

Tο πρβλημα μου εχει δυο μερη

Α) Μετα την εγκατασταση της 5.0.2

μου εχει ολα τα φοντα με ασπρο το οποιο ειναι αποκρουστικο.Αλλαζει?Πως

το Β) και πιο σημαντικο στα "γραφικα στοιχεια" δεν μου εμφανιζετε η μπαρα ισχυος.Γιατι? Ξερουμε?Πως διορθωνετε.Ευχομαι να λυνετε ευκολα και σας ευχαριστω ολους.

 

άλλαξε launcher και βάλε τον Nova Launcher απο το googleplay

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Mark. Το έκανα λοιπόν, για να δούμε τι θα δούμε από εδώ και πέρα από battery drain...

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αντιγραφή από παραπάνω: Το συγκεκριμένο κινητό σταμάτησε να αναγνωρίζει ακουστικά με 3 γραμμές στο βύσμα (αυτά που έχουν μικρόφωνο) και όταν βάζω μουσική μου τη βγάζει απευθείας στο ηχείο, εκτός αν του κάνω χειροκίνητη αποστολή μέσω soundabout στα ακουστικά (τότε ακούγεται, αλλά με πολλές διακοπές και πρέπει συνέχεια να πατάω το play). Όμως, αναγνωρίζει κανονικά ακουστικά με 2 γραμμές στο βύσμα (αυτά που δεν έχουν μικρόφωνο) και εκεί παίζει ο ήχος κανονικά. Κάποιος που να έχει πάθει το ίδιο; Μπορώ να το διορθώσω; Είμαι με ροοτ και δεν έχω την ευχέρεια να τσακωθώ με τη μοτορολα
Link to comment
Share on other sites

Σου έπαιζε κανονικά με κάποιο συγκεκριμένο και ξαφνικά άλλαξε συμπεριφορά; Ή έχεις δοκιμάσει διαφορετικά ακουστικά με 3 γραμμές;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα για την αγορά του έν λόγω κινητού, θα ήθελα να ρωτήσω εαν τελικά υπάρχει θέμα με την φωτεινοτητα της οθόνης ιδίως σε εξωτερικούς χώρους! Εαν ναι, ειναι κάτι υποφερτο; Μήπως με την τελευταία αναβάθμιση σε Androit 5 επιλύεται ελαφρώς η ειναι καθαρά θέμα υλικού ; Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...